Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, melo7anthony napisał:

Dziś widziałem, że zjeżdżali z Szczawin do Strugi. Sam nie spróbowałem z obawy o sprzęt.

Piękne dzięki Za odpowiedź . Mam pytanie jak tam ruch dzisiaj na orczykach, płynnie schodziło czy trzeba było odstać swoje w kolejce? 

Edytowane przez MaSka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, melo7anthony napisał:

5-10 min czekania także nie tak źle. Gorzej było z kolejką po karnet. Spóźniłem się troszkę z powodu warunków drogowych. Byłem 8:10 i około 30 min stałem w kolejce, także radzę zjawić się przed 8:00. 

Ta kolejka do kasy taka trochę dziwna była, bo tylko do jednego okienka, ja podszedłem do drugiego I od razu na krzesło, ludzie sami chyba generuja te kolejki do kolejek ;) , na przyszłość sprawdzaj drugie zupełnie puste okienko, tam też można kupić karnet :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem dzisiaj przed 10, karnet kupiłem bez kolejki przy Solisku, tam też bez kolejek na kanapę. Sporo więcej ludzi na orczykach, ale rozładowało się po uruchomieniu drugiego na Halę Miziową. Generalnie sporo mgły, ale stoki prawie puste, chociaż Solisko w drugiej połowie dnia nieco zatłoczone. Z Hali Miziowej można zjechać spokojnie 1 do Soliska. Generalnie dzień bardzo udany. W poniedziałek może uda się zrobić Chopok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybieram się w poniedziałek pierwszy raz na Pilsko, więc mam parę pytań:

Czy możliwość jazdy istnieje tylko wzdłuż orczyków z górnej stacji orczyków do Szczawin oraz z kamiennej do soliska czy są jeszcze możliwe innewarianty tras  ? 

Gdzie najlepiej zostawić auto w porannych godzinach, parking jest darmowy ? 

Jest szansa że coś otworzą do poniedziałku więcej niż jest ?  

Z kamiennej do strugi na dół krzesła mniej więcej ile trzeba podejść ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adasko13 napisał:

Wybieram się w poniedziałek pierwszy raz na Pilsko, więc mam parę pytań:

Czy możliwość jazdy istnieje tylko wzdłuż orczyków z górnej stacji orczyków do Szczawin oraz z kamiennej do soliska czy są jeszcze możliwe innewarianty tras  ? 

Gdzie najlepiej zostawić auto w porannych godzinach, parking jest darmowy ? 

Jest szansa że coś otworzą do poniedziałku więcej niż jest ?  

Z kamiennej do strugi na dół krzesła mniej więcej ile trzeba podejść ? 

Oficjalnie bedzie otwarte to co jest, ale śniegu jest tyle, że możesz jeździć korzystajac z Mapy dawnych tras, póki co kamieni nie widziałem, parking jest darmowy. Udanego szusowania, od samochodu zazwyczaj trochę trzeba podejść pod dolna stacje, ale warto :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, christof napisał:

Parking jest platny:)

Także dziś parkowałem za darmo. Warunki wyśmienite, tylko to mleko na pilsku, w pewnym momencie po 13 widoczność była na góra 2-3 metry. I potwierdzam - bez problemu można zjechać z miziowej do soliska (niby wiszą tabliczki że trasa zamknięta, ale brak kamieni i trasa jakby ubita). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilsko wyciągowo, od 8:30 do 13:00. Parking płatny, choć uznaniowo ;) część wjeżdżała bez opłaty. Przykre. Na paragonie 20 PLN-ów i zupełnie mi obca nazwa podmiotu wystawiającego. Od Szczawin pod orczykami tragedia 1/3 odpada i nie potrafi wjechać. Nawet na czarnej im trochę wyratrakowali, żeby było jak wrócić na dół :) Równo jak w latach 80 tych, tj źle :) wtedy bywało równiej. O 11:00 odpalili 2 linię. Obsługa, .... z łapanki ?. Podczas 10 minut kolejki zerwana kotwa i wiązanie sznureczka na szybko. Fajnie było posłuchać ludzi ;) no i tekstów obsługi dla tych co nie wjechali "proszę próbować do skutku".
Góra od 9 do 11 super jazda bez kolejek, wzorowa i miła Obsługa, potem 7-10 minut stania. Od 9 do 12 nieudolne próby "równania" pod orczykiem u góry ;) bardzo ciekawa, taka bardziej chałupnicza technika. Ludziska też wypadali tylko w mniejszej ilości.
Laski górne objechane. Szkoda.
Zjazd do Szczawin OK a potem krzesło. 6-tka teoretycznie zamknięta ale w połączeniu z 4 do Szczawin fajna jazda, bo i widoki super. Da się trochę z boku ale bez przesady. Bardzo dużo podchodzących, tury i z buta. Buczynka od góry do połowy wyratrakowana. Odbiorów nie widać ;)
   
Kamienna tragedia !!!. A w nocy sypali a widać przetarcia i bergówki jak 1/4 cegły. Dużo !! Ludzi nie za wiele. Nie polecam.
Rano -7 potem okolice -1. Wiatr max 2 ms. 

Parę fotek.

IMG_3945.thumb.JPEG.975e737d3fccbd1f077ffeaa0710f6da.JPEG     IMG_3962.thumb.JPEG.dbf9ad571652864c78e20f37bf950375.JPEG

IMG_3974.thumb.JPEG.4eb3044db70f8c1852b2d6bc3c461f3e.JPEGIMG_3975.thumb.JPEG.68635f140e58ebf72eb7004d0d7470ba.JPEG

IMG_3977.thumb.JPEG.5ad50c771a280c198101079ee93b1bfd.JPEGIMG_3980.thumb.JPEG.01010838f683e87fa22fd36f14eec916.JPEG

IMG_3983.thumb.JPEG.e8e57de21357ea0d957f51cfbee43ddd.JPEGIMG_3992.thumb.JPEG.b400ecbbd9fa08867977ceb61f0cf1ce.JPEG

IMG_3994.thumb.JPEG.a04e2b676027bff0cfc4eaa0f1f19cd8.JPEG

 

Pilsko to jednak tury i 2 godziny z rana pokręcić się na wyciągu.

O 13:30 parkingi pełniusieńkie !!!! Ful jak za najlepszych czasów ;) i po co ruszać Buczynkę jak i tak są ludziska.
Z Córą byłem tak, że na wszystko jest świadek ;)
Szkoda mi tej Góry.

 

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
  • Like 10
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mirekn napisał:

Równo jak w latach 80 tych, tj źle :) wtedy bywało równiej. O 11:00 odpalili 2 linię. Obsługa, .... z łapanki ?. Podczas 10 minut kolejki zerwana kotwa i wiązanie sznureczka na szybko. Fajnie było posłuchać ludzi ;) no i tekstów obsługi dla tych co nie wjechali "proszę próbować do skutku".

@mirekn- mała retrospekcja ;) Mimo "feralnej" sezonówki zachęciłeś mnie do kolejnych odwiedzin Korbielowa zimą. Jedno z ostatnich miejsc, gdzie można świechtać sloganem, że czas się dla kogoś/czegoś  w miejscu zatrzymał ;)

Aczkolwiek kolejki trochę mniejsze no i ratrak na stanie. I kultura większa - wtedy nikt nie proponował, aby "próbować do skutku". Wylot z orczyka to wylot i sss..... na koniec kolejki 😀

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mirekn napisał:

@Greg najgorsze jest to, że ja za Taką jazdę jak 26 go  byłbym w stanie zapłacić za skiturowy karnet. Natomiast dzisiaj tylko za dwie, pierwsze godziny ;)

Trzeba z sezonowki zacząć korzystać :) a nie szukać Górskich alternatyw ;)

 

Pozdrawiam

mirekn

Trzeba w imię zasad robić tłok tym od VIP karnetów ze specjalnymi bramkami ;) , chyba ze zrobią im wydzielone stoki odgrodzone i z ochrona :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirekn napisał:

Nawet na czarnej im trochę wyratrakowali, żeby było jak wrócić na dół :)

W sumie to mogliby właśnie ubijać tą czarną trasę z wyłączeniem "ścianki", na której i tak równy śnieg byłoby trudno utrzymać. Ale cała reszta jest przyjemna, odkąd ją poszerzyli. Z tym, że nie wiem czy tam gdzie ją poszerzyli, nie nasadzili na nowo jakichś drzewek (w miejsce nielegalnie wyciętych - tak pisano w mediach), a dawno nie byłem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, koliber napisał:

właśnie ubijać tą czarną trasę

Ten kawałek jest całkowicie zdegradowany. Tam nie ma stabilnego metra ziemi ! Nawet w listopadzie się usypywalo  samoistnie po niewielkich opadach. Biegam tam często . 
Nasadzenia tego nie uratują, szybko

Pozdrawiam

mirekn

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...