Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety dwa lata temu też nie było ratrakowane.

Przepraszam, za wprowadzanie w błąd :) Wynika z tego, że po przejęciu Pilska o popołudniwoym ratrakowaniu zapomniano, w przeciwieństwie do GAT-u, który w ostatnich latach swojego urzędowania, dbał o stan przygotowania tras na jazdę popołudniową.

Mam nadzieje jednak, że nowy właściciel powróci do tej praktyki od tego sezonu. Mając tyle oświetlonych tras + super wyciągi przy nich, brak ratrakowania byłby strzałem w kolano.

Jednak i tego nie wykluczam, pisałem o tym na FB, tutaj pewnie też nie raz, poziom zarządzania oraz marketingu w tym ośrodku jest baaaaaaaaardzo niski.

Piotrek, mam nadzieję, że nie zmieniliście z rodziną planów i zawitacie do Jontka w tym roku :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niepotwierdzone, ale dość prawdopodobne info z Korbielowa. Nowe naśnieżanie na Buczynce to te kilka hydrantów, ktore byly za czasow GAT (w mojej opini niewystarczajco). Na Buczynke nie zostana dokupione armatki. Beda sniezyli etapami tym co mieli w zeszlym sezonie. Nawet smiesznie maly Dębowiec ma wiecej armatek, do tego automatycznych. Troche żal Korbielowa :sorrow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam niepotwierdzone, ale dość prawdopodobne info z Korbielowa. Nowe naśnieżanie na Buczynce to te kilka hydrantów, ktore byly za czasow GAT (w mojej opini niewystarczajco). Na Buczynke nie zostana dokupione armatki. Beda sniezyli etapami tym co mieli w zeszlym sezonie. Nawet smiesznie maly Dębowiec ma wiecej armatek, do tego automatycznych. Troche żal Korbielowa :sorrow:

"Nie od razu Kraków zbudowano."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie od razu Kraków zbudowano."

Jasne, ale najpierw buduje się fundamenty, a potem dom. Nie odwrotnie.

Tadek

PS.

Choć najważniejsza jest chęć śnieżenia. Mnie najbardziej wkurzało, że kończyli naśnieżanie jak mieli 20 cm śniegu, nawet jak były warunki do śnieżenia.

Pewnie jak jak będzie długo mróz i nie za silny wiatr, to się da naśnieżyć i tymi kilkoma armatkami. Tylko musimy mieć dużo szczęścia do pogody...

Edytowane przez Tadeusz T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze widze ze buduje sie nowoczesny wyciag obsługujacy dosc dluga, fajna, oswietlona trase, a tak wazny aspekt jak nasniezanie sie pomija. Bez sniegu zaden wyciag nie przyciagnie turystow.

Gestorzy tego ośrodka - chyba niestety - postawili na "eskperymenty". Najpierw na dole zamontowali krzesło firmy Loipolder, firmy która potentatem w branży nie jest. W efekcie okazało się, że jeden z słupów była za niski, czy za wysoki. Teraz stawiane jest wyprzęgane krzesło Tatralift - zupełnie nowy produkt. O ile sama firma ma doświadczenie w branży, to produkt jest nowy i jako taki niesprawdzony.

Niedawno rozmawiałem z jednym z przedstawicieli firmy, która jest światowym liderem w śnieżeniu. Wiadomo, że ten człowiek uważa, że oni mają najlepsze produkty, a konkurencja od nich odstaje, ale był bardzo krytyczny i sceptyczny wobec tego co on widział na Pilsku - tj. wobec tego co zeszłego roku wybudowano pod względem naśnieżania na Solisku w dół do Kamiennej. Z drugiej strony pamiętam, że Ci co mieli okazję rok temu tam jeździć twierdzili, że śnieżenie jest ok.

Na pewno cieszy inwestycja w Pilsko i to, że jest ktoś kto w ciągu dwóch lat (i to niecałych) doprowadzi do wymiany starych orczyków na krzesła, z drugiej strony marzyłoby się aby wzorem Białki, czy Słowaków z TMR stawiać pod względem wyciągów na potentatów typu Doppelmayr czy Leitner, a w zakresie śnieżenia na Sufag, Technoalpin, czy inne Demaclenko. Bo te firmy oprócz sprzedaży sprzętu, mogą wiele podpowiedzieć, jak pewne rzeczy należy zrobić, żeby było tak jak się to robi w Alpach albo nawet lepiej - vide śnieżenie w Białce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....Na pewno cieszy inwestycja w Pilsko i to, że jest ktoś kto w ciągu dwóch lat (i to niecałych) doprowadzi do wymiany starych orczyków na krzesła, z drugiej strony marzyłoby się aby wzorem Białki, czy Słowaków z TMR stawiać pod względem wyciągów na potentatów typu Doppelmayr czy Leitner, a w zakresie śnieżenia na Sufag, Technoalpin, czy inne Demaclenko. Bo te firmy oprócz sprzedaży sprzętu, mogą wiele podpowiedzieć, jak pewne rzeczy należy zrobić, żeby było tak jak się to robi w Alpach albo nawet lepiej - vide śnieżenie w Białce.

Właśnie w Białce mamy polskiego producenta odnośnie naśnieżania http://www.supersnow.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w Białce mamy polskiego producenta odnośnie naśnieżania http://www.supersnow.pl/

W Białce, chodzi nie tylko o Supersnow przede wszystkim o rozmach - ilość armatek, ilość i pojemność zbiorników itd. Tego na Pilsku póki co nie ma, a to co jest w Białce jest lepsze pod tym względem niż w niejednym ośrodku w Austrii. Białka ma Supersnow, bo Supersnow należy do właścicieli Banii i akcjonariuszy Kotelnicy, stąd sami to rozwijają, ale oni uczyli się na armatkach i doświadczeniach innych renomowanych firm, których produkty w Białce też w przeszłości zamawiano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Zagroniu mogli sobie pozwolic na jedną linie wodociagu i kilka armatek manualnych, ale zapominaja ze Pilsko to troche inna bajka. Solisko i Buczynka sa teraz bardzo szerokie i 7-8 armatek to stanowczo za malo. Do tego zbiornik bez systemu chlodzenia wody :D Jeszcze ludzie obslugujacy ten sprzet nie sa odpowiednio wykwalifikowani. Mam czasem do czynienia z ta technologia i troche sie tym interesuje. W zeszlym roku spytalem sie jednego pracownika dlaczego przy temperaturze -10 armatka pracuje tylko na jednym rzedzie dysz, a spokojnie moglaby pracowac na trzech, on odpowiedzial ze on potrafi tylko ja podlaczyc do pradu, wody, uruchomic wentylator i kompresor. Na reszcie sie nie zna. :stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeszcze ludzie obslugujacy ten sprzet nie sa odpowiednio wykwalifikowani. Mam czasem do czynienia z ta technologia i troche sie tym interesuje. W zeszlym roku spytalem sie jednego pracownika dlaczego przy temperaturze -10 armatka pracuje tylko na jednym rzedzie dysz, a spokojnie moglaby pracowac na trzech, on odpowiedzial ze on potrafi tylko ja podlaczyc do pradu, wody, uruchomic wentylator i kompresor. Na reszcie sie nie zna. :stupid:

Ręce opadają... :eek:

Tadek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce opadają... :eek:

Tadek

W tym momencie nawinę kluczowe stwierdzenie jednego z szefów PKW sprzed tygodnia:

" za pensję jakie PKW oferuje znalezienie kompetentnego informatyka nie jest możliwe..."

Wszystko na ten temat! Jaka płaca taka praca!

Tak samo jest w NPK wszędzie. Pracodawcy udają, że płacą a lud udaje, że pracuje. Póki w NPK będzie tyle pijawek i idiotycznych przepisów naganiających kabzę tylko temu komu trzeba, póty nic się nie zmieni. Kiedy to pojmą wszelkiej maści rządzący..? Zapewne nigdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka płaca taka praca!

Tak samo jest w NPK wszędzie. Pracodawcy udają, że płacą a lud udaje, że pracuje. Póki w NPK będzie tyle pijawek i idiotycznych przepisów naganiających kabzę tylko temu komu trzeba, póty nic się nie zmieni. Kiedy to pojmą wszelkiej maści rządzący..? Zapewne nigdy.

Rok temu poznałem płace w Jontku (z nudów, bo śniegu nie było, gadałem z pracownikami). Jontek nawet nie udaje, że płaci. Jontek po prostu wyzyskuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pies se wygryzł kawałek futra. Poszedłem więc dziś z nim do weterynarza. Ten go opatrzył, wystrzygł futro i dał smarowidło na 3 dni. Za usługę zapłaciłem 90zł- czyli obsługa Jontka i wyciagów w Korbielowie musiałaby na mojego psa robić prawie 2 dni!!! A przecież są to ludzie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...