Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Lexi napisał:

Super....tylko mały problem. Nie wiem czy Cię chce "zdissowac" czy nie bo nie wiem co to znaczy.. na jakiś cywilizowany język można?

No dobrze, chodziło mi by nie robić dramaturgii i wywodów dlaczego wynajmuję jak nie można( nie ma decyzji dalej, ale raczej nie będzie pozytywna- Izba Tur. Szczyrkowska i Stowarzyszenie Gmin Górskich ma już informacje, że lockdown będzie przedłużany- w pon komunikat )- ale to chyba każdy z nas ma tego dość ogladajać TV, www, słuchajać radia, rozmawiając w pracy itd- nie chce nikogo przekonywać, ani namawiać - po prostu daje opcje :) Pozdrawiam i zapraszam od 14 Stycznia! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.01.2021 o 14:01, dolinapilska napisał:

Jeżeli będziecie szukac noclegów po 14 stycznia do konca zimy, niezależnie co podejmie nasz rząd, zapraszam do siebie na priv - czy będziecie chodzić na skitourach, czy pieszo, czy whatever - zapraszam :)  Ceny nie jakieś z kosmosu, a dobry standard- bez tłumów bo chce tylko na koszta i kredyty zarobić , szczegóły na priv- osoby co chcą mnie zdissować , nie będę wchodził w dyskusje, nie interesuje mnie czyjeś zdanie na ten temat. Od świeżego powietrza i ruchu jeszcze póki co nikt nie umarł, tyle w temacie nie przedłużujac.  Około 2km do wyciągów, ale jak bedzie przedłużony lockdown to parkingi będą za darmo( tak to 10-15zł).

Obraz może zawierać: góra, niebo, na zewnątrz i przyroda, tekst „Pilsko1557mn.p.m. Pilsko 1557m n.p.m. Kopiec 1402m n.p.m. START Buczynka 1098m n.p.m KL Buczynka ৬4 Buczynka Jontek”

 

Takze zapraszam na priv jak ktos szuka noclegow od tego piatku do końca zimy, kontakt na priv i tam udziele wszystkich informacji dla zaintersowanych :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2021 o 10:40, dolinapilska napisał:

 

Takze zapraszam na priv jak ktos szuka noclegow od tego piatku do końca zimy, kontakt na priv i tam udziele wszystkich informacji dla zaintersowanych :) 

Niestety na Korbielów spadły kontrole *** Sanepid + Policja, już 2 dni meczą ludzi i wstrzymuję opcje - do zobaczenia w lepszej rzeczywistości i korzystajce z powder alert ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Czas ruszyć na stok!

Po długiej przerwie ponownie zostanie otwarta stacja narciarska.

Od 12 lutego wszyscy narciarze i snowboardziści będą mogli cieszyć się zimowym szusowaniem.

Szczegółowe informacje dotyczące otwarcia konkretnych tras i wyciągów podane zostaną w kolejnym komunikacie.
Otwarte będą również punkty gastronomiczne przygotowujące jedzenie na wynos oraz hotel Jontek.

Do zobaczenia!

 

 

 

https://korbielow.net/komunikat-narciarski/

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano opłaty pobierane są przy wjeździe na parking ale widziałem że później panowie idą tez w dół drogi i pobierają opłaty. Tablica jest bardzo wcześnie tuz po skręcie z "ronda". 

Pewnie można kombinować ale biorąc pod uwagę obecną sytuacje (uruchomiona Buczynka, odnowione talerzyki na płaju oraz uruchomiony "rozbójnik") to wg mnie 15 zetow nie boli. 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.02.2021 o 11:01, Przemekc1 napisał:

Jak wygląda teraz kwestia parkowania na Pilsku?

Kopuła szczytowa jest rozległa. Tak że skuter na pewno gdzieś się upchnie. Przy dobrej pogodzie "śmigłem" też siądziesz :).

W dniu 12.02.2021 o 11:01, Przemekc1 napisał:

ą jakieś darmowe parkingi, czy jest konieczna opłata za sam wjazd do "Strefy płatnego parkowania"? Czy np do Jontka mogę podjechać i tam zaparkować, czy już po drodze będize ktoś od opłat?

Darmowy parking jest wzdłuż drogi do tabliczki z parkingiem płatnym. Płacisz za pozostawienie auta a nie za sam wjazd.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek na Pilsku w Beskidzie Żywieckim. Jeden z narciarzy podczas zjazdu uderzył w drzewo. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń. Na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Mimo reanimacji, 34-latek zmarł.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-02-15/tragiczny-wypadek-na-trasie-narciarskiej-34-latek-uderzyl-w-drzewo/?ref=kafle

image.png.c8f136e22eeb62f9431fa9772b944557.png

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, mnrdov napisał:

Do tragicznego wypadku doszło w poniedziałek na Pilsku w Beskidzie Żywieckim. Jeden z narciarzy podczas zjazdu uderzył w drzewo.

"Do wypadku narciarza doszło dzisiaj 15 lutego około południa na Pilsku. Dyżurny Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego potwierdził, że poniżej Hali Miziowej, na wąskim odcinku, narciarz uderzył w drzewo i doznał rozległych obrażeń klatki piersiowej
....
Asp. szt. Mirosława Piątek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Żywcu dodała, że do wypadku doszło około godz. 11.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że narciarz, 34-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego, podczas jazdy stracił panowanie i uderzył w drzewo. Mimo prowadzonej reanimacji zmarł."

Pozdrawiam

mirekn



 

Edytowane przez mirekn
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, christof napisał:

To przewężenie na szóstce, łatwej dojazdówce :( 

no, niestety, podobno było wyślizgane 
 

"Oblodzenia w lesie 

Trasa, z której wypadł, to leśna przecinka łącząca Miziową z halami Buczynka i Szczawiny. Ma kolor niebieski i w większej części jest rzeczywiście łatwa, ale z powodu słońca pomieszanego z nocnym mrozem i ogromnej ilości narciarzy potworzyły się na niej lodowe pułapki.

Nie tylko zresztą na niej. O ile jednak przecinka ze Szczawin do stacji Kamienna-Solisko została po prostu z powodu oblodzeń zamknięta (co i tak nie powstrzymało śmiałków), o tyle niebieska trasa z Miziowej musiała pozostać czynna, bo to jedyny przesmyk łączący dwie główne strefy przeznaczone do zjeżdżania – tę nad Jontkiem i ośrodkami wzdłuż Szczyrboku oraz tę nad stacją pośrednią Szczawiny (tzw. trasa FIS)."

Pozdrawiam

mirekn

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było dywagacji, osób domyślających się, akurat dzisiaj byłem i widziałem ...

 

Wolałbym jednak o warunkach w miejscu gdzie doszło do wypadku 

 

Miejsce w którym doszło do wypadku było bardzo oblodzone, po dwóch szerokich polanach, na których śnieg jest naturalny, jest go dużo i warunki są super dochodzi do zwężenia - ciężko nazwać stoku - raczej trasy narciarskiej, dojazdówki  dodatkowo zaraz przed przewężeniem jest chopka, za którą nic nie widać ...
Wpadając na ten lód po wcześniejszych super warunkach nie jesteś w stanie zapanować nad nartami czy deską jeśli nie zwolniłeś wcześniej - nie twierdzę, że osoba o której mowa jechała szybko, nie widziałem ... jednak ja jadąc kilkanaście minut po tym nieszczęściu i bardzo dobrze znając trasę - ZWALNIAJĄC - i tak miałem problemy, żeby utrzymać się na lodzie ....
Niestety jednak nie ma tam ŻADNYCH ostrzeżeń o zwężeniu trasy, konieczności zwolnienia i zachowania ostrożności ... Osoby, które nie znają tego łącznika wpadają na lodowisko ...

Również zabezpieczenie trasy po jej bokach daje dużo do życzenia ... 

Jeśli ktoś się wybiera na Pilsko niech uważa na wszystkie łączniki, są jak lodowe rynny do jazdy na bobslejach a nie na nartach ...

Edytowane przez moloo
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, moloo napisał:

Żeby nie było dywagacji, osób domyślających się, akurat dzisiaj byłem i widziałem ...

 

Wolałbym jednak o warunkach w miejscu gdzie doszło do wypadku 

 

Miejsce w którym doszło do wypadku było bardzo oblodzone, po dwóch szerokich polanach, na których śnieg jest naturalny, jest go dużo i warunki są super dochodzi do zwężenia - ciężko nazwać stoku - raczej trasy narciarskiej, dojazdówki  dodatkowo zaraz przed przewężeniem jest chopka, za którą nic nie widać ...
Wpadając na ten lód po wcześniejszych super warunkach nie jesteś w stanie zapanować nad nartami czy deską jeśli nie zwolniłeś wcześniej - nie twierdzę, że osoba o której mowa jechała szybko, nie widziałem ... jednak ja jadąc kilkanaście minut po tym nieszczęściu i bardzo dobrze znając trasę - ZWALNIAJĄC - i tak miałem problemy, żeby utrzymać się na lodzie ....
Niestety jednak nie ma tam ŻADNYCH ostrzeżeń o zwężeniu trasy, konieczności zwolnienia i zachowania ostrożności ... Osoby, które nie znają tego łącznika wpadają na lodowisko ...

Również zabezpieczenie trasy po jej bokach daje dużo do życzenia ... 

Jeśli ktoś się wybiera na Pilsko niech uważa na wszystkie łączniki, są jak lodowe rynny do jazdy na bobslejach a nie na nartach ...

Czy to jest to miejsce ??? Jak szedłem w zeszła środę do góry na skiturach, to sobie pomyślałem, o cholera jak otworzą w czwartek to będzie tu niebezpiecznie...

137B05A2-06F9-40FA-8276-569029997D17.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...