Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

40 minut temu, Spiochu napisał:

Nie widzialem tez na niej siatek ani materacow

Tak to było na 6. http://www.sitn.pl/wiadomosci/200901185,tragedia-na-pilsku.html 
https://bielskobiala.naszemiasto.pl/tragiczny-wypadek-na-pilsku-zginal-narciarz-34-latek/ar/c1-8139163?fbclid=IwAR0Eosm6bRQmQk8Zw0cv_FGEPyCtwG9BJlp8k6RGKFQEL2g-Qt1gCK5f0do
Materace na 6 są, mam nawet na zdjęciach z 2018 ale chyba niżej niż to feralne przełamania.

Pozdrawiam
mirekn 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spiochu napisał:

Z tego co podawano w mediach wypadek zdarzyl sie na trasie nr 6 czyli nartostradzie z Mizowej na Buczynke, ktora jest utrzymywana i ratrakowana oraz oznaczona na oficjalnej mapie tras. Jak kazda nartostrada jest waska, posiada tez zakrety i zalamania terenu. Nie widzialem tez na niej siatek ani materacow w newralgicznych miejscach. Na pewno mozna by poprawic bezpieczenstwo tej nartostrady.

 

Ty mówisz o tym nieszczęśliwym wypadku który był  rzeczywiscie na 6, zaraz za skrętem w prawo, na oblodzonej trasie.  Ja natomiast wracam do wypadku sprzed chyba 10 lat kiedy na łagodnej trasie dobry narciarz uderzył bodajże w drzewo. Na tej trasie gdzie kiedyś były dwa wyciągi orczykowe, a konkretnie to trzy, bo jeden był chyba podwójny ( nie pamietam, tak dawno na Pilsku nie byłem). Teraz tam jest ponoć krzesło i jakieś trudności z jego działaniem. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Bumer napisał:

Ty mówisz o tym nieszczęśliwym wypadku który był  rzeczywiscie na 6, zaraz za skrętem w prawo, na oblodzonej trasie.  Ja natomiast wracam do wypadku sprzed chyba 10 lat kiedy na łagodnej trasie dobry narciarz uderzył bodajże w drzewo. Na tej trasie gdzie kiedyś były dwa wyciągi orczykowe, a konkretnie to trzy, bo jeden był chyba podwójny ( nie pamietam, tak dawno na Pilsku nie byłem). Teraz tam jest ponoć krzesło i jakieś trudności z jego działaniem. 

 

Dobry , wyśmieninty , można szukać jeszcze innych określeń - ja znałem wybnitnego co zabił się na trasie freerdowej na drzewie w rejonie. Zdrowy rozsądek to podstawa, na drodze asfaltowej giną też ludzie, bo ludzią oddcina rozum. A jak ktoś boi sie tras, oblodzen to niech zamieni narty na szachy, albo bierki. Kolej linowa o której mówisz, przez 6-7 Lat jak stała odłogoiem i od czasów gdy została opłacona wykonawcy i zgłoszona do świata żywych to przeszeła szereg modyfikacji, stablizacji itd, dostostowanie by działała stablinie i była gotowa na zime. Pierwsze jej dni, miesiące wykazały pewne niedoskoałosci, ale ostatnie poprzednie weekendy działała bez żadnej awarii co dobrze wrózy na zimę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dolinapilska napisał:

Kolej linowa o której mówisz, przez 6-7 Lat jak stała odłogoiem i od czasów gdy została opłacona wykonawcy i zgłoszona do świata żywych to przeszeła szereg modyfikacji, stablizacji itd, dostostowanie by działała stablinie i była gotowa na zime. Pierwsze jej dni, miesiące wykazały pewne niedoskoałosci, ale ostatnie poprzednie weekendy działała bez żadnej awarii co dobrze wrózy na zimę. 

To był bardzo dobry pomysł aby trochę pojeździć w lecie, można było na spokojnie doszkolić obsługę oraz zrobić poprawki i regulacje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dolinapilska napisał:

Dobry , wyśmieninty , można szukać jeszcze innych określeń - ja znałem wybnitnego co zabił się na trasie freerdowej na drzewie w rejonie. Zdrowy rozsądek to podstawa, na drodze asfaltowej giną też ludzie, bo ludzią oddcina rozum. A jak ktoś boi sie tras, oblodzen to niech zamieni narty na szachy, albo bierki. Kolej linowa o której mówisz, przez 6-7 Lat jak stała odłogoiem i od czasów gdy została opłacona wykonawcy i zgłoszona do świata żywych to przeszeła szereg modyfikacji, stablizacji itd, dostostowanie by działała stablinie i była gotowa na zime. Pierwsze jej dni, miesiące wykazały pewne niedoskoałosci, ale ostatnie poprzednie weekendy działała bez żadnej awarii co dobrze wrózy na zimę. 

 

 

Ktoś napisał że przy krześle to trasa jest płaska, latwa. Odniosłem się do tego podając, że to na tej trasie zabił sie doświadczony narciarz. Czyli na tej trasie da się pojechać, nawet po śmierć. Ktoś próbował mnie poprawić i napisał że wypadek byl na trasie nr 6. Odniosłem się do tego informując, że nie o ten wypadek mi chodziło, a o inny, wcześniejszy, który zaistniał na trasie gdzie teraz jest krzesło z problemami. To dobrze ze, jak twierdzisz, kłopoty już minęły. Reasumując, ta trasa gdzie 10 czy 15 lat temu zabił się narciarz wprawny, dobry, doświadczony, ( proszę sobie wybrać odpowiednie określenie), koło wyciągu krzesełkowego, którego w czasie wypadku jeszcze nie było, jest na tyle latwa ze można się na niej nawet zabić, mimo że wyciąg po latach udało się jakoś naprawić, choć to nie ma nic do  wypadku śmiertelnego. Uuuu, koniec! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 23:57, Narciarz ze Śląska napisał:

PS. Ta trasa z Buczynki jest świetna, jest bardzo ciekawa, ma zakręty, jest nietypowa. A że łagodna? Przeżyję...

To taka trasa w stylu szczyrkowskiej 4-ki. Jeździłem nią jeszcze za czasu orczyków - i też mi się podobała. Teraz pewnie doszła drobna wada, że przy Solisku trzeba uważać, bo nie dość że wąsko, to jeszcze w tym miejscu ludzie wysiadają z dolnej kanapy i robi się tłok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 23:05, Spiochu napisał:

Nie zrozumiałeś. Nawet na Kotelnicy w Białce można osiągnąć z 80km/h a o zderzenia z innymi jest wyjątkowo łatwo. Zazwyczaj trasy "łatwe" są bardziej niebezpieczne od "trudnych".

A co tu jest do zrozumienia? Ja nie pisalem o zderzeniach narciarzy. Ten wypadek o którym pisze nie był wypadkiem gdzie zderzyli się jacyś narciarze. Tam po prostu na tzw łatwej trasie dobry narciarz wyrznal tak że się zabił. 

Edytowane przez Bumer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2021 o 23:05, Spiochu napisał:

Nie zrozumiałeś. Nawet na Kotelnicy w Białce można osiągnąć z 80km/h a o zderzenia z innymi jest wyjątkowo łatwo. Zazwyczaj trasy "łatwe" są bardziej niebezpieczne od "trudnych".

Popieram, ucząc się jeździć na Harendzie słyszałem syreny Gopr-u kilka razy na tydzień, jeżdżąc na Kotelnicy kilka razy dziennie. Łatwa trasa + kilka piwek i jesteś gierojem na nartach, odnosi się to też do innych aktywności sportowych np. żeglarstwa. Będąc w tym roku na nartach w Rytro przez 3 dni nie widziałem żadnej akcji ratowniczej. I tu wspominając nieobecnego Mitka jeżdżąc trzeba myśleć za siebie i innych, a szkoda że niewielu tak myśli. Zapier..... można na torach rajdowych, regatach, slalomach z wydzielonym stokiem mając świadomość wszelkich konsekwencji z tym związanych. Na szczęście po "moich" lasach jeżdżę na rowerze sam i nikt nie jest w stanie mnie zabić. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, koliber napisał:

To taka trasa w stylu szczyrkowskiej 4-ki. Jeździłem nią jeszcze za czasu orczyków - i też mi się podobała. Teraz pewnie doszła drobna wada, że przy Solisku trzeba uważać, bo nie dość że wąsko, to jeszcze w tym miejscu ludzie wysiadają z dolnej kanapy i robi się tłok.

A pamiętasz jak było na Solisku w czasach tylko orczykow? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mysiauek napisał:

A pamiętasz jak było na Solisku w czasach tylko orczykow? :)

No, wtedy i tak większość tam się zatrzymywała, bo po prostu wsiadała z powrotem na orczyki w górę:)

A teraz podejrzewam, że byłaby to fajna, długa trasa do samego Jontka, gdy nie to wymuszone zatrzymywanie się na Solisku. No i 2400 os/h z dolnego krzesła, musi robić trochę większy tłum w tym miejscu, niż dawne 700 os/h. A te 2400 os/h się jeszcze dubluje z nową kanapą, która też sięga niżej.

Edytowane przez koliber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Info z profilu ski&sun na FB:

Pan Sobiesław Zasada wraz z Panem Krzysztofem Bąkiem kupili OŚRODEK PILSKO. 
Ski&Sun PILSKO już wkrótce! 🔥🔥🔥
Przed nami dużo pracy i wielkie inwestycje. Czekają nas remont hotelu, restauracji oraz modernizacja całej infrastruktury (zaczynamy od wymiany orczyków na nowe kanapy). A co Was czeka? Nowy piękny, designerski hotel, świeżutkie wyciągi krzesełkowe, tony naturalnego puchu. Wybraliśmy najbardziej kreatywne i doświadczone głowy z naszego zespołu, które już pracują nad planem stworzenia dla Was prawdziwej narciarskiej mekki 🤍. I nie obiecujemy, ale całkiem możliwe, że do sprzedaży wprowadzimy karnet całoroczny na wszystkie nasze ośrodki Ski&Sun. A mamy ich już 3!
Ski&Sun Świeradów-Zdrój
Ski&Sun Magura
Ski&Sun PILSKO 
plus ośrodek Pana Krzysztofa Bąka: Zwardoń Ski.

  • Like 16
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lski@interia.pl napisał:

Patrząc na zdołowanie Magury Małastowskiej pod  Zasadą - czarno widzę...Chyba,że drugi z właścicieli to jakiś tytan przedsiębiorczości...

Patrząc co zrobił z Fabryką Samochodów Ciężarowych, czyli Starem, też czarno widzę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony trzeba się cieszyć, bo Pilsko od lat trwało w maraźmie, na który żal było patrzeć, więc jakikolwiek impuls powinien ożywić to miejsce. Z drugiej jest obawa, co nowy inwestor zrobi i czy aby nie będzie chciał pójść sprawdzoną ścieżką Białki czy Szczyrku. Pozostaje mieć nadzieję, że jednak Pilsko zachowa trochę z dawnego charakteru - góry dla prawdziwych miłośników narciarstwa. 
 

Inna sprawa to to co piszą poprzednicy, czyli czego faktycznie można się spodziewać, patrząc na dotychczasowe poczynania Pana Zasady np na Magurze. Może się okazać, że orczyki na Miziową i to dwuosobowe krzesełko podziałają jeszcze długo :).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie po to wyłożyli kasę na zakup, żeby zostawić jak jest. Sami zapowiadają, wymiane wyciągów na nowe. A czasu nie mają raczej dużo bo pozwolenia na budowę niedługo wygasna, a później ciężko będzie uzyskać nowe, bo wiadomo jaka pracownia będzie wszystko blokować.

Jak to mówią, pożyjemy zobaczymy, ale gorzej niż teraz nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...