Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Temu eko-terrorowi poddała się nawet Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach, która zapewne aby uniknąć zaskarżania każdej swojej decyzji, dla świętego spokoju, w 2011 roku zapłaciła Pracowni 25 tys. zł, jakoby za jakieś "szkolenia".

Nie sprawdzałem sprawozdań Pracowni za poprzednie lata, być może takich kwiatków więcej by się tam znalazło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem sprawozdań Pracowni za poprzednie lata, być może takich kwiatków więcej by się tam znalazło.

To niezły punkt wyjścia.

Można sprawdzić zeznania podatkowe pnana stowarzyszenia i jego rodziny, oraz co najważniejsze, wykształcenie.

Tak się składa, że wśród "ekologów", tych na lekarstwo.

Trzeba założyć stowarzyszenie na rzecz ośrodka, aby w sporach sądowych występować na równych prawach z tymi cwaniakami.

Wynająć kancelarie adwokacką i detektywistyczną.

Trzeba tych terrorystów zwalczać ich własna bronią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście popieram inwestycje na Pilsku (jak i w innych Polskich górach) w 100 % i mam dość eko-terroryzmu. Dlatego też mam uwagę do mieszkańców Korbielowa wypowiadających się w telewizji. Spróbuje wypowiadać się bardziej spokojnie, a najlepiej wyznaczcie do tego celu dwie, trzy najlepiej wygadane osoby (jakiegoś prawnika, nauczyciela, dziennikarza itp.). Gdyż na razie w reportażu lepsze wrażenie robi spokojnie wypowiadający się rzecznik eko-oszołomów niż rozkrzyczani mieszkańcu. Być może jest to też kwestia zmontowania materiału przez telewizję.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko

:confused::

Kocham naturę ,piękne lasy i góry ,ale uważam że to powinno być nie tylko dla,, dżwiedzi " i wiewiórek ,ale również dla nas ludzi .Pilsko to piękny stok i koniecznie trzeba tam inwestować ,dla nas narciarzy ale i mieszkańców Korbielowa ,a te EKO OSZOŁOMY nie dbają o naturę tylko o to jak się na tych protestach dorobić ,pod przykrywka dbania o środowisko wymuszaja haracze za milcznie ...

to obrzydliwe i oburzające

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście popieram inwestycje na Pilsku (jak i w innych Polskich górach) w 100 % i mam dość eko-terroryzmu. Dlatego też mam uwagę do mieszkańców Korbielowa wypowiadających się w telewizji. Spróbuje wypowiadać się bardziej spokojnie, a najlepiej wyznaczcie do tego celu dwie, trzy najlepiej wygadane osoby (jakiegoś prawnika, nauczyciela, dziennikarza itp.). Gdyż na razie w reportażu lepsze wrażenie robi spokojnie wypowiadający się rzecznik eko-oszołomów niż rozkrzyczani mieszkańcu. Być może jest to też kwestia zmontowania materiału przez telewizję.

Pozdrawiam i życzę sukcesów.

Nie bądż naiwny!

Wszystko zależy od dziennikarza montującego materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna zbieżność nazwisk. Bożek w Pracowni i Bożek w Klubie Gaja. Pewnie kiedy blokują inwestycje mówią "o proszę spojrzeć panie prokuratorze, nasi koledzy z innych stowarzyszeń pseudoekologicznych mają takie samo zdanie". Rozdzielili się na dwie grupy pewnie też po to, żeby sprawozdania finansowe nie były tak bardzo podejrzane i żeby przy każdej inwestycji inwestor musiał płacić haracz obu organizacjom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje obrońcom Pilska postąpić tak jak Burmistrz Szklarskiej Poręby przy wydawaniu decyzji na budowę nowego wyciągu, który zarządzał od organizacji „ekologicznych” (miedzy innymi Pracownia) będących stronami w procesie wydawania decyzji środowiskowych pełnej dokumentacji księgowej z kilku lat (co jest zgodne z ustawą). Dokumentacje przebadali biegli z urzędu i stwierdzili wiele naruszeń prawa podpadające pod zarzuty prokuratorskie. Pracownie wysłała pisma do Urzędu Miasta informujące, że wycofują się z procesu wydawania decyzji. Już w czasie budowy pracownia próbowała blokować ale sąd odrzucił jej wniosek o wstrzymanie budowy. Burmistrz Korbielowa powinien skontaktować się z Burmistrzem Szklarskiej Poręby jak zablokować „ekologów”.

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje obrońcom Pilska postąpić tak jak Burmistrz Szklarskiej Poręby przy wydawaniu decyzji na budowę nowego wyciągu, który zarządzał od organizacji „ekologicznych” (miedzy innymi Pracownia) będących stronami w procesie wydawania decyzji środowiskowych pełnej dokumentacji księgowej z kilku lat (co jest zgodne z ustawą). Dokumentacje przebadali biegli z urzędu i stwierdzili wiele naruszeń prawa podpadające pod zarzuty prokuratorskie. Pracownie wysłała pisma do Urzędu Miasta informujące, że wycofują się z procesu wydawania decyzji. Już w czasie budowy pracownia próbowała blokować ale sąd odrzucił jej wniosek o wstrzymanie budowy. Burmistrz Korbielowa powinien skontaktować się z Burmistrzem Szklarskiej Poręby jak zablokować „ekologów”.

hmmmmm..... ma to sens!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jak na razie stronka internetowa ośrodka ma bardzo skąpe informacje, jedyny postęp to zastąpienie zdjęć z Czantorii nareszcie właściwymi z Pilska. Przydałyby się informacje o warunkach narciarskich na trasach i jakieś kamerki, podobnie jak było za GAT-u. Na razie nic takiego nie ma, a to są rzeczy które jakiegoś specjalnego wysiłku nie wymagają, tylko dobrych chęci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do www to do czasu rozstrzygnięcia sporu przez organy naszego kraju szczegóły się nie pojawia. Bardzo bym chciał zobaczyć nowa mapke Pilska z nowymi kolejkami.

Co do samego sporu to podobno miał się to rozstrzygnąć jeszcze ostatnich dniach starego roku. Czy ktoś ma większa wiedzę w tym zakresie?

A skoro cicho to chyba się dogadali ;)

Edytowane przez bellodc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do www to do czasu rozstrzygnięcia sporu przez organy naszego kraju szczegóły się nie pojawia. Bardzo bym chciał zobaczyć nowa mapke Pilska z nowymi kolejkami.

Co do samego sporu to podobno miał się to rozstrzygnąć jeszcze ostatnich dniach starego roku. Czy ktoś ma większa wiedzę w tym zakresie?

A skoro cicho to chyba się dogadali ;)

Sprawa póki co to stoi.. rozmawiałem z kasjerem jak byłem wczoraj w ON Pilsko. Na zdjeciach co robiłem (tamat "warunki.." strona 23) widać nie dokończoną trase nr 7..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na jednym z facebook'owych profili (Ruch Obrony Pilska czy coś podobnego) widziałem mapkę projektowanych inwestycji - nie muszę chyba dodawać, że widniało tam właściwie wszystko, co można sobie tylko wymarzyć. Gondola bezpośrednio z Jontka na Miziową, kilka nowych kanap w miejscu orczyków i nawet dwie nowe (dość krótkie) trasy z Buczynki w kierunku tego jaru między Buczynką a trasą nr 5 i tam oczywiście nowa kanapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na jednym z facebook'owych profili (Ruch Obrony Pilska czy coś podobnego) widziałem mapkę projektowanych inwestycji - nie muszę chyba dodawać, że widniało tam właściwie wszystko, co można sobie tylko wymarzyć. Gondola bezpośrednio z Jontka na Miziową, kilka nowych kanap w miejscu orczyków i nawet dwie nowe (dość krótkie) trasy z Buczynki w kierunku tego jaru między Buczynką a trasą nr 5 i tam oczywiście nowa kanapa.

Jesteś w stanie to odnaleźć? Nie mam fb ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wy tu szukacie jakiejś dalekiej przyszłości, a tu pracy u podstaw trzeba. Wreszcie na stronie pojawiła się kamerka z Miziowej, ale jakichkolwiek informacji o warunkach narciarskich na trasach, ilości śniegu dalej brak. Jakieś minimum, jak przystało na dobry ośrodek, powinno obowiązywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym, że kiedyś ją widziałem, później też szukałem i nic... Ale tak jak mówię, było tam wszystko to co obecnie, tyle że trasy poszerzone a w miejscu orczyków kanapy. No i zamiast I i II odcinka orczyków, jedna kanapa z Jontka na Buczynkę, a także wspomniana gondola na Miziową. No i te nowe trasy z kanapą długości na oko 500-600m z Buczynki w lewo. Z tym że takie mapy i wizualizacje ma prawie każdy ośrodek, mnóstwo lat upłynie zanim doprowadzą to do takiego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wy tu szukacie jakiejś dalekiej przyszłości, a tu pracy u podstaw trzeba. Wreszcie na stronie pojawiła się kamerka z Miziowej, ale jakichkolwiek informacji o warunkach narciarskich na trasach, ilości śniegu dalej brak. Jakieś minimum, jak przystało na dobry ośrodek, powinno obowiązywać.

będzie będzie. Kamerkę postawili w 2 tygodnie od startu nowej strony. Pewnie lada dzień dołożą kolejną/ne :)

A i warunki znając życie będą. Pewnie takie skąpe jak na istebna.org ale może jak to wszystko ruszy to będzie prężniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...