Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

50 minutes ago, koliber said:

No ale jak to jest w takim razie, że prawie wszyscy właściciele orczyków w Polsce pozamieniali je na krzesła (za grube miliony), skoro na orczykach zarabialiby prawie tyle samo? I to bez ponoszenia kosztów?

Nie wiemy, czy Pilsko zarabia, czy wychodzi na zero. Jeśli zarabia to nie wiemy ile. Z punktu widzenia CTE i tak wszystko jedno, bo spółka nie zainwestowała ani jednej swojej złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Narciarz ze Śląska said:

Ta dojna krowa za chwilę zdechnie z głodu, bo trawa na łąkach już dawno została zeżarta, albo nie nadaje się do jedzenia.

Byłeś w ON podczas ferii? Jedyny problem, który tam jest w tym czasie, to gdzie zaparkować samochód, tak mało właściciel zarabia, nie zdechnie bo ma co jeść, na nawet na kawior spokojnie wystarcza :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Wam, ale mi tu śmierdzi to wszystko na kilometr.

Jeden, że firma nic nie inwestuje od wielu lat, ale z drugiej strony kiedyś wyburzyła orczyk na Buczynce i chciała zrobić tam krzesło. Po co skoro z orczyka mogli by trzepać kasę bez wydawania grosza?

Druga rzecz to mieszkańcy. Niby tak hejtowali właściciela, ale teraz podobno stanęli za nim murem?

Albo ktoś tu odwala totalną amatorkę, albo ktoś posypał gdzie trzeba, aby się Pilsko nie rozwijało.

Tak czy siak stacja zwinie się już niedługo, już w tym sezonie prawie wszyscy to Szczyrku pojechali.

BTW co to za 'czarna karykatura' o której ktoś tu wspominał? Jeden z właścicieli gruntów czy ktoś z władz gminy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, koliber said:

No ale jak to jest w takim razie, że prawie wszyscy właściciele orczyków w Polsce pozamieniali je na krzesła (za grube miliony), skoro na orczykach zarabialiby prawie tyle samo? I to bez ponoszenia kosztów?

 No comment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Sariensis said:

, jedyną realną siłą mogącą wpłynąć na "decyzję o sprzedaży" jest polski rząd, na który tutaj tak wielu psioczy

Dawno się tak nie uśmiałem. To że rząd nie płaci za przekroczenie prędkości o 48 jak dzisiaj, to dla mnie zrozumiałe. 

Ale sarenis do ... jak niby mają wpłynąć na Pilsko... ? Za dużo chcesz gwiazdorzyć, a a mało merytorycznie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Hextor said:

kiedyś wyburzyła orczyk na Buczynce i chciała zrobić tam krzesło. Po co skoro z orczyka mogli by trzepać kasę bez wydawania grosza

Ta decyzja przyszła nagle po szkodach jakie wyrządził wiatr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, przemo_narciarz said:

Dawno się tak nie uśmiałem. To że rząd nie płaci za przekroczenie prędkości o 48 jak dzisiaj, to dla mnie zrozumiałe. 

Ale sarenis do ... jak niby mają wpłynąć na Pilsko... ? Za dużo chcesz gwiazdorzyć, a a mało merytorycznie.

 

Jak jesteś taki wtajemniczony, to wyjaśnij jak odzyskał Kasprowy?  Myślisz, że rzad nie ma narzędzi do “odzyskania” takiego Pilska? To jest bardziej kwestia interesu politycznego niż możliwości, ale nie to nie miejsce na takie dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Sariensis said:

realnie rzecz ujmując, to obecny zarządca ON nie ma kompletnie żadnych powodów aby rezygnować z przychodów bez nakładów finansowych, inwestycja już dawno się zbilansowała i teraz tylko łatwo przynosi zyski, jedyna możliwość rezygnacji ... to niewpuszczanie narciarzy do kas, ale wówczas byłoby to złamanie obowiązującego prawa, zatem sytuacja nie wygląda kolorowo i zapowiada się kolejny długi i męczący konflikt. Przykro mi, że muszę pisać rzetelnie jak wygląda sytuacja, ale po co robić nadzieje mieszkańcom, jedyną realną siłą mogącą wpłynąć na "decyzję o sprzedaży" jest polski rząd, na który tutaj tak wielu psioczy, natomiast nie ma innej opcji na rozwój Pilska jak tylko i wyłącznie interwencja rządu, sorry ale tak to na dzień dzisiejszy wygląda.

Wiedziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było by fajnie jak by w sprawie wypowiadali się ci co bywają w Korbielowie ale nie palcem po mapie. To tyle w kwestii zdychania tego miejsca. Jak pisałem, że jeżdzi sporo ludzi i generalnie miejscowość funkcjonuje całkiem nieżle to już było, że tak nie jest. Korbielów ma Pilsko i żaden Szczyrk pomnożony x 100 tego nie zmieni. Tak jak ludzie tłumnie jadą w to miejsce tak samo jadą do Zawoi na Babią, czy do Szczawnicy-Krościenka bo są Pieniny i widoki. Bida jak już tak rozmawiać to jest w takich Koninkach dla przykładu. 

Co może państwo? Ano niech sobie szanowne grono uzmysłowi, że jest sporo terenów prywatnych w takich Parkach Narodowych. Jeden próbuje i przecież nie ze swoich środków wykupywać ale nie chcą się zgodzić na ceny rynkowe. Dla zasady chociaż nic tam nigdy nie będą wstanie zrobić a nawet pozyskiwać drewno tak jak by chcieli. Jeżdzą po parku czym popadnie od traktorów po qady i nic im nie można zrobić bo jadą do swojego. Otóż powinna być ustawa "wypieprzająca" takich na takiej samej zasadzie jak u mnie w mieście pod jakąkolwiek inwestycję choćby drogową. Jak się nie godzisz na normalną stawkę rynkową to leci przelew na specjalne konto i ziemia już nie jest twoja. Czy z kasy skorzystasz czy nie nikogo nie obchodzi. Jeśli zatem państwo uzna i godzi się w takim terenie na inwestycję przy żywotnym wsparciu gminy to się wszystkich jak leci delikwentów wywłaszcza na mocy specjalnej ustawy. Proste jak budowa cepa tylko trzeba chcieć. I tu sedno bo nie jeden by się tu zdziwił ilu tak na serio by chciało...

  • Downvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, Mieszk_Korbielowa said:

nie sądze, infomracja to jest od osoby co ma tam grunty i domki wypoczynkowe. Wiec nie cwaniakuj. 

poza tym zobacz :

http://www.jurgow.pl/stacja_narciarska_poswiecona.html

"a inwestycja musi być sukcesem, jeżeli 400 z ponad 800 mieszkańców Jurgowa przeznaczyło na ten cel swoje grunty" - zapewnił przewodniczący rady nadzorczej spółki "Hawrań" Józef Górka. 
Prezes Modła dodał, że rozbudowa stacji trwa nadal. "W najbliższym czasie na terenie stacji rozpocznie się budowa obiektów gastronomicznych. Mamy już projekt, ale zabrakło czasu i środków by zrealizować to zamierzenie. Narciarze mogli już tu wprawdzie pojeździć w ubiegłym sezonie, ale od dziś to już będzie stacja z prawdziwego zdarzenia. Czekamy tylko na zimę" -stwierdził Józef Modła. 
Budowa stacji narciarskiej w Jurgowie trwała trzy lata i kosztowała ponad 17 milionów złotych.

Po pierwsze,  co innego mieć ośrodek perłę, nie być jego wlascielem, nawet nie próbować być właścicielem i wymagać tylko od inwestora a co innego budować ośrodek ręcząc częścią swojego majątku. Fundamentalna różnica. Nie porownuj sytuacji Korbielowa do Jurgowa. EOT.

Po drugie, mój Drogi, mimo że to "tylko" internet, zważ na swe słowa. "Brudzia" nie piliśmy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co no właśnie kolego @fredek321? Sugerujesz, że na Pilsku były pustki, to samo na parkingach i w samej miejscowości? Jestem pewny, że są jakieś granice a Ty je właśnie przekraczasz. Ogólnie zachowujesz się jak dzieciak. Nie tak dawno nawet nie zdążyłem po paru sekundach z edycją posta a Ty już łapka w dół. Bez przeczytania choćby do połowy. Rozumiem, że ktoś może działać innemu jak płachta na byka ale chociaż stwarzaj pozory. No właśnie zima się kończy i zaczyna sezon letni gdzie do Korbielowa będą jak zwykle walić tłumy. 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Author said:

Sugerujesz, że na Pilsku były pustki,

To nie sugestia. To fakt. Wypowiadasz w sprawach, o których nie masz bladego pojęcia. Znasz średnie ceny najmu pokoi w Korbielowie, Krzyżowej itd? Znasz obłożenie łóżek w sezonie zimowym i poza nim? Umiesz porównać to do Szczyrku, Białki, Bukowiny, Szczawnicy, Karpacza. Znasz cenę m2 nowego mieszkania/apartamentu w Korbielowie i jej porównanie? Sorry tu się rozpędziłem, w Korbielowie nic się nie buduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tłumy to by były gdyby gondole na górę zbudowali, a tak tu krzesło do Szczawin trochę ludzi odstrasza. Już lepiej sobie z buta po prostu wyjść, ale część osób nie ma takiej kondycji jak my, albo ma małe dzieci. I tacy turyści wybiorą inną górę niż Pilsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minutes ago, fredek321 said:

To nie sugestia. To fakt. Wypowiadasz w sprawach, o których nie masz bladego pojęcia. Znasz średnie ceny najmu pokoi w Korbielowie, Krzyżowej itd? Znasz obłożenie łóżek w sezonie zimowym i poza nim? Umiesz porównać to do Szczyrku, Białki, Bukowiny, Szczawnicy, Karpacza. Znasz cenę m2 nowego mieszkania/apartamentu w Korbielowie i jej porównanie? Sorry tu się rozpędziłem, w Korbielowie nic się nie buduje.

No nie zupełnie. W ferie i w weekendy Pilsko chodziło całkiem nieźle. Może kolejek nie było na 15 minut. Ale też rzadko leciała pusta kotwiczka. Natomiast Korbielów rzeczywiście trochę podupada.

Druga myśl która mi przychodzi do głowy to że obecnemu właścicielowi jest obecna sytuacja na rękę. Otóż w tej chwili firma mu się bilansuje, prawdopodobnie wychodzi nawet na plus (dlatego nie sprzedaje). Paradoksalnie inwestycja w nowe wyciągi może doprowadzić go do upadłości i sprzedaży. Przecież Buczynka i teren od Kopy do Miziowej to dziesiątki tysięcy metrów kwadratowych do zapłacenia dzierżawcom. Dodatkowo kasa na krzesło i obsługę. 

Obecnie ma dogadany zjazd z pilska i to wystarcza na tą ilość narciarzy. Po co bulić za pozostałe grunty.

Nie wiem czy w ogóle jest możliwe przy obecnej konkurencji Szczyrku tak gigantyczne rozreklamowanie Korbielowa żeby w przeciągu jednego, dwóch sezonów  (karencja czasu którą inwestor mógł by wytrzymać bez dochodu) powiększyć ilość narciarzy pewnie z pięciokrotnie (adekwatnie do inwestycji i przepustowości)

Ale nawet jeśli zaryzykuje i postawi nowe wyciągi, zapłaci gruntowiczom to finalnie pytanie gdzie ci narciarze przenocują i zjedzą w tym Korbielowie. Kiedy mieszkańcy zainwestują w te przestarzałe pokoje? i knajpy. 

I taka kwadratura koła w ty Korbielowie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek321 a co Ty byś chciał zrobić w Korbielowie lunapark, stawiać dzwig za dzwigiem i robić piętrowe apartamentowce? Chyba Cię całkiem pogrzało. Białka zrobiła lunapark bo nie miała i nie ma zupełnie nic do zaoferowania w lecie. Chociaż termy im się trafiły jak ślepej kurze ziarno. Bukowinie zresztą podobnie. A i tak zdecydowana większość to wynajem zmodernizowanych kwater. Co w Szczawnicy takiego wielkiego powstało bo jakoś moje oczy tego nie widzą? Szczawnica-Krościenko jedzie na bazie przepięknych Pienin, Małych Pienin, spływu bo przecież nie Radziejowej. To są te właśnie pogardzane kwiatuszki i motylki. Jak się takie miejsca zepsuje to po jakimś czasie pies z kulawą nogą nie przyjedzie bo choć by jak zaklinać rzeczywistość Pilsko, Babia to niestety nie Tatry gdzie gro ludzi jedzie pochlać, pozryć i wwież dupsko na Gubałówkę przez okrągły rok. Szczyrk to też nie porównanie bo znowu jak by nie zaklinać rzeczywistości to rarytas jedyny w swoim rodzaju pod kątem możliwości stworzenia świetnych tras narciarskich. Każdy kto choć raz był na Skrzycznym czy okolicznych szczytach patrząc w dolinę widzi ten potencjał. Na Pilsku tego nie zrobisz choć byś jak chciał i wbij sobie to do głowy. A jak jeszcze spierniczysz okolicę to będzie odpływ klienta letniego. Wiele dawnych po komunistycznych miejscowości w sensie bazy noclegowej w postaci ośrodków pracowniczych ma kłopot i dramat jak ściągnąć i zostawić klienta. Remedium bynajmniej nie są trasy narciarskie. Prawie każda wygrała by los na loterii gdyby miała główną bazę wypadową na taką górę jak Pilsko. Więc jak już pisałem nie wystarczy wyrżnąć pół lasu na górze i okolicy by było obłożenie łóżek. Owszem będzie ale przez parę miesięcy w roku. Co zresztą? Takie myślenie to z czasów przełomu wieków a nie na obecne czasy. Jak remedium w czasach kiepskich zim bo i ta jest moim zdaniem słaba ma być wylewanie żali na brak tras na raptem 3 miesiące w roku to faktycznie czas kończyć temat rozwoju Korbielowa i okolic. Do dziś mam w pamięci słowa włodarzy jednej z podobnych miejscowości jaka to ona nie miała być otwarta na świat po budowie ośrodka narciarskiego. Jak psy dupami szczekały tak szczekają.  

  • Thanks 1
  • Downvote 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam kwadratura, a może wszystkim po za częścia narciarzy obecna sytuacja jest po prostu na ręke?

zarzadca ON - zarabia bez wiëkszych kosztów

lokalne władze - udaja że cosś robia ale wola mieć święty spokój 

właściciele gruntów - maja stałe pewne źródło dochodu

rzad - nie zbije na Pilsku kapitału politycznego bo to nie Zakopane i lepiej niech jest po staremu i Ekomodnie

pracownia obrony inteligentnych inaczej - czuje się potrzebna i wygrana a kasa się zgadza

 

:) komu zatem potrzebne nowe wspaniałe Pilsko Ski Resort, gondolierom znad lub spod Pilska? 

Dobranoc.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lecie jest klient, którego w Korbielowie na dole nie widać -  zostawia auto i  jest na szlaku, na Rysiance, Lipowskiej, Miziowej itp.  To jest nie do końca profil  pod pensjonaty,  restauracje i inne atrakcje.  "Letni" klient na dół to Letnik ;)  - zupełnie inna odmiana, której najbardziej potrzebują miejscowi do egzystencji.

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Greg said:

W lecie jest klient, którego w Korbielowie na dole nie widać

To prawda, ale takich też jest mało. W schronisku na Miziowej bez problemu mieliśmy stolik, nie czekaliśmy w kolejce, a idąc na szczyt mijaliśmy kilkadziesiąt osób. Rok temu pod Śnieżnikiem ponad godzinę stałem, żeby zamówić obiad. Idąc na szczyt mijaliśmy setki ludzi.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że z roku na rok w Korbielowie jest coraz mniej ludzi.

wystarczy porozmawiać z właścicielami wyciągów, pensjonatów czy karczm.

Tak słabej pod względem ilości ludzi zimy nie pamiętam (z wyjątkiem 2010/11 jeśli się nie myle, gdy nie było ani śniegu, ani mrozu przez większość sezonu).

 

Tak jak napisał @Greg latem, parking pod Smrekiem jest pełny, ale to jednodniowi wycieczkowicze. Oczywiście trafiają się goście, którzy przyjeżdżają latem na cały tydzień lub dwa, ale jest ich na tyle mało, że w większości pensjonatów są wolne miejsca.

zresztą, ten temat poruszony był w kwietniu rok temu na spotkaniu z CTE, gdy jeden z właścicieli powiedział, że obecnie ciężko jest złapać klienta zimą na cały tydzień.

Jeśli ktoś oblicza ruch w Korbielowie na podstawie ilości aut na parkingu, do tego w weekend to chyba nie był w Korbielowie 10-15 lat temu. Cała ulica Szczyrbok była parkingiem, a wyjazd z niej o 16 koszmarem. W tym roku był jeden weekend w styczniu - konkretnie sobota, który przypominał stare czasy. 

Rozmawiając z turystami, główny wymieniany atut Korbielowa to brak ludzi, kolejek i korków.

 

 

 

 

Edytowane przez gregor_g4
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...