Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, keisyzrk napisał:

Miał być Szczyrk w towarzystwie @przemo_narciarz i @Jasiek, ale miałem złe przeczucie… czytając wątek o SMR, chyba wygrałem dzisiaj los na loterii. Pogoda iście bajeczna, ale to pewnie wszędzie, naturalny śnieg?, to już niekoniecznie. O warunkach na trasach niewiele mogę napisać, zjechałem ze trzy razy 5-ką - do Miziowej - idealna, do Szczawin - widziałem kilka minerałów. Resztę dnia spędziłem w lesie, i na nieratrakowanej części Kopca, tutaj było… :P sporo jest już rozjeżdżone, ale w lesie można znaleźć jeszcze miejsca nietknięte ślizgiem narty. Do godziny 10-ej ludzi bardzo mało, później kolejka na Pilsko na jakieś 5-8 minut. Wracałem 6-ką do 1-ki, da się zjechać, trzeba tylko uważać na kamienie w dolnej części trasy. Jeden z lepszych dni spędzonych w tym sezonie na nartach, nie ma się czemu dziwić, to w końcu Pilsko :D.

WZF w Szczyrku? - mimo posiadanej sezonówki, odpowiem: to chyba żart! xD

IMG_0575.JPG

IMG_3174.JPG

IMG_1521.JPG

IMG_1774.JPG

IMG_4545.JPG

IMG_9058 2.JPG

IMG_1864.JPG

IMG_4491.JPG

IMG_6337.JPG

IMG_9543.JPG

IMG_1769.JPG

IMG_2471.JPG

IMG_0314.JPG

IMG_1286.JPG

IMG_2940.JPG

IMG_5531.JPG

IMG_1029.JPG

IMG_4789.JPG

IMG_9939.JPG

Potwierdzam, dziś bajka i na szczycie też pięknie :D

G0031692.JPG

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2018 o 23:27, Spiochu napisał:

Wybiera się ktoś na Pilsko w środę lub w czwartek?

Chętnie bym dołączył. Mogę ewentualnie zabrać kogoś z okolic Pszczyny.

 

22 godziny temu, friski napisał:

Cześć, po wczorajszych harcach mam wielki apetyt. Raczej czwartek bo będzie po nocnym opadzie. Pszczyna po drodze tylko urlop muszę załatwić...

Czwartek lub piątek, jeśli potwierdzą się prognozy może być fajną opcją - chętnie dołączę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeździliśmy na Pilsku od rana do 13.00

 

Jak można się było spodziewać po tym prymitywnym ośrodku na trasach warunki tragiczne, sam lód i kamienie:

CAM00681.thumb.jpg.690d97a89a2b3995e80af56e82b5e6ff.jpg

Do tego mała przepustowość orczyków powodowała ogromne kolejki:

 

CAM00680.thumb.jpg.fc6519b4fbe4fc55e32df5b96dc6cf31.jpg

 

W okolicy też widać że zima w tym roku nie dopisała:

 

CAM00682.thumb.jpg.c70e1a0e9e49eb2f032a51521fc72a81.jpg

Podsumowując, żałuje że nie pojechaliśmy do SMR to zupełnie nie ta liga. ;)

 

A tak poważnie to super pojeździliśmy zarówno na trasie jak i poza. Opad puchu nie był jakiś wielki i czarną 7-mką jeszcze nie można lajtowo śmigać. (Raz zjeżdżałem ale bardzo czujnie bo wystają minerały) W lesie dużo lepiej ale warunki zmienne, dość wymagające. Na trasach od rana super, miękko i równo. Po 12.00 zaczęły robić się lekkie odsypy i wyszło trochę płatów lodu ale dalej dało się jechać większość trasy na krawędzi. 

Na Pilsku pojawił się też Friski z kolegą  i trochę pogonił Nas po lesie. Starałem się bronić honoru 65mm pod butem ale muszę szczerze przyznać, że jumpa przez trasę orczyka odpuściłem.  Widać że Friski poczynił duże postępy i nie mając obycia między drzewami, ciężko go teraz dogonić. Zdjęcia z telefonu robione po 12.00 bo wcześniej skupiałem się na jeździe ;)

 

  • Like 18
  • Thanks 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, gdzie tam obecnie najlepiej zaparkować ? Będę w niedziele więc raczej dużo aut.
No przecież tam jest jeden parking, jak bedziesz pozno to parkuj gdzie bedzie miejsce:) ja zjezdzam i wyjeżdżam krzeslem na szczawiny wiec parkuje najwyzej jak sie da.

Wysłane przy użyciu palca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, m-ski napisał:

Czy ktoś z Was przejeżdżał ostatnio prze Buczynkę? Da się dotrzeć na dół bez strat?

Do połowy gdzieś mniej więcej dalo się we wtorek jechać. Potem wiadomo coraz gorzej.  Ogólnie nie polecam, chyba  że narty nie szkoda. A śnieg juz siadł zapewne to może być jescze gorzej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko dzisiaj nie rozpieszczało, mgła, a w zasadzie chmury ograniczały widoczność fragmentarycznie od szczytu do Szczawin. Warunki na trasach przez pierwsze trzy godziny bardzo dobre, później coraz więcej lodowych łat i kamieni, te ostatnie na odcinku od Miziowej w dół. Zdecydowanie pogorszyły się warunki dla miłośników freeride’u, wszystko mocno rozjeżdżone (pewnie wczoraj @friski i @Spiochu się do tego przyczynili ;)) śnieg w lesie osiadł, stał się bardziej zbity, przez co te wszystkie technologie w które wyposażone są typowe narty FR, zaczęły bardziej przeszkadzać niż pomagać w jeździe - po zamianie nart na twardą AM-kę, pośmigałem fajnie na trasie i w lesie. Zjazd 5-ką do Polany Strugi możliwy tylko ze stratami, nie polecam. :)

IMG_4370.JPG

IMG_2415.JPG

IMG_2325.JPG

IMG_3155.JPG

IMG_2598.JPG

IMG_7794.JPG

IMG_9869.JPG

IMG_0658.JPG

IMG_8329.JPG

  • Like 16
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...