Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, Mieszk_Korbielowa said:

Czytam wszystkie zaległe wpisy, wiem ze ludzie maja dobre intencje iiii pewnie i masę ciekawych pomysłów. Ale to tak nic nie da jak Łazarczyk z CTE nie uruchomi KL Buczynki na przyszly sezon czy nie będzie polepszał tego co leży obecnie... Chodzby ktoś tutaj stanał na rzesach albo na chuuu nie wymyśli złotego środka, bez rozwoju ON Pilska reszta nie ruszy sama. Bo nikt nie zainewstuje więcej kasy w coś innego bo turystów coraz mniej co roku. CTE wraz z działkowiczami mają cały los ON Pilsko we własnych rękach, nie wszyscy grają do jednej bramki, brak komunikacji, dialogu , porozumienia i jest jak jest. Brak wizji co dalej smuci... 

Niestety to prawidłowa diagnoza. Niestety nie ma lekarstwa bo CTE i "tłuste koty" nie są zainteresowani leczeniem.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 18.03.2019 at 18:54, fredek321 said:

Kupił. Mocno przepłacił? Na pewno nic nie zrobił bo nadal nim nie zarządza http://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,24521314,firma-luksemburga-zarzadza-kasprowym-wierchem.html

Czego nie robi się dla głosów?

Skoro jest tak dobrze na trasach, to dlaczego po weekendzie zamykaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 21.03.2019 at 21:27, Cosworth240 said:

Kolego mógłbyś powtórzyć jaka konkretna „myśl w tym kierunku” tu przedstawiłeś, bo przewinąłem pare stron do tylu i albo coś mi umyka albo nie mogę czegoś doczytać. Jaki jest Twój pomysł na Korbielów?

Było w innym wątku. Czy to takie skomplikowane iść drogą takich miejscówek jak Bachledova czy Malino Brdo. Nawet Kanadyjskie Whistler nie było by wstanie wyżyć tylko ze stoków. Dalej nie chce mi się pisać bo i tak nic z tego nie będzie. U nas zrobienie ścieżek rowerowych w lesie wymaga kilka lat dokumentacji i paru budowy...przy błaganiu prawie, że na kolanach Mości Państwa z Lasów Państwowych. Z drugiej strony zima dekady a coraz więcej pozamykanych tras i pustki na stokach... W 2009 jak pamiętam pod koniec marca spadło ponad pół metra śniegu. Jedna z nowych tras z nową jak na tamtejsze czasy infrastrukturą świeciła pustkami nawet w weekendy. Mija tyle lat i jest podobne. Taki mamy klimat czy narciarzy na te narty. 

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narciarzy! @Author , dziwni są ci  polscy narciarze. W okresie noworocznym i w ferie gotowi są płacić podwójnie i po głowach sobie łazić aby być w górach.  Nadejdzie marzec i w górach pustki!!! Nie powiem żebym ja akurat tych pustek i niższych cen nie lubił, no ale kiedy z uwagi  na pustki zamykają ośrodki. ... A propos inwestycji, skoro narciarze dopisuja przez dwa miesiące , to czy opłaca się inwestować w infrastrukturę?  To wszystko tak jakoś nie bardzo jest poukładane. Polskiemu narciarzowi  wystarczy tygodniowy pobyt w górach,  chce on infrastruktury na jak najwyższym poziomie  światowym , a z reguły ma nie więcej niż 500 - 1000 euro miesięcznie w kieszeni. I jak tu nie chwalić pewnego programu z 500 w nazwie i krzyzykiem?

Edytowane przez Bumer
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Sariensis said:

Mamy koniec marca, na Chopoku jeździ masa polskich narciarzy, może polskie ON nie maja po prostu dobrego marketingu bo i w Alpach polskich narciarzy cała masa.

Na górze Pilska, gdzie długo są warunki, masz orczyki i kanapę, która nie działa. Orczykami i stojącą kanapą narciarza masowego nie przyciągniesz.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, WojtekM said:

Na górze Pilska, gdzie długo są warunki, masz orczyki i kanapę, która nie działa. Orczykami i stojącą kanapą narciarza masowego nie przyciągniesz.

Nie ma takiej możliwości I niech tak zostanie, Pilsko tylko dla wybranych z kasa na mandaty na szczycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, Sariensis said:

Mamy koniec marca, na Chopoku jeździ masa polskich narciarzy, może polskie ON nie maja po prostu dobrego marketingu bo i w Alpach polskich narciarzy cała masa.

Polskie ośrodki przede wszystkim nie mają wysokości n.p.m. Nie licząc Kasprowego i może górnych partii Pilska to gdzie teraz są dobre warunki do jazdy?
Dlatego Polacy wybierają słowackie ośrodki TMRu, bo tam dużo dłużej są lepsze warunki do jazdy. O Alpach to nawet nie ma co mówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, pawelb91 said:

Polskie ośrodki przede wszystkim nie mają wysokości n.p.m. Nie licząc Kasprowego i może górnych partii Pilska to gdzie teraz są dobre warunki do jazdy?
Dlatego Polacy wybierają słowackie ośrodki TMRu, bo tam dużo dłużej są lepsze warunki do jazdy. O Alpach to nawet nie ma co mówić.

Kasprowy to problematyczny dojazd oraz PN (w sensie możliwości ew. przebudowy), co zamyka temat. Natomiast góra Pilska wygląda mało atrakcyjnie dla narciarza, który miałby ten ON utrzymać (czyli narciarz masowy).

W rzeczywistości gdyby zrobić na Pilsku ON z prawdziwego zdarzenia (przecież tam już trasy takie czy inne są), wtedy w okolicy nie musiałoby powstawać nic innego. Szczyrk, Pilsko + Wisła/Istebna. Konkurencja byłaby spora i nikomu nie przychodziłyby do głowy tak bezsensowne inwestycje jak pomysł rozbudowy Czarnego Gronia na zmarszczkach. Tam rzeczywiście lepiej zostawić tereny przyrodzie, skoro jest takie miejsce jak Pilsko, gdzie i tak jest infrastruktura, tylko w ruinie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Author said:

Bachledova czy Malino Brdo

To przede wszystkim ośrodki narciarskie. Reszta przyszła później. Innej kolejności nie ma. Ścieżka w koronach drzew na Pilsku (Natura 2000) brzmi jak żart.

 

9 hours ago, Author said:

Było w innym wątku.

 

9 hours ago, Author said:

Dalej nie chce mi się pisać

No comment.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, fredek321 said:

To przede wszystkim ośrodki narciarskie. Reszta przyszła później. Innej kolejności nie ma. Ścieżka w koronach drzew na Pilsku (Natura 2000) brzmi jak żart.

Takiego dzbana jak Ty na naprawdę trudno spotkać. Kim Ty w ogóle jesteś koleś bo z takim podejściem pogonili by cię w każdej gminie? Uparłeś się tego Pilska jak by tylko to było. A co niżej z Dolnym Korbielowem czy nieco niżej bo tak płakałeś nad losem okolicznych wsi? Jak na razie zupełnie nic nie zaproponowałeś. A przepraszam trzeba poświecić Pilsko i wyrżnąć wszystkie świerki co do jednego... 

To nie są już ośrodki narciarskie więc nie pitol. Coraz więcej ma po nazwie "narty" & Bike. Malino to najlepsza miejscówka w tej części Europy do której przyjeżdza między innymi sporo Polaków. I nie jadą godzinę, nie z Krakowa czy Śląska i często na jeden dzień. Bahledova to samo. Wszystko jest dodatkowo wspierane cyklotrasami by klienta zmusić do zostania na dłużej. Masa zostawiła by kasę u nas tylko nie ma gdzie. Wszyscy czekają na to co zrobią w Szczyrku. Jak by jeszcze wyłączyć z ruchu pieszego najlepszą trasę zjazdową w Polsce; czerwona do Buczkowic to pozamiatane. Nikt się nawet poziomem do kompleksu Szczyrk-Bielsko nie zbliży. To jest przyszłość, która dopiero u nas raczkuje a nie megalomańskie wymysły na ledwie z 2 miesiące jazdy przy dobrych wiatrach wspomagane setkami tysięcy kubików wody, której niestety brakuje i będzie brakować. Choć oczywiście Korbielów ma to coś jak Szczyrk i warto by było to wykorzystać. 

Odnośnie żartu ze ścieżką w koronie. To powstało by doić kasę z widoku na Tatry, Pieniny, Gorce, ... Rusz tyłeczek od strony przejścia granicznego w stronę Studenta. A teraz zaobserwuj jak się zwiększył ruch turystyczny w tym wycieczki z dzieciakami w takich Gorcach tylko z powodu powstania tam kilku sporych wież widokowych. Kto słyszał już nawet nie wspominając o byciu o takim Koziarzu koło Tylmanowej. Nawet politycznie ta górka zaistniała z powodu wierzy widokowej. Naprzeciwko Pienińskich Sromowiec w zapomnianej przez świat Lechnicy mieszkańcy wybudowali trasy trailowe i enduro. Klimat, widoki prawie jak w Alpach. Ulicą chodzą krowy i owce ale na małym parkingu zaroiło się od drogich aut takich samych rowerów i kleinta. Jest co robić cały dzień. Wypić, pojeść i jak trzeba wyspać. O nartach też myślą ale nie wszystko na raz i nie będzie to docelowe bo fizycznie się nie da. Za nisko i za mało śniegu a sztuczny nie jest za darmo i szybko topnieje. 

  • Downvote 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem fanatykiem ale czego? Mógłbyś nieco rozjaśnić. Jestem za gondolą na Miziową, kanapą na Kopiec, uruchomieniem Buczynki, zmodernizowaniem naśnieżania. Wiele też już tylko z tych powodów musiało by się zmienić w infrastrukturze towarzyszącej jak drogi, parkingi, ... Gdzie tu widzisz fanatyzm. Z ostatnim zdaniem się zgadzam. By na takiej wysokości móc z powodzeniem cokolwiek zrobić pod kątem lata musi powstać gondola. 

I co Ty mi tu za mapkę wklejasz? Napisałem, że to nie są ośrodki narciarskie nastawione tylko na narty. Z tej gondoli to kto najwięcej korzysta jak zejdą śniegi? Wejdz sobie na cykloserwer.cz i zobacz co tam się wyrabia w stronę MTB. Albo aplikację trailforks.com. A potem popatrz na Korbielów i Pilsko gdzie jest w zasadzie biała plama. Ta biała plama też z czegoś wynika czyli gigantycznej popularności tej góry jak idzie o ruch pieszy. Nie da się tego oficjalnie pogodzić wiec tak jak w wymienionych miejscach czy Kasinie, mam nadzieję Skrzycznym, Zawoi robi się trasy osobno. Nie mogę pojąc czy robisz sobie już jaja czy tak ciężko ja przekazuję myśli. Obrazowo to chodzi o taki układ jak w Kasinie na Śnieżnicy czyli na dziś już praktycznie po sezonie narciarskim a kanapa będzie zaraz wwozić innych użytkowników zupełnie innej dyscypliny. Tak to zostało wymyślone między nowym właścicielem a Arkiem Perinem. A czy w tym układzie pierwsze było jajko czy kura nie ma znaczenia. Ważne, że do tej miejscowości z jedną górą w kształcie kopca przyjeżdza sporo ludzi poza zimą. My Polacy, Czesi, Słowacy, ekipy z za wschodniej granicy. 

Edytowane przez Author
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Author said:

Jestem za gondolą na Miziową,

Ja jestem zwolennikiem rozwiązań realnych. Ile drzew chcesz wyciąć pod gondolę? Ile drzew chcesz wyciąć pod nowe trasy, które ta gondola będzie obsługiwać? Ile drzew chcesz wyciąć pod nowe trasy rowerowe osobne od pieszych? Kto na to wyrazi zgodę?

Trzeba uruchomić dwa krzesełka, które oficjalnie są w budowie, ustabilizować osuwisko, poszerzyć 6, dołożyć pompy do istniejącego systemu śnieżenia i zainwestować w PR. Po tych ruchach reszta przyjdzie sama. Niestety nikt tego nie zrobi jak co rok trzeba wydać ponad milion na dzierżawy, trzeba "ułożyć się" z Pracownią, dogadać z Lasami.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile będzie trzeba z punktu widzenia technicznego. To ma być na halę Miziową a nie Pilsko. To lasy mogą dewastować, ryć, zanieczyszczać, ropą, smarami a nie można wyciąć z paru hektarów lasu? Pilsko ma być chronione powyżej Miziowej bo niżej to zwykłe lasy gospodarskie notorycznie ryte przez LKT. Ja wcale też nie jestem za jakimiś nowymi trasami. Ma być głównie wykorzystane to co jest obecnie. Liczbę narciarzy trzeba uregulować przepustowością. Tu przynajmniej jest jakieś pole do dyskusji. 

W kwestii tras rowerowych to tutaj nic się specjalnie nie wycina. Tak się je projektuje w terenie by szły między drzewami. To co jest konieczne do wycięcia to są ilości marginalne biorąc pod uwagę skalę i obszar działań. Co nie zmienia faktu, że to są moje fantazje bo nikt tego nie zrealizuje. Czemu to wiesz. 

Jak ktoś ma wątpliwości z tymi drzewami pod wycinkę to zapraszam w ten rejon jak i ogólnie w Beskidy bo po tej zimie zniszczenia są gigantyczne. Ciężar śniegu zrobił swoje. Jestem za ochroną przyrody ale bez przesady. Jeszcze się zaraz okaże, że to co się obecnie chroni to zaraz wytną bo złapie kornik albo zrobią przebudowę lasu na mieszany. Ciężki sprzęt i tak wjedzie i zrobi jeszcze większą rozpierduchę. 

Edytowane przez Author
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, fredek321 said:

Ja jestem zwolennikiem rozwiązań realnych. Ile drzew chcesz wyciąć pod gondolę? Ile drzew chcesz wyciąć pod nowe trasy, które ta gondola będzie obsługiwać? Ile drzew chcesz wyciąć pod nowe trasy rowerowe osobne od pieszych? Kto na to wyrazi zgodę?

Trzeba uruchomić dwa krzesełka, które oficjalnie są w budowie, ustabilizować osuwisko, poszerzyć 6, dołożyć pompy do istniejącego systemu śnieżenia i zainwestować w PR. Po tych ruchach reszta przyjdzie sama. Niestety nikt tego nie zrobi jak co rok trzeba wydać ponad milion na dzierżawy, trzeba "ułożyć się" z Pracownią, dogadać z Lasami.

Tutaj również podzielam zdanie Fredka, bo to co realne , to co na wyciągniecie ręki wystraczy do zrobenia od już - tak naprawdę w cale to nie będą małe kroki... Dużo nie trzeba tylko chęci i planowia co dalej z ON Pilsko, na razie planu brak, a przynajmiej organu, stowarzyszenia lub grupy ludzi co by prowadziła dialog z Łazarczykiem co dalej ?!

Przy uruchomionym KL Buczynka, dodatkowym ratrakiem, lepszym naśnieżaniem juz można bardzo wiele- ale również opłata do TV TVN , TVP Info za pokazywanie warunków śniegowych jakie są aktualnie , inwestycja w porządny markieting , każdy wie , że 1zl zainwestowanaw w reklamę albo sie wraca albo daje jeszcze wiecej zarobić. EFEKTEM braku marketingu jest teraz moment, kiedy 60-70 ośrodków narciarskich w Polsce przez wiosnę ma GAME OVER i tak na Pilsku nie ma ludzi bo oprócz starych miejscowych wyjadaczy czy miłośników Pilska co wiedzą gdzie wejsc na link od kamer plus sprwadzić czy wyciąg działa - nikt w Polsce nie wie, że na Pilsku można dalej śmigać.... Młodzsze pokolenia nigdy nie słyszały o ON Pilsku bo skąd, albo od rodziców, albo dziadków, na AL JAZERZE tez nie mówia o ON Pilsku :)

Dyskusję o Gondoli to Science Fiction w momencie gdy inne rzeczy leża, cel nie realny na chwilę obecną gdy ktoś nie ma 2.4mln EUR na uruchomienie  KL Buczynka - nie bujamy w obłokach... 

Najwiekszym plusem tego tutaj wielowątkowego posta i wartością dodana jest wiedzą, którą ludzie nabywają, że problemem są tłuste Korbielowskie gruntowe koty- może ich sumienie ruszy jak któryś to czyta albo do nich dotsze... Bo CTE nie jest całym złem.  Bo to oni są kulą u nogi CTE, które ma i swoje problemy. 

 

 

Edytowane przez Mieszk_Korbielowa
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...