Narty - skionline.pl
Jump to content

Pilsko, Korbielów - informacje

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Pilsko - Kamienie na szaniec (zasłyszane)Bardzo już nas ciągnęło na Pilsko.Skoro otwarli "górę" i jest po świeżych opadach to trzeba było sprawdzić jak to wygląda.Po drodze -17 stopni, na parkingu -13

-12 stopni Celsjusza rano nie odstraszyło nas przed wyjazdem do Korbielowa. Jak to przez czas świąteczny mało kto rano wstaje, ale o dziwo moja żona z racji 4 dni wolnych od pracy się decyduje.Rano o

No tak, dzisiaj się działo na Pilsku. Ekipa dopisała, pogoda dopisała, koledzy z forum też dopisali  . Wszystko złożyło się na wspaniały dzień na nartach chodzonych i odrobinę zjazdowych. Św

Posted Images

5 godzin temu, Góral spod Skrzycznego napisał:

Tymczasem trwały próby kolejki na Buczynkę. Ponoć będzie czynna w tym sezonie.

Jeśli to prawda, to byłaby to największa "nowość" narciarska w tej części Europy ;)

• Like 1
  • Haha 1
W dniu 15.09.2020 o 20:15, Góral spod Skrzycznego napisał:

Tymczasem trwały próby kolejki na Buczynkę. Ponoć będzie czynna w tym sezonie.

Jeśli to będzie prawda, to przez bity rok daję na tacę w parafii w Korbielowie.

Dzisiaj trwają prace nad poprawą wyciągu Buczynka, ściągne są krzesła, wyciąg pracuje w trybie testowym, stoi kilka samochodów i ludzie nad tym pracuje. Są wiarygodne tym razem informacje, że Buczynka nareszcie ruszy. Może warto już rezerwować pokoje na zimę :)

• Thanks 1
  • Haha 2
3 godziny temu, Przemekc1 napisał:

Zakładając, że jednak Buczynka ruszy to jak wygląda połączenie górnej stacji krzesła z wyższymi partiami ośrodka? Dalej istnieje tam połączenie, czy coś już zdążyło pozarastać?

Od góry zjedziesz bez problemu. W duga stronę trochę gorzej, bo talerzyk może nie działać, ale "z kija" można przejechać.

4 godziny temu, Przemekc1 napisał:

Zakładając, że jednak Buczynka ruszy to jak wygląda połączenie górnej stacji krzesła z wyższymi partiami ośrodka? Dalej istnieje tam połączenie, czy coś już zdążyło pozarastać?

Z Buczynki na Szczawiny powinno dać się przejechać. 

• 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Już w środę lub max w czwartek nie będzie śladu. Bez obrazy ale miałem jeszcze w planach pażdziernikowe rowerowe kręcenie na tej górze więc się nawet cieszę. Śnieg na stałe niech spadnie w grudniu. 

• Like 1
  • Thanks 1
52 minuty temu, Author napisał:

Już w środę lub max w czwartek nie będzie śladu. Bez obrazy ale miałem jeszcze w planach pażdziernikowe rowerowe kręcenie na tej górze więc się nawet cieszę. Śnieg na stałe niech spadnie w grudniu. 

:D wiesz, że ja też jakoś się nie przygotowałem na taki szybki śnieg?

W środę chcę pokręcić na rowerze gdzieś po Powiecie olkuskim i potem do Krakowa.

Ale co jak co, listopadowe śmiganie na Pilsku jest niesamowite. Ten moment kiedy wychodzisz na ulice z nartami.

3 lata temu tak było, 23 listopada wyszliśmy z kolegą z nartami i wsiedliśmy do tramwaju. Ludzie zaczęli się wypytywać "gdzie, jak, po co?" :D

Edited by Gerald
  • Like 2

@Geraldja tak zawsze rowerowo to max do 15 listopada ale też musi być warun. Niektórzy się cieszą z obecnego śniegu ale nie bardzo ogarniają jakie to ma w Beskidach konsekwencje gdy są jeszcze liście na drzewach a śnieg zazwyczaj jest mega ciężki. Dlatego ja się nigdy nie cieszę bo to jest klęska. Jak buczyna i nie tylko pozrzuca liście to dopiero jest właściwy czas na opady śniegu. 

• Like 1
  • Thanks 1

Czyli się jednak dało pośmigać , sam chciałem wziąść szutrówki ale się nie zdecydowałem 

11 godzin temu, Gerald napisał:

3 lata temu tak było, 23 listopada wyszliśmy z kolegą z nartami i wsiedliśmy do tramwaju. Ludzie zaczęli się wypytywać "gdzie, jak, po co?"

wtedy to już w Tatrach Zachodnich warunki były perfekcyjne , nawet na przełomie listopada/grudnia można było w Parku Śląskim pośmigać na biegówkach

• Like 1
2 godziny temu, Zimnik napisał:

nawet na przełomie listopada/grudnia

Tu Pilsko 30 listopad 2019 (więc śniegowo bez szału) , w stronę wyjścia z lasu przy przejścia przez Byka dało się te 200/300 metrów pojechać w fajnym, nawianym śniegu, podobnie było tam gdzie nie wolno jeździć.

IMG_1003.thumb.JPG.dc1820cd43a5edc3345b7dacbf5adacd.JPGIMG_0995.thumb.JPG.8e9c507f3e5ec952ea97f14f12989c6f.JPGIMG_3569.thumb.jpeg.1ca69150c3e8e7e7de0dd71fa8ec7ddc.jpegIMG_0987.thumb.JPG.1ec9b1994e3c390a8cffb8b853ee6561.JPG

Potem było już tylko lepiej ;) ale to jednak koniec listopada a nie połowa października.

Pozdrawiam

mirekn

• Like 6
W dniu 18.10.2020 o 15:07, pinky_ok napisał:

Dzisiaj byłem na Pilsku z buta, ale okazało się, że można było wziąć narty. Powyżej Miziowej spotkalem w sumie 10 osób na nartach. Tak więc można było dzisiaj rozpocząć sezon.

Ale zdjęci im nie zrobiłeś , tak szybko zjeżdżali :) :) :)

Ja widziałem Yeti, ale nie robiłem zdjęcia, bo przecież Yeti w październiku na Pilsku to codzienność ...

Jeśli się nie mylę, to ostatni raz, śnieg w takiej ilości w październiku był w 2011 roku (było go nawet więcej). Zima później była wyjątkowo śnieżna, oby tym razem było podobnie.

Po kilku chudych latach, skróconym przez pandemie sezonie, może chociaż natura będzie łaskawa dla narciarzy ;) 

tym którzy sezon rozpoczęli - gratuluje ;)

Jakby nie było start sezonu 18 październima w naszym klimacie to coś wyjątkowego ;)

• Like 3