Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Cosworth240 napisał:

Pozwolenie na budowę krzesła 4-osobowego ze Szczawin na Halę Miziową też podobno poszło się... Pewnie i tak nie było na to kasy, ale jeżeli to rzeczywiście prawda, to szkoda, bo walka o ten dokument trwała parę lat. 

Z tego co wiem to trwa budowa tego krzesła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, fredek321 napisał:

Z tego co wiem to trwa budowa tego krzesła.

Info o tym, że pozwolenie padło podał mi jeden z pracowników ośrodka. Jako, że sam nie do końca uznaje to za najbardziej wiarygodne źródło świata, napisałem, że podobno pozwolenie padło. Pamiętam, że na forum była mowa o tym, że coś tam zaczęto kopać, żeby był wpis do dziennika budowy że budowa ruszyła, co miało utrzymać w mocy ten dokument. 

Może to powinien być jakiś impuls dla JC aby przeprowadzić jakiś mocno szczery wywiad z kimś w tym ośrodku, kto powie jak z punktu widzenia ON Pilsko wygląda sprawa wyciągu na Buczynkę, pozwolenia na budowę tego krzesła i w ogóle przyszłości ośrodka. Dla rzetelności dziennikarskiej dopytałbym się w Tatralift o ich wersję, co do krzesła. 

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Cosworth240 napisał:

Info o tym, że pozwolenie padło podał mi jeden z pracowników ośrodka. Jako, że sam nie do końca uznaje to za najbardziej wiarygodne źródło świata, napisałem, że podobno pozwolenie padło. Pamiętam, że na forum była mowa o tym, że coś tam zaczęto kopać, żeby był wpis do dziennika budowy że budowa ruszyła, co miało utrzymać w mocy ten dokument. 

Może to powinien być jakiś impuls dla JC aby przeprowadzić jakiś mocno szczery wywiad z kimś w tym ośrodku, kto powie jak z punktu widzenia ON Pilsko wygląda sprawa wyciągu na Buczynkę, pozwolenia na budowę tego krzesła i w ogóle przyszłości ośrodka. Dla rzetelności dziennikarskiej dopytałbym się w Tatralift o ich wersję, co do krzesła. 

Tatralift niestety obowiązuje tajemnica handlowa, nic nie mogą powiedzień, rozmawiałem z jednym z ich pracowników. Jedyne co powiedział, to że inwestor nie wywiązał się z umowy, czyli najprawdopodobniej za krzesło nie zapłacił. Co do pozwoleia na krzesło szczawiny- miziowa to pozwolenie nadal jest ważne, w 2015 wkopali kable elektryczne, które miałyby doprowadzać prąd do stacji górnej. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Morgan_mati napisał:

Tatralift niestety obowiązuje tajemnica handlowa, nic nie mogą powiedzień, rozmawiałem z jednym z ich pracowników. Jedyne co powiedział, to że inwestor nie wywiązał się z umowy, czyli najprawdopodobniej za krzesło nie zapłacił. Co do pozwoleia na krzesło szczawiny- miziowa to pozwolenie nadal jest ważne, w 2015 wkopali kable elektryczne, które miałyby doprowadzać prąd do stacji górnej. 

No to przynajmniej ta informacja jest trochę pocieszająca. Dzięki wielkie za to info. Nadal jednak uważam, że fajnie by było gdyby JC przeprowadził z kimś wywiad pt. Quo Vadis Pilsko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cosworth240 napisał:

No to przynajmniej ta informacja jest trochę pocieszająca. Dzięki wielkie za to info. Nadal jednak uważam, że fajnie by było gdyby JC przeprowadził z kimś wywiad pt. Quo Vadis Pilsko. 

Też jestem na tak. Na razie to co się tam dzieje jest przerażające. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Morgan_mati napisał:

Też jestem na tak. Na razie to co się tam dzieje jest przerażające. 

"Inwestor" nie ma pieniędzy, zimy były liche i przyniosły straty. Baba zadłużona na granicy upadłości, zalega/ła (?) z płatnościami na rzecz Jontka, właściciele gruntów nie popuszczają z kosztami dzierżawy ani o milimetr. Bez nowego inwestora z dużymi pieniędzmi i bardzo twardą ręką, nartostrady zarosną lasem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam inwestor, który jeszcze kilka lat temu (nabywając "Pilsko") miał grube pieniądze na gondolę i 4 kanapy, które już rozrysowywał na mapie? I po jednej gorszej zimie nagle to grube miliony gdzieś wyparowały? A po wybudowaniu wyciągu okazało się, że nie ma z czego za niego zapłacić? Z tego co wiem, to spółka CTE ma też inne ośrodki, m.in. nad morzem, czy Zagroń w Istebnej, a temu się nie wiedzie najgorzej. Rzeczywiście, przydałoby się jakieś rozeznanie w sytuacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jutro będzie pięknie :) 

Po dzisiejszych opadach i zapowiadanych opadach wieczorno-nocnych, wrzuciłem do boxa 2 pary K2: freerade 118 i freerade 90 :) innej opcji nie widzę :D :D

Zapowiedzi są piękne: 

pi2.jpg.1db83bac4fce781eebc582902f6bc628.jpgpi1.jpg.4e4fccae554134a0e5db8318138e7111.jpg

ale następne dni... :(  to chyba już końcówka dla Polskich stoków!

 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z Mati1981 meldujemy się jutro z nartami chodzonymi, też szerokimi :) .

Może uda się wejść powyżej Kopca i tam puch zaliczyć.

Oby to okno pogodowe otworzyło się w godzinach dopołudniowych jak jest w prognozach.

Edytowane przez andy-w
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak co to mogę zabrać kogoś po trasie. Jadę sam. Od Gliwic A4 od Katowic Bielszczanka przez Tychy, BB, S1 do Żywca. 

PS. transport za browara na Szczawinach 

PS2. wymagane ważne badania EKG :) 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, andy-w said:

Ja z Mati1981 meldujemy się jutro z nartami chodzonymi, też szerokimi :) .

Może uda się wejść powyżej Kopca i tam puch zaliczyć.

Oby to okno pogodowe otworzyło się w godzinach dopołudniowych jak jest w prognozach.

I jeszcze Johnny N. dołącza do ekipy. Będzie się działo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...