Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpię żeby ktoś kupował nowy ośrodek żeby go zamknąć. Pilsko ma niesamowity potencjał, ze względu, że jest to konkretna góra jak na nasze warunki i przy odpowiednich inwestycjach może działać znacznie dłużej od innych miejsc. Samo wybudowanie nowych kanap i pozostałej infrastruktury na pewno przyciągnie wielu narciarzy. Rok temu byłem zaskoczony jak wiele osób spotkałem na Pilsku co wiążę z faktem oddania "nowej" kanapy. 

Ja osobiście znam kilka osób, które na Pilsko nigdy nie pojadą ze względu na dosyć wymagające orczyki, a jestem na 100% przekonany, że tylko gdyby się to zmieniło to będą częstymi gośćmi biorąc pod uwagę trasy i widoki.

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

Jak rozumiesz termin  "prawdziwi miłośnicy Narciarstwa" ? 

Hej,

Miałem na myśli mniej więcej kogoś takiego, kto w narciarstwie jednak bardziej ceni to, żeby dobrze zjechać, niż wygodnie wciągnąć się na górę, zjeść w wypasionej knajpie, a jak już zjechać to tylko po równej, wylizanej trasie pokroju Zbójnickiej Kopy. 

Pozdrowienia :)

Edytowane przez kokoSKI
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Szczyrku też było sporo malkontentów, nawet tutaj pisali, że Słowacy się sparzyli i wycofują z inwestycji i co? Zbudowali nowe kolejki i mają tłumy. Jak tutaj podejda do sprawy z głową to będzie podobnie. 

Przeciwienstwem jest natomiast PKL, które dużo mowi, a nie zainwestowało ani grosza. I to będąc w prywatnych rękach jak i w panstwowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kokoSKI napisał:

Miałem na myśli mniej więcej kogoś takiego, kto w narciarstwie jednak bardziej ceni to, żeby dobrze zjechać, niż wygodnie wciągnąć się na górę, zjeść w wypasionej knajpie, a jak już zjechać to tylko po równej, wylizanej trasie pokroju Zbójnickiej Kopy. 

Trasy na Pilsku przecież się jakoś nie zmienią, wątpię żeby tam dali radę gdzieś zrobić coś pokroju Zbójnickiej Kopy, no może jako dojazdówka między Buczynką, a Szczawinami, chociaż wątpię, że dostaną pozwolenie na duże wycinki. Natomiast naturalnie przybędzie dużo ludzi, nikt nie będzie robił ośrodka dla gartski zapaleńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Przemekc1 napisał:

Trasy na Pilsku przecież się jakoś nie zmienią, wątpię żeby tam dali radę gdzieś zrobić coś pokroju Zbójnickiej Kopy, no może jako dojazdówka między Buczynką, a Szczawinami, chociaż wątpię, że dostaną pozwolenie na duże wycinki. Natomiast naturalnie przybędzie dużo ludzi, nikt nie będzie robił ośrodka dla gartski zapaleńców.

W Szczyrku trasy przed wielkimi inwestycjami jednak wyglądały zupełnie inaczej. Kiedyś Szczyrk kojarzył się z porządnymi trasami których dziś się nie otwiera, za to tłum przyjeżdża tam zwozić się z niebieskich. Jak ktoś będzie chciał pójść w tą stronę na Pilsku, to tak zrobi. Ja mam jednak nadzieję, że uda się zachować jakiś kompromis, bo zgadzam się, że nikt nie zrobi ośrodka jedynie dla zapaleńców. 
 

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka moich przemyslen. 

ON ma przynosic zyski. Zyski przynosil juz bez Buczynki dlatego wlasciciel nie palil sie z odsprzedaza przez lata i stawial zaporowe oferty. W ubieglym sezonie cudem Pan Bąk dogadal sie z wlascicielem oraz z wykonawca krzeselka na Buczynce i wcale go nie kupil tylko wydzierzawil. Przez 2 tyg gdy dzialalo cale Pilsko parkingi byly dowalone na max od "ronda". Uswiadomili sobie ze to dobry biznes i juz. Jesli teraz wykupili osrodek to jest to wydatek kilkudziesiciu milionow... (taka byla oferta kilka lat temu + splata Buczynki)  Nie miejmy duzych nadzieji ze doloza kolejne miliony tylko po to zeby zyskac zero...

Po co mielimy cokolwiek budowac skoro fizycznie wiecej ludzi tam nie wejdzie? a to co jest zapewnia 110% obłozenie miejsc parkingowych i dobrą kase. Dla nas krzesla tez sa bez  sensu bo tras z Pilska nie przybędzie bo niby gdzie maja je poprowadzic?

Pozwolenia.... nie zapominajmy o Pracowni na rzecz wszystkich istot... są bardzo skuteczni.  TMR zrezygnowal z Pilska a maja spore doswiadczenie, zapewne mieli powazne powody. 

Mysle, ze przez dlugi czas stan Pilska pozostanie taki jaki byl w ubieglym sezonie. I w sumie ok 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Przemekc1 napisał:

Pewnie za rok się przekonamy, ale ja stawiam, że jednak kanapa ze Szczawin na Miziową, a może jeszcze jedna do samej góry się pojawi, bo to pozwoli na dostęp do w zasadzie wszystkich tras narciarskich z poziomu kanapy, a to przyciąga ludzi.

I otwiera ośrodek narciarski na turystę letniego. Zarówno tego pieszego jak i rowerowego. To czyni ośrodek narciarski, ośrodkiem całorocznym. Znacząco podnosi rentowność inwestycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, moruniek napisał:

I otwiera ośrodek narciarski na turystę letniego. Zarówno tego pieszego jak i rowerowego. To czyni ośrodek narciarski, ośrodkiem całorocznym. Znacząco podnosi rentowność inwestycji. 

To prawda, patrząc na niektóre ośrodki narciarskie widać, ze sezon zimowy zaczyna być tylko dodatkiem, Pilsko na pewno przyciągnie mnóstwo letnich turystów którzy chętnie skorzystają z kanapy/gondoli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje czegoś nowoczesnego miedzy Buczynką a Miziową i to by było na tyle. Orczyki powyżej można zmodernizować a jak komuś nie pasuje niech spada do Białki i tam grzeje dupsko na kanapach. Problem jest taki, że obecnie u władzy jest ścierwo, które ma gdzieś coś takiego jak estetyka przyrody więc wszystko jest możliwe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto powiedział, że orczyki są bardziej estetyczne niż kanapy? 

Co do Białki to faktycznie wyciagi są tam super, ale nie ma gór. Więc nadaje się tylko dla początkujących. 

Na samej górze te dwa krótkie orczyki, można spokojnie zamienić na wyprzegane orczyki. Ale IMO też trzeci najdłuższy, przy trasie 5 powinien zostać zamieniony na kanapę. 

Zresztą możemy sobie tutaj snuć różne plany, a inwestor i tak zrobi co mu pasuje. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment to oczywiście zgadywanki, ale jak dla mnie pewne inwestycje to:

Kanapa od Szczawin do Miziowej

Kanapa od Miziowej na Kopiec

To pozwoli na dostęp do wszystkich głównych tras na Pilsku bez korzystania z orczyków, a do tego przyciągnie turystów/rowerzystów latem i umożliwi stworzenie tras rowerowych.

Przypuszczam, że równolegle nieco poprawią lub wymienią orczyki na płajach na taśmy żeby lepiej połączyć ośrodek.

W dalszym etapie jeżeli jest możliwa jakaś rozbudowa trasy od Szczawin na Strugi to pewnie tamto krzesło również doczeka się wymiany, bez tego pewnie nie ma to sensu.

Chyba, że idąc przykładem Świerardowa powstanie gondola od dołu na szczyt ze stacją pośrednią na Szczawinach lub Hali Miziowej, nie wiem na ile to prawda, ale na forum korbielowa piszą o takim pozwoleniu na budowę. Wtedy zapewne nie powstałyby wszystkie kanapy, a zamiast tego nastąpiłaby modernizacja obecnych orczyków. 

Pewnie w najbliższych miesiącach dowiemy się jak to będzie wyglądało w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hextor napisał:

Kto powiedział, że orczyki są bardziej estetyczne niż kanapy? 

Jak wywalisz taką hawirę jaką trzeba by obsługiwała gondolę czy wysprzęganą kanapę plus podpory to chyba jest różnica. 

Jak pisałem wolał bym by gdzieś był kompromis i jednak rejon był bardziej surowy. Co pod tym słowem się kryje to każdy może sobie indywidualnie dopisać. Poza zimą mi i tak zarówno pieszo jak i rowerowo pasuje tylko i wyłącznie nasze i Słowackie tereny rezerwatowe. Tego nie ruszą więc niech się dzieje co chce. Na razie zdemolowali zółty szlak i jakoś nie widzi mi się jakikolwiek pomysł na rowery. Do tego musi być spokój z wyłączeniem gospodarki leśnej a w tym rejonie i nie tylko jest na odwrót. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Trynda napisał:

dlaczego wg Ciebie kanapa na kopiec to taka pewna sprawa?

Bo umożliwi leniwym turystom całoroczne wypadny na szczyt z ładnymi widokami, a to przyciąga całe rodziny latem :)Również zimą to możliwość zjazdu z samej góry - ja osobiście znam osoby, które uważają, że orczyk na szczyt jest trudny i trzeba przyznać, że ma w jednym miejscu stromy fragment.

Oczywiście mówiąc "pewna" mam na myśli o ile to jest przyrodniczo możliwe, może też się po prostu mylę i inwestor przeliczy, że dla takiego krótkiego fragmentu trasy to się nie opłaca, ale biorąc pod uwagę co np stoi na krótkim stoku na Słotwinach to dla mnie kanapa tam to pewniak ;) 

Edytowane przez Przemekc1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Przemekc1 napisał:

Wątpię żeby ktoś kupował nowy ośrodek żeby go zamknąć. Pilsko ma niesamowity potencjał, ze względu, że jest to konkretna góra jak na nasze warunki i przy odpowiednich inwestycjach może działać znacznie dłużej od innych miejsc. Samo wybudowanie nowych kanap i pozostałej infrastruktury na pewno przyciągnie wielu narciarzy. Rok temu byłem zaskoczony jak wiele osób spotkałem na Pilsku co wiążę z faktem oddania "nowej" kanapy. 

Ja osobiście znam kilka osób, które na Pilsko nigdy nie pojadą ze względu na dosyć wymagające orczyki, a jestem na 100% przekonany, że tylko gdyby się to zmieniło to będą częstymi gośćmi biorąc pod uwagę trasy i widoki.

Nie każda stacja musi być dla miłośników niebieskich tras. Wiem, tak jest najłatwiej, ale nie każda. 

Pilsko to 2 stacje: łagodny DÓŁ i ostrzejsza GÓRA. Tej GÓRY nie zetniesz, choć komercyjnie byłoby to zasadne. GÓRA pozostanie lekko trudniejsza (bo można zrobić niebieską trasę zamiast łączników z Miziowej aż na sam dół)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...