Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.11.2019 o 18:52, gregor_g4 napisał:

jutro ? to chyba na spacerek w deszczu :) ja jestem na miejscu, ale na narty chyba jeszcze za wcześnie : )

 

No i .... a narty zostały w bagażniku :) no ale skoro Lokales przewiduje to ... wierzyć trzeba ;)
Było tak, 8:00 Glinne -8 wiatr 4 m/s lekko posypuje.  Ruszamy ale narty zostają.


IMG_0877.thumb.JPG.22ccf5d1c1fea075918c92a248b49704.JPG

Zaczynamy żałować ;) ale dajemy z buta.

IMG_0905.thumb.JPG.737e6fb75369eb85ab438278e756771b.JPG

Docieramy do pierwszych, zimowych hopek i jest potencjał ;)

IMG_3540.thumb.JPEG.4a884e5a7b2e751d79d3e654d244e42d.JPEG

IMG_3543.thumb.JPEG.0ed2c030868c57af0f7c3868823b734b.JPEG

Jest zimno ;) -9 wiatr 8 m/s. Żałujemy (mocno), że nie mamy nart.
Robi się bajkowo.
IMG_0975.thumb.JPG.95b8ac12abdc12eb19233e5d8d161cff.JPG

IMG_3557.thumb.JPEG.053a4a2141626dbfe58c4d0e8e9d5eac.JPEG

Co by tu nie mówić, ale Kopuła ma potencjał (a zdjęcia tylko z legala ;) )  
Kopuła szczytowa:
IMG_3566.thumb.JPEG.4ffcd624cb883e478aa25706d54cc24a.JPEG  

IMG_3575.thumb.JPEG.2a497749bbef5aeac5c88c21f3f2dccb.JPEG

Potencjał zjazdu w "złą" stronę :)  

IMG_3577.thumb.JPEG.f1f52c6fa127d3778fdac9ceaa1111bd.JPEG

Zbiegamy

IMG_1001.thumb.JPG.68db8720751942bd01b2da3d0a9ea172.JPG

IMG_1004.thumb.JPG.62e50644dad0663b9a7349c0f60e2a8e.JPG

IMG_1006.thumb.JPG.909cfe8da8fdfc0811c9490e004d9e89.JPG

IMG_3591.thumb.JPEG.8e5ca82d4d962109a7c5297ad4c78493.JPEG

IMG_1015.thumb.JPG.3c8920e78bc9104670ae826d376caa75.JPG

Ciekawostki poniżej hali
Głuszec i ryś. Serio !!

IMG_3632.thumb.JPEG.ff131a6ea30eab3ced1ee6a7df22b544.JPEG 

IMG_3633.thumb.JPEG.3fc4db9b95cf347309d509e1a6cf1503.JPEG

Fajnie było 


IMG_1063.thumb.JPG.31fa17d1c9fd86c0e129990f68b2f1a8.JPG

 

Pozdrawiam

mirekn

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez mirekn
Foty
  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hmm czyli pewnie nic z tego nie będzie tam trzeba mega dużego kapitału myślę że już za późno na takie inwestycje.  20 lat zaniedbań może okazać sie niemożliwe do odrobienia. Bardzo lubiałem tam jeździć i życzę powodzenia ale jak na razie nie wierze w powodzenie.... np. W szczyrkowskim już 3 lata inwestują i jeszcze sporo przed nimi....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Mietek said:

Hmm czyli pewnie nic z tego nie będzie tam trzeba mega dużego kapitału myślę że już za późno na takie inwestycje.  20 lat zaniedbań może okazać sie niemożliwe do odrobienia. Bardzo lubiałem tam jeździć i życzę powodzenia ale jak na razie nie wierze w powodzenie.... np. W szczyrkowskim już 3 lata inwestują i jeszcze sporo przed nimi....

Racja. Ale punktem wyjscia jest narciarski skansen, nie moza powiedzieć, jest tragicznie i kładziemy sie do trumien- i nie warto nic robic. Step by step i bedzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mieszk_Korbielowa napisał:

Polski kapital i zdorwe plany

życzę inwestorowi jak najlepiej, jednak realnie, bez politycznych nacisków rządu, nic tam się nie uda zrobić, Słowacy zablokują tam każdą konkurencję podciągając to pod ekologię, co w przypadku Pilska, które leży też na Słowacji, jest banalnie proste. Nie oczekiwał bym zbyt wiele od nowego inwestora, chyba że to TMR, wówczas jak za dotknięciem magicznej różdżki, wszystkie bariery ekologiczne nagle znikną z pracownią na czele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Sariensis napisał:

życzę inwestorowi jak najlepiej, jednak realnie, bez politycznych nacisków rządu, nic tam się nie uda zrobić, Słowacy zablokują tam każdą konkurencję podciągając to pod ekologię, co w przypadku Pilska, które leży też na Słowacji, jest banalnie proste. Nie oczekiwał bym zbyt wiele od nowego inwestora, chyba że to TMR, wówczas jak za dotknięciem magicznej różdżki, wszystkie bariery ekologiczne nagle znikną z pracownią na czele.

 

Godzinę temu, Sariensis napisał:

Szczerze, to tylko PKL przy lobbingu polskiego rządu jest w stanie cokolwiek na Pilsku zrobić.

Panowie bez przesady. Pilsko jest wyjątkowe i nie trzeba z niego robić drugiego Szczyrku. 
Wystarczy na początek uruchomienie Buczynki, wymiana dwóch starych wyciągów na Szczawiny i na Miziową (oba mają prawomocne pozwolenia na budowę i nawet rozpoczętą budowę), zrobienie naśnieżania oraz dobre przygotowanie tras i mamy piękny, kameralny ośrodek narciarki, ze śniegiem od grudnia do maja. 

Przy tłumach w Szczyrku pewnie 1/3 klientów przyjedzie na Pilsko, a to i tak 5x więcej niż w czasach świetności. Dużo naprawdę nie trzeba - trochę pieniędzy i współpracę inwestor - gmina - mieszkańcy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ta 1/3 zaparkuje ? Gdzie coś przekąsi ? Tu jest potencjał i wszyscy i tym wiedzą. Nie ma sensu stawiać 4 osobowych kolejek jak sie od razu zrobi tłoczno i ludzie będą jeździć raz do szczyrku raz do korbielowa. Małe inwestycje nie przyciagną klienta tu trzeba od razu z rozmachem nasnieżanie parkingi to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mietek napisał:

Już nie mogę się doczekać aż będę gondola wyjeżdżać na miziową

Gondola na miziową oznacza tłum pińćsetek plusowych i koniec tej pięknej góry.

Dla słabych narciarzy jak Ty Mietku (nie obrażaj się , to czytelne :D) jest już np. Szczyrk, świetne miejsce do śtruksowy klepocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażam się:) na nartach jeżdżę 16 lat i pucharu w gigancie jeszcze nie zdobyłem, więc jestem słabym narciarzem. Aktualnie uczę jeździć swoje dzieci i na pewno pokaże im skansen bo to warto zobaczyć. Jednak jestem zdania że jak już inwestować to w nowoczesne technologie a nie w używane stare koleje...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, czesio napisał:

Dla słabych narciarzy jak Ty Mietku (nie obrażaj się , to czytelne :D) jest już np. Szczyrk, świetne miejsce do śtruksowy klepocki.

Dla mających braki w ekonomii jak Ty czesio (nie obrażaj się, to czytelne) - nikt nie zainwestuje dużych pieniędzy, jeżeli nie będzie miał dużych szans na zwrot. A szanse na zwrot są jedynie wtedy, kiedy ściągniesz ludzi. Każdy duży inwestor będzie chciał więc ludzi ściągnąć, albo padnie. A i lokalni nic nie zarobią, jeżeli nie będzie ludzi. Albo więc skansen, który i tak kiedyś padnie - albo inwestycje (parkingi, wyciągi, restauracje) i większy napływ ludzi.

Pocieszające jest jedynie to, że liczba narciarzy jest ograniczona i drugiego Szczyrku nie da się zrobić - ot, klientela się podzieli i da się pojeździć wszędzie. Ja jestem tego gorącym zwolennikiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek dokładnie o to mi chodziło :) po takich dużych inwestycjach mogą paść małe stacje typu stożek czy soszów. W korbielowie jest potencjał tylko boję się że za dużo kasy trzeba dać na te inwestycje tak jak pisałeś parking, wyciagi, zbiornik na wodę, całe naśnieżanie, ratraki. Tu trzeba z 200 mln. Zimy coraz gorsze. To jedynie by mógł wziąść duży inwestor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że zimy coraz gorsze to tylko na plus dla nich. Jak zrobią sobie dobre naśnieżanie to będą mieć powyżej Miziowej śnieg do maja, a w nichy położonych ośrodkach sezon skończy się dużo wcześniej, tak więc ludzie chcąc nie chcąc będą mieli do wyboru Pilsko albo Kasprowy.

A co do ograniczonej liczby narciarzy to nie jestem taki pewny. Jak zrobili Szczyrk to w Białce wcale nie zrobiło się luźniej. Wydaje mi się, że odpływ jest tylko z małych stacji ze starą infrastruktura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...