Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, fredek321 napisał:

Uważam, że po słowie dobrej powinien być pytajnik.

Widziałem stacje górna i dolna zima, jechałem tylko pod wyciągiem wiec mogę ocenić tylko z wyglądu, zarówno dolna jak i górna stacja wyglądają całkiem fajnie, kanapy rownież :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, koliber napisał:

Ale w tej konkurencji Korbielów i tak ze Szczyrkiem nie wygra, ani nawet nie nawiąże równej konkurencji (jedna kanapa wobec siedmiu kolei już teraz), więc przynajmniej mógłby wygrać pustymi trasami i kameralną atmosferą. Zresztą nie ma co gdybać - nikt nie wymieni dobrej, wyprzęganej kanapy tuż po jej postawieniu, na bardziej miękką. Ruszenie Buczynki byłoby wielkim krokiem w przód.

Tu sie zgodze  Szczyrkiem nie wygraja , ale konkurencją byli by dużą , przy zainwestowaniu takiej kasy jak Szczyrku. Ale czytając co się dzieje w Korbielowie ma się wrażenie, ze właścicielowi wystarczy działające latem krzesełko dwu osobowe a zimą czwórka i kasa się kręci bo stali bywalcy i tak przyjadą.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

Widziałem stacje górna i dolna zima, jechałem tylko pod wyciągiem wiec mogę ocenić tylko z wyglądu, zarówno dolna jak i górna stacja wyglądają całkiem fajnie, kanapy rownież :).

Jeśli wszystko jest OK, to czemu wykonawca nie egzekwuje zapłaty na drodze sądowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie znam szczegółów inwestycji, ale wiem ze wykonawca ma np. obowiązek załatwienia wszelkich uzgodnień środowiskowych a tutaj chyba nie do końca wszystko zostało załatwione jak należy, chyba ze sie mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, fredek321 napisał:

Jeśli wszystko jest OK, to czemu wykonawca nie egzekwuje zapłaty na drodze sądowej.

Bo może nie ma podstawy do tego. Nic nie wiemy nic o umowie miedzy wykonawcą i właścicielem (zakładając że istnieje :D)

Równie dobrze możemy zapytać dlaczego właściciel nie wystąpił na drogę sądową bo przecież ponosi straty z powodu braku działającego wyciągu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sapient napisał:

Bo może nie ma podstawy do tego. Nic nie wiemy nic o umowie miedzy wykonawcą i właścicielem (zakładając że istnieje :D)

Równie dobrze możemy zapytać dlaczego właściciel nie wystąpił na drogę sądową bo przecież ponosi straty z powodu braku działającego wyciągu.

Ponieważ żadna ze stron nie wystąpiła na drogę sądową można domniemywać, że prawda leży gdzieś pośrodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
9 godzin temu, fredek321 napisał:

Sugerujesz, że inwestycja za kilka milionów złotych została przeprowadzona bez umowy z wykonawcą? Nie mówię, że to niemożliwe, ale na pewno ciekawe.

Takie sugestie do mnie dotarły... i tak podobnie jak ty uważam taką informację za równie nieprawdopodobną, co frapującą. Z drugiej strony, to mogłoby tłumaczyć brak informacji o toczącym się postępowaniu o zapłatę. Choć jasne, to że o tym nie wiemy, to nie znaczy, że się nic nie toczy.

Edytowane przez Cosworth240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak świadczy to o braku profesjonalizmu stron transakcji. Nikt normalny nie powinien rozpocząć produkcji dedykowanego wyciągu bez akredytywy lub gwarancji zapłaty. Za to producent powinien przedstawić gwarancję dobrego wykonania.

Jeśli jednak inwestor faktycznie nie zapłacił, bo cwaniaczy, to powinien być spalony w środowisku a na kolejne inwestycje nie znajdzie już frajera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zależy jak dla kogo. Dla mnie na początek zupełnie do przyjęcia. Z Kopca na Halę Miziową nawet trochę trudniejsze warunki (więcej wystających krzaków) niż z Miziowej na Szczawiny.. Trasa do dołu zamknięta i trudnoprzejezdna (sprawdzone). Na trasie z Kopca do Szczawin kamienie są ale do ominięcia. Ludzi mało, im później tym większa degradacja stoku - to jasne.

Dzień na plus :)

P.S. Jest tu gdzieś drugi wątek o Pilsku - tam były aktualne informacje do tej pory. Fakt że kolej na Solisko dziś stała.

Edytowane przez zając
P.S.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

To chłopak, który chodzi po Beskidach, dużo filmuje, robi relacje.

Jeśli chodzi Ci jednak o skitury - mogę pomóc. Przeszkolenie, podejście, zjazd. Podstawy lawinówki, jeśli dysponujecie ABC, to obsługa. Jeśli nie, korzystamy z mojego sprzętu - niestety mam tylko 1 zestaw, ale w rejonie Pilska - brak zagrożenia lawinowego - nie jest konieczne jego posiadanie (teoretycznie), możecie zapoznać się z obsługą, metodami oceny zagrożenia lawinowego, sondowania, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...