Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

@Geraldja tak zawsze rowerowo to max do 15 listopada ale też musi być warun. Niektórzy się cieszą z obecnego śniegu ale nie bardzo ogarniają jakie to ma w Beskidach konsekwencje gdy są jeszcze liście na drzewach a śnieg zazwyczaj jest mega ciężki. Dlatego ja się nigdy nie cieszę bo to jest klęska. Jak buczyna i nie tylko pozrzuca liście to dopiero jest właściwy czas na opady śniegu. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli się jednak dało pośmigać , sam chciałem wziąść szutrówki ale się nie zdecydowałem 

11 godzin temu, Gerald napisał:

3 lata temu tak było, 23 listopada wyszliśmy z kolegą z nartami i wsiedliśmy do tramwaju. Ludzie zaczęli się wypytywać "gdzie, jak, po co?"

wtedy to już w Tatrach Zachodnich warunki były perfekcyjne , nawet na przełomie listopada/grudnia można było w Parku Śląskim pośmigać na biegówkach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Zimnik napisał:

nawet na przełomie listopada/grudnia

Tu Pilsko 30 listopad 2019 (więc śniegowo bez szału) , w stronę wyjścia z lasu przy przejścia przez Byka dało się te 200/300 metrów pojechać w fajnym, nawianym śniegu, podobnie było tam gdzie nie wolno jeździć.
 

IMG_1003.thumb.JPG.dc1820cd43a5edc3345b7dacbf5adacd.JPGIMG_0995.thumb.JPG.8e9c507f3e5ec952ea97f14f12989c6f.JPGIMG_3569.thumb.jpeg.1ca69150c3e8e7e7de0dd71fa8ec7ddc.jpegIMG_0987.thumb.JPG.1ec9b1994e3c390a8cffb8b853ee6561.JPG


Potem było już tylko lepiej ;) ale to jednak koniec listopada a nie połowa października.

 

 


Pozdrawiam

mirekn

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2020 o 15:07, pinky_ok napisał:

Dzisiaj byłem na Pilsku z buta, ale okazało się, że można było wziąć narty. Powyżej Miziowej spotkalem w sumie 10 osób na nartach. Tak więc można było dzisiaj rozpocząć sezon.

Ale zdjęci im nie zrobiłeś , tak szybko zjeżdżali :) :) :)

Ja widziałem Yeti, ale nie robiłem zdjęcia, bo przecież Yeti w październiku na Pilsku to codzienność ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę, to ostatni raz, śnieg w takiej ilości w październiku był w 2011 roku (było go nawet więcej). Zima później była wyjątkowo śnieżna, oby tym razem było podobnie.

Po kilku chudych latach, skróconym przez pandemie sezonie, może chociaż natura będzie łaskawa dla narciarzy ;) 

 

tym którzy sezon rozpoczęli - gratuluje ;)

Jakby nie było start sezonu 18 październima w naszym klimacie to coś wyjątkowego ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, gregor_g4 napisał:

Jeśli się nie mylę, to ostatni raz, śnieg w takiej ilości w październiku był w 2011 roku (było go nawet więcej). Zima później była wyjątkowo śnieżna, oby tym razem było podobnie.

Po kilku chudych latach, skróconym przez pandemie sezonie, może chociaż natura będzie łaskawa dla narciarzy ;) 

 

tym którzy sezon rozpoczęli - gratuluje ;)

Jakby nie było start sezonu 18 październima w naszym klimacie to coś wyjątkowego ;)

Bywało lepiej, np. 16-18 października 2007, powyżej 1000m regularna zima, na Turbaczu pół metra, w nawianych miejscach metrowe zaspy, sporo narciarzy, w tle zielone jeszcze bucki i jawory :).

Po kilku dniach wszystko spłyneło.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, AndKur napisał:

Informacja z profilu fb "korbielove"

A tu ogłoszenie https://m.olx.pl/oferta/obsluga-kolei-linowej-w-korbielowie-CID4-IDH8mUX.html

zobaczcie kto je zamieścił http://www.meatpros.com.pl/pl/obszar-dzialalnosci

;) nowy gracz na Pilsku ?

A nie jest to czasem ten sam gracz co w  Zwardoniu ? ;) (Zakładka operator) https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Stacja_Narciarska_Zwardoń_Ski

Pozdrawiam

mirekn

Edytowane przez mirekn
Link
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mirekn napisał:

 

zobaczcie kto je zamieścił http://www.meatpros.com.pl/pl/obszar-dzialalnosci

;) nowy gracz na Pilsku ?

A nie jest to czasem ten sam gracz co w  Zwardoniu ? ;) (Zakładka operator) https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Stacja_Narciarska_Zwardoń_Ski

Tak to ten sam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, christof napisał:

Tak to ten sam

Człowiek o nazwisku Bąk kręcił się wokół sprawy wyciągu na Buczynkę od dłuższego czasu. Widzę, że link do wiki dot. Zwardonia wymienia osobę o takim nazwisku wśród udziałowców tamtejszej spółki. Życzę im powodzenia, choć czas na start jest generalnie kiepski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 8.11.2020 o 09:24, gregor_g4 napisał:

Proponuje jeszcze nie otwierać szampanów. Podobny scenariusz przerabiamy co roku.

Buczynka i Rozbójnik, ze snowparkiem nie są ze sobą powiązane.

To nie kupił tego ten sam inwestor ??Może ten inwestor zdecyduje się przejac cały ośrodek na Pilsku. Oby....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Lanovki.sk informują:

Nowy odłączany 4-osobowy w pobliżu słowackiej granicy
Wypinany 4-osobowy w ośrodku narciarskim Korbielów-Pilsko zostanie po raz pierwszy oddany do użytku w sezonie zimowym 2020/2021, mimo że jego budowę zakończono w 2015 roku.

Kolej linowa Korbielów-Buczynka to wyprzęgana 4-osobowa kolejka linowa, położona na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, w pobliżu słowackiej granicy państwowej, niedaleko Namiestowa. Jego długość wynosi 1451 metrów, a przewyższenie 310 metrów, co pozwala na przewóz 2000 osób / godzinę. Obsługuje średnio trudną trasę zjazdową wyposażoną w techniczne naśnieżanie.

Budowa czteromiejscowej kolejki odbyła się w latach 2014-2015. Pierwotnie stacje kolei linowej zostały zainstalowane na dziedzińcu wyciągu Tatralift w Kieżmarku, gdzie służyły jako prototyp do opracowania technologii wyprzęganej.

Kolejka nie została jeszcze udostępniona do użytku publicznego, mimo że wyciągi, których funkcja transportowa miała zostać zastąpiona, zostały zdemontowane ze względu na budowę, a atrakcyjna część ośrodka została wyłączona. Głównym powodem była wierzytelność zarejestrowana przez Tatralift wobec inwestora. Jeszcze w październiku 2018 roku inwestor był winien producentowi kwotę 2,4 mln euro.

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Bumer napisał:

No to po wielu, wielu latach, może znów zawitam pod Pilsko.  Przypominam sobie swój pierwszy raz na Pilsku, ponad 30 lat temu. Ileż tam było śniegu!

Jeżeli z Buczynką się uda, to super - jest jednak trochę pytań:

- jak ze śnieżeniem? Jeżeli dobrze pamiętam, to były tam jakieś hydranty pomontowane, ale nie mam pojęcia czy one są do czegokolwiek podłączone jeżeli chodzi o źródło wody. Pytanie, czy nowy gestor ośrodka ma w ogóle sprzęt do śnieżenia;

- jak z karnetami? - w sumie Pilsko może być takim patchworkiem karnetowym - CTE swoje; baba swoje; nowy gestor swoje; a mieliśmy jeszcze kiedyś prywatny orczyk na kopiec. W przeszłości CTE i baba jakoś się tam dogadywali (choć były różne okresy), a nie wiem jak będzie z nowym inwestorem. Dziwne to dla mnie będzie jeżeli Buczynka będzie oderwana od reszty, bo wyciąg nie ma dostępu z parkingu, więc w jakiś sposób trzeba się tam dostać (jasne można podejść albo przez Jontek) - najlepiej krzesłem z Kamiennej; z drugiej strony ten wyciąg jest idealnym łącznikiem między krzesłem CTE w Kamiennej, a wyższymi partiami Pilska i wyciągami na górze;

- przygotowanie tras - pytanie, czy będzie osobny ratrak lub ratraki dla Buczynki? Czy dogadają się wszyscy żeby wspólnie utrzymywać trasy?

To tak co mi się na szybko narzuciło. Myślę, że zasadniczo, bardzo wiele będzie zależeć od tego, czy wszyscy będą współpracować - CTE, Baba oraz "nowi". Jeżeli tak - to marzenie; a jeżeli nie - to będzie trochę dziwnie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Cosworth240 napisał:

To tak co mi się na szybko narzuciło. Myślę, że zasadniczo, bardzo wiele będzie zależeć od tego, czy wszyscy będą współpracować

Słyszalem, że na razie to wszyscy sie dogadali zeby zainwestowac w bramke/szlaban i będa kasowali po 20 pln za parking juz od "ronda"  ;)

 

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Haha 5
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, christof napisał:

Słyszalem, że na razie to wszyscy sie dogadali zeby zainwestowac w bramke/szlaban i będa kasowali po 20 pln za parking juz od "ronda"  ;)

 

A tak zapomniałem, że do potencjalnie 3 różnych karnetów (jak się nie dogadają), dochodzi jeszcze kolejny podmiot pt. dzierżawca parkingu 😉 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...