Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, christof napisał:

To oczywiste, ze właściciel ON wie doskonale co ma robić, nawet przez moment spotkania nie było co do tego wątpliwości... niestety. 

W jednym Mitek ma racje, wiele osób na tym forum (w tym ja) też nie wie co właściciel powinien robić.

Mitek nie jeździ do Korbielowa, ale na podstawie relacji doskonale wie jak wygląda aktualnie stan ośrodka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy już o tym wspominałem, przynajmniej mi to tak układa się w całość - nieoczekiwanie przegrane wybory prezydenckie - brak otwarcia nowej kanapy, koniec jazdy na nartach w ON Zagroń, koniec inwestycji w Pilsko. Przezimujemy do 2020 roku i będzie!

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Zawsze można podejść, ... nie boli. ;)

Rozważania domorosłych inwestorów co powinni zrobić właściciele aby było lepiej mnie po prostu bawią. Czy naprawdę niektórzy z kolegów sądzą, że właściciel nie wie co ma robić?

Pozdrowienia

Cześć,

 

patrzac na sąsiadujące ośrodki w Istebnej w tym sezonie, coś mi się zdaje, że inwestor chyba nie bardzo wie co ma robić, Złoty Groń daje radę i ma tłumy, a tuż obok Zagroń to jakiś obraz nędzy i rozpaczy, a dodać należy że powiązania kapitałowe sa zbieżne, więc coś mi się wydaje, że jednak inwestor wróci do swojej głównej działalności i odpuści ośrodki zimowe ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, WojtekM napisał:

A ja myślę, że inwestor dobrze wie co należy zrobić. Ale wiedzieć i móc to dwie różne rzeczy. Pieniędzy TMR tam jednak nie mają.

Do biednych grup kapitałowych nie należą, być może nie wiesz kto tak na 

rawdę jest inwestorem CTE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mysiauek napisał:

Na forum jesteśmy wycinkiem narciarstwa.

  A nawet promilem jeżdżących. W ciągu kilkunastu wyjazdów w tym sezonie do Szczyrku żadna z osób wyjeżdżająca ze mną do góry nie słyszała o Skionline, A 80-90 % osób było pierwszy raz w Szczyrku i byli wystraszeni perspektywą wyjazdu orczykiem na Małe Skrzyczne, bo nigdy z orczyka nie korzystały.

  Nie oceniam tych ludzi, bo ich nie interesuje, jak było kiedyś, tylko stan obecny (przyjeżdża, kupuje karnet, jeździ i wraca do domu). Kiedy mówię, że w przyszłym sezonie ośrodek będzie miał następne nowe wyciągi i połączenie ze Skrzycznem, przyjmują te informacje, jak coś normalnego i oczywistego, albo pytają, dlaczego nie zrobiono tego do tej pory. A kiedy mówię o problemach w Korbielowie, to odpowiadają, że i tak tam się nie wybierają, bo kiepski dojazd. I chodzi o drogę z Żywca, a nie o czas dojazdu, bo ten był na pewno krótszy, niż dojazd do Szczyrku.

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jeeb napisał:

to skandal :D

Drogi "Jeeb"ie   :)

Ktoś niedawno napisał Ci na forum żebyś "się chłopie ogarnął" i jak widać nie wziąłeś sobie tego do serca czego bardzo żałuję czytając Twoje wpisy od wczoraj w różnych wątkach , które @JC już jak zauważyłem częściowo usunął i chwała mu za to bo zaśmiecasz forum.

Dzisiaj kontynuujesz swoje niepoprawne wpisy które nie wiem czemu służą ?! Masz jakiś konstruktywny narciarski lub inny ciekawy przekaz to go nam przedstaw bo jak na razie nie rozumiem po co tu jesteś :S 

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Hextor napisał:

Możesz przekleić?

Wysłane z mojego F3112 przy użyciu Tapatalka
 

 

2 godziny temu, fredek321 napisał:

Też nie mam abonamentu.

1. Wchodzicie na link do "płatnego artykułu".

2. Kopiujecie adres strony z paska adresu.

3.Wchodzicie na google.pl i w wyszukiwarkę wklejacie link - klikacie szukaj.

4. Otwieracie pierwszy wynik wyszukiwania.

5. Czytacie w całości "płatny" artykuł.

Nie ma za co :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo :)

 

Myśleli, że powstanie kurort jak w Alpach. Teraz mają żal i chcą sprzedaży ośrodka narciarskiego

Ośrodek narciarski Pilsko Jontek jest na sprzedaż. - Czekamy z nadzieją na nowego inwestora - mówią mieszkańcy Korbielowa.

Latami turystów ściągał do Korbielowa przede wszystkim ośrodek narciarski, słynący z pięknych tras i z tego, że śnieg utrzymuje się tutaj wyjątkowo długo, bo nawet do maja. Przez długi czas zarządzała nim Gliwicka Agencja Turystyczna. Kilka lat temu po nieudanych próbach ośrodek zmienił właściciela – od GAT kupiła go firma CTE, prowadząca też popularny ośrodek Zagroń w Istebnej.

Wszyscy się cieszyliśmy, wierzyliśmy w lepszą przyszłość. Właściciele gruntów na Pilsku poszli inwestorowi na rękę, podpisali umowy dzierżawy na 20 lat – mówi Tadeusz Sołek, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki, Sportu i Rekreacji Korbielów-Pilsko.

Marzenia o świetności

Inwestor zapowiedział, że zrobi na Pilsku nowoczesny ośrodek na miarę alpejskich stacji, obiecywał inwestycje, postawił wyciąg z czteroosobową kanapą. Szybko jednak okazało się, że to wcale nie jest takie proste. Pilsko to chroniony obszar Natura 2000. Ekolodzy z Pracowni na rzecz Wszystkich Istot zaczęli alarmować, że w czasie rozbudowy ośrodka doszło do rażącego naruszenia przepisów dotyczących ochrony przyrody, a inwestor rozpoczął niektóre prace bez wymaganych dokumentów.

Część mieszkańców stanęła wtedy w obronie inwestora, urządzili nawet pikietę protestacyjną pod siedzibą pracowni. Teraz przyznają, że się zawiedli. Myśleli, że złapali pana Boga za nogi, a spotkało ich bolesne rozczarowanie. Minęła kolejna zima, a Pilsko, zamiast stawać się ośrodkiem na miarę alpejskich stacji, zaczyna przypominać narciarski skansen.

 

– Narciarze zaczynają nas omijać. Wybierają Szczyrk, Wisłę, a nawet małe miejscowości, bo niemal wszędzie w Beskidach zmieniło się na lepsze – mówi Sołek.

Potrzebne są zmiany

Kilka dni temu w Korbielowie z inicjatywy mieszkańców odbyło się spotkanie z udziałem m.in. władz gminy oraz przedstawicieli właściciela ośrodka. Leszek Kłeczek ze spółki CTE przyznał na nim, że trwają poszukiwania nowego inwestora. Cały kompleks został wyceniony na mniej więcej 30 mln zł. W grę wchodzi sprzedaż całości albo spółka. Ośrodek potrzebuje gruntownych zmian i jego obecny właściciel ma tego świadomość.

– Wielu narciarzy przyjeżdża na Pilsko tylko z sentymentu – przyznał Kłeczek. Wyliczał też przeszkody stojące na drodze do rozwoju ośrodka. Jego zdaniem to m.in. zbyt wysokie stawki za dzierżawę gruntów.

Mieszkańcy chcą się zaangażować w poszukiwania nowego właściciela stacji. Mówią, że gmina buduje ścieżki rowerowe, na turystów czekają piękne szlaki, ale to nie wystarczy. Minionej zimy pełne kiedyś obiekty noclegowe świeciły pustkami. To sytuacja dramatyczna, bo niektóre rodziny żyją głównie z turystyki.

– Potrzebujemy koła zamachowego. Takim może być tylko prężnie działający, nowoczesny ośrodek narciarski – przekonuje Sołek.

Edytowane przez bolec
  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, christofer30 napisał:

Czy strona FB prowadzona jest z zagranicy? Brak polskich znaków diakrytycznych.

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.4.2018 o 12:50, bolec napisał:

Potrzebne są zmiany

Moim zdaniem Pilsko powinno pozostać takie jak jest, wyciągi orczykowe są OK,

bez wielkiej inwestycji można by postawić kilka talerzyków,

naśnieżanie też nie potrzebne.

Zrobienie 3 Białki albo 2 Szczyrku tylko zniszczy atmosferę tego miejsca.

 

PS. by nie zaśmiecać

Dnia 24.4.2018 o 23:23, bolec napisał:

nie rozumiem

Drogi Bolcze - to był żart opatrzony uśmieszkiem i doprawdy nie wiem ile emot muszę zamieścić abyś zrozumiał

Dnia 24.4.2018 o 23:23, bolec napisał:

Ktoś niedawno napisał Ci na forum żebyś "się chłopie ogarnął"

to wassałeś sobie z klawiatury bo nikt nigdy na tym forum nie nazwał mnie chłopem

Dnia 24.4.2018 o 23:23, bolec napisał:

niepoprawne wpisy

może zdefiniujesz co to jest "poprawny wpis" ?

dla mnie jest to wpis zgodny z regulaminem tego forum

Dnia 24.4.2018 o 23:23, bolec napisał:

Masz jakiś konstruktywny narciarski lub inny ciekawy przekaz to go nam przedstaw

kilka już było - nawet dostałem podziękowania

w przyszłości mam zamiar dalej pisać własnymi słowami 

i nie kopiować kradzionych tekstów z płatnych portali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Jeeb napisał:

Moim zdaniem Pilsko powinno pozostać takie jak jest, wyciągi orczykowe są OK,

bez wielkiej inwestycji można by postawić kilka talerzyków,

naśnieżanie też nie potrzebne.

Zrobienie 3 Białki albo 2 Szczyrku tylko zniszczy atmosferę tego miejsca.

 

Pod tym się mogę podpisać. Na Pilsku nie ma szerokich tras, by budować kanapy o dużej przepustowości. Oczywiście kanapę na Buczynkę dobrze byłoby uruchomić, skoro już jest (sięga dużo niżej niż orczyki, które musiałyby być tu bardzo długie). Natomiast np. ze Szczawin na Miziową powinno pozostać tak jak jest, choć dla mnie ideałem byłaby wymiana jednego orczyka na talerzyk - tak, jak jest w Białce przy czerwonych trasach - każdy wtedy wybiera ten wyciąg, który bardziej lubi.

No ale to nasze gdybanie - wątpię, by ktokolwiek z inwestorów był zainteresowany zdaniem garstki pasjonatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, koliber napisał:

Pod tym się mogę podpisać. Na Pilsku nie ma szerokich tras, by budować kanapy o dużej przepustowości. Oczywiście kanapę na Buczynkę dobrze byłoby uruchomić, skoro już jest (sięga dużo niżej niż orczyki, które musiałyby być tu bardzo długie). Natomiast np. ze Szczawin na Miziową powinno pozostać tak jak jest, choć dla mnie ideałem byłaby wymiana jednego orczyka na talerzyk - tak, jak jest w Białce przy czerwonych trasach - każdy wtedy wybiera ten wyciąg, który bardziej lubi.

No ale to nasze gdybanie - wątpię, by ktokolwiek z inwestorów był zainteresowany zdaniem garstki pasjonatów.

Przydałoby się jeszcze naśnieżanie na piątce na odcinku Miziowa -Szczawiny co wydłużyłoby sezon i osobiście bym się cieszył z uruchomienia orczyka miziowa -kopiec bo są tam może krótkie ale fajne trasy na tym odcinku które lubie choć gdzie indziej nie lubie krótkich tras chyba to wynika z klimatu Pilska i fajnego naturalnego śniegu. I tle jeśli chodzi o góre a na dole rzeczywiście mogliby rozbudować teren narciarski gdzieś tam w kierunku harnasia jak ostatnio mówi się o takich planach i oczywiście uruchomienie buczynki aby można się przedostawać w górne partie pilska tak jak kiedyś z buczynki

Edytowane przez christofer30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...