Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...
7 godzin temu, Spiochu napisał:

My też tego nie róbmy.  Jak będzie pusto, szybko pojawią się promocje.

Wszystkim fanom Pilska, proponuję w ramach protestu,  jeździć tam tylko na skitury.

Nie sądzę. Wystarczy spojrzeć na poprzednie lata.

Kilka spostrzeżeń.

- Od ponad 2 lat nie pojawiły się oferty grupowych zakupów karnetów na portalu groupon.pl, które były przez pewien okres bardzo popularną formą zakupu karnetu tam. Również dotyczyło to sprzedaży pobytów w OW Jontek.

- Promocyjne ceny na karnety pojawiały się z reguły tylko na sam koniec sezonu.

- W zeszłym sezonie pomimo wręcz idealnych warunków śniegowych, wyciągi nie pracowały w niektóre dni robocze. Takich dni było całkiem sporo.

Mój wniosek jest taki, że im się będzie robiło bardziej pusto, tym rzadziej będą włączać wyciągi. Pokazał to efekt zeszłego sezonu. Myślę że raczej mniej lub bardziej świadomie wygaszają popyt.

 

Edytowane przez Gerald
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mops napisał:

No przesadzili 

Większość karnetów(poza jazdą wieczorną) jest droższa niż w Szczyrku 

jeżeli porównujesz do szczyrku to musisz dodać karnet dzienny + jazdy wieczorne (tu jest 100 pln za 8 - 20) ale fakt przesadzili.

Oczywiście jak już porządnie sypnie to jadę pierwszy ;) 

Edytowane przez AndKur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mi się po prostu wydaje, że właściciel jest stosunkowo zadowolony z sytuacji. Mogę się oczywiście mocno mylić, ale utrzymanie Pilska w tym stanie jaki jest może być bardzo tanie:

1. Brak inwestycji i kredytów. Ostatnią inwestycją były kanapy, ale było to już sporo lat temu, poza tym krążą różne plotki jakoby ta na Buczynkę nie była nawet spłacona.

2. Stare orczyki, na pewno utrzymanie tego i naprawa o ile nie dojdzie do poważnej awarii istotnej części jest tania.

3. Stary system biletowy

4. Kompletny brak remontów czegokolwiek.

5. Pracownicy to z mojej obserwacji w większości emeryci, więc raczej nie zarabiają tam kokosów, a raczej dorabiają. Do tego ośrodek w ogóle w nich nie inwestuje, jakiś czas temu widziałem pracownika jeszcze w kurtce GATU.

6. Brak reklamy w mediach klasycznych i społeczniościowych. Tam większą robotę robi portal korbielow.net i portale narciarskie.

7. Przynajmniej w górnych partiach brak naśnieżana, co zazwyczaj jest bardzo drogie dla ośrodków.

Pewnie można by jeszcze tak dodawać, właściwie jedyną niewiadomą są stawki gruntów, ale nie zdziwiłbym się gdyby one były albo niskie, albo w jakiś sposób powiązane z przychodami ośrodka. Do tego może i coraz mniej, ale tam cały czas są ludzie. Żaden "normalny" ośrodek narciarski by się w ten sposób nie utrzymał, ale Pilsko ma wielkie plusy wynikające z położenia. Zawsze będą mieli ludzi, bo te trasy i widoki są jednak bez porównania do standardowego stoku w stylu jednej trasy na polanie. Do tego są w stanie funkcjonować w górnej części kompletnie bez naśnieżania. W obecnej sytuacji nie zdziwiłbym się jeżeli właściciel zarabia całkiem przyzwoitą kasę, a do tego nie ponosi ryzyka związanego z dużymi inwestycjami.  Jak dla mnie jedyną "szansą" na zmiany w tym ośrodku byłaby jedna lub dwie zimy kompletnie bez śniegu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mysiauek napisał:

Zaraz zaraz a gdzie karnet 8-16??

Nie ma, i to jest strzał w kolano. Za podobną cenę zeszłosezonowego karnetu 8-16 masz teraz karnet....4 godzinny 🙂

Kiedy na dole był orczyk, to jeździłem wieczorami. Obecne krzesło jest dużo wolniejsze i niemiłosiernie się tam marznie wieczorem 🙂

Edytowane przez Gerald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gerald napisał:

Nie ma, i to jest strzał w kolano. Za podobną cenę zeszłosezonowego karnetu 8-16 masz teraz karnet....4 godzinny 🙂

Kiedy na dole był orczyk, to jeździłem wieczorami. Obecne krzesło jest dużo wolniejsze i niemiłosiernie się tam marznie wieczorem 🙂

Nooo... czyli jak jedziesz z dzieckiem, z którym musisz sobie wyskoczyć na drugie śaniadanie , potem na obiad i jeszce podwieczorek to albo kupujesz całodzienny za stówe albo jeździsz cztery godziny gdzie jedną spędzasz poza stokiem. I tak oto żegnam sięz Pilskiem na dłuższy czas. Gratulacje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...