Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Jeeb napisał:

   "...nie kopiować kradzionych tekstów z płatnych portali .."

?! O.o

Co do "poprawnych wpisów' to traktuję takie, które swoją formą i zawartością nawiązują do wątków do których się ktoś odnosi. Po jednym z dzisiejszych postów po raz kolejny zauważyłem, że jesteś chyba zapalonym grzybiarzem. Bardzo chętnie poczytam coś o Twoich doświadczeniach/zdobyczach w tej materii ale w wątku "hobby" - grzybiarz ze mnie żaden a mam w okolicy piękne lasy więc z przyjemnością poczytam o czymś w czym mógłbym się doskonalić  xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Jak dla mnie na Pilsku jest wszystko czego oczekuję. Trasy wyglądają świetnie i mają to coś czego mi potrzeba. Jest odpowiednia długość i ilość tras. Jest zróżnicowanie stopnia nachylenia, od stromych odcinków po łagodne i  wiele przełamań: są miejsca szerokie i wąskie przecinki, zmiany kierunków. Do tego jest potencjał jazdy poza trasowej. Generalnie jest wszystko co być powinno. Przepustowość wyciągów wygląda na dostateczną by w czasie zjazdów nie jeździć w tłoku. Oby tylko zima w końcu dopisała (nie tak jak poprzednia "bajkowa") W tym sezonie zapewne tu przyjadę bo frajdę z jazdy można mieć na najwyższym poziomie. Nie wierzę, że ośrodek padnie, nie przy takim potencjale trasowym. Do tego Jontek pod względem noclegowym i żywieniowym pierwsza liga. A w towarzystwie Izy  Maćka weekend upływa nam tu szybko, wesoło i miło. Kto mógł przyjechać, a nie dotarł niech żałuje. Pogoda też dopisała. Dzisiaj w planach mamy jeszcze "zdobycie" Góry Żar. Na Pilsku jest obecnie tak...

PA060027.thumb.JPG.31203d058f125bc485ab55570a0b9076.JPG

PA060039.thumb.JPG.df8e9fdf9cb5ca9bcc8456d15cebfe00.JPG

PA060046.thumb.JPG.ef5d75cad7261766308591d54a720d11.JPG

PA060044.thumb.JPG.800e02f78c78b2889eb4ff0a4ec92198.JPG

PA060050.thumb.JPG.625cb0541056d7c240b8fbab4ecd61d5.JPG

PA060054.thumb.JPG.677fda0f5a5ff3ff6a09e01fd730a97f.JPG

PA060062.thumb.JPG.8f8c96556d8dd3c2c5a455b141976ec4.JPG

PA060069.thumb.JPG.96b51ef5a712062719fa7d23824c285b.JPG

PA060074.thumb.JPG.ba0a7579f8f8881a901474873b6fac41.JPG

PA060076.thumb.JPG.8f659780acac2b54471731ca4a938ae1.JPG

PA060077.thumb.JPG.25a5277e67311d7e660895226bb066be.JPG

PA060083.thumb.JPG.8f6bfd0912e35778fed6e9993335cf74.JPG

PA060115.thumb.JPG.0b46eac92e853491c89bba8f6ea9f5c6.JPG

PA060117.thumb.JPG.7e23bef22806b2e4ad70ad5d9086536e.JPG

Pozdrawiam serdecznie. 

PS i do tego oczywiście niezwykłe widoki, Tatry, Babia Góra, Skrzyczne, Bielsko Biała... i wiele, wiele innych

  • Like 16
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marionen, @Annaa, @johnny_narciarz super spotkanie!!! Ależ by się chciało do Was dołączyć. Niestety u nas a godziny na godzinę sytuacja się zmienia :( Paula nie dosyć, że pracowała, to też problemy (okazuje się niestety, że poważne) ze zdrowiem ma... Realnie, jeszcze w środę sami planowaliśmy wypad w Beskid Żywiecki - niestety musieliśmy te plany zweryfikować.

Pozdrawiamy Was serdecznie! Bawcie się dobrze!

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marboru napisał:

@marionen, @Annaa, @johnny_narciarz super spotkanie!!! Ależ by się chciało do Was dołączyć. Niestety u nas a godziny na godzinę sytuacja się zmienia :( Paula nie dosyć, że pracowała, to też problemy (okazuje się niestety, że poważne) ze zdrowiem ma... Realnie, jeszcze w środę sami planowaliśmy wypad w Beskid Żywiecki - niestety musieliśmy te plany zweryfikować.

Pozdrawiamy Was serdecznie! Bawcie się dobrze!

Dzięki. Nam też nie wszystkie plany wychodzą (a w zasadzie udaje się zrealizować tylko nieliczne). 100 % zdrowia dla Pauli i Ciebie, chorób i kontuzji limit już wyczerpaliście.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś

STOP !!! Dla Spółki CTE na „Pilsku”?

http://korbielowpilsko.org/stop-dla-spolki-cte-na-pilsku/

Najfajniejsze jest ostatnie zdanie.

W najbliższych dniach okaże się, czy Spółka CTE podzieli los GAT-u w Korbielowie  czy nie.

Edytowane przez christofer30
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.10.2018 o 20:25, Spiochu napisał:

Pilsko jeśli zniknie to na jakiś czas. To najwyżej położony ośrodek w Beskidach, tego nie da się przeskoczyć. Prędzej czy później, ktoś się nim zainteresuje.

Oby na razie nie zamykali. Mnie obecny stan (oprócz Buczynki) odpowiada. Tyle że właściciele tracą.

 

21 godzin temu, christofer30 napisał:

Gdyby zainwestowano w Pilsko to byłoby w czołowej trójce najlepszych ośrodków narciarskich w Polsce obok Kasprowego Wierchu i Szczyrku

To mój ulubiony ośrodek w Polsce. Tam zaczynałem poważne narciarstwo. Jeździłem przez wiele lat. Dlatego serce strasznie sprzeciwia się rozumowi podczas pisania, ale uważam, że natura odbierze sobie ten szczyt w całości. Nie na jakiś czas, tylko niestety na zawsze. Pilsko miało strasznego pecha, ale Korbielowianie zrobili wszystko, żeby szczęściu nie pomóc. Tam po prostu nie opłaca się inwestować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fredek321 napisał:

 

To mój ulubiony ośrodek w Polsce. Tam zaczynałem poważne narciarstwo. Jeździłem przez wiele lat. Dlatego serce strasznie sprzeciwia się rozumowi podczas pisania, ale uważam, że natura odbierze sobie ten szczyt w całości. Nie na jakiś czas, tylko niestety na zawsze. Pilsko miało strasznego pecha, ale Korbielowianie zrobili wszystko, żeby szczęściu nie pomóc. Tam po prostu nie opłaca się inwestować.

Mam tak samo - narciarsko wychowałem się na tej górze. Mam do niej wielki sentyment. Wydawało się, że CTE będzie sensownym inwestorem. Powstała jedna kanapa, za chwilę druga, mówiło się o kolejnej na Miziową. Jak wyszło wszyscy wiemy. Szkoda, bo kasę którą w to wpakowano można było wydać znacznie lepiej i tu jest też problem - ktokolwiek przyjdzie, to będzie musiał to co zostało zrobione praktycznie zaorać i zrobić od nowa. Jednym pocieszeniem może być to, że wokół tej góry cały czas kręcą się tzw. inwestorzy, więc pewnie nie umrze. Problemem dla mnie jest to, że Ci naprawdę poważni - TMR, stacje spod znaku Czarnego Pingwina, czy kilku innych, którzy się na tym znają i mają kasę (a kombinacja tych dwóch rzeczy jest w przypadku Pilska nieodzowna żeby to odpalić), na razie nie wyglądają na zainteresowanych.

Edytowane przez Cosworth240
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia ‎2018‎-‎10‎-‎06 o 10:29, Jusik2002 napisał:

Czy jest jakaś szansa że ruszy Buczynka ?

Byłem tego lata w Korbielowie, jak duża część osób z tego forum mam olbrzymi sentyment do tego miejsca. Trochę pochodziłem, pojeździłem rowerem, córkę wciągnąłem na pilsko i fajnie było, ale patrząc pod kątem zimy naprawdę robi się przykro. Odnośnie buczynki to oprócz problemów z kolejką (która pomimo kilku lat wygląda wciąż jak nowa), to w kilku miejscach trasa jest zagrodzona.  

buczynka1.jpg

buczynka wyciąg.jpg

buczynka2.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, fredek321 napisał:

 

To mój ulubiony ośrodek w Polsce. Tam zaczynałem poważne narciarstwo. Jeździłem przez wiele lat. Dlatego serce strasznie sprzeciwia się rozumowi podczas pisania, ale uważam, że natura odbierze sobie ten szczyt w całości. Nie na jakiś czas, tylko niestety na zawsze. Pilsko miało strasznego pecha, ale Korbielowianie zrobili wszystko, żeby szczęściu nie pomóc. Tam po prostu nie opłaca się inwestować.

Niestety masz rację, w całym tym zamieszaniu jest dużo "polowania na czarownice" a bardzo mało współpracy dla dobra ogółu, finalnie zwyciężyli "obrońcy istot ..." czy jak tam to się tam nazywa ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Cosworth240 napisał:

Jak wyszło wszyscy wiemy. Szkoda, bo kasę którą w to wpakowano można było wydać znacznie lepiej i tu jest też problem - ktokolwiek przyjdzie, to będzie musiał to co zostało zrobione praktycznie zaorać i zrobić od nowa.

A dlaczego od nowa. Przecież kolej z dołu na solisko mi się wydaje w porządku a ta nowa na buczynke chyba nie jest w takim stanie żeby nie można jej nie było użytkować też jak dla mnie jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że obecna sytuacja w Korbielowie kolorowa nie jest. Ale pisanie, że ośrodek umrze raz na zawsze to snucie czarnych wizji ;)

Zainteresowanie wokół niego jest, a to że o tym głośno się nie mówi to inna sprawa. 
Jednak każdy kto był na spotkaniu w Korbielowie na wiosnę, z przedstawicielami CTE, wie, że sprzedanie go to rzecz praktycznie niemożliwa. Nie za te pieniądze.


Pisanie, że Korbielanie nie zrobili nic, by szczęściu nie pomóc, to też wg mnie przesada. Poszli na rękę inwestorowi, podpisali umowy na długi okres czasu, na warunkach inwestora, praktycznie się wywłaszczając ze swoich działek. Jeździli, protestowali i wstawili się za kimś, kto obiecał gruszki na wierzbie.To, że stawki za dzierżawę są takie jakie są, to nie ich wina, tylko propozycja CTE. Jestem pewien, że jeśli przyjdzie nowy inwestor, to kwestia stawek zostanie dogadana, na korzyść inwestora.

Można też powiedzieć, że Korbielów miał pecha, bo przetargi był, można było kupić ośrodek za 10-15mln, ale nikt się nie odważył, bo były obawy przed ekoterroryzmem i Natura 2000. W końcu przyszło CTE  i wzięło za grosze, okazało się że da się tu budować, a rok czy dwa później pojawił się TMR w Polsce i wszedł w Szczyrk. Gdy TMR wyraził zainteresowanie Pilskiem, padały kwoty rzędu 30-40 mln. Sami sobie odpowiedzcie, czy Jontek, restauracja, krzesło na Solisko i parę orczyków jest tyle warte.

najbliższe dni pewnie będą kluczowe w kwestii Pilska.

 

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Gdy TMR wyraził zainteresowanie Pilskiem, padały kwoty rzędu 30-40 mln. Sami sobie odpowiedzcie, czy Jontek, restauracja, krzesło na Solisko i parę orczyków jest tyle warte.

Jeśli razem z krzesłem na Buczynkę to pewnie jest to tyle warte. Ale to krzesło nie jest spłacone, więc nie wiem jak by rozwiązali tą kwestię przy sprzedaży. Nie mniej jednak TMR tyle nie zapłaci. Teraz jest zajęty inwestycjami w bardziej dochodowym (z racji położenia) Szczyrku. Jak już się dorobią w Szczyrku, będzie kasa na kolejne inwestycje. W między czasie Pilsko podupadnie bardziej i obecny właściciel mocno zejdzie z ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...