Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Mieszk_Korbielowa napisał:

Dyskusję o Gondoli to Science Fiction w momencie gdy inne rzeczy leża, cel nie realny na chwilę obecną gdy ktoś nie ma 2.4mln EUR na uruchomienie  KL Buczynka - nie bujamy w obłokach... 

Najwiekszym plusem tego tutaj wielowątkowego posta i wartością dodana jest wiedzą, którą ludzie nabywają, że problemem są tłuste Korbielowskie gruntowe koty- może ich sumienie ruszy jak któryś to czyta albo do nich dotsze... Bo CTE nie jest całym złem.  Bo to oni są kulą u nogi CTE, które ma i swoje problemy. 

Nigdy nie przyszło by mi do głowy, że gondolę można postawić od tak, zaraz już. To pomysł długofalowy. 

Nie do końca siedzę w temacie ale czy dobrze rozumie, że brak uruchomienia Buczynki to tylko dług CTE wobec wykonawcy? Jeśli tak to są to jakieś jaja. 

Odnośnie owych kotów to czy masz jakieś konkretne dane ile to jest osób? Jaka to jest w ogóle skala? Znamy tu wszyscy przypadki blokowania przez choćby jedną osobę czy rodzinę. Czy Wy jako mieszkańcy nie macie jakiegoś wpływu na tych ludzi. Jak nie prożbą to grożbą bo jak by nie patrzyć to jest działanie na szkodę nie tylko Was wszystkich ale całej gminy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Gerald napisał:

Nie działają. Dopiero sobota-niedziela.

Wiem niestety, szkoda, napisałem o tym ale muszę się wyrwać choć na chwilę. Na kamerach góra wyglądała dzisiaj rewelacyjnie. Jutro ma dopadać. Dam z buta 5-tką pierwszy odcinek resztę na fokach, nikomu nie będę zagrażał ;) . Dojdę czujnie ...... dokąd wolno i se zjadę :) zakładam tak X 2 i wracam.       

 

Pozdrawiam

mirekn

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mirekn napisał:

Wiem niestety, szkoda, napisałem o tym ale muszę się wyrwać choć na chwilę. Na kamerach góra wyglądała dzisiaj rewelacyjnie. Jutro ma dopadać. Dam z buta 5-tką pierwszy odcinek resztę na fokach, nikomu nie będę zagrażał ;) . Dojdę czujnie ...... dokąd wolno i se zjadę :) zakładam tak X 2 i wracam.       

 

Pozdrawiam

mirekn

 

A no jak tak, to rozumiem. To zdecydowanie na twoim miejscu pocisnąłbym ze 2-3 razy w górnych partiach z foki / zjazd. Warto wykorzystać jakikolwiek śnieg.

Ja akurat w środę (pojutrze), zamierzam wykorzystać okienko pogodowe, i jadę w Tatry - powtarzam sobotni wypad tj. zjazd z przełęczy Karb. Zapowiada się rewelacyjna pogoda.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, mirekn napisał:

Takich warunków życzę ;) jak 16 kwietna 2015, z drugiej strony Karbu też była bajka .

 

IMG_0477.thumb.JPG.ad48b50c9c7770c29ca5f8414ee97abf.JPG 

Przepraszam za zaśmiecanie wątku o Pilsku.

Pozdrawiam

mirekn

No kwiecień to jeśli chodzi o Polskę, to tylko Tatry nam zostaną. :-)

w zeszłym roku o ile pamiętam, to Pilsko zwinęło się w połowie marca?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki w dniu dzisiejszym na Pilsku dobre jak na przełom marca i kwietnia. Śnieg po południu nieco roztopiony. Zdecydowanie lepszy śnieg był w lesie, gdzie promienie słoneczne nie roztopiły pokrywy aż tak bardzo jak na stoku.

Pierwszy wyjazd orczykiem górnym na Pilsku - kotwica w ręce po 2 metrach została :D Uczucie niesamowite :D

Pierwszy raz w życiu urwał się orczyk którym jechałem. Ten rok jest owocny pod tym względem - w lutym spadła lina wyciągu orczykowo-talerzykowego którym jechałem (dzieciak zrzucił przede mną).

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Gerald napisał:

kotwica w ręce po 2 metrach została :D Uczucie niesamowite :D

Aeechh, klasyka gatunku. Dobrze, że po dwóch metrach i strzał przy orczyku ;) Jak zerwało się w bębnie, albo przetarło gdzieś niżej - to przy okazji niezły strzał z bata można było przyjąć 🤪

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, gruchauho napisał:

Jadę w sobotę.
(mają otworzyć)

Na nartostradzie Szczawiny - Strugi nie ma w ogóle śniegu. Był za to pod kolejką, bo tam jest lekkie obniżenie terenu.

W sobotę myślę że będzie na górze w miarę dobrze, śniegu jest sporo. Niemniej jednak w paru miejscach mogą być przetarcia.

No i kosówka na górze się coraz bardziej odsłania.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, christof napisał:

Sezon do maja ? :)już teraz w tygodniu nie ma kto jeździć i są zamknięci. W weekend kilkadziesiąt osób a mamy początek kwietnia.

Dokładnie, to jest porażka tego ośrodka. Byłem tam we wtorek a warunki były rewelacyjne. Pomimo tego wszystko stoi zamknięte.

Niewykluczone że do maja utrzymają się tam jakieś połacie śniegu i będzie się można jeszcze gdzieś pobawić :-)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to kwestia marketingu i reklamy. Rok temu byłem w maju w Szczyrku i było sporo osób, na Kasprowym w majówkę też zawsze są tłumy (o ile jest pogoda). Większość ludzi nawet nie wie że na Pilsku są dobre warunki, a część z nich odstrasza ten orczyk na Miziowa. Bo może się okazać, że u góry jest śnieg, ale trzeba będzie zaiwaniac w górę i w dół z/do Szczawin.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj na Pilsku, warunki narciarskie jak na obecną pogodę dobre,  natomiast cały ośrodek robi z roku na rok coraz bardziej przygnębiające wrażenie. Reklama i marketing tam nie istnieje, jedyny profil na facebooku jest prowadzony przez ludzi niezwiązanych z ośrodkiem, w tym roku tego nie widziałem, ale rok temu obsługa chodziła w kurtkach z logo GAT. Wiem, że to niby nie ma wprost przełożenia na jazdę, ale to jakaś abstrakcja, że w nowej firmie używa się logo poprzedniego właściciela. Bramki do biletów w starych nalepkach, gdzieniegdzie wystają peszle z kablami itd. Do tego jeszcze to spalone schronisko (oczywiście tutaj pretensji do właściciela nie mam) i wrażenie jest jakby ten ośrodek był w trakcie likwidacji. Pamiętam, że w poprzednich latach był jakiś pracownik, który przy wysiadaniu z krzesełka na dole lekko je podtrzymywał (nie ma śniegu na stacji) żeby łatwiej było się zabrać z nartami na rękach. Teraz tego nie było, mi to jakoś bardzo nie przeszkadza, ale widziałem parę osób, które miały z tym problem. Nie rozumiem o czym myśli obecny właściciel, zdaję sobię sprawę, że wymiana urządzeń i budowa naśnieżania to są duże koszty, ale tam ewidentnie brakuje jakiegoś zarządcy, który potrafiłby ogarnąć proste rzeczy i zareklamować ten ośrodek.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Przemekc1 napisał:

Byłem wczoraj na Pilsku, warunki narciarskie jak na obecną pogodę dobre,  natomiast cały ośrodek robi z roku na rok coraz bardziej przygnębiające wrażenie. Reklama i marketing tam nie istnieje,

zwyczajnie się nie opłaca uruchamiać ośrodka dla garstki skioszołomów

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko rzeczy, o których piszę to dotyczą właściwie całego sezonu. Na Pilsko jeżdzą od lat, może nie bardzo często, ale zawsze przynajmniej raz w roku i niestety z roku na rok jest coraz gorzej. Trochę obawiam się sytuacji gdy w końcu zdarzy się jakaś poważniejsza awaria jakiegoś urządzenia i okaże się, że nie ma kasy na naprawę i tyle będizez tego ośrodka.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...