Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

"- Jeszcze raz apelujemy do turystów, narciarzy i snowboardzistów o nie korzystanie z ośrodków narciarskich, których powstaniu bądź modernizacji towarzyszyło złamanie prawa i niszczenie cennej przyrody. Warto promować te ośrodki, które dbają o spełnianie wszystkich standardów, są bezpieczne dla ludzi i przyrody, a nie wspierać patologię i dokładać się do zysków opartych o lekceważenie prawa - mówi Grzegorz Bożek, rzecznik prasowy Stowarzyszenia. "

Interpretacja interpretacją ale nie mogę się oprzeć wrażeniu (być może niesłusznemu), że powyższy cytat dobrze wpisuje się jako odpowiedź twierdząca do zadanego przeze mnie pytania. Nie wiedziałem nic o wypadku na Pilsku dlatego pozwoliłem sobie odszukać co nieco na ten temat i przeraża mnie Wasza głupota...wróć...logika. Oprotestowaliście taśmociąg jako samowole budowlaną ze względu na jego rzekomą szkodliwość dla przyrody(są jakiekolwiek badania w jaki dokładnie sposób oddziałuje ten konkretny taśmociąg na to konkretnie środowisko naturalne?). Następnie obarczacie winą za wypadek inwestora. Czym jest wina w rozumieniu kodeksu karnego pisać nie muszę (mam nadzieję). Inwestor jest tak samo winny jak rodzic dorosłego mordercy....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......Wypadek na samowolnym taśmociągu Cię nie przekonał? Liczę na szczerą odpowiedź :).....

O widzę, że pracownia jest również "specjalistą" od badania wypadków:smile:

W związku z tym ja też mam pytanie:

Jaki wpływ na zaistnienie tegoż wypadku miał brak pozwolenia na budowę?

Bo mam wątpliwości, czy gdyby pozwolenie na zabudowę w/w taśmociągu było to do wypadku by nie doszło.

Dodam od siebie, że urządzenia techniczne zawsze powodują potencjalne zagrożenia niezależnie od "papierologii".

Tak to już jest i żadna ideologia tego nie zmieni.

Można mieć wszystko zapięte na ostatni guzik a wypadki i tak się będą zdarzać.

Zresztą historia techniki usiana jest niestety tragediami po których to poprawia się urządzenia aby były bezpieczniejsze dla użytkowników.

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja, po obfitym śniadaniu składającym się z kiełbaski, szynki, smażonego boczku z jajkami i poprawieniu średnio wypieczonym stekiem wołowym, biorę transparent i idę protestować przeciwko wykorzystywaniu koni do transportu turystów do Morskiego Oka. Założę wygodne buciki ze skórki cielęcej, do skórzanego portfela wezmę parę złotych ( na wszelki wypadek), założę moherową koszulkę i szetlandzki sweterek (bo może być zimno), zabiorę transparent i w drogę! Aha, do swojego eleganckiego skórzanego plecaczka zabiorę bułkę i kabanosy końskie, tak na wszelki wypadek gdybym zgłodniał, bo protest może się przedłużyć! :smile:

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I musi mieć swoich rzeczników - prawda Gregor ?

Tak samo jak pracownia swoich.... prawda lili? to że wkleiłem informację ogólnodostępną na internecie nie czyni ze mnie rzecznika.

Ja potrafie wprost powiedzieć, że dobro tej góry i jej rozwój narciarski jest dla mnie ważny, bo tam jeżdże całe życie, tam się narciarsko wychowywałem, to jest mój "narciarski dom"

Ty za to próbowałaś marnego kamuflażu byle tylo nie wydało się że jesteś z Pracowni, o dziwo uaktywniasz się tylko w 1 temacie....

no była była, zapomnieli tylko dodać, że decyzja środowiskowa została uchylona ...

nie znam się na prawie, ale skoro jest napisane że decyzja była ważna w momencie wydawania pozwolenia, a została cofnięta później to pozowlenie również jest anulowane?

Tadek, jakie konkretnie działania kompromitują Pracownię? Działania ws. Pilska?

Każde! Jeśli chodzi o Pilsko, to czemu tak buntujecie się przeciwko zbiornikom do naśnieżania i armatkom, że to zakłoca gospodarke wodną?! A nie przeszkadza już Wam Grupa Żywiec biorąca wode tysiącami hektolitrów z tego regionu? bo co, grubo posmarowali?

ALbo że koń wywożacy napoje i jedzenie do schronisk spala za dużo tlenu....

Pamiętny materiał w TVN, że most trzeba rozebrać bo ma 4,5 zamiast 5m i się łoś nie zmieści... :D:D to nawet nie było kompromitujące, brzmiało raczej jak żałosny kabaret.

Gregor czekam(y?) na dalsze informacje.

nie ma mnie w Korbielowie i do zimy prawdopodobnie nie będzie, informacje czerpie ze źródeł dostępnych w necie jedynie, także myślę że bardziej trzeba tu liczyć na JC na przykład ;)

że jest to twór służący wyłudzaniu pieniędzy od inwestorów działający pod płaszczykiem ochrony środowiska ? Gdzieś tam w pamięci świta mi z zajęć prawa administracyjnego (a może to procedura administracyjna była), że kiedyś bardzo podobne działania prowadziły stowarzyszenia w stosunku do inwestorów budowlanych (mieszkaniówki etc.) -

hehehe przypomniały mi się również zajęcia, gdzie profesor nam mówił, że jak nie macie pomysłu na życie, zawsze można założyć stowarzyszenie "ekologiczne" i kręcić się tam gdzie coś się buduje za duże pieniądze, by oprotestować to i owo. Inwestor w końcu da kase na odczepne. Wśród słuchaczy wybuchł śmiech, nikt tego na poważnie nie wziął. Jednak jak widać na przykładzie Pracowni, nauka nie poszła w las :D:D

Edytowane przez gregor_g4
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma mnie w Korbielowie i do zimy prawdopodobnie nie będzie, informacje czerpie ze źródeł dostępnych w necie jedynie, także myślę że bardziej trzeba tu liczyć na JC

Będę w Korbielowie jeszcze kilka razy przed sezonem. Będę się starał dostarczać jak najwięcej informacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nachalne są te ..... i zuchwałe. Żeby jeszcze taka małpa była podobna do ludzi Ale suche to jak bocian, niczego na niej nie widać prócz tych kulasów, gęba, jakby ją na męki brali, i jeszcze taka stara raszpla bierze się ..........":laughing: jak mawiał niejaki Szymek z Budziejowic w Dobrym wojaku Szwejku.:happy:

Zawsze mi się to przypomina jak słyszę aktywistki z pracowni.:biggrin:

Edytowane przez peszkod
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nachalne są te ..... i zuchwałe. Żeby jeszcze taka małpa była podobna do ludzi Ale suche to jak bocian, niczego na niej nie widać prócz tych kulasów, gęba, jakby ją na męki brali, i jeszcze taka stara raszpla bierze się ..........":laughing: jak mawiał niejaki Szymek z Budziejowic w Dobrym wojaku Szwejku.:happy:

Zawsze mi się to przypomina jak słyszę aktywistki z pracowni.:biggrin:

anim stara anim brzydka anim z Pracowni. Obrażają tylko frustracji. To pozytywne, że są ludzie którzy potrafią stanowczo zareagować na obelgi. Tadek i JC dzięki!.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anim stara anim brzydka anim z Pracowni. Obrażają tylko frustracji. To pozytywne, że są ludzie którzy potrafią stanowczo zareagować na obelgi. Tadek i JC dzięki!.

Możesz powiedzieć na jakiej podstawie odniosłaś to co napisałem, do siebie.

Zapewniałaś i zapewniasz, że z pracownią Cię nic nie łączy, cytat dotyczył aktywistek pracowni, co jasno zaznaczyłem.

Napiszę wypracowanie na temat chorej działalności psudoekologów opartej tylko i wyłącznie na negacji. Niestety z braku czasu nie dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:):):) Nie minęliście się z przeznaczeniem? Polityka na Was czeka....

No nie Nasza droga lili. To pojechałaś po bandzie samobójczo. Środowisko narciarzy jest jako takie apolityczne - nie mylić z brakiem poglądów i sympatii poszczególnych osób. Jeśli o czymś zapomniałem to przypomnij mi wybory -jakiekolwiek-w których startowałaby partia przyjaciół desek, boazerii itp. Nie przypominam sobie również partii, stowarzyszenia miłośników zabudowy gór.

Natomiast z tego co się orientuję " obrońcy przyrody",zwani zielonymi (czyżby od zielonych ludków) do polityki idą ochoczo. Idą i "bronią" różne okazy i to nie tylko takie naturalne i zagrożone wyginięciem (choćby środowiska lgbt). Zieloni są w naszym życiu publicznym od 25 lat i co z tego wynika pozytywnego? Proszę o podpowiedź bo nic pozytywnego dla społeczności -chociażby lokalnej - nie przypominam sobie, aby zieloni uczynili.

Owszem, zieloność dla niektórych była odskocznią do polityki i życia na nasz koszt. Może dla kogoś to jest miarą sukcesu, dla mnie nie, a dla Ciebie Lillli?

Sam osobiście chodzę po górach albo jeżdżę na nich rowerem, a w zimie na nartach. Ale nigdy nie odważę się krytykować kogoś kto na lenistwie innych zarabia fasiągami w Morskim Oku. Nie zrobię tego, bo bywam na Podhalu poza sezonem i nie tylko w hotelach, ale też w chałupach ludzi mieszkających tam na stałe.

Czy życie i praca ich konii jest cięższa od tej wykonywanej przez nich i ich dzieci na co dzień? Wątpię. A czy Ty i Twoi przyjaciele myślicie o takich elementach zamykając swoimi protestami miejscowych = chociażby w Korbielowie - w przyrodniczych gettach i stawiając ich przed dylematem wyjazd z rodzinnych stron lub bieda?

Życzę dobrego samopoczucia poprawionego jałmużną na szklankę mleka dla dziecka z - dajmy na to Bieszczad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmienić trochę temat dyskusji. Dowiedziałem się nieoficjalnie, że przed sezonem zimowym trafi do sprzedaży skipass sezonowy obejmujący ośrodki Pilsko w Korbielowie i Zagroń w Istebnej. Podobno cena zakupu to koszt 10 skipassów całodniowych, inaczej mówiąc zapłacimy za 10 dni, a będziemy mogli pojeździć teoretycznie przez ok 100 dni. Skipass sezonowy ma również uprawniać do dodatkowych zniżek w wypożyczalnia, szkołach narciarskich, basenach. Dzieciaki pod opieka rodziców mają dostać skipass bezpłatnie.

Jeżeli taka oferta trafi na rynek jestem ciekawy, czy się spotka zainteresowaniem narciarzy.

Kolejna informacja - trasa na Buczynce będzie naśnieżana i oświetlona, czyli będzie ok. 2,5km oświetlonego zjazdu.

W Istebnej na Zagroniu otwarta zostanie nowa trasa po prawej stronie od krzesła.

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się martwię o innego Maćka... jest początek września a na blogu i fb jakby umarł w Sochi...

Johnny_narciarzy:biggrin:

No właśnie, coś go tu nie widać, ciekawe co się z nim dzieje, dlaczegóż to nie partycypuje w budowie krzesła w Korbielowie....

To nie ten wątek! Wracamy do tematu Pilska!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do tego skipassu Pilsko i Zagroń. Masz może więcej szczegółów? Czy to ma być całoroczny karnet? Płacisz cenę taką jak za 10 pojedynczych dni i możesz jeździć do woli przez cały sezon?

Z tego co wiem, to szczegóły mam otrzymać wkrótce. Jak już pisałem - cena zakupu to koszt 10 skipassów całodniowych, inaczej mówiąc zapłacimy za 10 dni, a będziemy mogli pojeździć teoretycznie przez ok 100 dni. Skipass sezonowy ma również uprawniać do dodatkowych zniżek w wypożyczalnia, szkołach narciarskich, basenach. Dzieciaki pod opieka rodziców mają dostać skipass bezpłatnie.

Jeszcze jedna ciekawa informacja dla miłośników obijania sie na tyczkach. Dla posiadaczy "sezonówki" będzie możliwość bezpłatnego korzystania z giganta z pomiarem czasu. Już sobie wymyśliłem, że możemy zrobić ligę skionline.pl :) i np. zawody raz w miesiącu. Piszecie się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko, Korbielów - informacje

W zeszłym roku karnet sezonowy kosztował ok. 1800 zł. jeśli dobrze pamiętam, co wg mnie było ceną z kosmosu.

W tym roku jest spora obniżka, pewnie ok 800-900 zł będzie kosztować ten karnet.

Rozważam jego zakup, ale jeszcze do końca nie jestem przekonany czy ten karnet jest w moim wypadku opłacalny.

Zadecyduje pewnie przed samym sezonem, jak będzie wiadomo, że wszystko jest ok i ruszą wszystkie wyciągi.

A na ligę bym się też pisał.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez gregor_g4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...