Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Wujot napisał:

I tak i nie. Wszystko zależy gdzie mieszkasz. Popołudniowa jazda gdzieś w zakresie 30 km to super sprawa. Także dojazd na cały dzień z odległości powiedzmy 100 km. Wtedy karnet plus koszty dojazdu pozwolą stosunkowo tanio cieszyć się narciarstwem.

Oczywiście zgadzam się, że jest przepaść między tym co można znaleźć w Alpach a Polsce. Szczególnie na freeride. Nie mniej jednak "krajowe" możliwości można też wykorzystać, szczególnie jadąc na warun.

To jest ten "ból":). Góry mam na wyciągnięcie ręki, więc i tak jestem skazany na nasze ośrodki:). Będę przepłacał i narzekał, a i tak będę jeździł. Choć chyba nieco mniej niż kilka lat temu, szczególnie jeśli okaże się, że ceny nie zniechęciły rodaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dolinapilska napisał:

 

Kłamstwo.

Połowe pełnej kwoty z  3.2 albo 3.5mln, bo 2 kwoty sie pojawiały w informacjach, pieniądze w połowie dofinansował urząd marszłakowski na remont drog loklanych, a połowe wyłożył UG. Skoro rada gminy podjecła taką uchwałę o remoncie, to pewnie liczy na zysk co roczny z parkingów i raczej nię będą za darmo... Kwestią jest kto to będzie dzierżawił bo gmina sama w sobie nie może pobierać opłat. Tylko wiadomo później się rozliczy z dzierżawca.

Jakby unia wykładała środki ,to tak - chyba jest 3-5 lat kiedy za parking nie można pobierać kasy, ale nie znam dokładnych liczb ile teraz wynosi karencja.

Są dwie strony medalu, jedni narzekają, że były wiecznie nieodśnieżone, zaniedbane drogi tam, wąskie gardła , same problemy- zrobiły się parkingi płatne to na pewno są o niebo lepiej utrzymywane przez ZGK i co rok temu im nie wyszło to wąskie gardła przez parkingowych co wstrzymywali kolejki kasując bilety. Teraz są parkometry to ten problem będzie mniejszy. 

Teraz UG trochę sie wybielil robiąc remont drogi i parkingów - ale zdania jak zwasze będa podzielone, wiadomo każdy by chciał nic nie płacić. Moim zdaniem najlepiej byłoby wyśrodkować i zrobić tansze bilety parkingowe, UG ma co chce, narciarze płacą mniej. Win Win.

Pozostaje pytanie skąd pieniądze pozyskał Urząd Marszałkowski bo jeśli  rozdzielił z funduszy Unijnych a wg. mojej wiedzy tak było, to wstrzymałbym się od wyzywania innych od kłamców.

To, że takie pieniądze U. Marszałkowski czasami rozdziela niech świadczy np. to:

https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,72739,12396174,miliony-zlotych-na-drogi-marszalek-wiekszosc-dal-sobie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ON Pilsko, nowy właściciel ma ambitne plany.

- Przed nami dużo pracy i wielkie inwestycje. Czekają nas remont hotelu, restauracji oraz modernizacja obecnej infrastruktury (zaczynamy od wymiany orczyków na nowe kanapy) 

Jakub Sojka, prezes Ski&Sun w Świeradowie Zdroju stwierdził, że kupili ośrodek w Korbielowie ze względu na piękno samej góry, ale i lepszy dojazd do miejscowości niż był w poprzednich latach.

- Będziemy chcieli zmodernizować bazę noclegową, usprawnić bazę narciarską, choć nie będziemy poszerzać tras, nic wycinać. Chcemy zachować wyjątkowość tego miejsca. Jest ona dla nas bardzo ważna, może uda nam się stworzyć pierwszy w Polsce zeroemisyjny hotel, który będzie funkcjonował na zielonej energii -stwierdził prezes Sojka. Dodał, że nie chcą, by Pilsko było konkurencją dla Szczyrku czy Wisły, lecz alternatywą dla ludzi chcących spędzić czas w ciszy, spokoju, na łonie w miarę dzikiej natury.

dziennikzachodni.pl

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, surfing napisał:

ON Pilsko, nowy właściciel ma ambitne plany.

- Przed nami dużo pracy i wielkie inwestycje. Czekają nas remont hotelu, restauracji oraz modernizacja obecnej infrastruktury (zaczynamy od wymiany orczyków na nowe kanapy) 

Jakub Sojka, prezes Ski&Sun w Świeradowie Zdroju stwierdził, że kupili ośrodek w Korbielowie ze względu na piękno samej góry, ale i lepszy dojazd do miejscowości niż był w poprzednich latach.

- Będziemy chcieli zmodernizować bazę noclegową, usprawnić bazę narciarską, choć nie będziemy poszerzać tras, nic wycinać. Chcemy zachować wyjątkowość tego miejsca. Jest ona dla nas bardzo ważna, może uda nam się stworzyć pierwszy w Polsce zeroemisyjny hotel, który będzie funkcjonował na zielonej energii -stwierdził prezes Sojka. Dodał, że nie chcą, by Pilsko było konkurencją dla Szczyrku czy Wisły, lecz alternatywą dla ludzi chcących spędzić czas w ciszy, spokoju, na łonie w miarę dzikiej natury.

dziennikzachodni.pl

Czyli de facto skansen taki jak był, tylko z 'zielona' otoczką, by sprzedawać karnety dwa razy drożej. Żenada. Szkoda, liczyłem, że zrobią ośrodek narciarski z prawdziwego zdarzenia. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jeśli zrobią kanapę ze Szczawin na Miziową ( wydaje mi się, że pozwolenie było na niewyprzęganą, ale jakby miała osłony i np. podgrzewanie to spokojnie wystarczy ), wymienią Strugi - Szczawiny na coś szybszego i nowoczenego, może ogarną orczyki na pomy wyprzęgane, to już będzie super. To nie będzie żenada tylko fajny ośrodek do jazdy. Szczerze to po tych zmianach w szczyrkowskim ( czyli fajne wyciągi ale zamknięte fajne trasy )to mam nadzieję, że Pilsko pójdzie inną drogą.

Pzdr A.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale masz napisane jak byk, że nie będzie tras. Najlepsze było by polaczenie fajne wyciagi + fajne trasy. Można by zrobić super trase, z samej góry na sam dół, jakiej nie ma w całym kraju, ale po co jak można podnieść ceny i dorobić zielona otoczkę. 

BTW. Niewyprzegane krzeslo to już skansen, takie to montowali już za Gomułki (np. na Kasprowym). Zresztą kto jechał na Hale Szczawiny wie, albo na Mosorny to wie jaka to strata czasu. Już lepszy wyprzegane orczyk jak na Słowacji. 

Edytowane przez Hextor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie.

Nie jest napisane, że zamkną trasy (jak w SMR ) tylko, że nie poszerzą. I bardzo dobrze. Będzie to ośrodek do jazdy. A nie Białka czy Zbójnicka Kopa. Wystarczy, że otworzą co jest. Czyli 5-ka, czarna, może nawet zajefajna nartostrada na Strugi. I zupełnie mi to wystarczy w połączeniu z Buczynką. Nie będzie to skansen. A co do kanapy na Miziową nie wiem czy będzie wyprzęgana. Byłoby lepiej. Piszę tylko, że wydaje mi się, że pozwolenie było na wolniejszą. Ale uważam, że Pilsko stanie się fajnym ośrodkiem do jazdy. Dla tych co coś już umieją. I mam nadzieję, że nie zrobią z Pilska SMR-u. 

Pzdr A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Areski napisał:

No nie.

Nie jest napisane, że zamkną trasy (jak w SMR ) tylko, że nie poszerzą. I bardzo dobrze. Będzie to ośrodek do jazdy. A nie Białka czy Zbójnicka Kopa. Wystarczy, że otworzą co jest. Czyli 5-ka, czarna, może nawet zajefajna nartostrada na Strugi. I zupełnie mi to wystarczy w połączeniu z Buczynką. Nie będzie to skansen. A co do kanapy na Miziową nie wiem czy będzie wyprzęgana. Byłoby lepiej. Piszę tylko, że wydaje mi się, że pozwolenie było na wolniejszą. Ale uważam, że Pilsko stanie się fajnym ośrodkiem do jazdy. Dla tych co coś już umieją. I mam nadzieję, że nie zrobią z Pilska SMR-u. 

Pzdr A.

Tak ..bo inwestor jest pasjonatem a poza tym lubi tych którzy coś umieją a kasy już ma tyle ze mu niepotrzebna wiec otworzy same trasy czerwone i czarne.....i będziemy żyć długo i szcześliwie.. 😂

  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, hgx126 napisał:

Myślę, że wymiana orczyków na pojedyncze nie jest dobrym pomysłem.

Spowodowało by to zmniejszenie przepustowości, a kolejki do orczyków od 2 sezonów wyglądają tak:

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, przyroda, śnieg, ludzie jeżdżący na nartach i góra

To najbardziej kulturalna kolejka w jakiej stalem :) gęsiego, pojedyncza i  z pieknym widokiem na Babią. Mimo wszystko dosc szybko sie porusza. Polecam zanim krzesla przyciągna innych narciarzy... tych z silnymi łokciami ;)

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez poszerzania ścieżek (dumnie zwanych "trasami"), jak np. 5-tka do samego dołu, czyli 6-tka poniżej Miziowej, to będzie taki sam skansen jaki był. Z tą oczywiście różnicą, że jak postawią krzesła, to na tych nielicznych szerokich trasach będzie jeszcze bardziej tłoczno.

Z 7-ką nic pewnie nie zrobią - po pierwsze osuwisko, po drugie w dolnej części niedawno musieli zasadzić drzewka za nielegalną wycinkę (więc raczej ich ponownie nie wytną), a po trzecie marketingowcy doradzą im, że utrzymywanie czarnych tras to strata pieniędzy, bo i tak nikt nimi nie jeździ. Czyli zostanie Pilsko takie, jakie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lexi napisał:

Tak ..bo inwestor jest pasjonatem a poza tym lubi tych którzy coś umieją a kasy już ma tyle ze mu niepotrzebna wiec otworzy same trasy czerwone i czarne.....i będziemy żyć długo i szcześliwie.. 😂

Na dole jest sporo tras dla kanapowców; Buczynka, Jontek, a Miziowa niech pozostanie dla narciarzy.

Nie wiem czemu do tej pory trasy na Buczynce były zaznaczone na czerwono ;) 

Pilsko mapa.jpg

Pilsko mapa

Edytowane przez surfing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
W dniu 30.11.2021 o 10:39, surfing napisał:

Na dole jest sporo tras dla kanapowców; Buczynka, Jontek, a Miziowa niech pozostanie dla narciarzy.

Nie wiem czemu do tej pory trasy na Buczynce były zaznaczone na czerwono ;) 

Pilsko mapa.jpg

Pilsko mapa

A może to i lepiej dla narciarzy. "kanapowcy" -nie wiem czy od sofy😄 czy kanapy wyprzęganej, rozglądając się za stacjami dla siebie raczej nie wybierają Pilska, bo mało niebieskich - wiem co mówię, bo sama jestem sofa-kanapowiec. Ja trafiłam do Korbielowa przez przypadek - byłam w okolicy a ciśnienie na narty było większe niż strach przed trudnymi trasami, i marzę żeby wrócić. A Orczyki uwielbiam, zwłaszcza ten podwójny za widoki tak boskie, że zapomniałam zsiąść z porę na mecie 😅 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, KamaG napisał:

A może to i lepiej dla narciarzy. "kanapowcy" -nie wiem czy od sofy😄 czy kanapy wyprzęganej, rozglądając się za stacjami dla siebie raczej nie wybierają Pilska, bo mało niebieskich - wiem co mówię, bo sama jestem sofa-kanapowiec. Ja trafiłam do Korbielowa przez przypadek - byłam w okolicy a ciśnienie na narty było większe niż strach przed trudnymi trasami, i marzę żeby wrócić. A Orczyki uwielbiam, zwłaszcza ten podwójny za widoki tak boskie, że zapomniałam zsiąść z porę na mecie 😅 

Ciszej, Kama  :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, djarek napisał:

Mieliśmy jechać w niedzielę 2.01 ale patrząc na stronę Stacji, gdzie z 6 tras czynne są 2! to chyba zrezygnujemy. Ktoś może potwierdzić warunki dzisiaj i perspektywy na kolejny tydzień? Prognozy mówią o ociepleniu do środy włącznie.🤥

Rodzina i znajomi są w Korielowie od wtorku i podobno jest bardzo, bardzo, bardzo słabo. Jeszcze wczoraj na samej górze było tak sobie ale deszcz i deszcz ze śniegiem mocno pada. Multum przetarć, piątką do dołu zjedziesz ale nie warto.  Podobno najlepiej jest na Kamiennej - w miarę sensownie naśnieżyli. Buczynka od jutra ma nie działać ...

Dzisiaj rano na Grunikach było dobrze. Natomiast wiadomo, miękko (ja lubię :) ) i bardzo mokro.

Edytowane przez mysiauek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...