Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Pilsko, Korbielów - informacje


PavloS_

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 weeks later...

Dotarła do mnie plotka, że wokół ośrodka zaczęła kręcić się grupa inwestycyjna związana pewnym Panem Sobiesławem, co to do Polski Mercedesy sprowadza i że niby od tego roku ośrodek być może będzie już zarządzany przez ludzi związanych z tym inwestorem. Ponieważ jednak wokół ośrodka narosło już tyle mitów i legend, a plotek jeszcze więcej, to jestem ciekawy czy JC, Leitner albo gregor_g4 lub ktokolwiek słyszał o takich pomysłach przed zbliżającym się sezonem... ??? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Cosworth240 napisał:

Dotarła do mnie plotka, że wokół ośrodka zaczęła kręcić się grupa inwestycyjna związana pewnym Panem Sobiesławem, co to do Polski Mercedesy sprowadza i że niby od tego roku ośrodek być może będzie już zarządzany przez ludzi związanych z tym inwestorem. Ponieważ jednak wokół ośrodka narosło już tyle mitów i legend, a plotek jeszcze więcej, to jestem ciekawy czy JC, Leitner albo gregor_g4 lub ktokolwiek słyszał o takich pomysłach przed zbliżającym się sezonem... ??? 

Niestety nie, a wiadomości, które do mnie docierająca nie są optymistyczne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JC napisał:

Niestety nie, a wiadomości, które do mnie docierająca nie są optymistyczne.

Hmm... to niedobrze, bo moja plotka pochodzi od osoby poważnej i dość dobrze zorientowanej w sprawach polskich ośrodków narciarskich i naprawdę się ucieszyłem, że coś się dobrego może zacząć wokół tej góry dziać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
1 godzinę temu, christofer30 napisał:

A co tam w Korbielowie bo teraz tylko o Szczyrku się mówi

Tytuł niedawnego artykułu prasowego w Dzienniku Zachodnim, chyba jest dość dobrym podsumowaniem:

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/beskidy/a/pilsko-taka-piekna-gora-i-taka-porazka,12580368/ 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Cosworth240 napisał:

Tytuł niedawnego artykułu prasowego w Dzienniku Zachodnim, chyba jest dość dobrym podsumowaniem:

http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomosci/beskidy/a/pilsko-taka-piekna-gora-i-taka-porazka,12580368/ 

"Śniegowe walory góry na przełomie lat 80. i 90. XX wieku zaczęły wykorzystywać śląskie przedsiębiorstwa inwestujące w infrastrukturę narciarską na Pilsku"

Autor tekstu chyba niewiele wie o tym ośrodku. Ośrodek w Korbielowie został postawiony przez górników - był to tzw. "GON II".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Śniegowe walory góry na przełomie lat 80. i 90. XX wieku zaczęły wykorzystywać śląskie przedsiębiorstwa inwestujące w infrastrukturę narciarską na Pilsku"
Autor tekstu chyba niewiele wie o tym ośrodku. Ośrodek w Korbielowie został postawiony przez górników - był to tzw. "GON II".
I to prawie 10 lat wczesniej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też Korbielów kiedyś urzekł tymi niezbyt szerokimi trasami, wijącymi się wśród świerków - ma to swój urok. I ten głęboki, naturalny śnieg pod nartami. Tylko niech chociaż dolna część będzie w normalnym, nowoczesnym stylu. Nie rozumiem tej całej sytuacji - przychodzi nowy inwestor, obiecuje postawienie 1 gondoli i 4 kanap za około 120 mln (które - jak twierdzi - zainwestuje), a kilka lat później te miliony nagle wyparowały i nie ma z czego nawet spłacić obecnej kanapy (to po co ją zamawiano?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, surfing napisał:

CTE kupując Pilsko w 2012 spodziewało się ciągłego dopływu gigantycznych pieniędzy które miały być inwestowane w Korbielowie, no ale się nagle wszystko urwało.

Ale skąd miał być ten dopływ pieniędzy? Jakie przesłanki spowodowały, że to się nie udało? Zimy nie były przecież tak tragiczne, nie wydarzył się też żaden większy kryzys w ostatnich latach... Rozumiem, gdyby z tych 120 mln okazało się, że można zainwestować powiedzmy 80 mln, można się było tak tłumaczyć. Ale skąd nagle stan na dużym minusie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skąd miał być ten dopływ pieniędzy? Jakie przesłanki spowodowały, że to się nie udało? Zimy nie były przecież tak tragiczne, nie wydarzył się też żaden większy kryzys w ostatnich latach... Rozumiem, gdyby z tych 120 mln okazało się, że można zainwestować powiedzmy 80 mln, można się było tak tłumaczyć. Ale skąd nagle stan na dużym minusie?
No właśnie, miały być. Ja myślę że@surfing też wie.

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, leitner napisał:

"Śniegowe walory góry na przełomie lat 80. i 90. XX wieku zaczęły wykorzystywać śląskie przedsiębiorstwa inwestujące w infrastrukturę narciarską na Pilsku"

Autor tekstu chyba niewiele wie o tym ośrodku. Ośrodek w Korbielowie został postawiony przez górników - był to tzw. "GON II".

A kopalnie to nie "śląskie przedsiębiorstwa" ?

9 minut temu, fredek321 napisał:

Stagnacja w górnictwie.

nooo kumasz ile trzeba stać teraz w kolejce pod kopalnią żeby węgiel kupić? :)

PS. o cenie nie wspomnę! Za późno powróciłem do kraju i... przed wyjazdem ECO groszek 790 teraz 900 :o  i to u nas na śląsku :( 

Dobra zmiana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Na dzień dzisiejszy jest otwarcie tego pierwszego wyciągu. Bardzo się cieszymy, czekamy na następne – mówi Marian Czarnota, wójt gminy Jeleśnia. Tych ma być tutaj jeszcze pięć, w tym nie tylko krzesełkowe, ale również gondola. Co roku przybywać ma tu po jednym wyciągu tak, by za pięć lat Korbielów nie był tylko miejscem postoju w drodze do narciarskich kurortów. Sześć wyciągów ośrodek Pilsko zmieni w najnowocześniejszą stację narciarską w Polsce. "

https://tvs.pl/informacje/to-bedzie-najnowoczesniejsza-stacja-narciarska-w-polsce-pilsko-odzyskuje-dawny-blask-2014-01-19/

Miało być 6, a jest jeden... oraz drugi, który nie działa. W 2014 roku jeszcze były pieniądze, a dziś nie ma? Jaką trzeba mieć bujną wyobraźnię, by snuć takie plany, nie mając żadnego pokrycia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • JC unpinned this temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...