Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...
59 minutes ago, christofer30 said:

Na forum Korbielów net pisze że wszystko ma być po staremu jak rok temu czyli buczynka nieczynna oraz cennik taki sam jak rok temu

Nie wiadomo czy się cieszyć czy płakać.

Z jednej strony dobrze, że w ogóle się otworzą, a z drugiej szkoda, że ten marazm zbliżony do agonii nadal trwa bez cienia optymizmu na przyszłość. Dla mnie orczyki na szczyt mogłyby zostać bez zmian, tylko co z tymi dyndającymi na wietrze kanapami ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja patowa.
Kolej sprawna, gotowa do użytku i dopuszczona na 2016 przez TDT, a zarząd ON Pilsko twierdzi, że budowa nie skończona. Więc coś tu nie gra.

Słowacy nie dotrzymali terminów, kolej na etapie budowy miała mieć otwarcie na najbliższą zimę. Słowacy się nie wyrobili, krzesło nie zdąrzyłoby przejść odbiorów na sezon, w związku z tym inwestor w tym sezonie by na nim nie zarobił. Całkowicie rozumiem inwestora, że nie chce zapłacić skoro ktoś z umowy się nie wywiązał.

Teraz należałoby znaleźć porozumienie, ale zapewne ani Słowacy nie chcą puścić krzesła za pół darmo, ani inwestor płacić nie wiadomo ile po tym jak kolej stoi i niszczeje.

A Korbielów traci dystans do czołówki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest bardzo patowa, ze względu na to, że nikt tutaj nie jest do końca czysty. Sprawa nie jest czarno-biała, więc ciężko jest ją rozwiązać.

 

Orczyk na Kopiec (tak, jak napisałem w artykule) nie ruszy na pewno w tym sezonie. Z tego, co wiem, nie jest to też prosta sprawa. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że przynajmniej coś wiemy. Nawet jeśli wiemy, że nic nie wiemy (jakby powiedział Sokrates). Odnosiłem wrażenie, że wśród dziennikarzy panowała jakaś zmowa milczenia nad Korbielowem, która aż prosiła się o pofatygowanie się na miejsce i ustalenie co jest grane. Teraz przynajmniej znamy sprawę, choć jest ona faktycznie dość trudna do zrozumienia. Nie znam procedur zamawiania kolejek linowych, ale czy w umowie takie sprawy jak termin uruchomieni, nie są w ogóle sprecyzowane?

A tak w ogóle, po co orczyk na Kopiec, skoro można na Kopiec przejechać z Pilska? Ten wyciąg niepotrzebnie zajmował tylko kilka metrów trasy moim zdaniem.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj warunki na Pilsku były rewelacyjne. Śniegu więcej niż w niejeden styczniowy dzień.

Naszły mnie takie refleksje:

- orczyki wiszą tylko na wyciągu Szczawiny - Hala Miziowa. Jego wczoraj w sumie można było już włączyć ;-)

- od wielu lat, nie działa wyciąg orczykowy na Kopiec, rozumiem że już na zawsze? Mam nadzieje że talerzyk normalnie ruszy.

- Przy braku działającego krzesła na Buczynkę, zastanawia mnie czy ruszą dwa małe talerzyki "Płaj".

- Przy braku śniegu na trasie nr. 5, zastanawia mnie czy w ogóle będą uruchamiać "górę". Tak jak wczoraj, spokojnie całą górę można było uruchomić. Wówczas zjazd/wyjazd tylko tym 2 osobowym krzesłem.

 

 

       

 

 

         
         
         
 

23846931_1955750401108868_1645798867_o.jpg

23896973_1955750501108858_1688228361_o.jpg

  • Like 14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...