Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Jusik2002 napisał:

W Krynicy też pusto. Pogoda i ceny w naszych górach zrobiły swoje. Szkoda ryzykować za niewielką różnicę w cenie wiec lepiej trochę dołożyć i pojechać na pewne warunki.  

Przyznam że ja bym częściej jeździł ale naprawdę ceny robią swoje mam trójkę synów którzy jeżdżą z nami na narty koszty szybko rosły bo w Polsce trzeba placic ulgowy nawet już za 3 latka który ma pierwszy raz narty. Powoli zaczynam myśleć żeby już nie jeździć bo te ceny sa naprawdę zabójcze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mietek napisał:

Przyznam że ja bym częściej jeździł ale naprawdę ceny robią swoje mam trójkę synów którzy jeżdżą z nami na narty koszty szybko rosły bo w Polsce trzeba placic ulgowy nawet już za 3 latka który ma pierwszy raz narty. Powoli zaczynam myśleć żeby już nie jeździć bo te ceny sa naprawdę zabójcze

 

Pomyśl o wyjeździe za granicę. Tam za takie szkraby nic nie zapłacisz, wystarczy że rodzic wykupi karnet. W ogóle tam się dba o rodzinne zniżki a nie zdziera za każdego członka - nawet tego najmniejszego. Polska to tylko na jeden dzien........... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jusik2002 napisał:

Pomyśl o wyjeździe za granicę. Tam za takie szkraby nic nie zapłacisz, wystarczy że rodzic wykupi karnet. W ogóle tam się dba o rodzinne zniżki a nie zdziera za każdego członka - nawet tego najmniejszego. Polska to tylko na jeden dzien........... 

A masz jakieś propozycję gdzie jest w miarę tanio ? Chodzi o Słowacje czy gdzieś dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mietek napisał:

A masz jakieś propozycję gdzie jest w miarę tanio ? Chodzi o Słowacje czy gdzieś dalej ?

 

W dniu 26.08.2019 o 22:13, lokiec3 napisał:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, janek57 napisał:

Rodzina siostry ,rodowitej ślązaczki jak ja (troje licealistów) . Zawsze kilka razy (2-3) w czasie ferii na polskie stoki. Teraz czekają na ,,obiecaną'' przeze mnie bardziej zimowa pogodę w przyszłym tygodniu bo w tym inne formy wypoczynku (kino, AQuapark, escape room,...). Tez czekam … na mroźniejsze noce od najbliższej niedzieli.

 

6 godzin temu, Mietek napisał:

Przyznam że ja bym częściej jeździł ale naprawdę ceny robią swoje mam trójkę synów którzy jeżdżą z nami na narty koszty szybko rosły bo w Polsce trzeba placic ulgowy nawet już za 3 latka który ma pierwszy raz narty. Powoli zaczynam myśleć żeby już nie jeździć bo te ceny sa naprawdę zabójcze

 

Między innymi z tych powodów nie znam nikogo kto na długie wyjazdy narciarskie jeździłby w Polskie góry. Jednodniówki, weekendy, tak owszem. 5 dni i więcej wszystko jedzie w stronę Austrii i Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mietek napisał:

A masz jakieś propozycję gdzie jest w miarę tanio ? Chodzi o Słowacje czy gdzieś dalej ?

Moje dziecko obecnie przebywa z dziadkami w tym rejonie. https://www.badkleinkirchheim.com/en/ 

Fajna oferta, dzieci do lat 12 przy zakupie przez dorosłego karnetu mają jazdę za 1 eur dziennie. Noclegi też można spokojnie poszukać w przystępnej cenie. Ja znalazłem apartament 6 osobowy za 520 eur. Trasy są świetnie przygotowane a ludzi malutko, jazda na okrągło. Nie wiem jak jeżdżą Twoje dzieci ale warto pomyśleć też o Słowacji. Można wyszukać fajne oferty na Grouponie. Jest naprawdę sporo fajnych miejsc w przystępnych cenach. Jak na kilka dni to tylko zagranica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jusik2002 napisał:

Moje dziecko obecnie przebywa z dziadkami w tym rejonie. https://www.badkleinkirchheim.com/en/ 

Fajna oferta, dzieci do lat 12 przy zakupie przez dorosłego karnetu mają jazdę za 1 eur dziennie. 

No właśnie. Ja wiem, że właściciele ośrodków narciarskich mają często pod górkę ale powszechnie krążąca już teraz w masowej świadomości osoba "janusza biznesu" naprawdę nie wzięła się znikąd. W większości ośrodków zniżki dla dzieci są naprawdę symboliczne i zwykle zdarza się, że już za 6-latka trzeba płacić 80-90% ceny pełnego karnetu. O starszych dzieciakach nie wspominając. Przez to koszty wyjazdów dłuższych niż weekend robią się naprawdę astronomiczne. Oczywiście są pewne wyjątki ale naprawdę nieliczne. W cenniku Tatry Super Ski dziecko do 120 cm (nie cieszcie się - w kasku i w butach narciarskich:)) jeździ za złotówkę, ale tak naprawdę już wspomniany 6-latek przekracza takie wymiary. Generalnie jednak o takiej promocji o której piszesz, można u nas pomarzyć.

Z mojej strony koniec offtopu:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Korbielowa - nie ma po co tam jechać, chyba że jak któryś z przedmówców pisał.. aby zobaczyć muzeum. Wyciągu nie uruchomią na bank brak woli z każdej ze stron, temat jest co

najmniej trzy-literowy tam, pytanie które litery najpierw tam przybędą.
Co do Widoków super naprawdę warto.

A to co kolega napisał fakt jest taki że kolejek brak tylko te warunki... kamień na kamieniu moje narty wyglądają jakbym przejechał przez żwirową ulicę, a krawędzie skończyły się po pierwszym dniu jazdy na tej skorupie lodowej. Śnieg zaczyna się od Hali Miziowej w górę tam jest lepiej.

W dniu 15.01.2020 o 12:04, pipasss napisał:

Z drugiej strony jak już dzisiaj jest ktoś w Korbielowie to:
- warunki nienajgorsze, śnieg jest
- kolejek przy wyciągach nie ma, można jeździć na okrągło
- tłoku na stokach nie ma, można jeździć bez oglądania się na boki
Jak dla mnie lepszy wybór niż zatłoczone stoki.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, MarekCz napisał:

Właśnie wróciłem z Korbielowa - nie ma po co tam jechać, chyba że jak któryś z przedmówców pisał.. aby zobaczyć muzeum. Wyciągu nie uruchomią na bank brak woli z każdej ze stron, temat jest co

najmniej trzy-literowy tam, pytanie które litery najpierw tam przybędą.
Co do Widoków super naprawdę warto.

A to co kolega napisał fakt jest taki że kolejek brak tylko te warunki... kamień na kamieniu moje narty wyglądają jakbym przejechał przez żwirową ulicę, a krawędzie skończyły się po pierwszym dniu jazdy na tej skorupie lodowej. Śnieg zaczyna się od Hali Miziowej w górę tam jest lepiej.

Ceny plus warunki załatwią (może) ten skansen.

W Korbielowie musi (!!!) się coś zmienić, najlepiej gestor ośrodka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzisiaj były pierwsze moje skitury w nowym roku. Więc wybór był prosty Pilsko. O 9.00 melduję się pod "Jontkiem". Pierwsza nowość parking płatny i to 20 zł.Komuś chyba przez święta zaszkodził miejscowy "produkt". Druga nowość zakaz podchodzenia na nartach turowych na trasie. Mogę zrozumieć bo trasa wąska ze względu na małą ilość śniegu. Więc dodatkowo opłacam bakszysz w postaci jednego wyjazdu (10 zł). Następnie już tylko wyryp pod górę. Pogoda "lazur" w lesie cicho po drodze nie spotkałem nikogo. Czyli tak jak lubię. Nartostrada przejezdna ale czujnie bo występują minerały. I tak gdy mijałem po drodze nieczynne już wyrwirączki na "płaju". Naszła mnie smutna refleksja że jeszcze 10 lat temu to miejsce żyło. Teraz przynajmniej przyroda ma spokój. Docieram Do Hali Miziowej. Jak na to miejsce śniegu mało i beton i to zbrojony. 12.00 melduję się na Pilsku a dokładnie na "polskim" jego grzebiecie.Widoki są super. Zresztą w sumie po to się tam człowiek "tranżoli ". W czasie zjazdu na trasie przy "Jontku" masakra. Cukier, muldy i lód. pzdr. 

 

 

 

S5003524.JPG

S5003525.JPG

Dla porównania. Ostatnie zdjęcie jest z 7 stycznie zeszłego roku:).

S5003486.JPG

Edytowane przez tankowiec
  • Like 9
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem. Ale według mnie podejście. trasą nr. 5 w kierunku "Szczawin". Przy obecnych warunkach to czysty hardcore. Bo nawet przy sporej pokrywie śniegu często występują tam lód i minerały. Do tego jest tam bardzo wąsko. Ja bym nie ryzykował. Czy jest jakiś oficjalny zakaz? Tego nie wiem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
3 hours ago, mirekn said:

Się ktoś z Szanownego Koleżeństwa w weekend wybiera ?


image.png.8d4ef64a6d8c8df415ceb2620341149b.png

 

Pozdrawiam

mirekn

Niedziela skiturowa, powiedzmy w okolicach, ale czy Pilsko to nie wiemy. Są jeszcze nieco mniej oblegane miejsca jak Racza, Przegibek, Rycerzowa itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...