Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Przeraża mnie brak logicznego myślenia co u niekotrych userow :(

Pasożyty, cieżki kawał chleba oraz inne zdania jakich używacie to naprawdę nie rozumiecie istoty problemu. Przykre.

 

ISTOTĄ PROBLEMU JEST FIRMA CTE - CO OD 5 LAT ROBI WSZYSTKICH W BALONA i dała ewidentny sygnał już nam nie zależy na Pilsku , ale z drugiej strony nie chce go sprzedać ludzią co mają na Pilsko wizje i pieniądze.

Dlaczego ?! bo co roku wpada kilka baniek na czysto nic nie inwestując wiecej. Ogromne hipoteczne zadłużenia na ternach ON Pilsko musiałaby za otrzymane pieniądze od razu spłacić i byłaby na zero- dlatego wolą wolno spłacać i zarabiać na plus co roku. A kwota 50Mln sprawia, ze spłacają zadłużenia i na odchodzne maja jeszcze 20-15 baniek.

Mam nadzieje , ze teraz to jasne.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że z tym brakiem logicznego myślenia to pisałeś o mnie. Nie obrażam się, luz, może jesteś bystrzejszy ode mnie, ale ...
Od jakiegoś czasu, sprawozdania firnanowe są dostępne on-line i każdy może sobie zobaczyć ile to CTE zarabia. Piszesz że wpada im na czysto kilka banie, więc raczej danych finansowych nie przeglądnąłeś. Wklajam i od razu piszę, że to są przychody z Korbielowa i pewnie Izdebnej, bo przecież tam też mają wyciągi. 

 
Kwota na dzień kończący bieżący rok obrotowy
Kwota na dzień kończący poprzedni rok obrotowy
A. Przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi, w tym:
5 046 669,02
5 033 195,24
– od jednostek powiązanych
31 360,00
2 108,00
I. Przychody netto ze sprzedaży produktów
5 043 382,10
5 033 162,72
IV. Przychody netto ze sprzedaży towarów i materiałów
3 286,92
32,52
B. Koszty działalności operacyjnej
4 977 178,15
4 726 554,17
I. Amortyzacja
832 218,42
885 517,19
II. Zużycie materiałów i energii
1 183 064,57
1 092 781,30
III. Usługi obce
1 087 283,68
1 098 445,49
IV. Podatki i opłaty, w tym:
399 773,37
394 094,70
V. Wynagrodzenia
1 151 351,48
1 022 417,12
VI. Ubezpieczenia społeczne i inne świadczenia, w tym:
225 310,48
165 925,47
– emerytalne
88 275,06
81 127,17
VII. Pozostałe koszty rodzajowe
66 128,15
67 372,90
VIII. Wartość sprzedanych towarów i materiałów
32 048,00
0,00
C. Zysk (strata) ze sprzedaży (A–B)
69 490,87
306 641,07
D. Pozostałe przychody operacyjne
564 107,27
551 580,49
I. Zysk z tytułu rozchodu niefinansowych aktywów trwałych
17 949,09
0,00
IV. Inne przychody operacyjne
546 158,18
551 580,49
E. Pozostałe koszty operacyjne
33 591,75
69 288,74
II. Aktualizacja wartości aktywów niefinansowych
0,00
4 460,00
III. Inne koszty operacyjne
33 591,75
64 828,74
F. Zysk (strata) z działalności operacyjnej (C+D–E)
600 006,39
788 932,82
G. Przychody finansowe
4 755,30
71 693,01
II. Odsetki, w tym:
4 755,30
71 693,01
– od jednostek powiązanych
2 889,65
0,00
H. Koszty finansowe
899 529,93
908 606,07
I. Odsetki, w tym:
898 690,28
907 115,16
– dla jednostek powiązanych
450 918,29
389 289,31
IV. Inne
839,65
1 490,91
I. Zysk (strata) brutto (F+G–H)
-294 768,24
-47 980,24
J. Podatek dochodowy
-130 390,10
7 713,74
L. Zysk (strata) netto (I–J–K)
-164 378,14
-55 693,98
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tez popatrzeć w sprawozdnie zarządu i przeczytać, że:
 

1.2 Istotne informacje o stanie majątkowym i sytuacji finansowej, w tym ocena uzyskanych efekt.

 Sp.łka uzyskała przychody z usług hotelarsko - gastronomicznych w kwocie 1 836 080,45 zł netto, z usług wyciągami narciarskimi w kwocie 3 147 182,30 zł netto oraz z innych tytuł.w takich jak najem, usługi finansowe, sprzedaż owar.w w kwocie 63 406,27 zł netto. Łączny przych.d ze sprzedaży sp.łki wyni.sł 5 046 669,02 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tych milionów nie widzę, widzę straty, 3 mln PRZYCHODU z dwóch ośrodków, w bilansie 25 mln zobowiązań, itd. 
Więc jestem zdania, że CTE kasa się dawno skończyła, konkurencja zna ich sytuację i chcą ich przejąć, a nie kupić. CTE się broni i czeka na ofertę, a traci na tym Krobielów, narciarze itd. Takie są wnioski z publicznych dokumentów. Ale może Twoje wnioski i informacje są właściwsze.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mieszk_Korbielowa napisał:

Przeraża mnie brak logicznego myślenia co u niekotrych userow :(

Pasożyty, cieżki kawał chleba oraz inne zdania jakich używacie to naprawdę nie rozumiecie istoty problemu. Przykre.

ISTOTĄ PROBLEMU JEST FIRMA CTE - CO OD 5 LAT ROBI WSZYSTKICH W BALONA i dała ewidentny sygnał już nam nie zależy na Pilsku , ale z drugiej strony nie chce go sprzedać ludzią co mają na Pilsko wizje i pieniądze.

Warto zdać sobie sprawę, że są tu ludzie nieco znający specyfikę narciarską w Polsce. Ja ją znam choćby od Pana Andrzeja Bachledy Curusia bo moja firma z nim współpracuje jak i mój szef również góral z Podhala jest jego kolegą. Czytałem też raport z "biznesu narciarskiego w Polsce" gdzie masa właścicieli narzekała na konkretne przeszkody w tym co robią. Jeśli zatem wysnujemy wnioski, że narty w Polsce to nie kawał ciężkiego chleba i, że nie ma w tym biznesie pasożytów którzy tylko wyciągają rękę po kasę to w sumie nie ma o czym rozmawiać... Tracimy na tym wszyscy choćby cenami. Jak ktoś wie to niech poda ile kosztuje haracz za wycięcie lasu na poziomie 1h nawet swojego dla LP. 

Przykro mi to pisać ale z Korbielowa śmieje się coraz więcej ludzi. I nie chodzi o to czy kłopotem jest CTE czy Natura 2000 oraz rezerwat. Chodzi o to, że chyba nikt nie przedstawił jakiejkolwiek wizji na rejon Pilska. Co "Wy" jako mieszkańcy macie lub chcecie zaoferować. Chyba w ubiegłym roku plan na gondolę był mrzonką więc czego konkretnie chcecie? Jak na razie wszyscy wokół są żli a co rusz czytam roszczenia i beczenie, że nie ma kasy bo "Wam" się należy. Jaki macie plan na zatrzymanie klienta choćby na weekendy. Sąsiednia Zawoja ma identyczne kłopoty ale oni poza ich zdefiniowaniem coś próbują zmienić. A lepiej nie mają bo tam znowu żądzą debile z PKL-u. Każdy mniej więcej wiedział o co chodzi. Jak kręcił się u nich TMR i zresztą ma tam swój obiekt z ziemią to wiadomo co chcieli zrobić. Pomysł na gondolę na Małą Babią nie ważne czy głupi czy nie ale padł. Zdefiniowano też potrzeby turystyczne i współpracę z Pakiem Narodowym. Niczego podobnego nie widzę ze strony zainteresowanych od Pilskiem. 

Ja nie mam pretensji do CTE. Do tej pory sporo ośrodków co upadło szło za bezcen oferowany przez syndyków. Niby dlaczego CTE ma sprzedawać za śmieszny pieniądz kiedy jednak zainwestowali. Niby dlaczego nie mają żądać bonusu za lokalizację? Ktoś tu chyba siedzi gdzieś daleko w lesie i nie orientuje się jak to wszystko wygląda. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Author said:

Warto zdać sobie sprawę, że są tu ludzie nieco znający specyfikę narciarską w Polsce. Ja ją znam choćby od Pana Andrzeja Bachledy Curusia bo moja firma z nim współpracuje jak i mój szef również góral z Podhala jest jego kolegą. Czytałem też raport z "biznesu narciarskiego w Polsce" gdzie masa właścicieli narzekała na konkretne przeszkody w tym co robią. Jeśli zatem wysnujemy wnioski, że narty w Polsce to nie kawał ciężkiego chleba i, że nie ma w tym biznesie pasożytów którzy tylko wyciągają rękę po kasę to w sumie nie ma o czym rozmawiać... Tracimy na tym wszyscy choćby cenami. Jak ktoś wie to niech poda ile kosztuje haracz za wycięcie lasu na poziomie 1h nawet swojego dla LP. 

Przykro mi to pisać ale z Korbielowa śmieje się coraz więcej ludzi. I nie chodzi o to czy kłopotem jest CTE czy Natura 2000 oraz rezerwat. Chodzi o to, że chyba nikt nie przedstawił jakiejkolwiek wizji na rejon Pilska. Co "Wy" jako mieszkańcy macie lub chcecie zaoferować. Chyba w ubiegłym roku plan na gondolę był mrzonką więc czego konkretnie chcecie? Jak na razie wszyscy wokół są żli a co rusz czytam roszczenia i beczenie, że nie ma kasy bo "Wam" się należy. Jaki macie plan na zatrzymanie klienta choćby na weekendy. Sąsiednia Zawoja ma identyczne kłopoty ale oni poza ich zdefiniowaniem coś próbują zmienić. A lepiej nie mają bo tam znowu żądzą debile z PKL-u. Każdy mniej więcej wiedział o co chodzi. Jak kręcił się u nich TMR i zresztą ma tam swój obiekt z ziemią to wiadomo co chcieli zrobić. Pomysł na gondolę na Małą Babią nie ważne czy głupi czy nie ale padł. Zdefiniowano też potrzeby turystyczne i współpracę z Pakiem Narodowym. Niczego podobnego nie widzę ze strony zainteresowanych od Pilskiem. 

Ja nie mam pretensji do CTE. Do tej pory sporo ośrodków co upadło szło za bezcen oferowany przez syndyków. Niby dlaczego CTE ma sprzedawać za śmieszny pieniądz kiedy jednak zainwestowali. Niby dlaczego nie mają żądać bonusu za lokalizację? Ktoś tu chyba siedzi gdzieś daleko w lesie i nie orientuje się jak to wszystko wygląda. 

Widzę, że za wszelką cenę próbujesz być tutaj najmądrzejszy. CTE jest po prostu super i chce ze wszystkimi współpracować ! 

Nie masz pojęcia o wielu sprawach, które mają tutaj miejsce-  wiec wejdz do tego lasu, zdecydowanie zdrowsze powietrze i zacznieć od razu myśleć i przejrzysz na oczy w momencie.

Na kolejne zaczepki nie będę odpowiadał i dalsza dyskusja w moim uznaniu nie ma sensu. Pozdrawiam i trzymajcie kciuki za Pilsko.

 

 

 

 

 

 

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mieszk_Korbielowa napisał:

Widzę, że za wszelką cenę próbujesz być tutaj najmądrzejszy. CTE jest po prostu super i chce ze wszystkimi współpracować ! 

Nie masz pojęcia o wielu sprawach, które mają tutaj miejsce-  wiec wejdz do tego lasu, zdecydowanie zdrowsze powietrze i zacznieć od razu myśleć i przejrzysz na oczy w momencie.

Na kolejne zaczepki nie będę odpowiadał i dalsza dyskusja w moim uznaniu nie ma sensu. Pozdrawiam i trzymajcie kciuki za Pilsko.

 

 

 

 

 

 

Padły konkretne argumenty, Ty nie podałeś żadnego.

48 minut temu, Author napisał:

co rusz czytam roszczenia i beczenie, że nie ma kasy bo "Wam" się należy

I znów w punkt. Przez wiele lat spędzałem ferie zimowe w Korbielowie mieszkając u "chudych i tłustych kotów" i wiem, że myślenie "Bóg dał nam wysoką górę, więc złapaliśmy go za nogi" pojawia się u wszystkich mieszkańców. Rzeczywistość jest dokładnie odwrotna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mieszk_Korbielowa napisał:

Przeraża mnie brak logicznego myślenia co u niekotrych userow :(

Pasożyty, cieżki kawał chleba oraz inne zdania jakich używacie to naprawdę nie rozumiecie istoty problemu. Przykre.

 

ISTOTĄ PROBLEMU JEST FIRMA CTE - CO OD 5 LAT ROBI WSZYSTKICH W BALONA i dała ewidentny sygnał już nam nie zależy na Pilsku , ale z drugiej strony nie chce go sprzedać ludzią co mają na Pilsko wizje i pieniądze.

Dlaczego ?! bo co roku wpada kilka baniek na czysto nic nie inwestując wiecej. Ogromne hipoteczne zadłużenia na ternach ON Pilsko musiałaby za otrzymane pieniądze od razu spłacić i byłaby na zero- dlatego wolą wolno spłacać i zarabiać na plus co roku. A kwota 50Mln sprawia, ze spłacają zadłużenia i na odchodzne maja jeszcze 20-15 baniek.

Mam nadzieje , ze teraz to jasne.

Pozdrawiam

 

 

Cześć

Podstawą wiarygodności jest logiczny i przemyślany przekaz, napisany poprawnym językiem. Inaczej nie ma co czytać.

Pozdrowienia

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mieszk_Korbielowa napisał:

Widzę, że za wszelką cenę próbujesz być tutaj najmądrzejszy. CTE jest po prostu super i chce ze wszystkimi współpracować ! 

Nie masz pojęcia o wielu sprawach, które mają tutaj miejsce-  wiec wejdz do tego lasu, zdecydowanie zdrowsze powietrze i zacznieć od razu myśleć i przejrzysz na oczy w momencie.

Na kolejne zaczepki nie będę odpowiadał i dalsza dyskusja w moim uznaniu nie ma sensu. Pozdrawiam i trzymajcie kciuki za Pilsko.

Formuła "nie masz pojęcia" jest dość absurdalna choćby ze względu, że jesteś na forum gdzie toczy się dyskusja. Jak w taki sposób przebiegają rozmowy to osobiście jestem pesymistą o przyszłość. Już nawet nie chodzi o kwestię samej góry ale nie widzę absolutnie żadnej wizji w kwestii zrobimy w Korbielowie to i to w kwestii dojazdu, parkingów, bazy noclegowej, ... Jeśli nie stać na to przedstawiciela społeczności na tym forum to wybacz ale ciśnie się tylko jedno - nie macie żadnego planu na przyszłość albo co ja podejrzewam liczycie na obecną władzę, że być może pójdzie po bandzie. Aby trzymać za coś kciuki to trzeba wiedzieć za co a ja i nie tylko ja nadal nie wiemy co Wam tam chodzi po głowie. Wiemy tylko tyle, że na wszystko narzekacie. Kiedyś demonstracja pod Białowieżą jak to Wam ekoterroryści nie pozwalają zarabiać. Doszło teraz CTE no ale to ja robię się zaczepny...  Przedstawiłem temat gondoli bo też przynosiła by zyski latem na sportach letnich. Teren więcej niż atrakcyjny a w połączeniu ze Słowacją i choćby sąsiednim Sihelne-Gruniky mielibyście obłożenie na poziomie kompleksów Bielsko-Szyndzielnia-Szczyrk. Przyznaję rację, że nie za bardzo mam pojęcia o kwestiach własnościowych co do kogo należy. To istotne w kontekście co można a co nie można zrobić. Nie mniej nie znam przypadku by tak ciężko było o tym napisać i przedstawić cokolwiek. Mniej więcej wszyscy rozgarnięci w temacie mogli się dowiedzieć co jest w planach od koncepcji 7 Dolin w Sądeckim, Pingwina w Małym po Słowaków w Szczyrku, Zawoi. Korbielów to ciągły płacz bo nam się należy, parszywi ekolodzy, oszuści z CTE bo my tacy nieszczęśliwi jesteśmy. No ale niech i tak będzie więc trzymam kciuki za "coś" na tym Pilsku. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z FB Korbielove:

 

" W związku z dużą ilością pytań i zarzutów co do całej tej akcji po 12 Stycznia 2020, gdy skończy się ugoda (do tego dnia ma ruszyć KL Buczynka) odbędzie się spotkanie Nowego Inwestora z mieszkańcami i gorąco zapraszamy wszystkich do udziału. Będzie można wysłuchać jakie ma plany i zadać nurtujące Was pytania, zamiast słuchać wciąż nowych plotek. Termin będzie ogłoszony na początku 2020 roku. Najwyższy czas by się opowiedzieć czy chcecie zmian, czy chcecie tkwić w tej beznadziei. Zbliżają się Święta także agresja i hejt niepotrzebny, do usłyszenia na łączach. "

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o warunkach ;)
Byłem dzisiaj od 7:30 do 12:00. Już rano było kilka samochodzików. Start 8:00 po rytuałach kawowych. Na szybko z buta 5-tk ą na Miziową potem foki i  Miziowa -> Góra x 2. Spokojny zjazd 5-tką do Szczawin. Śniegu 40/80 cm. Góra wiało tak z 8 ms (podawali, że 6/7). Miziowa -4 góra tak z -8. Cały czas lekko sypało. U góry śnieg nie związany. Obsuwają się ławki do gołych jagodzin ;) . Całkiem sporo ludzi. Na turach, z deskami i sprzętem do free. Było też kilka osób z normalnymi nartami zjazdowymi i butami ski/walk. Jazda bajkaaaa. Gleba zaliczona ;) Jak zjeżdżałem to większość dopiero podchodziła. Na parkinguu pod 5 15 samochodów niżej (choć nic nie kręciło) ze 30.

Fajny wypad. Parę fotek.

IMG_3869.thumb.JPEG.e53d287a4be3af6eeaf3ee6f677f60a4.JPEG IMG_3873.thumb.JPEG.f94dd66a6e3e174a4cc9a68f29048f4c.JPEG

IMG_3878.thumb.JPEG.92ac342961ef44287d289d59d6f58db9.JPEGIMG_3888.thumb.JPEG.006978203b08c9a59349a294ac4eaecc.JPEG

 

IMG_3890.thumb.JPEG.3f0d6cdcf2305a259510c7ef7b4650f6.JPEGIMG_3894.thumb.JPEG.5c0570c3cfbaf2400e72f624d0b837f4.JPEG

IMG_3899.thumb.JPEG.228977b5387ef8ee1373762303b3afec.JPEGIMG_3903.thumb.JPEG.26bf6a9ddbd95cdb86f0622eee166d79.JPEG

IMG_3904.thumb.JPEG.eb17afd8e98c6a90b586f8141a07577e.JPEGIMG_3908.thumb.JPEG.e9b911de5371e148123ff1bbd20cc994.JPEG

IMG_3912.thumb.JPEG.68a37a8e3fa99b2f0e72a07b0bf4acb7.JPEGIMG_3918.thumb.JPEG.b2e19651d8e98a36e3b6b32daa30b1fc.JPEG

IMG_3922.thumb.JPEG.d7096a2a5d236b4b58080e1410c5f5c6.JPEG59904658993__CF46A384-D27E-48A7-930B-F82ADF21796B.thumb.JPG.14280e6a151858c4886ae9312d4ce27e.JPG

 

Pozdrawiam

mirekn



    

Edytowane przez mirekn
  • Like 11
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko Start 💥

Od jutra (28.12.2019) rusza Pilsko na stałe. Będą czynne górne partie Pilska, powrót koleją Szczawiny (bezpłatnie).

Wyciągi:

- Kolej krzesełkowa Korbielów Strugi – Szczawiny, od godz. 8:00 do 16:00 (ostatni powrót)

- Orczyki V i VI Szczawiny – Hala Miziowa, od godz. 8:15 do 15:30

- Orczyk VII Hala Miziowa – Pilsko, od godz. 8:20 do 15:30

Trasy: 
Trasa nr 5 z Pilska przez Halę Miziową do Szczawin - 1,8 km. Aktualnie będzie to najdłuższa czynna trasa w Beskidach.

https://korbielow.net/komunikat-narciarski/

  • Like 5
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...