Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, McKaczka napisał:

Jezu!!!! Buczynka się kręci! Na razie bez narciarzy. Czyżby jakieś testy?

 

Cześć

W każdym wyciągu, zwłaszcza tym, który regularnie nie jest użytkowany trzeba co jakiś czas przewinąć linę. Oczywiście życzę aby to były testy przed uruchomieniem.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andy-w napisał:

Już się nie kręci. Swoją drogą to Pilsko jest teraz bardzo dobrze "okamerowane" .

To prawda i dzięki tym kamerkom można się przekonać, że w Kamiennej to frekwencja całkiem dopisuje - może nie ma tłumów, ale jakoś szczególnie pustych krzesełek też nie bardzo widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hextor napisał:

Tylko że Kamienna to nie Pilsko. Klimat tam taki jak na pierwszym lepszym stoku w Beskidach

Ale Buczynka rozładuje, moim zdaniem Górę. Ci, którzy maja problemy na orczykach zostaną na Buczynce. Taką mam nadzieję ;) bo po co spadać z orczyka i męczyć się na nieprzygotowanych i stromych torach jak niżej jest kanapa :)

Czego sobie i Wam życzę w Nowym Roku. (tj. tego rozładowania Góry)

 

Pozdrawiam

mirekn

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Hextor napisał:

Tylko że Kamienna to nie Pilsko. Klimat tam taki jak na pierwszym lepszym stoku w Beskidach. Cała przewaga tej góry polega na wysokogórskim klimacie i dużych przewyższeniach, jakich nie ma gdzie indziej (poza Kasprowym).

Masz rację, ale póki co to, tam jest jakiekolwiek naśnieżanie, w miarę nowe krzesło i jazda z oświetleniem po zmroku. Uruchomienie Buczynki - mimo, że to ciągle nie są górne partie Pilska, byłoby naprawdę mega zmianą na plus. Trasa może nie jest super wymagająca, ale naprawdę długa i miło ją wspominam z lat młodzieńczych, gdy spędzałem na Pilsku praktycznie każdy zimowy weekend...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uruchomienie Buczynki byłoby świetnym ruchem. Po pierwsze znów połączyłby obie części co daje dużą frajdę dla "podróżujących na nartach". I w końcu możnaby pojechać z rodziną, gdzie część jeżdżących słabiej zostają w dolnych partiach i świetnie się bawi, a inni jedą na górę, mają freeride i trudniejsze stoki. Mogą też co 2-3 h się spotkać, pogadać, zjeść i znów rozdzielić. Teraz dla mnie na Kamienną szkoda jechać, a moja druga połowa nie chce nawet słyszeć o orczykach na snowboardzie. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie z tą Buczynką. Przecież dopiero styczeń i mają jeszcze trochę czasu;)  A tak całkiem na poważnie jaja do kwadratu by się nie móc dogadać i znależć te ile to tam 10 czy 15 baniek. Przecież to zaraz zjedzą korniki bo stoi z 4 lata nie używane w środku lasu i tylko niszczeje. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, christof napisał:

A czy ktoś z mieszkańców Korbielowa może zdradzić tajemnice kto pobiera opłaty za parking? Właściciel ośrodka, Gmina czy inny biznesmen?

Inny biznesmen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę FB i wg Korbielow.net. Parking został wydzierżawiony przez UG Jelesnia pewnej firmie. A ta firma wymyśliła sobie cenę niespotykana nawet w centrum miast...

Jeśli to prawda to zupełnie przestałem rozumieć drogich mieszkańców wraz z władzami tej pięknej Gminy...  Z jednej strony jest Wam smutno, ze macie mało turystów, kwatery zapełnione z biedą przez miesiąc w roku a z drugiej strony podnosicie cenę pobytu na narach o  20% (karnet dzienny) i prawie 30 % przy karnecie 4 h.

Jak to mówił Jaś - gdzie sens gdzie logika?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@christof proszę Cię... Już się wszyscy śmieją z tych gamoni, jojczków i szkoda mi nawet epitetów. W tym roku wprawdzie latem już jakiś łebek kasował przy dawnych obiektach granicznych na przeł. Ja znam gminę i się u nich nie przelewa co to chciała dokładać do utrzymania byle było otwarte i ludzie przyjeżdzali. Wiecie już czemu do tych paproków nikt nie zawita jako nowy inwestor? No to macie jeden z powodów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu w ceidg to parkingowy jest miejscowym "biznesmenem". Po przeczytaniu kilku wątków na tym i innych forach w tym korbielowskim to mi teraz jest naprawdę żal tych ludzi. Łykają wszystkie bzdety o nowym inwestorze jak młody pelikan. Gościu który zainicjował jakiś "oddolny ruch obrony pilska" w ogóle chyba nie zna się na przepisach polskiego prawa, obraża się na ludzi którzy próbują pomóc i naprowadzić na pewne prawne nieścisłości. Zastanawiam się w zasadzie po czyjej jest stronie. Wszystko wygląda tak jak by ktoś po prostu mieszał tym ludziom w głowie, żeby staropolskim wetowskim zwyczajem blokować co się da i doprowadzić finalnie ośrodek do upadłości i przejąć za grosze. Tam jest taki galimatias wielopłaszczyznowy że to jakaś masakra. Po prostu wszyscy chcą brać, a nikt nie chce dać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak wyżej napisane. Tam ktoś robi konkretną krecią robotę. Do tej pory nie tylko ja miałem takie podejżenia ale po ostatnich jazdach w tym grożbie blokad czyli całkowitej plajty mam pewność, że tak jest. Ilu to jest ludzi nie ma znaczenia bo są szalenie niebezpieczni dla każdego inwestora. Nikt tam nie zaryzykuje władowania sporych funduszy z takim ryzykiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Author napisał:

Dokładnie jak wyżej napisane. Tam ktoś robi konkretną krecią robotę. Do tej pory nie tylko ja miałem takie podejżenia ale po ostatnich jazdach w tym grożbie blokad czyli całkowitej plajty mam pewność, że tak jest. Ilu to jest ludzi nie ma znaczenia bo są szalenie niebezpieczni dla każdego inwestora. Nikt tam nie zaryzykuje władowania sporych funduszy z takim ryzykiem. 

Nie ma tajemniczego ktosia.

Jest

W dniu 15.12.2019 o 18:13, fredek321 napisał:

Przez wiele lat spędzałem ferie zimowe w Korbielowie mieszkając u "chudych i tłustych kotów" i wiem, że myślenie "Bóg dał nam wysoką górę, więc złapaliśmy go za nogi" pojawia się u wszystkich mieszkańców. Rzeczywistość jest dokładnie odwrotna.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fredek321 pamiętam ten wpis ale to jest zbyt proste by tylko o to chodziło. Jeśli to prawda, że gmina wydzierżawiła parkingi i finalnie cena jest taka a nie inna to jest to sk%$#@wo jakich mało nawet jak na przysłowiową "pazerność górali". Wszystkie gminy, które znam stają na głowie by przy ciągnąć jak najwięcej ludzi a nie na odwrót. Jest jedna taka, która podobną kwestię tylko między prywatnymi podmiotami załatwiła dość szybko. Chłop wpadł na podobny pomysł ale szybko zrezygnował bo w niecały miesiąc miał pół wsi przeciw sobie. Kolega wrócił ściekły jak osa od nich a już nam podpadli latem dość ostro. Niedługo miałem tam jechać ale zmieniam plany. W lecie, żebym miał dymać przez Sopotnię albo Polhorę na Pilsko to już moja noga tam ani nie postanie ani nie przejedzie autem. Nawet zapałek szkoda tam kupować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Author napisał:

to jest zbyt proste by tylko o to chodziło

Oczywiście to jest pewnego rodzaju uproszczenie. Jednak Korbielowianie żyją w przeświadczeniu, że Pilsko to kura znosząca złote jajka, i że powinien tam powstać wielki ośrodek narciarski typu Szczyrk, czy Białka. Nie dociera do nich, że to wielkie kłamstwo. Nie trafiają do nich elementarne argumenty. M.in. stąd taka cena parkingu, w końcu jest on przepustką do jazdy na "najlepszej górze w Polsce".

Jak napiszesz/powiesz, że na Pilsku można zrobić stacje co najwyżej wielkości Czarnej Góry, to stajesz się największym wrogiem. Wobec powyższego kto, mający pojęcie o prowadzeniu ośrodków narciarskich, zainwestuje w Pilsko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, fredek321 napisał:

.....

Nie do końca się zgodzę. Z Pilska da się zrobić naprawdę przyzwoity ośrodek. Do tego trzeba lat i chęci ludzi dookoła. Nie ma co liczyć że przyjdzie inwestor i przywiezie wyciągi, hotele, zaplecze turystyczne i inne w walizce we wrześniu rozstawi i na koniec grudnia będzie gotowe. Tak się nie da. Potrzeba strategi, współpracy ze sobą, gminą, zasobnymi graczami. A wydaje mi się że co poniektórzy po prostu czekają na księcia z bajki. 

Mi się wydaję że ktoś miejscowy chce położyć łapę na upadającym ośrodku, Stąd takie dziwne ruchy z jakimiś psełdo spotkaniami, ruchami "oddolnej obrony pilska" czy też tej szopki z parkingiem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fredek321 napisał:

Czarna Góra to jest bardzo przyzwoity ośrodek.

To prawda, choć nie ma ok. 800 metrów przewyższenia i najwyższego wyciągu sięgającego ok. 1500 mnpm - i to w Polsce trudno pobić. To jest ten wielki potencjał tej góry, która stawia jednak wiele, a nawet bardzo wiele wyzwań, by było tam jak pewnie w dzisiejszych czasach moze i pewnie powinno być. Jest jednak powód (a tak naprawdę chodzi o sumę wielu powodów), dla którego TMR nie był ta góra zainteresowany, a i jak spytałem swego czasu wprost Pana Rusinka (człowieka stojącego za grupa Pingwina) - czy Pilsko to temat dla nich - jasno mi dał mi do zrozumienia, ze nie. Jasne - mógł blefować i być ze mną niekoniecznie szczery, ale dla mnie jego odpowiedz nie dawała złudzeń. Z dużych graczy na naszym rynku, zatem dwóch powiedziało pas. Pozostaje jeszcze z grubasów teoretycznie PKL, ale oni jakoś nigdy do Pilska mięty nie czuli... Tak wiec potencjał jest. Pogłoski o firmie bogatej, która Pilskiem sie rzekomo interesuje, choć do tej pory żadnego ośrodka nie prowadzi - są. Pytanie czy takie akcje jak protest mieszkańców wobec dotychczasowego właściciela - ale kto wie, czy za sezon lub dwa nie przeciwko kolejnemu - akcje z parkingiem, skutecznie nie odstrasza jakichkolwiek zainteresowanych... z drugiej strony póki tam cokolwiek chodzi i tak jest pięknie. Skitourowo tez można... być moze nie warto wiec wybrzydzać... choć parking cholernie drogi 😞

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fredek321 napisał:

Oczywiście to jest pewnego rodzaju uproszczenie. Jednak Korbielowianie żyją w przeświadczeniu, że Pilsko to kura znosząca złote jajka, i że powinien tam powstać wielki ośrodek narciarski typu Szczyrk, czy Białka. Nie dociera do nich, że to wielkie kłamstwo. Nie trafiają do nich elementarne argumenty. M.in. stąd taka cena parkingu, w końcu jest on przepustką do jazdy na "najlepszej górze w Polsce".

Jak napiszesz/powiesz, że na Pilsku można zrobić stacje co najwyżej wielkości Czarnej Góry, to stajesz się największym wrogiem. Wobec powyższego kto, mający pojęcie o prowadzeniu ośrodków narciarskich, zainwestuje w Pilsko.

Ja rozumiem, że sugerujesz, że tam mieszka większość kretynów o takich przekonaniach ale ja w to nie wierzę bo to był by ewenement na skalę Beskidów. Wszyscy wokół co mają Naturę 2000, rezerwaty ścisłe, Parki Narodowe zdają sobie sprawy, że mieć wszystkiego się nie da i hamują durne pomysły. Mierzą siły z realnymi możliwościami. Mniej więcej w tym samym czasie co ktoś ich wysłał do Białowieży pod kamery by protestowali przeciw tym zielonym oszołomom zjeżdały setki ton ziemi z góry, którą chcieli zabudować. Ja rozumiem, że wielu górali nawet nie było na Pilsku albo byli raz w życiu ale są jakieś granice wciskania kitu i braku wiedzy co się u mnie wokół podwórka dzieje.  

Oni sobie nie zdają sprawy co się wydarzyło i jak na tym dziś dobrze mogą wyjść. To właśnie dziś ta góra ma szansę na życie pod postacią tych co uciekają z takich miejsc jak Szczyrk, Kasina, Białka, ... Nie chcą tłoku, zbytniej nowoczesności, chcą las i najlepiej surowy dookoła. Pilsko to ostatni taki teren w Beskidach bo nigdzie już czegoś takiego nie ma. No może rejon Policy obok Babiej ale tu znowu gorsze warunki śniegowe. Tu nie trzeba wiele by to rozhulać niezbyt dużym nakładem sił i środków na początek. Niech zrobią akcję "zbieramy na Buczynkę" opłatami parkingowymi. Jutro jadę i płacę 5 dych za minutę stania i wracam do siebie. Tu nie chodzi zatem o skąpstwo tylko wizję czego oni chcą. A jak się grzecznie pytasz to już tu była ciekawa odpowiedz i masz mordę mieć w kubeł. 

Nikt tej góry nie chce bo powodem są wybujałe ambicje tych na dole. By to co chcą zrobić się dokonało trzeba zgody aparatu państwa i nawet PKL nic tu nie zrobi. Na górze z jednej strony potężny ścisły rezerwat naszych sąsiadów i sporo mniejszy nasz. Góra z problemami geologicznymi i hydrologicznymi. Zrobi ktoś za dożo będzie żle, zrobi za mało będzie miał jazdy i grożby blokad. Kolega wrócił i mówi mi, że kupa ludzi w ośrodku. Nie jeden w Beskidach ma mniej. Ruszyli by tą Buczynkę i już połowa sukcesu a tam nadal wcinają ją korniki. Wszystko co nie pracuje niszczeje sporo szybciej i jeszcze parę lat i to będzie się nadawało tylko na złom. Szkoda to mi Rusinka bo jakieś jełopy widzę drugi sezon blokują Czarny Groń. Tych mi już nie szkoda. A najgorsze jest to, że te samolubne pastuchy myślą tylko o sobie tak jak by to wszystko dookoła tylko do nich należało. I nie było by żle gdyby było coś takiego jak wywłaszczenie w celu inwestycyjnym dla ogółu społeczeństwa? Inwestor czy właściciel występuje z konkretnymi planami do organów państwa z opiniami choćby RDOŚ jak się zgadzają i wywala się towarzystwo ze swoich włości. Tutaj jak nie ma zgody na wielkie inwestycje to chociaż znikł by temat opłat i tego całego terroryzmu za użytkowanie ziemi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie mini Pilsko,bliźniacze w sensie impossybilizmu,tuż koło siebie.Nazywa się Magura Małastowska.Ma trasę 1400 m,możliwość wycięcia paru innych,kiedyś działał tam orczyk OSIRu,zjeżdżał tłum narciarzy i było OK.20 lat temu ,gdy wyglądało,że za chwilę będzie tam coś a la Jaworzyna,kupiłem tam grunty w strategicznym miejscu.A potem kupiła to spółka Zasady,założyła spółkę z gminą-włąścicielem gruntów i teraz jest gorzej niż kiedyś-jest krzesło,które prawie nigdy nie chodzi,bo nic nie zrobili,by mieć śnieg.Cała gmina z wójciną na czele powtarza :"Coś z tym trzeba zrobić",nie ma takich problemów z ochroną przyrody jak Pilsko,tylko  parę technicznych do rozwiązania.Zasada na zmianę to próbował prowadzić sam,to dawał w arendę niejakiemu Paskowi,nie chciał sprzedać lokalnemu inwestorowi,który w tym roku chciał kupić-i nic,stacja wygląda na porzuconą w sensie materialnym a cała aktywność rozgrywa sie na FB między wściekłymi fanami stacji a właścicielem...

Edytowane przez lski@interia.pl
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...