Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Hextor napisał:

A co do ograniczonej liczby narciarzy to nie jestem taki pewny. Jak zrobili Szczyrk to w Białce wcale nie zrobiło się luźniej. Wydaje mi się, że odpływ jest tylko z małych stacji ze starą infrastruktura.

Białka to już inny trochę rejon i Białka kusi innymi "atrakcjami". W Wiśle widać, że jest wyraźnie luźniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hextor napisał:

tak więc ludzie chcąc nie chcąc będą mieli do wyboru Pilsko albo Kasprowy.

Problemem jest chyba to, że takich Zapaleńców jest bardzo mało (w maju to już rowery, kajaki etc.)  i dlatego np. już w kwietniu Słowackie ośrodki z dobrymi warunkami są odpalane tylko w weekendy. Obawiam się ",że się nie będzie opłacało" a wielka szkoda bo ja i tak łażę po Pilsku na turach w maju a jak by był warun na trasach to bym z pewnością karnecik czasowy też kupował (ale ja to trochę ....y jestem).

 

Pozdrawiam

mirekn  

Edytowane przez mirekn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korbielów potrzebuje inwestycji od Miziowej w dół. Gondola owszem wwiezie więcej ludzi bo będzie jakaś to atrakcja ale nadal by dostać się na szczyt trzeba trochę się na męczyć. Powyżej Miziowej nic nigdy nie powstanie i czas to zaakceptować a nie snuć jakiś fantastycznych wizji. Polskie Państwo też nic nie zdziała i żaden TMR pomnożony razy 100. Na Skrzycznym nie ma rezerwatu a na Pilsku jest w tym naszych sąsiadów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2019 o 17:27, Pawel88 napisał:

Na forum chyba nie pojawił się jeszcze nigdy ten artykuł https://beskidzka24.pl/korbielow-afera-o-babe/ . Na ten moment oficjalnych informacji o dalszych losach "Baby" nie ma. Do dnia dzisiejszego nie pojawił się aktualny cennik, co prawda jest info o sylwestrze i trwa naśnieżanie...

Z tego, co wiem, to Baba będzie działać. Do tego, by kolej działała jeszcze przez jakiś czas, przyłożył się dość konkretnie @MOSTOSTAL ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2019 o 18:36, Author napisał:

Korbielów potrzebuje inwestycji od Miziowej w dół. Gondola owszem wwiezie więcej ludzi bo będzie jakaś to atrakcja ale nadal by dostać się na szczyt trzeba trochę się na męczyć. Powyżej Miziowej nic nigdy nie powstanie i czas to zaakceptować a nie snuć jakiś fantastycznych wizji. Polskie Państwo też nic nie zdziała i żaden TMR pomnożony razy 100. Na Skrzycznym nie ma rezerwatu a na Pilsku jest w tym naszych sąsiadów...

Rezerwat jest ale jest na wschód od Hali i tras powyżej Hali. O ile wyciąg w kierunku Pilska idzie po jego granicy to ten na Kopiec można by ogarnąć. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Mieszk_Korbielowa said:

Wiecej wiary, trwa logistyczna organizacja na jutro protestu, eventu. Informacje, będą na bierząco 

Akcja blokowania jutro ON Pilsko wstrzymana i mamy ugode po dlugich spotkaniach do wieczora- do 2 tygodni KL Buczynka ma byc spalcona i uruchominona, oraz Rozjbunika temat tez jest szansa, ze go zobaczymy w sezonie 2019/2020- Zapraszamy jutro do Korbielowa i nie bedzie dymow ! 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mieszk_Korbielowa napisał:

Akcja blokowania jutro ON Pilsko wstrzymana i mamy ugode po dlugich spotkaniach do wieczora- do 2 tygodni KL Buczynka ma byc spalcona i uruchominona, oraz Rozjbunika temat tez jest szansa, ze go zobaczymy w sezonie 2019/2020- Zapraszamy jutro do Korbielowa i nie bedzie dymow ! 

Dobre sobie. Przez kilka lat nie potrafili spłacić a teraz obiecali że w 2 tygodnie spłacą. Jeżeli okazałoby się to prawda to już naprawdę frajerstwo ze strony CTE że wcześniej nie chcieli tego spłacać a teraz widmo blokady ośrodka zmusiło ich do zapłaty za kolej. Było blokować zatem 4 lata temu i już od 4 lat Buczynka by śmigała.

Ja jednak myślę że to "pic na wodę fotomontaż". Czcza obietnica spłaty za dwa tygodnie byle tylko jutro było otwarcie.

Edytowane przez unky
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, nikdob napisał:

Rezerwat jest ale jest na wschód od Hali i tras powyżej Hali. O ile wyciąg w kierunku Pilska idzie po jego granicy to ten na Kopiec można by ogarnąć. 

W ubiegłym roku dość solidnie przedstawiłem swoją wizję na Pilsko i wyrażnie zaznaczyłem, żadnych nowoczesnych inwestycji powyżej Hali Miziowej. Jak ktoś ma z tym problem to trudno. Sądzę, że gdyby zostały faktycznie zrealizowane projekty poniżej Mizowej to nie specjalnie były by powody do narzekań. Mój komentarz jest raczej w kierunku niestworzonych wizji tuż pod lub samym szczycie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Author napisał:

W ubiegłym roku dość solidnie przedstawiłem swoją wizję na Pilsko i wyrażnie zaznaczyłem, żadnych nowoczesnych inwestycji powyżej Hali Miziowej. Jak ktoś ma z tym problem to trudno. Sądzę, że gdyby zostały faktycznie zrealizowane projekty poniżej Mizowej to nie specjalnie były by powody do narzekań. Mój komentarz jest raczej w kierunku niestworzonych wizji tuż pod lub samym szczycie. 

Myślę że przy dobrej infrastrukturze poniżej Hali Miziowej to infrastruktura która teraz jest powyżej Hali jakby była możliwa do użytku to spełniłaby swoje zadanie zadanie.  Dwa orczyki i talerzyk elegancko by chodził dla "zawodowców" a cała gawiedź amatorów woziłaby się poniżej krzesełkami.

Na lodowcach w takich top top najwyższych partiach też czasami są tylko orczyki/talerzyki :-)))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, unky napisał:

Dobre sobie. Przez kilka lat nie potrafili spłacić a teraz obiecali że w 2 tygodnie spłacą. Jeżeli okazałoby się to prawda to już naprawdę frajerstwo ze strony CTE że wcześniej nie chcieli tego spłacać a teraz widmo blokady ośrodka zmusiło ich do zapłaty za kolej. Było blokować zatem 4 lata temu i już od 4 lat Buczynka by śmigała.

Ja jednak myślę że to "pic na wodę fotomontaż". Czcza obietnica spłaty za dwa tygodnie byle tylko jutro było otwarcie.

Raczej chyba chodzi o to, że CTE zgodzi się, by Buczynkę kupił i uruchomił Pan Bąk, właścicile Zwartodń Ski. Oni to blokowali, bo są właścicielami ziemi, na której stoi dolna stacja. Przynajmniej tak wynika z informacji z fb. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, czekamy do Świąt Bożego Narodzenia zgodnie z obietnica CTE.

Dla nie wtajmeniczonych gdy TMR był w Korbielowie i chciał kupić ON Pilsko od CTE kilka lat temu oferował 25mln PLN, oferta została odrzucona bo CTE zarządało 50mln.

Dalsze działania będą jak obietnice nie będą spełnione, jeżeli CTE je spełni obietnice i będzie faktycznie rzetelnie prowadzić ON Pilsko - będziemy też ich wspierać. Jeżeli nie to taka oferta jak przykładowo z TMR wpłynie od innych ofertentów będą sie modlić o taką bo zrobimy im tutaj piekło medialne. Gruntowiczą również.

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 20:47, unky napisał:

Myślę że przy dobrej infrastrukturze poniżej Hali Miziowej to infrastruktura która teraz jest powyżej Hali jakby była możliwa do użytku to spełniłaby swoje zadanie zadanie.  Dwa orczyki i talerzyk elegancko by chodził dla "zawodowców" a cała gawiedź amatorów woziłaby się poniżej krzesełkami.

Na lodowcach w takich top top najwyższych partiach też czasami są tylko orczyki/talerzyki :-)))

Jak można obecnie przy tej komedii odgrywanej w Korbielowie w ogóle rozważać jakieś duże inwestycje? Dla mnie to już nawet nie jest zabawne. Mnie to szczerze nie obchodzi bo inwestowanie tylko i wyłącznie w narty nic nie zmieni. Nie ma żadnej wizji na przyszłość. Stękanie i zazdrość z pobliskiego Szczyrku mnie osobiście tylko irytuje bo gdyby kiedyś tam przejął to TMR to wiadomo, że strategia była by podobna. Nie da się dzisiaj zainwestować dziesiątek mln zł bez wizji tego co będzie poza sezonem letnim bo biznes się nie domknie. Chyba jest to już dla wszystkich jasne a jak nie to mam nadzieję, że po obecnej sytuacji zimowej będzie. Problem to jest to co już pisałem czyli brak jakichkolwiek opadów w górach a co za tym idzie brak wody. Nawet jak powstanie nowoczesne naśnieżanie to bez wody będzie klapa. 

Pytanie z innej beczki czy ówcześnie panoszący się TMR z częściowo durnymi planami u nas nie miał 50 baniek? Skoro Pilsko to taka żyła złota to w czym był problem dać tyle ile chciało CTE? Wszyscy chcą zarobić od mieszkańców, Państwa, LP,.. ale oczywiście właściciel ma sprzedać za czapkę gruszek bo to on jest tym najgorszym. Czasem się zastanawiam co ma w głowie taki właściciel stacji w Myślenicach, który ma jeszcze większe kłopoty a takim LP musi rocznie odpalać blisko 1 mln zł. Jest ciężko bo zbyt wiele rąk wyciąga po kasę. Dopóki prawnie nie pozbędzie się choćby takich pasożytów jak PL to każdy interes nawet nie narciarski nie ma racji bytu. 

Mnie szkoda tego rejonu choćby ze względu na to co kiedyś tam i jakimi metodami robiły komuchy. Skoro już coś jest to powinno się to zmodernizować i kompromisem środowiskowym dogadać co do reszty. A jak nie to powinien być nakaz rozbiórki tego wszystkiego w cholerę i posadzić las. Takie gadanie o "piekle medialnym" to jest więcej niż żenada. Czy ktoś z Was będąc właścicielem i widząc jaką kasę można trzepać sprzeda po byle jakiej cenie? No Kazkowi z sąsiedniej gminy albo chałpy dalej to powiedzmy ale nie komuś takiemu jak TMR czy Rusinek. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, fredek321 napisał:

Pytania retoryczne, które pokazują istotę problemu Pilska.

Raczej nie jest to istotą problemu. Nie ma żył złota, nie ma samoprowadzących się biznesów, jest ciężka praca, walko o klienta, jakość, ściganie się z konkurencją. Każdy biznses jest taki sam, prowadzenie ośrodka narciarskiego nic się w tym zakresie nie różni. Analiza plotek, że ktoś chciał dać 25 mln, a ktoś chciał wziąć 50 mln jest bezsensowana. Gołym okiem widać, że CTE kupiło ośrodek, by coś jednak zrobić i inwestować - zrobili Solisko, postawiali Buczynkę, zbiornik na wodę, zrobili kilka pozwoleń na budowę - Miziowa, Szczawiny, wyremontowali Jontek, itd. Wydaje się, że biznes górniczy, z którego CTE miało pieniądze na inwestycje dostał w kość i kasa się skończyła. Pilsko nie okazło się żyłą złota, ale ciężkim biznesem - ekolodzy, stare wyciągi, wysokie ceny za dzierżawę gruntów - i po prostu właścicielowi przestało się opłacać dalej inwestować. Wygląda też, że oferty, które otrzymywał do tej pory nie zadawalały go pod względem finansowym, bo gdyby było inaczej to by ten ośrodek sprzedał, czy to do Pingiwna, czy Heleny, czy PKL. Myślę, że właściciel jednak widzi, że albo sprzeda Pilsko i coś jeszcze za niego dostanie, albo za 5-10 lat zniknie z rynku, bo konkurencja działa, rozwija się, inwestuje. Może wydarzy się to w tym roku, czego wszystkim życzę. 

Edytowane przez pipasss
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...