Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

ani chybi , to musi być "nasza" Lilianna:smile:

forumowicz potrafi:cheerful:

Pewnie tak. Kraków i imię... :)

Ale ja się upieram, że oprócz kilku wpadek, które zresztą jej celnie wypomniałeś, Liliana pisała całkiem rozsądnie. W sumie jej posty były 100 razy mądrzejsze od tych, co zawierały tylko stek wyzwisk.

Pozdrawiam.

Tadek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani, powiem Wam, że ten Ślusarczyk to wielka ściema. Ekolog jeździ SUV 3,8 l pojemności.... Dba o środowisko. Dziwną minę mieli jak ich ludzie zatrzymali. Wszystko jest udokumentowane. Całe zdarzenie nagrywał Polsat. Nie było żadnej przepychanki. Najbardziej niestosowne było zachowanie Pani z RDOŚ, która zabroniła filmowania całej akcji kamerzyście Polsat. Ponadto ekolodzy nie chcieli rozmawiać z TV, a miejscowych ludzi zupełnie ignorowali. Polsat będzie emitował reportaż w czwartek 13.12 o godz 16:45

o godz 16.15:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Słowacji wybudowali 2 wielkie krzesełka na terenie Parku Narodowego, a w Korbielowie wyciągi istnieją od xx lat i to jest modernizacja, a NIE BUDOWA- mydlą oczy ci ekolodzy

Na Chopoku wszystkie koleje i wyciągi leżą na terenie parku narodowego, a są to: 3 gondole, 1 kolej szynowa, 7 wyciągów krzesełkowych i kilkanaście orczyków. Słowacy w ogóle mają jakieś bardziej sensowne prawo - z tego co wiem to u nich tereny narciarskie już istniejące są wyłączone spod ochrony, ale na czym dokładnie to polega, to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do przychodów takich "firm" to schemat jest ten sam od lat. Przykład budowa "Mostu Północnego" w Wa-wie. Wiele lat przepychanek z pewnym ekologiem. Nastepnie miasto z wolnej ręki daje mu zlecenie na opracowanie analizy miejsc na karmniki dla ptaszków - kasa coś pomiędzy 200-300 tyś - efekt most oddany do użytku. Dziwi mnie to, że Państwo nie robi z tym porządku. Choć nie jeżdżę w polskie górki to trzymam za Was kciuki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interwencja

Obejrzałem interwencje ogólnie OK, ale jeżeli mogę kilka rad i moich odczuć jako widz.

Uważam że należy więcej mówić o tym, że

1. Ośrodek już jest i że mieszkańcy walczą tylko o jego modernizację, gdyż przez kilkadziesiąt lat nic w nim nie było robione,

2. Korbielów i mieszkańcy Korbielowa są jak najbardziej za ekologią, lecz chcą też jako ludzie godnie żyć i rozwijać się - mają do tego prawo, chcą to robić w zgodzie z ekologią, a nie przeciwko niej.

3. Mieszkańcy nie walczą o to, aby niszczyć przyrodę, wycinać lasy pod nowe trasy itd, walczą tylko o to, aby to co kiedyś zostało wybudowane 20-30 lat temu zostało zmodernizowane i prezentowało chociaż porównywalny poziom do ośrodków po stronie Słowackiej i Czeskiej do których obecnie jeżdżą polscy turyści mijając po drodze Korbielów.

4. Nie ma racjonalnych podstaw aby panowie z "pracowni na rzecz roślin i innych istot leśnych i innych" musieli się fatygować do Korbielowa, ale mieszkańcy Korbielowa zapraszają na rozmowy jeżeli "Pracownia" będzie chciała rozmawiać.

5. Modernizacja ośrodka będzie prowadzona, w taki sposób aby była możliwe jak najmniej uciążliwa dla środowiska naturalnego i terenów przyległych, o czym zapewnia inwestor.

Trzeba to powtarzać jak mantrę w przypadku wizyt przedstawicieli TV lub Radia. Było by dobrze uzgodnić wspólny front z inwestorem Korbielowa tak aby jedna lub kilka osób z protestujących wypowiadało się na ten temat spokojnie, rzeczowo, bez tak zwanego nerwu.

Taki przekaz według mnie będzie bardziej przekonujący i przeciągnie niezdecydowanych na waszą(naszą) stronę, czego z całego serca wam i sobie życzę.

Trzymam kciuki

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"siłowo" ucierpieli - http://pracownia.org.pl/aktualnosci,902 - siła, siła siła - rozumiem, że ich sposób działania to teraz czepianie się wszystkiego i za przeproszeniem nawet za "pierdn...ęcie" na drodze publicznej szukanie paragrafu jako za czyn wysoce demoralizujący i szkodzący publicznemu powietrzu - czyli po to był ten ich przyjazd - przyjechać, podpiąć się pod RDOŚ-kę, wejść w grupę ludzi, patrzyć się im w twarz i słuchać ale nic się nie odzywać i jednocześnie wszystko nagrywać a potem wyliczać paragrafy - oto merytoryczna dyskusja i próba dialogu. jak dla mnie cynizm i walka w stylu - a my wam pokażemy, bo i tak we wszystkim haka na was znajdziemy. grrrrr!!!

"Siłowe i agresywne wystąpienie naraża jej uczestników na konsekwencje karne. Wezwana na miejsce policja nie była w stanie wyegzekwować zachowania porządku publicznego od organizatorów blokady.Niedopuszczalne jest nawoływanie do nękania, ograniczania wolności osobistej i popierania łamania prawa" - tu policja powinna chyba zająć się obrażaniem jej dobrego imienia i przekręcaniem faktów...

"Napastliwy monolog przedstawicieli ruchu społecznego skierowany w stronę Prezesa Stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot" ..... - luuuuudzieeee - oskarżę w sądzie pana za "napastliwy monolog" ....

ludzie z korbielowa - i czemużeście ich tak pobili, siłowo napastowali, naruszyli ich nietykalność (cielesną, osobistą, jeszcze jakąś???) - bijatyka podobno była taka, że nawet policja sobie z tym nie poradziła (hmmm-czemu w takim razie nie wzywali posiłków, opancerzonej polewaczki, etc.??????) .... - te wasze siłowe wystąpienia!!!.....

Edytowane przez fundu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zauważyliście, że czołowi działacze wypowiadający się w mediach z Klubu Gaja i znanej Pracowni noszą to samo nazwisko - Bożek. Pewnie rodzina , chociaż nie sprawdzałem.

Tak więc można wyciągnąć wnioski, że ekoterroryzm to niezły biznes dla całych klanów.

W pełni popieram każdy z punktów z postu kolegi prez7. Pracownia jest lepiej przygotowana do potyczki i zaprawiona we wcześniejszych bojach niż ruchy społeczne. Trzeba im wytrącić i zabrać część ich argumentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ekoterrorystów pokonać, jak u nas.

Blokowali budowę hipermarketu. Podobno był tam jakiś rzadki żuczek. Zgonili młodych, nastawiali namiotów, transparentów, grali i śpiewali - piknik jak się patrzy. Po wpłaceniu 5 000 000 zł na ich konto i zawarciu umowy na projekt zieleni na parkingu za jeszcze pół miliona, protesty skończyły się z dnia na dzień.

Hipermarket stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ekoterrorystów pokonać, jak u nas.

Blokowali budowę hipermarketu. Podobno był tam jakiś rzadki żuczek. Zgonili młodych, nastawiali namiotów, transparentów, grali i śpiewali - piknik jak się patrzy. Po wpłaceniu 5 000 000 zł na ich konto i zawarciu umowy na projekt zieleni na parkingu za jeszcze pół miliona, protesty skończyły się z dnia na dzień.

Hipermarket stoi.

Ja bym tego zwycięstwem nie nazwał. No chociaż...... cel uświęca środki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tego zwycięstwem nie nazwał. No chociaż...... cel uświęca środki.

Pozdrawiam.

Ja też, chyba że pyrrusowym...a tak już poważnie dla Marketu to zapewne były koszty inwestycji wkalkulowane w biznes. Niestety strasznie to demoralizuje i zachęca wszelki "eko-terror" do takich działań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...