Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

teren po byłych domkach przy Jontku??? - pierwsze co mi przyszło na myśl (bo podobnie wyrównany jak tamten;P;) - ale to by było chyba za nisko na zbiornik - a i okolica na fotce trochę wyżej raczej położona - sam jestem ciekaw:)

JC w którym miejscu budowany jest zbiornik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne/aktualnosci/wideo/11-lipca-1830/11732180 - a tu od 8 min. i 42 s. telewizyjne podsumowanie i parę "miłych" twarzy wypowiadających się w sprawie - taaaaa - oraz "taśmociąg, który doprowadził do nieszczęśliwego wypadku...." (a może tak by rozdzielić - brak należytej ostrożności czy sam taśmociąg jest głównym sprawcą wypadku???!) - eh - za to widoki tego śniegu w połowie lipca wynagradzają mi dziś wszystko:biggrin::wink: Edytowane przez fundu
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/941843,rusza-budowa-wyciagu-krzeselkowego-w-korbielowie-ekolodzy-protestuja,id,t.html - 3 krzesełka i 2 gondole - no no - pierwszy wyciąg, którego budowa rusza (przewidywana data oddania: XI/XII 2013 r.) będzie miał 700 metrów . Przyszły rok - gondola o długości 3 km. Oby,oby!:smile:
Te gondole to mi sie nie podobaja bo trzeba ściągać narty to juz wole krzesla i orczyki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/941843,rusza-budowa-wyciagu-krzeselkowego-w-korbielowie-ekolodzy-protestuja,id,t.html - 3 krzesełka i 2 gondole - no no - pierwszy wyciąg, którego budowa rusza (przewidywana data oddania: XI/XII 2013 r.) będzie miał 700 metrów . Przyszły rok - gondola o długości 3 km. Oby,oby!:smile:

Proszę czytać ze zrozumieniem. Docelowo 5 wyciągów i nie w przyszłym roku!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teren po byłych domkach przy Jontku??? - pierwsze co mi przyszło na myśl (bo podobnie wyrównany jak tamten;P;) - ale to by było chyba za nisko na zbiornik - a i okolica na fotce trochę wyżej raczej położona - sam jestem ciekaw:)
JC w którym miejscu budowany jest zbiornik?
Zbiornik budują obok ratrakowni, koło Jontka

IMG_0200.jpg

wieksze zdjęcie z budowy

IMG_0200.jpg.8297db771ee814da35acfc866583f434.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze byłoby fajnie żeby sezon kończył sie jak najpózniej na pilsku tez jest to jedna z wiekszych atrakcji tego miejsca mozliwosc jazdy do konca kwietnia czy nawet maja nie wiele jest takich miejsc w polsce gdzie mozna tak dlugo jezdzic

Sezon na Pilsku zazwyczaj kończy się jak najpóźniej (tylko na Kasprowym jest dłuższy). Wszystko jest kwestią pogody. W 2102 jździłem tam jeszcze w ostatni weekend kwietnia, ale był czynny tylko wyciąg z Miziowej na Kopiec. Natomiast w tym roku skończył się wcześniej ze względu na upały w połowie kwietnia. Z tego co widziałem na fotkach, to ten ostani dzień był raczej słaby - jeździło się w wodzie po kostki :)

Też wolę dobre krzesło z osłoną od gondoli. Zastanawiam się, czy w niektórych miejscach nie stawiają gondol tylko dla prestiżu, żeby się pochwalić "mamy gondole" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/941843,rusza-budowa-wyciagu-krzeselkowego-w-korbielowie-ekolodzy-protestuja,id,t.html - 3 krzesełka i 2 gondole - no no - pierwszy wyciąg, którego budowa rusza (przewidywana data oddania: XI/XII 2013 r.) będzie miał 700 metrów . Przyszły rok - gondola o długości 3 km. Oby,oby!:smile:

Proszę czytać ze zrozumieniem. Docelowo 5 wyciągów i nie w przyszłym roku!

Ale ja nigdzie nie napisałem, że wszystkie mają być w przyszłym roku:smile:

Gwoli ścisłości::smile:

"Docelowo chcemy tam postawić aż pięć nowych wyciągów, w tym trzy krzesełkowe oraz dwa gondolowe.(...). Pierwszy - krzesełkowy o długości 700 metrów, którego budowa właśnie rusza - ma być oddany do użytku na przełomie listopada i grudnia tego roku. (...). Natomiast w przyszłym roku wzniesiony ma zostać m.in. wyciąg gondolowy o długości 3 km"

- czyli teraz ten, a potem jeszcze 2 krzesła i 2 gondole (w tym jedna prawodopodnie już za rok) - bynajmniej tak to na szybko zrozumiałem:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teren po byłych domkach przy Jontku??? - pierwsze co mi przyszło na myśl (bo podobnie wyrównany jak tamten;P;) - ale to by było chyba za nisko na zbiornik - a i okolica na fotce trochę wyżej raczej położona - sam jestem ciekaw:)

JC w którym miejscu budowany jest zbiornik?

Ale ja nigdzie nie napisałem, że wszystkie mają być w przyszłym roku:smile:

Gwoli ścisłości::smile:

"Docelowo chcemy tam postawić aż pięć nowych wyciągów, w tym trzy krzesełkowe oraz dwa gondolowe.(...). Pierwszy - krzesełkowy o długości 700 metrów, którego budowa właśnie rusza - ma być oddany do użytku na przełomie listopada i grudnia tego roku. (...). Natomiast w przyszłym roku wzniesiony ma zostać m.in. wyciąg gondolowy o długości 3 km"

- czyli teraz ten, a potem jeszcze 2 krzesła i 2 gondole (w tym jedna prawodopodnie już za rok) - bynajmniej tak to na szybko zrozumiałem:wink:

OK przepraszam, nie mam pełnego dostępu i nie moglem przeczytać reszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zbiornik przy Jontku - trochę mi się nisko wydawało, ale wszystko jasne - na naśnieżenie Soliska akurat jak znalazł:wink:

Trzeba wziąć pod uwagę, że przybędzie szeroka "sportowa" trasa na prawo od krzesła. Będzie to stałe pole treningowe dla klubów, szkółek i miejsce do rozgrywania zawodów. Więc będzie co naśnieżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik pokaźny :) Niby oficjalnie nie bedzie rozbudowy systemu naśnieżania, ale skoro hydranty są tylko w jednej lini od strony lasu to nie obejmą tej drugiej trasy. Moze cos z tym zrobią.

Myślę, że nie będzie problemu. Można usypać górkę śniegu i przepchnąć ratrakiem lub podłączyć węża i sypać z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Myślę, że nie będzie problemu. Można usypać górkę śniegu i przepchnąć ratrakiem lub podłączyć węża i sypać z drugiej strony.

Mam jednak cichą nadzieje, ze wraz z budową zbiornika pojawi sie troche bardziej rozbudowany system :) (przecież i tak muszą połączyć nowy zbiornik z reszta systemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie będzie problemu. Można usypać górkę śniegu i przepchnąć ratrakiem lub podłączyć węża i sypać z drugiej strony.

Tak się zastanawiam czy inwestor zamiast budować betonową wannę nie mógł pokusić się o zbiornik retencyjny, wpuszczony w ziemię...?

Chyba, że jest w tym jakiś inny, zamierzony cel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...