Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Trynda napisał:

Wiem co to KorbieLove... nawiązałem tym do hejtu ktory tak wyraznie tu widzisz na kazdym kroku. Czuje sie jak zebraniu w tej waszej gminie... problem jest taki ze tutaj są narciarze. Wasi klienci? wiec moze wypadało by zmienić ton. 

 

Ja się właśnie tego obawiam że największym hamulcowym może być nie nieudolny inwestor tylko nieudolny samorząd. Szczyrk ma prostą sprawę bo w zasadzie tylko Szczyrk a w tym przypadku konieczne jest ponad podziałowe porozumienie kilku gmin. Przecież to jest pustynia komunikacyjno transportowa. A co po wyciągach - najbliższe kino 50 km, najbliższy basen 30 km. A konstrukcja że Szczyrk załatwił Korbielów jest już kompletnie kuriozalna. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Adam ..Duch napisał:

Ja się właśnie tego obawiam że największym hamulcowym może być nie nieudolny inwestor tylko nieudolny samorząd. Szczyrk ma prostą sprawę bo w zasadzie tylko Szczyrk a w tym przypadku konieczne jest ponad podziałowe porozumienie kilku gmin. Przecież to jest pustynia komunikacyjno transportowa. A co po wyciągach - najbliższe kino 50 km, najbliższy basen 30 km. A konstrukcja że Szczyrk załatwił Korbielów jest już kompletnie kuriozalna. 

jeśli powstaną nowoczesne wyciągi, a dołożona zostanie także oferta letnia, to na wszystko przyjdzie czas. Można na Szczyrk popatrzeć, jaki tam się zaczął ruch inwestycyjny, po wejściu Słowaków. Polska to bardzo ludny kraj, a mamy mało gór. Każdy ośrodek typu Jaworzyna, Białka, Korbielów, Szczyrk, Czarna Góry czy Zieleniec będzie przyciągał tłumy. A za tłumami pociągnie budowę hoteli, pensjonatów, apartamentów, mieszkań, powstaną restauracje, itp., Przyjdzie także czas inwestycji gminnych, powiatowych, wojewódzkich w infrastrukturę komunikacyjną, itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, artix napisał:

Jaka jest obecna ilość narciarzy w sezonie?

Aby inwestycje się zwracały potrzebny jest klient. 

W Polsce w tych dużych ośrodkach, mniejszych także - jest masa ludzi. Sporo jeżdżę w Polsce po różnych ośrodkach. Klientów będzie masa, ale złota zasada biznesu brzmi: żeby wyjąć, trzeba włożyć :) . Sam osobiście szukam mniejszych stacji gdzie można pojeździć, a nie tracić czas na stanie w ogonku do krzesła/orczyka. Akurat te rejony - generalnie Beskidy były mocno zaniedbane - na szczęście coś się rusza. Mariaż Bąk-Zasada moim zdaniem jest słusznym wyborem. Zasada - kasa, Bąk swój chłop z głowa na karku i znajomościami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęscie

21 minut temu, artix napisał:

Jaka jest obecna ilość narciarzy w sezonie?

Aby inwestycje się zwracały potrzebny jest klient. 

Na szczęście na horyzoncie pojawiła sie nowa grupa klientów - bikerzy 🙂 Co bardziej ogarnięci właściciele wyciągów już zdążyli zauważyć, że to potencjalne źródło przychodów przez cały rok i powoli w Polsce zaczynają powstawać bikeparki. To jest u nas dopiero rozwijający się temat patrząc na to ile osób spotykam w Kasinie czy na Słotwinach w zimie na nartach, a ile w sezonie letnim na rowerze, ale myślę że trend jest odpowiedni i liczę że będzie kontynuowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, marekbtl napisał:

W Polsce w tych dużych ośrodkach, mniejszych także - jest masa ludzi. Sporo jeżdżę w Polsce po różnych ośrodkach. Klientów będzie masa, ale złota zasada biznesu brzmi: żeby wyjąć, trzeba włożyć :) . Sam osobiście szukam mniejszych stacji gdzie można pojeździć, a nie tracić czas na stanie w ogonku do krzesła/orczyka. Akurat te rejony - generalnie Beskidy były mocno zaniedbane - na szczęście coś się rusza. Mariaż Bąk-Zasada moim zdaniem jest słusznym wyborem. Zasada - kasa, Bąk swój chłop z głowa na karku i znajomościami.

Wydaje nie się że obecny dzienny utarg nie starcza na zapłacenie za prąd. 

Też lubię to miejsce ale realia są inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DZ także piszą o Pilsku.  https://dziennikzachodni.pl/osrodek-narciarski-pilsko-ma-nowego-wlasciciela-kompleks-kupila-grupa-zasada-planuje-stworzyc-tu-nowoczesny-kurort-dla-narciarzy/ar/c1-15914469

Latem poszerzając ofertę może jednak będzie dało się zarobić, trochę na rowerzystach, trochę na wygodnych turystach. Musi być też poprawiona oferta gastronomiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, artix napisał:

Wydaje nie się że obecny dzienny utarg nie starcza na zapłacenie za prąd. 

Też lubię to miejsce ale realia są inne. 

Artix, my jesteśmy na miejscu - Ty w Szwecji, ja pochodzę z tamtego rejonu i często tam bywam, widzę jak inwestycje odnoszą sukces w postaci rozwoju ośrodków. Np. Istebna - pipidówa (nie obrażając nikogo z Istebnej) po postawieniu kanapy, budowie term - poprawił infrastrukturę Złoty Groń - powstał Hotel i masa domków na wynajem i prywatnych kwater, pensjonatów. Na dzień dzisiejszy  pełne obłożenie. Zwardoń też się borykał z problemami (tutaj był kwas między wspólnikami) ale się podnosi - brakuje aby odpalić Duży Rachowiec i też klienci będą napływać - jak Śląskie ma ferie - to sajgon na stoku - a i Słowaków i Czechów sporo - bo blisko i tanio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marekbtl napisał:

Artix, my jesteśmy na miejscu - Ty w Szwecji, ja pochodzę z tamtego rejonu i często tam bywam, widzę jak inwestycje odnoszą sukces w postaci rozwoju ośrodków. Np. Istebna - pipidówa (nie obrażając nikogo z Istebnej) po postawieniu kanapy, budowie term - poprawił infrastrukturę Złoty Groń - powstał Hotel i masa domków na wynajem i prywatnych kwater, pensjonatów. Na dzień dzisiejszy  pełne obłożenie. Zwardoń też się borykał z problemami (tutaj był kwas między wspólnikami) ale się podnosi - brakuje aby odpalić Duży Rachowiec i też klienci będą napływać - jak Śląskie ma ferie - to sajgon na stoku - a i Słowaków i Czechów sporo - bo blisko i tanio.

Piszesz o całym regionie a nie o Pilsku, bo chyba nowy inwestor nie kupił wszystkiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, artix napisał:

Nie, nie byłem. Może dlatego inny obraz Pilska utkwił mi w głowie. 

Pytam, dlatego, że ja byłem zaskoczony jak wiele osób widziałem rok temu na Pilsku zaraz po otwarciu tej kanapy. Także o dopływ ludzi bym się tam nie bał. Ponownie - to jest jedna z nielicznych gór narciarskich u nas, ludzie przyjadą chociażby dla pięknych widoków i większej ilości tras niż jedna łąka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, wolcjusz napisał:

Na szczęscie

Na szczęście na horyzoncie pojawiła sie nowa grupa klientów - bikerzy 🙂 Co bardziej ogarnięci właściciele wyciągów już zdążyli zauważyć, że to potencjalne źródło przychodów przez cały rok i powoli w Polsce zaczynają powstawać bikeparki. To jest u nas dopiero rozwijający się temat patrząc na to ile osób spotykam w Kasinie czy na Słotwinach w zimie na nartach, a ile w sezonie letnim na rowerze, ale myślę że trend jest odpowiedni i liczę że będzie kontynuowany.

Tak, to obecnie żyła złota a Pilsko ma w tym kierunku ogromne możliwości (ON, nie góra - od góry łapy precz) i myślę ze inwestor to widzi - a daleko nie trzeba patrzeć, wystarczy za miedzę na Mosorny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Przemekc1 napisał:

Pytam, dlatego, że ja byłem zaskoczony jak wiele osób widziałem rok temu na Pilsku zaraz po otwarciu tej kanapy. Także o dopływ ludzi bym się tam nie bał. Ponownie - to jest jedna z nielicznych gór narciarskich u nas, ludzie przyjadą chociażby dla pięknych widoków i większej ilości tras niż jedna łąka.

Jest to druga najwyższa narciarska góra w PL. Dostępna będzie bez rezerwacji na wyjazd gondolą, bez konieczności dostania się do Kuźnic busem. Jeśli infrastruktura będzie dobra, a trasy przygotowane lepiej niż w SMR, to jedynym problemem tego miejsca będzie obłożenie i trzeba będzie dobrze planować przyjazdy na Pilsko...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Krakus81 napisał:

Jest to druga najwyższa narciarska góra w PL. Dostępna będzie bez rezerwacji na wyjazd gondolą, bez konieczności dostania się do Kuźnic busem. Jeśli infrastruktura będzie dobra, a trasy przygotowane lepiej niż w SMR, to jedynym problemem tego miejsca będzie obłożenie i trzeba będzie dobrze planować przyjazdy na Pilsko...

Dokładnie tak. 

O potencjał tego miejsca proszę się nie martwić!

To najwyższa góra narciarska w Polsce - licząc realnie bez Kasprowego, który nie jest, ot tak, z parkingu, dostępny. Ze śniegiem do maja.

Ktoś tu pisał po drodze, że problemem do tej pory nie były pieniądze. Z mojej wiedzy wynika, że to właśnie pieniądze były największym problemem: niespłacone krzesło, koszmarna reputacja właściciela, coroczne problemy z rozliczeniami. 

Oczywiście ograniczenia ekologiczne są, ale można im zaradzić, wymieniając podwójny orczyk na Miziową na krzesło, krzesło marki "Demobil" z dołu na coś rozsądniejszego i stare orczyki u góry na nowe. Do tego jakieś czary mary odnośnie małego dośnieżenia (zwłaszcza zjazd ze Szczawin do parkingu, na parkingu dogadanie się co do parkowania narciarzy - napiszmy wprost: wliczenie tego z cenę karnetu) i mamy stację jak ta lala. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, artix napisał:

Piszesz o całym regionie a nie o Pilsku, bo chyba nowy inwestor nie kupił wszystkiego?

Podaję tylko przykład rozwoju okolicy poprzez inwestycje. Zasada to nie jest psikuta..... tylko poważny inwestor z ogromnym budżetem. Mieszkam w Krk i Zasada sporo inwestuje w Krakowie i nie są domki campingowe ale set milionowe inwestycje. Skoro zdecydował się wejść w spółkę ( a tak naprawdę to p. Bąk nie obrażając go - jest przy nim leszczem - a p. Zasada dobrze wie - że bez takiego człowieka będzie miał wszędzie pod górę) - tzn będzie inwestował. Kulczyk zainwestował w KRK - postawił halę (a z 15 000 m2) - do dzisiaj nie ruszył - bo bez znajomości nie ruszy, chociaż kasę i to niemałą ma - sam miałem od niego 2000 m2 wynająć - a było to w zeszłym roku w czerwcu - miała być oddana w listopadzie, później w grudniu, a tak naprawdę to do dzisiaj stojak puste (gotowe), bo problem z drogą, z mpc-em etc.

Przy wielkich inwestycjach są inne problemy, gdzie znajomości dużo znaczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, marekbtl napisał:

Artix, my jesteśmy na miejscu - Ty w Szwecji, ja pochodzę z tamtego rejonu i często tam bywam, widzę jak inwestycje odnoszą sukces w postaci rozwoju ośrodków. Np. Istebna - pipidówa (nie obrażając nikogo z Istebnej) po postawieniu kanapy, budowie term - poprawił infrastrukturę Złoty Groń - powstał Hotel i masa domków na wynajem i prywatnych kwater, pensjonatów. Na dzień dzisiejszy  pełne obłożenie. Zwardoń też się borykał z problemami (tutaj był kwas między wspólnikami) ale się podnosi - brakuje aby odpalić Duży Rachowiec i też klienci będą napływać - jak Śląskie ma ferie - to sajgon na stoku - a i Słowaków i Czechów sporo - bo blisko i tanio.

Też mnie naszła Istebna. Jeśli na Złotym Groniu mogą być tłumy, to na Pilsku nie...?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam ..Duch napisał:

Ja się właśnie tego obawiam że największym hamulcowym może być nie nieudolny inwestor tylko nieudolny samorząd. Szczyrk ma prostą sprawę bo w zasadzie tylko Szczyrk a w tym przypadku konieczne jest ponad podziałowe porozumienie kilku gmin. Przecież to jest pustynia komunikacyjno transportowa. A co po wyciągach - najbliższe kino 50 km, najbliższy basen 30 km. A konstrukcja że Szczyrk załatwił Korbielów jest już kompletnie kuriozalna. 

Powtarzam konstrukcję kuriozalną: Szczyrk załatwił Korbielów - choć razem z nieudolnym dotychczasowym właścicielem. Ale jednak to ten sam target - wyjazd ze Śląska w 1,5-2 godz. jazdy samochodem. Odkąd jest ekspresówka do Żywca, Korbielów stał się łatwiej dostępny, ale... pusty. Ot skansen!

Szczyrk załatwił nawet Wisłę efektem nowości - dwa sezony temu było tam wyraźnie mniej ludzi, sezon temu - nie porównuję przez covid.

A teraz mam nadzieję: Korbielów załatwi Szczyrk - bo to lepsza góra. A mniej dbać o trasy (niż w Szczyrku) się już nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Powtarzam konstrukcję kuriozalną: Szczyrk załatwił Korbielów - choć razem z nieudolnym dotychczasowym właścicielem. Ale jednak to ten sam target - wyjazd ze Śląska w 1,5-2 godz. jazdy samochodem. Odkąd jest ekspresówka do Żywca, Korbielów stał się łatwiej dostępny, ale... pusty. Ot skansen!

Szczyrk załatwił nawet Wisłę efektem nowości - dwa sezony temu było tam wyraźnie mniej ludzi, sezon temu - nie porównuję przez covid.

A teraz mam nadzieję: Korbielów załatwi Szczyrk - bo to lepsza góra. A mniej dbać o trasy (niż w Szczyrku) się już nie da.

Myślę, że nikt nikogo nie musi "załatwiać" oba ośrodki będą mogły współistnieć - wbrew pozorom narty są w Polsce bardzo popularne i a sport ten masowo uprawiany. Przykładem są ośrodki nadmorskie - niby zimny Bałtyk, pogoda w kratkę, rodacy masowo odwiedzają zagraniczne kurorty - ale rok w rok nad polskim morzem są tłumy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...