Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem skąd tyle negatywnych opinii. Przecież większość ośrodków jeszcze nie ruszyła (jedynie "pewniaki" typu Biały Krzyż, Nowa Osada czy Soszów). Ja patrzę na poczynania nowego właściciela z podziwem. Na obietnicach się nie skończyło - już chwilę po przejęciu ośrodka mieliśmy nową kolejkę na Solisko, druga jest prawie gotowa (zaledwie rok później), trzecia w planach na przyszły sezon - znacie drugi taki ośrodek w Polsce? Do tego nie przesadzają z przepustowością względem tras, całość jest dobrze rozplanowana - dolna polana została ogromnie poszerzona poprzez wycięcie wszystkich szpecących, pojedynczych badyli (nazywanych przez ekologów "drzewami"), trasa z Buczynki też poszerzona, oświetlona, naśnieżana (a to jedna z ładniejszych tras w Beskidach).

Pytanie co uda się osiągnąć w kwestii pozostałych tras. Piątka na sam dół bezwzględnie wymaga poszerzenia - do tego przydałoby się poszerzyć albo niebieską z Miziowej (przynajmniej na odcinku do Płaju, bo niżej jest już trawers) albo czarną - ale tą zdaje się kazano zalesić, więc chyba mało prawdopodobne.

Na technice naśnieżania się nie znam - być może dałoby się lepiej wykorzystać możliwości. Wiele też zawalono przez zbyt pośpieszne działanie - oby nie poskutkowało to koniecznością zamknięcia wyciągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy kolejny news hit tego roku! TMR przejmuje Pilsko!!!

Żeby nie było niedomówień - informację mamy na wyłączność!

Ależ wiadomość. Czyżby jeszcze lepsze czasy na Beskidów? Już mam w głowie wspólny karnet na COS SON i ON Pilsko.

Ps. To może tłumaczyć dlaczego nie jest jeszcze wykończona kolejka z Soliska na Buczynkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... cena karnetu na Pilsko w tym roku to 100 zł (całodniowy).

Mam znajomego który często jeździ na Chopok, pytam go czy nie za drogo, to mi mówił, że kupuje online za 28 euro.... Wg mnie to jest akceptowalna cena, myślę że na Pilsku ceny nie będą wyższe niż na Chopoku, no i liczę że w perspektywie będzie karnet całosezonowy Szczyrk + Pilsko + Chopok :)

Z jednej strony się cieszę - bo to na pewno wielka szansa dla Pilska, Korbielowa.

Z drugiej, patriotycznej strony :) szkoda że Polska rozsprzedaje wszystko co się da, ten ośrodek i zyski z niego mogłyby zostać przecież w Polskich rękach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Polska! Prywatny właściciel, bo takie ma prawo!

Właścicielem Pilska był Skarb Państwa, ośrodek sprzedano bez przetargu firmie CTE (słup?) która coś zaczęła robić i sprzedała ośrodek zagranicznemu inwestorowi.

Podobnie jak ze Szczyrkiem, tam zamiast CTE był Richter, podobnie jak z wieloma innymi polskimi firmami/przedsiębiorstwami sprzedawanymi na słupa właśnie.

Tak jak napisałem - z racji tego że od dziecka z Korbielowem jestem związany, z czysto narciarskiego punktu widzenia, cieszę się i nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właścicielem Pilska był Skarb Państwa, ośrodek sprzedano bez przetargu firmie CTE (słup?) która coś zaczęła robić i sprzedała ośrodek zagranicznemu inwestorowi.

Podobnie jak ze Szczyrkiem, tam zamiast CTE był Richter, podobnie jak z wieloma innymi polskimi firmami/przedsiębiorstwami sprzedawanymi na słupa właśnie.

Przecież na Pilsko były przetargi i to chyba ze trzy więc mógł startować każdy. Swoją drogą ciekawe czemu wtedy TMR nie był zainteresowany.

W Szczyrku też był przetarg choć tam wiadomo jak było z własnością gruntów więc oferent był jedyny możliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na Pilsko były przetargi i to chyba ze trzy więc mógł startować każdy. Swoją drogą ciekawe czemu wtedy TMR nie był zainteresowany.

W Szczyrku też był przetarg choć tam wiadomo jak było z własnością gruntów więc oferent był jedyny możliwy.

Pewno dlatego, że wtedy mieli jeszcze nadzieję na kupno PKL-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku masz całkowitą rację. Kupił, potrzymał i zarobił na sprzedaży. Większość tak robi, jak jako-tako coś rozkręci, to rentierem chce być.

no nie wiem czy zarobił

może nie mam racji, ale powody mogą być zupełnie inne, chociażby wiecznie mącący ekolodzy, bądź problemy finansowe właściciela CTE , który działa w branży górniczej, a ta ma spore problemy

swoją drogą jak TMR będzie miał Pilsko i SON, zrobi z nich super stacje narciarskie to kto będzie jeździł do ich ośrodków na Słowacji? oby ich tylko nie kupili i nie pozamykali

dogadają się z ekologami, zalesią, a my będziemy zasuwać na Słowację:stupid:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typowo polskie biadolenia, że nie kupił Polak i przeliczanie ile kto na tym zarobił :frown::

Fajnie, że TMR zainwestuje w Pilsko. Mi natomiast Pilsko najbardziej podoba się w formie takiej jak dotychczas. Bez tłumów, z zabytkową infrastrukturą i z klimatem dziczy (specyficznym i chyba tylko dla tej góry charakterystycznym). Wiem, że to czysto egoistyczne pobudki, ale będzie mi brak starego Pilska.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą jak TMR będzie miał Pilsko i SON, zrobi z nich super stacje narciarskie to kto będzie jeździł do ich ośrodków na Słowacji? oby ich tylko nie kupili i nie pozamykali

dogadają się z ekologami, zalesią, a my będziemy zasuwać na Słowację:stupid:

Ale bzdura...

Ja np. z chęcią się wybiorę do doinwestowanego Szczyrku i Korbielowa, bo mam to pod nosem, a nawet jak zamkną i nie doinwestują tych miejsc, to na pewno nie pojadę na narty do Jasnej czy innego ich tatrzańskiego ośrodka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd takie rozumowanie, że firma wydaje ileś tam baniek tylko po to żeby zamknąć ośrodek? Kupują teraz słabo przędące ośrodki, na które nie widać kolejki chętnych, po to żeby je zamknąć? Po co im to? Żeby te tłumy zapaleńców opuściło zabytki i pojechali na Chopok? Jak tak dalej pójdzie to im kasy zabraknie na kupno i zamykanie :stupid:

Słowacy doskonale wiedzą, że ten biznes jest w naszej części Europy mocno rozwojowy, bo społeczeństwo się bogaci, a co za tym idzie będzie coraz częściej korzystać z uciech innych niż tylko spacery po centrach handlowych. Często piszemy jakie to tłumy są w Białce, to niby dlaczego Słowacy nie mieliby zakładać, że jak rozbudują SON czy teraz Pilsko to kasa nie pojawi się wraz z ludźmi w tych ośrodkach? Poza tym jest mnóstwo ludzi, którzy obojętnie jakby nie było, nie pojadą dalej z różnych względów i zawsze będą chcieli wypoczywać w kraju. Potwierdzeniem niech będzie choćby pełne obłożenie w wielu drogich hotelach u nas, gdzie sam pobyt potrafi być droższy niż cały wyjazd na narty do apartamentu w Alpach.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właścicielem Pilska był Skarb Państwa, ośrodek sprzedano bez przetargu firmie CTE (słup?) która coś zaczęła robić i sprzedała ośrodek zagranicznemu inwestorowi.

Podobnie jak ze Szczyrkiem, tam zamiast CTE był Richter, podobnie jak z wieloma innymi polskimi firmami/przedsiębiorstwami sprzedawanymi na słupa właśnie.

To jeszcze jest szansa, że podobnym "słupem" jest spółka "Polskie Koleje Górskie" i Kasprowy też w końcu doczeka się modernizacji:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto będzie zarabiał na wyciągu i trasach to jedna sprawa.I niech zarabia ten który umie i może zainwestować pieniądze.

Pomijając ten "drobny" szczegół,zyska cała gmina a nawet region.

Przecież TMR nie wykupuje wszystkich hoteli,pensjonatów czy też wszystkich sklepów i knajp.To wszystko zostaje w polskich rękach i dostanie niepowtarzalną szansę.Wraz,z miejmy nadzieję, dużo większą frekwencją niż dotychczas.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...