Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

31 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

Jezeli w takim Korbielowie nie ma atrakcji , ktora wyraznia ja na tyle innych mocno rozwijajacych osrodkow jak Szczyrk, Zieleniec-  czy powstajacych małych osrodków albo bardzo dobrze zarzadzanych i reklamowanych to przegrywasz walke o kilenta- nie zaryzkujesz nie wiadomo w jaka inwestycje Karczma, Hotel itd. bo zbankrutujesz

No to co Ty oczekujesz  ??? Że Ty nie zaryzykujesz to ktoś inny ma dupę  nadstawiać ?

Kto ma tą "atrakcję" wybudować ? 

Twój biznes plan jest typowy dla "pijawki". Ktoś ma wybulić kasę i zaryzykować, a jak wypali to Ty skorzystasz ZA DARMO 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, fredek321 said:

Szczyrk tez kupili miejscowi. Nie dali rady, ale d... też nie dali. Przeciętny narciarz, a z takiego żyją ośrodki, wie o Białce, Szczyrku, Zieleńcu. O Pilsku jeśli w ogóle słyszał, to kojarzy je ze skansenem i bardzo trudnymi trasami. W sprawach promocji na równi z CTE winny jest samorząd.

Szczyrk to akurat anty przykład działań samorządowych.

Wieczne problemy:
-odśnieżanie
-korki i komunikacja publiczna
-smog
i kompletny brak kontroli nad gospodarowaniem przestrzeni przez SMR
Tam nie zapewniono kompletnie NIC  żeby zadbać o interes mieszkańców i narciarzy w związku z inwestycjami na stokach Małego Skrzycznego.
Szczyrk przez tych samorządowców stracił całkowitą kontrolę nad swoim skarbem jakim są góry...
Cytując klasyka:
"Korbielów... i Pilsko...Nie jidźcie tą drogą"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Sapient said:

No to co Ty oczekujesz  ??? Że Ty nie zaryzykujesz to ktoś inny ma dupę  nadstawiać ?

Kto ma tą "atrakcję" wybudować ? 

Twój biznes plan jest typowy dla "pijawki". Ktoś ma wybulić kasę i zaryzykować, a jak wypali to Ty skorzystasz ZA DARMO 

 

Po pierwsze Miejscowość Narciarska to jeden organizm , gdzie turysci mieszkajacy w bazie noclegowej daja zarobic Hotelom i zapleczu oraz  wł wyciągów. Oraz odwrotnie dobre wyciągi przyciagaja biznes dla hotelrzy i gastronomi - to jeden układ Pokarmowy. Tutaj wyszła słoma z Twoich butow i pocisnac bo bedzie fajnie i poczuje sie mesko ? ha ha

Ale SA TAKIE czasy ze bez dobrych wyciągów każda miejscowosc umiera, jak umieral szczyrk przez lata itd.

Nie mam kredek i tego Wam nie narysuje, dla Was to za trudne. Bez głownej atrakcji ( w Korbielowie ON Pilsko z prawdziewego zaderzenia, gdzie indziej to moze byc aquaprak, jezioro  itd) to drugie zaplecze się nie rozwinie. Ludzie w Korbielowie nie maja takich pieniedzy by zainwestowac, nie ma milnionerow.

Koncze tą dyskusje bo z Lewactwem nie mam zamairu pisac.

 

Edytowane przez Mieszk_Korbielowa
  • Downvote 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

Koncze tą dyskusje bo z Lewactwem nie mam zamairu pisac.

Ciekawi mnie jak definiujesz "lewaka"?

Co do meritum to z wszystkich Twoich postów płynie jedna myśl - "zły inwestor skrzywdził Korbielów i jego mieszkańców, którzy serce mu na dłoni przynieśli". Prawdą jest, że inwestor zły i z tym nikt nie dyskutuje, ale dlaczego tylko on chciał kupić ON Pilsko (i to dopiero w drugim przetargu), dlaczego teraz nie ma chętnych na zakup kury znoszącej złote jajka. Korbielowianie dorośnijcie i oceńcie krytycznie potencjał góry i długość tras. Spójrzcie na sytuacje prawną gruntów, oceńcie czy jesteście jednomyślni, weźcie na siebie część ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszk_Korbielowa No i dobrze że kończysz dyskusję i trzymam za słowo.

I mam nadzieję że nazwa użytkownika to tylko samozwaniec i jednak odosobniony przypadek, bo jeśli nie to wiele by tłumaczyło.

Zeby zrobić główną atrakcję ( ON, aquapark, jezioro, itp) to samorząd musi stworzyć jakąś wizje, plan zagospodarowania, zorganizować dojazd (może zbudować drogę). Zrobić cokolwiek żeby zainteresować inwestora który tę "główną atrakcję wybuduje". I musi go jeszcze przekonać że mu się to opłaci. Ciekawe czy istnieje w Korbielowie jakaś wizja gdzie ma stanąć przyszły aquapark? Czy istnieje jakaś wspólna koncepcja cen wynajmu gruntów? Czy to wszystko ma ogarnąć przyszły właściciel po wyłożeniu kasy w ciemno? 

 

Edytowane przez McKaczka
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, fredek321 said:

Ciekawi mnie jak definiujesz "lewaka"?

Co do meritum to z wszystkich Twoich postów płynie jedna myśl - "zły inwestor skrzywdził Korbielów i jego mieszkańców, którzy serce mu na dłoni przynieśli". Prawdą jest, że inwestor zły i z tym nikt nie dyskutuje, ale dlaczego tylko on chciał kupić ON Pilsko (i to dopiero w drugim przetargu), dlaczego teraz nie ma chętnych na zakup kury znoszącej złote jajka. Korbielowianie dorośnijcie i oceńcie krytycznie potencjał góry i długość tras. Spójrzcie na sytuacje prawną gruntów, oceńcie czy jesteście jednomyślni, weźcie na siebie część ryzyka.

ehhhh Człowieku, oceniajać jego 7 lat w Korbielowie - jest to porażka. Dalismy mu wszystko, popracie, ziemie, zaufanie , miał wszystko by to co planował i obiecał realizował. Wykładał sie na najprostrzych rzeczach. Otoczył się ludzmi co nie mieli o niczym pojecia, Midas zamieniał wszystko w złoto - on w shit. Zbiornik na armatki pekal, niwalacja Czarnej siodemki - zniszczyl ta trase i jest zagrozenie co dalej bedzie z wywiezieniem ludzi ze Szczawin na Mizowia, tasmaciag zrobil kaleke z dziecka, zlecił wybudowanie wyciagu KL Buczynka, zachował sie nie elegancko w stosunku do Tatarliftu. Zrobił Parking nad Jontkiem, co jest nie praktyczny do zaparkowania bo pod gore i zakretami, no chyba ze majac doswiadczenie w branzy Gorniczej chiał zrobic kolejny tasmosciag. Skłócił wszystkich w okol, ekologow- co on urwał sie z choinki i co on nie wie jak w Polsce z nimi sie zalatawia sprawy, to jest simple. Skoro w Szczyrku nie kwili palcem to co zapadli w sen ziomowy w tym czasie ?!  A ingerecja tam w srodowisko byla wieksza niz planowal Lazarczyk. Jest to 7 lat straconych bo repututacja, atrakcyjonsc Pilska Poszla na łeb. 

Irytujesz mnie niewiedza. Do tego jestes igonratem bo mimo, ze ewidentnie nie masz racji brniesz w niewiadomo co.

Kura o ktorej piszesz rok temu byla do sprzedania za 30mln Pln- nie jest tyle warta bo jeszcze trzeba wypada zapałacic za KL Buczynka 2.4mln EUR

To były kwoty zaporowe - nikt nie zapłaci tyle na ośrodek, który jest wart duzo mniej i wymaga wkładu od zaraz bo jest w tragincznym statnie 

Na pewno ta lekcja górala da duzo, kolejnej szansy nie mozna spierdd bo wiecej juz nie bedzie, nie mozna chciec tyle za dzierzawe za m2 i oby kazdy pamietał jak było prowadzone pilsko przy inwestora jak to było hucznie zapowiadnego znajmego byłego prezdyneta rezydenta...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, McKaczka said:

No i dobrze że kończysz dyskusję i trzymam za słowo.

I mam nadzieję że nazwa użytkownika to tylko samozwaniec i jednak odosobniony przypadek, bo jeśli nie to wiele by tłumaczyło.

Zeby zrobić główną atrakcję ( ON, aquapark, jezioro, itp) to samorząd musi stworzyć jakąś wizje, plan zagospodarowania, zorganizować dojazd (może zbudować drogę). Zrobić cokolwiek żeby zainteresować inwestora który tę "główną atrakcję wybuduje". I musi go jeszcze przekonać że mu się to opłaci. Ciekawe czy istnieje w Korbielowie jakaś wizja gdzie ma stanąć przyszły aquapark? Czy istnieje jakaś wspólna koncepcja cen wynajmu gruntów? Czy to wszystko ma ogarnąć przyszły właściciel po wyłożeniu kasy w ciemno? 

 

 Ciekawe, czy jest chociażby plan zagospodarowania przestrzennego? Jeśli wszyscy korbielowianie myśla jak @Mieszk_Korbielowa, to przyszłość Korbielowa nie wyglada nazbyt optymistycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Sariensis said:

 Ciekawe, czy jest chociażby plan zagospodarowania przestrzennego? Jeśli wszyscy korbielowianie myśla jak @Mieszk_Korbielowa, to przyszłość Korbielowa nie wyglada nazbyt optymistycznie.

a czy ja napisałem ze rola samorzadów jest nieistotna ? nie wiecie tez , miał rowniez popracie wladz- kazdej ktora sie zmieniala co kadencje- Gmina nie moze sama od siebie nic zaoferowac bo jest zadluzona na ponad 30mln przez tutaj inny temat, nie na ten watek. Władza samorzodowa rowniez MUSI pomogac, przez planowanie i udzielenie kazdego mozliwiego wsparcia nowemu inwestorwi. Pisze tutaj tylko, ze Inwestor był do bani - mial wszelkie popracia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

Człowieku, oceniajać jego 7 lat w Korbielowie - jest to porażka. Dalismy mu wszystko, popracie, ziemie, zaufanie , miał wszystko by to co planował i obiecał realizował. Wykładał sie na najprostrzych rzeczach. Otoczył się ludzmi co nie mieli o niczym pojecia, Midas zamieniał wszystko w złoto - on w shit. Zbiornik na armatki pekal,

Nikt nie ma wątpliwości, że działania CTE to pasmo porażek.

2 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

niwalacja Czarnej siodemki - zniszczyl ta trase i jest zagrozenie co dalej bedzie z wywiezieniem ludzi ze Szczawin na Mizowia

Czy, aby na pewno to działanie CTE?

3 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

Irytujesz mnie niewiedza. Do tego jestes igonratem bo mimo, ze ewidentnie nie masz racji brniesz w niewiadomo co.

Po prostu pytam, dlaczego nikt nie chciał kupić Pilska od Skarbu Państwa?

 

5 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

Kura o ktorej piszesz rok temu byla do sprzedania za 30mln Pln- nie jest tyle warta bo jeszcze trzeba wypada zapałacic za KL Buczynka 2.4mln EUR

No już troszkę bliżej prawdy. Ile km nartostrad jest na Pilsku (uczciwie)? Jaki jest rzeczywisty potencjał tej góry, do jakiego ośrodka ją porównywać? Ile trzeba zainwestować, żeby przeciętny polski narciarz (niebieskotrasowiec) tam przyjechał? Ile lat będzie się zwracała ta inwestycja?

Ponownie pytam, jak definiujesz lewaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Mieszk_Korbielowa said:

a czy ja napisałem ze rola samorzadów jest nieistotna ? nie wiecie tez , miał rowniez popracie wladz- kazdej ktora sie zmieniala co kadencje- Gmina nie moze sama od siebie nic zaoferowac bo jest zadluzona na ponad 30mln przez tutaj inny temat, nie na ten watek. Władza samorzodowa rowniez MUSI pomogac, przez planowanie i udzielenie kazdego mozliwiego wsparcia nowemu inwestorwi. Pisze tutaj tylko, ze Inwestor był do bani - mial wszelkie popracia 

Wasz największy problem polega na tkwieniu w przeszłości, padłeś to wstań, otrzaśnij kurz, podnieś głowę, wypnij klatę i dumnie napieraj do przodu, zamiast niesustannie nadawać na pseudoinwestora, nie myli się tylko ten, kto nic nie robi ... pytanie tylko, kto w Korbielowie jest taki nieomylny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, fredek321 said:

Ponownie pytam, jak definiujesz lewaka?

Lewak mam tak sprany mózg, ze nie docieraja fakty i rzeczywistosc. Wszystkie kanały programowania jego mózgu, ktore niestety nas otaczają skutecznie sprały mu mózg. Jezeli pomylilem sie z Toba to przepraszam ! 

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Sariensis said:

Wasz największy problem polega na tkwieniu w przeszłości, padłeś to wstań, otrzaśnij kurz, podnieś głowę, wypnij klatę i dumnie napieraj do przodu, zamiast niesustannie nadawać na pseudoinwestora, nie myli się tylko ten, kto nic nie robi ... pytanie tylko, kto w Korbielowie jest taki nieomylny?

Wiesz mi dawno z tej bajeczki Pilsko TOP3 itd. lata 80/90 dawno sie obudzilismy, zycie uczy cały czas skutecznie ;) Problem polega na tym, ze przy niesamowicie zadłuzonej gminie, szeregu problemow w okol, mozna liczyc tylko na taki start z inwestorem, górale tez maja problem z dogadaniem sie, cenny za grunty to juz tez powinni obudzic sie ze czasu GAT'u nie wroca i trzeba dac cos od siebie, bo kasa wroci posrednio poprzez ich hotel, kiebaski itd. Pośrednio, a nie tylko cena za m2 gruntu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

Lewak mam tak sprany mózg, ze nie docieraja fakty i rzeczywistosc. Wszystkie kanały programowania jego mózgu, ktore niestety nas otaczają skutecznie sprały mu mózg. Jezeli pomylilem sie z Toba to przepraszam ! 

Jesteś bardzo blisko tej definicji.

1 minute ago, Mieszk_Korbielowa said:

Wiesz mi dawno z tej bajeczki Pilsko TOP3 itd. lata 80/90 dawno sie obudzilismy, zycie uczy cały czas skutecznie ;) Problem polega na tym, ze przy niesamowicie zadłuzonej gminie, szeregu problemow w okol, mozna liczyc tylko na taki start z inwestorem, górale tez maja problem z dogadaniem sie, cenny za grunty to juz tez powinni obudzic sie ze czasu GAT'u nie wroca i trzeba dac cos od siebie, bo kasa wroci posrednio poprzez ich hotel, kiebaski itd. Pośrednio, a nie tylko cena za m2 gruntu

Oddaliłeś się właśnie od własnej definicji "lewaka". Ale czy od Twojej definicji "lewaka" oddalają się pozostali mieszkańcy, czy dadzą coś od siebie, czy zrozumieją czego potrzebuje narciarz, który daje zarobić.

Czemu uciekasz od jednoznacznego wskazania sprawcy uruchomienia osuwiska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Mieszk_Korbielowa said:

Wiesz mi dawno z tej bajeczki Pilsko TOP3 itd. lata 80/90 dawno sie obudzilismy, zycie uczy cały czas skutecznie ;) Problem polega na tym, ze przy niesamowicie zadłuzonej gminie, szeregu problemow w okol, mozna liczyc tylko na taki start z inwestorem, górale tez maja problem z dogadaniem sie, cenny za grunty to juz tez powinni obudzic sie ze czasu GAT'u nie wroca i trzeba dac cos od siebie, bo kasa wroci posrednio poprzez ich hotel, kiebaski itd. Pośrednio, a nie tylko cena za m2 gruntu

Powtórzę jeszcze raz, wasz największy problem (mieszkańców Korbielowa) polega na tkwieniu w przeszłości ..., poważny inwestor nie zaryzykuje w Korbielowie z takimi ludźmi, ... patrz TMR, dlaczego nie wybrali Pilska, oczywiście dla mnie jest to tylko pytanie retoryczne, z takim klimatem biznesowym to pies z kulawa noga w Korbielowie się nie pojawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że Pilsko za chwilę zmieni właściciela i szybko dołączy do najfajniejszych ośrodków w PL. 

Wystarczy w pierwszym roku uruchomić Buczynkę i zrobić porządne naśnieżanie. Góra może poczekać. Otrzymamy super fajną, szeroką, długą, płaską, rodzinną trasę Buczynka - Kamienna. A na górze w miarę puste, ciekawe trasy i najlepsze w PL miejsce na skitury i freeride. Już to ściągnie do Korbielowa nowych klientów, przyciągnie nowych inwestorów, itd.. W kolejnych latach sukcesywne poprawianie góry i będzie dobrze. 

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, fredek321 said:

Jesteś bardzo blisko tej definicji.

Oddaliłeś się właśnie od własnej definicji "lewaka". Ale czy od Twojej definicji "lewaka" oddalają się pozostali mieszkańcy, czy dadzą coś od siebie, czy zrozumieją czego potrzebuje narciarz, który daje zarobić.

Czemu uciekasz od jednoznacznego wskazania sprawcy uruchomienia osuwiska?

dobrze, odpowiedzalnosc nie mozna zrzucic na wl i zarzadze gruntow co wycinal drzewa by zarobic na tym wiecej hajsu za powiekszenie dzialki- ale tutaj mogli rozmawiac i to rozplanowac, taki teren to wiadomo ze drzewa i korzenie trzymaja stabilazacje gruntu, ale coz pazernosc jednych i drugich była duza to maja. 

 

Powtórzę jeszcze raz, wasz największy problem (mieszkańców Korbielowa) polega na tkwieniu w przeszłości .

Widze, ze jestescie najmadrzejsi na swiecie, fajnie ! bycie po drugie stronie jest troche inne, wiecej obiektywizmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, pipasss said:

Myślę, że Pilsko za chwilę zmieni właściciela i szybko dołączy do najfajniejszych ośrodków w PL. 

Wystarczy w pierwszym roku uruchomić Buczynkę i zrobić porządne naśnieżanie. Góra może poczekać. Otrzymamy super fajną, szeroką, długą, płaską, rodzinną trasę Buczynka - Kamienna. A na górze w miarę puste, ciekawe trasy i najlepsze w PL miejsce na skitury i freeride. Już to ściągnie do Korbielowa nowych klientów, przyciągnie nowych inwestorów, itd.. W kolejnych latach sukcesywne poprawianie góry i będzie dobrze. 

Dokladnie, male kroki a wszystko ruszy do przodu. Tutaj z KL Buczynka bedzie wiekszy bo to jest rzecz co da 20-30% wszystkim kopa na stracie ! Tez poprawi sie baza turystyczna i atrakcja na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, pipasss said:

Myślę, że Pilsko za chwilę zmieni właściciela i szybko dołączy do najfajniejszych ośrodków w PL. 

Wystarczy w pierwszym roku uruchomić Buczynkę i zrobić porządne naśnieżanie. Góra może poczekać. Otrzymamy super fajną, szeroką, długą, płaską, rodzinną trasę Buczynka - Kamienna. A na górze w miarę puste, ciekawe trasy i najlepsze w PL miejsce na skitury i freeride. Już to ściągnie do Korbielowa nowych klientów, przyciągnie nowych inwestorów, itd.. W kolejnych latach sukcesywne poprawianie góry i będzie dobrze. 

Oby to była prawda i oby nowy inwestor (kompletnie spoza branży) zatrudnił ludzi mających pojęcie o funkcjonowaniu ośrodków narciarskich.

3 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

dobrze, odpowiedzalnosc nie mozna zrzucic na wl i zarzadze gruntow co wycinal drzewa by zarobic na tym wiecej hajsu za powiekszenie dzialki- ale tutaj mogli rozmawiac i to rozplanowac, taki teren to wiadomo ze drzewa i korzenie trzymaja stabilazacje gruntu, ale coz pazernosc jednych i drugich była duza to maja. 

powoli zaczynasz pisać z sensem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, fredek321 said:

Oby to była prawda i oby nowy inwestor (kompletnie spoza branży) zatrudnił ludzi mających pojęcie o funkcjonowaniu ośrodków narciarskich.

powoli zaczynasz pisać z sensem

Niezależnie czy sie lubimy, czy mamy na to poglad taki czy inny, kto dał wiecej ciała  m czy ja jestem czarny, czy ty żółty, narciarskie Pilsko zasługuje na wiecej ! Błedy popełnione teraz przez Inwestorow,  pazernych gruntowiczów nie moga sie powtorzyc - trzeba sie uczyc szybko.

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

Nie mam kredek i tego Wam nie narysuje, dla Was to za trudne. Bez głownej atrakcji ( w Korbielowie ON Pilsko z prawdziewego zaderzenia, gdzie indziej to moze byc aquaprak, jezioro  itd) to drugie zaplecze się nie rozwinie. Ludzie w Korbielowie nie maja takich pieniedzy by zainwestowac, nie ma milnionerow.

Koncze tą dyskusje bo z Lewactwem nie mam zamairu pisac.

 

Potrzeba Wam takiej bidy z nędzą jak kiedyś w Białce to się może otrząśniecie. Coraz więcej gmin bierze inwestycje w swoje ręce i nie potrzeba do tego milionerów. Macie taki potencjał ale się nie che. I nie wyskakuj mi tu z lewactwem bo ja w Beskidach pół życia spędziłem. Innymi słowy doskonale wiem co w trawie piszczy. Głodne kawałki jakie to wy pokrzywdzone bidoki to sprzedawaj komu innemu. Wy czekacie na gotowe a tak nie ma. Zupełnie inaczej się rozmawia z ekologami, lasami i innymi z perspektywy gminnej. Na Skrzycznym masz jakiś obszar Natura 2000 czy rezerwat? Nie to w jakim celu dajesz ten przykład skoro po podobnych rozmowach owe ekologi nie zgodziły się na pewne sprawy w Zawoi. Gdzie byliście jak dewastowali zbocze, ryli ciężkim sprzętem? Po jakiego grzyba ta wycieczka do Białowieży z płaczem jak to wam ekologi nie pozwalają wyrżnąć lasu? Co wy ludzi w sezonie letnim macie za debili i ociemniałych, że tego nie widzą? Gdzie macie jakiś projekt czy cokolwiek na rozwój w lecie. Gdzie rowery, gdzie trasy takie jak w Bielsku. Na takiej górze mielibyście tłumy z całego rejonu a nie tylko z Polski. Można by siedzieć w tych pensjonatach z tydzień i nie starczyło by czasu na objechanie wszystkiego. Wizja Bike Parku na Skrzycznym czy ogólnie Szczyrku była już od dawana. Jak gmina Zawoja wystąpiła o rozwój projektu singli w waszą stronę to wypięto na nich 4 litery. A tu szły środki z Unii. Jedna wieś w Gorcach gdzie psy dupami szczekają realizowała projekt rozwojowy za 5 baniek PLN z czego 3/4 to znowu Unia. Ktoś się uśmieje, że to mało ale cokolwiek robią by poprawić swój byt a mają przerąbane po którejś z rzędu powodzi. Projekt wspierały sąsiednie gminy. Wy macie za miedzą Żywiec. Napisał bym dalej ale skoczyło mi ciśnienie i musiał bym zacząć bluzgać. Kiście się dalej w tym niebicie ale belkę w oku szukajcie u siebie.  

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Author said:

Potrzeba Wam takiej bidy z nędzą jak kiedyś w Białce to się może otrząśniecie. Coraz więcej gmin bierze inwestycje w swoje ręce i nie potrzeba do tego milionerów. Macie taki potencjał ale się nie che. I nie wyskakuj mi tu z lewactwem bo ja w Beskidach pół życia spędziłem. Innymi słowy doskonale wiem co w trawie piszczy. Głodne kawałki jakie to wy pokrzywdzone bidoki to sprzedawaj komu innemu. Wy czekacie na gotowe a tak nie ma. Zupełnie inaczej się rozmawia z ekologami, lasami i innymi z perspektywy gminnej. Na Skrzycznym masz jakiś obszar Natura 2000 czy rezerwat? Nie to w jakim celu dajesz ten przykład skoro po podobnych rozmowach owe ekologi nie zgodziły się na pewne sprawy w Zawoi. Gdzie byliście jak dewastowali zbocze, ryli ciężkim sprzętem? Po jakiego grzyba ta wycieczka do Białowieży z płaczem jak to wam ekologi nie pozwalają wyrżnąć lasu? Co wy ludzi w sezonie letnim macie za debili i ociemniałych, że tego nie widzą? Gdzie macie jakiś projekt czy cokolwiek na rozwój w lecie. Gdzie rowery, gdzie trasy takie jak w Bielsku. Na takiej górze mielibyście tłumy z całego rejonu a nie tylko z Polski. Można by siedzieć w tych pensjonatach z tydzień i nie starczyło by czasu na objechanie wszystkiego. Wizja Bike Parku na Skrzycznym czy ogólnie Szczyrku była już od dawana. Jak gmina Zawoja wystąpiła o rozwój projektu singli w waszą stronę to wypięto na nich 4 litery. A tu szły środki z Unii. Jedna wieś w Gorcach gdzie psy dupami szczekają realizowała projekt rozwojowy za 5 baniek PLN z czego 3/4 to znowu Unia. Ktoś się uśmieje, że to mało ale cokolwiek robią by poprawić swój byt a mają przerąbane po którejś z rzędu powodzi. Projekt wspierały sąsiednie gminy. Wy macie za miedzą Żywiec. Napisał bym dalej ale skoczyło mi ciśnienie i musiał bym zacząć bluzgać. Kiście się dalej w tym niebicie ale belkę w oku szukajcie u siebie.  

juz lepiej ? wyrzuciles z siebie żółć i nerwy? 

Ja nie bronie całego korbielowa, nie bronie paru nieudlonych wlodarzy co byli teraz do tej pory, teraz przy nowej Pani wójt sa dobre rokowania. Tamci to albo pazerniak, albo biernosc .pl 

Pomalu małymi Krokami bedzie sie wszystko zmieniac, step by step 

otoz tutaj Cie zaskocze , powstaja kolejne trasy rowerowe :

 

 

http://zywiec.naszemiasto.pl/artykul/trasy-dla-rowerzystow-w-gminie-jelesnia-powstana-kolejne,4053492,art,t,id,tm.html

W ramach projektu, który gmina Jeleśnia realizuje wspólnie ze słowacką gminą Klin, już w 2018 roku powstanie 13 km tras pieszo-rowerowych. Po polskiej stronie będą to nowe odcinki trasy pieszo-rowerowej w Przyborowie i Krzyżówkach, jak również w Sopotni Małej, a po słowackiej nowy odcinek trasy pieszo-rowerowej w Klinie.

już trzy lata temu w Korbielowie powstało około 30 kilometrów tras pieszo-rowerowych i do uprawiania narciarstwa biegowego, uruchomiono także wypożyczalnię nart i rowerów, stworzono miejsca do odpoczynku, przygotowano mapy z opisami. W budynku po straży granicznej zaczął działać punkt obsługi ruchu turystycznego. Inwestycja w dużej części została zrealizowana za pieniądze Unii Europejskiej. Teraz dzięki kolejnemu projektowi powstaną następne trasy pieszo-rowerowe. Dobrze, bo gmina Jeleśnia ma idealne warunki do różnych aktywności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mieszk_Korbielowa więc jak są dobre rokowania to trzeba działać. Bywam u was regularnie i nie o takie trasy chodzi. Ja wiem, że w tym popieprzonym systemie znowu trzeba pytać o zgodę tych łosi z Lasów ale jak już zostało udowodnione z nimi trzeba gadać z poziomu żywotnych interesów gminy przy wsparciu niestety politycznym. Pomijam lasy prywatne ale tu nie znam struktury własnościowej. Albo wóz albo przewóz. Zima zimą ale w lecie mielibyście jeszcze więcej kasy bo to jest 8-9 miesięcy sezonu. Z klientem bogatym, który na pewno nie przyjedzie na jeden dzień. W cholerę emerytów bo idzie bum na elektryki. Każdy sezon pewny bez martwienia się o śnieg. To jest przyszłość. Dochodzi klient pieszy i żyjecie jak pączki w maśle. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że 3/4 z tego co napisałem już mielibyście tylko i wyłącznie gdyby na Miziową była gondola. Szach i mat. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...