Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaki sens było by sprzedać jeden wyciąg? Jak już kupować to wszystkie i działki pod nimi. Może ktoś w końcu to kupi, albo obecny właściciel stwierdzi, że nie ma chętnych i trzeba dokończyć inwestycję i powoli odzyskiwać kasę z sezonu na sezon.

Swoją drogą jak nie poprawią naśnieżania na Buczynce, to nowy wyciąg raczej nie pochodzi za długo przy obecnych zimach.

A może ktoś zlicytował wyciąg? Chodziły plotki (nie wiem, czy prawdziwe), że inwestycja nie została spłacona w 100%.

Coś może być na rzeczy, bo to DRUGI sezon, gdy planowany wyciąg (miał być na Boże Narodzenie 2014!) nie ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Byłem dzisiaj w Korbielowie. Przykro to wygląda dwie nowe kanapy stoją i się marnują. Wiem na tej wolnej kanapie kamianna-solisko była w tym roku jazda. Ale pod koniec

lat 90-tych nie było nowych kanap tylko orczyki ale to wszystko jeździło od samego dołu do samej góry i to w dobrych lub bardzo dobrych warunkach a teraz nie dość że trzeba polować na dobre warunki to jeszcze niektóre wyciągi nie działają bo albo nie ma pieniędzy albo pozwoleń. Nie mogę zapomnieć jak to kiedyś w Korbielowie było fajnie teraz słabo to wygląda choć są nowe wyciągi a wtedy orczyki. Naprawde przykro na to patrzeć

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
Podobno w Korbielowie zasadzili drzewa na trasie z Buczynki i teraz nie będzie dało się tamtędy jeździć. Ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć?

Tapatalkiem z Lumii

Jeśli to prawda to -> LOL. Ja już przestałem wierzyć, że na Pilsku coś sensownego powstanie. Co do Szczyrku, to mam jeszcze małą nadzieję, ale już coraz mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hextor...! Ty mówisz "Kaczor''...?? Dobra Zmiana!

A tak poważnie to nie.. nie myślę tak. Niestety obawiam się, że zarówno ze Szczyrku jak i z Korbielowa nic na razie nie będzie. Wiem, że samorządy się nie zmieniły ale wiem też, że niektóre delikatnie mówiąc nie chcą wychylać by nie podpaść. Czort wie czy którejś nocy nie uchwalą natychmiastowej zmiany samorządów, ich delegalizacji, rozwiązania rad itp.. Chyba nikt nie ma złudzeń i wszyscy pojęli, że żyjemy w czasie totalnej niepewności. Marchewkowe pole, jak śpiewał klasyk... soundtrack z filmu który dziś jest niemal zakazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pracownia.org publikuje takie oskarżenie pod adresem Pilska.

Ja nie znam tematu, ciekaw jestem Waszej opinii.

"Tę najgłupszą górską inwestycję niemal poetycko pokazał i ostro skomentował w swoim filmie „Woda w górach, cz. XI Pilsko” Piotr Topiński"

[video=youtube;-59U97eTfOI]

źródło

http://gory.pracownia.org.pl/aktualnosci/212-jak-chciwosc-i-glupota-gazdowaly-na-pilsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymalem do końca. W skrócie.... charakterystyczna dla Pracowni mieszanina faktów, insynuacji, dobrych zyczeń, połprawd, bzdur....

Znacznie ciekawszy i 'groźniejszy' materiał mogę zrobic kompletujac zdjęcia i filmiki z budowy dowolnego domku jednorodziennego, ze juz o jakiejkowiek drodze nie wspomnę (osuwisko też się znajdzie - niejedno). Najbardziej mnie zachwyciło zdanie o stabilizacji gruntu przez świerki. No ale trudno.

Dobrze ze są takie organizacje- niedobrze gdy mają prawa większe niż WIOŚ.

Przy okazji..... budowanie nawet 'tylko' trasy narciarskiej w gorach nie jest zajęciem trywialnym i wymaga znacznie wiecej uwagi niz na płaskim a czesto równiez znacznie wiekszych nakładów. I to nalezy wyegzekwować a nie zaprzeczać samej idei budowy.

PozdrawiamM

ps. Warto zobaczyć - sporo pięknych ujęć Beskidów.... :-)

Edytowane przez mig12345
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że autor podobnie jak Jarek nigdy nie był za granicą.

Wszystko da radę pogodzić. Ciekawe czy pracownia pokusiła się na wyliczenie ile % zajmują trasy na Pilsku w stosunku do powierzchni całej góry. I nie jest to 50 , 30 nawet 1%. Wiec sporo dla wszystkich zostanie. Również dla rysia i niedźwiedzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że autor podobnie jak Jarek nigdy nie był za granicą.

Wszystko da radę pogodzić. Ciekawe czy pracownia pokusiła się na wyliczenie ile % zajmują trasy na Pilsku w stosunku do powierzchni całej góry. I nie jest to 50 , 30 nawet 1%. Wiec sporo dla wszystkich zostanie. Również dla rysia i niedźwiedzia.

Juz nie oceniajac ile w tym filimku prawdy, a ile wyssanych nie powiem z czego jakiś nadciąganych wkrętek, ile wody wyjeżdża z doliny przez Zywiec ZDrój ?!

Gdzie byli i gdzię są przy tym fakcie ? bo kazdy ludzi z rejonu ma swiadomosc jak nam szkodzą pod kątem zasobów wodnych....

Cynizm Pracowni nie zna granic... Wielcy bohaterzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto potwierdzi news ostatnich dni, że ON Pilsko Sprzedany nowemu inwestorowi ? Podobno z branży mięsnej jakiś magnat finansowy

to będzie porządny grill:laughing: :eek: to chyba Kania bo Duda miał swego czasu kłopoty, poza tym ma niedaleko

a może ktoś inny

Edytowane przez jata_70
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałem do końca filmu. Tak się zastanawiam, jakim to ja jestem szkodnikiem lubiąc narty! Wyrzuty sumienia nie pozwolą mi już chyba normalnie zyć! Urwał, dziś rano myłem się, ogoliłem. Toż to gwałt na naturze. (Psss, wyczyściłem też sobie uszy pałeczką kosmetyczną:eek:) Zgroza! Pomyślałem że trzeba sobie przyciąć kłaki w nosie i uszach!!! Nie!!!!! Film zmienił moje życie, zarosnę jak ten od "obrony wszystkich istot zywych", boso będę chodził do roboty. Ogródka juz nie prysnę, mrówek nie pogonię, komary niech mnie zeżrą, a jak przypląta się wesz czy pchła, ucieszę się. Zaczynam chronić przyrodę! Zaczynam od siebie!

PS. Mam do sprzedania 4 pary nart i 3 pary butów, w tym jedne nie używane!!! Aha, sprzedam także maszynkę do golenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/powstanie-atrakcja-turystyczna-jakiej-w-polsce-jeszcze-nie-bylo-polskie-gory-jak-alpy/6n1qbg

Ten cytat trochę jakby sugerował, że chodzi o Pilsko:

"Na razie możemy zdradzić jedynie, że rozważamy możliwość przeprowadzenia inwestycji, w którymś z głównych ośrodków turystycznych w Polsce. Jesteśmy w trakcie prac projektowych. Jeżeli zrealizujemy tę inwestycję, powstanie atrakcja turystyczna, jakiej w Polsce jeszcze nie było" - powiedział prezes Janusz Ryś, cytowany w komunikacie.

Myślicie, że PKL może chodzić o Pilsko? Macie jakieś info z dobrych źródeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te słowa "...przeprowadzenia inwestycji, w którymś z głównych ośrodków turystycznych w Polsce." by raczej wskazywały na coś już istniejącego, znanego, z dużym potencjałem. Oby to było Pilsko. Jakby nie patrzeć ostatni duży rozwój Pilska nastąpił w latach kiedy właścicielem była państwowa spółka GAT - metodą faktów dokonanych ale zrobili "coś". Prywaciarze już zjedli zęby na Pilsku i chyba czas na powrót spółki państwowej np. PKL. Może im będzie łatwiej o pozwolenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Widzę, że wątek zamarł tak samo jak ON Pilsko. Na dzień dzisiejszy wieści z Korbielowa nieciekawe, w sumie to bez zmian od poprzedniego sezonu. Krzesło na Buczynkę najprawdopodobniej nie ruszy w sezonie 2016/2017. Powód- spółka CTE nadal nie spłaciła należności wykonawcy i raczej tego już nie uczyni. Albo znajdzie się nowy inwestor albo zostanie ogłoszona upadłość spółki. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Hextor napisał:

A niech plajtuja nieudacznicy. Taki ośrodek rozwalić, drugi najlepszy po Kasprowym. A ekoterrorysci pewnie dostają hojny datek od konkurencji z zagranicy.

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka
 

Ja uważam że drugi ale po Szczyrku. Kasprowy na trzecim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...