Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

najlepsze "sklepowe" narty slalomowe


gromiszek

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos moze mi doradzić. Chce sobie kupić nowe narty slalomowe i waham sie miedzy Atomic d2 sl race i Fischer sc wc. Fischery sa sporo tansze. Czy ktoś testował obie pary nart i moze powiedziec o roznicach?

Atomic sie mocno chwali "nowa" technologia, ale czy tak na prawde w jezdzie jest to odczuwalne? Kiedys narty slynely z miekkich krawedzi ktore sie szybko tepia, czy to również dotyczy d2 race?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam volkl racetiger speedwall sl nie ma lebszej pozdro:rolleyes::

Endrju, przestań sie oszukiwać i pocieszać :biggrin:

Na pewno nie z tą płytą :wink:

Gromiszek

Nie słuchaj mitów.

Weź tą która jest w lepszym stosunku jakości do ceny.

A jeżeli masz większe wątpliwości, to nie słuchaj żadnych porad tutaj, tylko porównaj na śniegu, jedyne wiarygodne co Ci coś podpowie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piter a co ty chcesz od tej płyty w mordę jeża,że ty masz blachę piątkę wstawioną zamiast płyty to nie moja wina,że takie wolisz i nic nowego chłopu nie powiedziałeś normalne,że by narty przetestował a forum jest po to żeby się wypowiadać itd pozdro dryndnij czy w sobotę dolna morawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta troszkę plastik-fantastyk, ale wiesz,że mi to tyndyryndy, gadaj ze swoim coach'em ;)

Fakt, chociaż jestem młody narciarz to "stara szkoła" - siła musi ważyć :)

"Chłopu" powiedziałem mądrość narciarską, trzeba czytać :)

Sobota do domówienia, wcześniej nocna czwartek. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam piszę z tym samym problemem co większość. Mam zamiar kupić narty w tym roku ale nie szukam jakiś propozycji i podpowiedzi gdyż sam mam już duży ból głowy od czytania i przeglądania nart. Poniżej podam kilka wskazówek.

1. Płeć - M

2. Wiek - 28

3. Waga - 85

4. Wzrost - 180

5. Na nartach jeżdżę od .7. sezonów, ( ..10.. dni w sezonie)

6. Moje umiejętności określam na .7/8..

(wg skali forumowej http://www.skionline.pl/forum/showthread.php?t=11328)

7. Moje buty to - roosignol zenith s 3, flex 100

8. Teraz jeżdżę na nartach/model - obecnie nie posiadam,

9. Preferuję styl jazdy (długim/krótkim skrętem, sportową, po przygotowanych stokach

10. Upatrzyłem sobie narty - http://moda.allegro.pl/narty-rossign...846395440.html, http://moda.allegro.pl/rossignol-zen...854086013.html, http://moda.allegro.pl/narty-rossign...861616703.html

11. Mój budżet na narty to około - 1000-1200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gibi miałem niedawno ten sam problem i przy podobnych warunkach postawiłem na Progressora 800 12/13. Jeszcze na nich nie jeździłem (dopiero przyszły) ,ale Skitesty nie mogą się mylić tym bardziej że ta narta wygrywa od kilku lat zestawienie. Dotychczas miałem wszystko od rosoła ale Zenity mi nie pasowały a te nowe pursuity do mnie nie przemawiają więc wybór padł na fischery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem możliwość jeździć w styczniu tego roku na atomicach d2 sl, volkl tigershark i fischerach rc4 wc sc. Wszystkie modele na sezon 2011/2012 i mnie zdecydowanie najbardziej odpowiadały fischery (doskonale reagują na "polecenia" nóg, są stabilne, krawędzie trzymają bez zarzutu). Atomic przy mojej wadze 73 kg wydawał mi się za twardy, ale za to jadą jak po szynach, a volkl?-no cóż-dla mnie nijaki i to we wszystkich trzech ustawieniach twardości.

Jeśli będziesz miał możliwość to ta tak jak forumowicze radzą - najlepiej spróbować pojeździć na kilku modelach i sugerować się przy wyborze własnymi odczuciami.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Pierwsza narta moja to Atomic beta carv 10.11 taka czarno zielona na plycie, mega twarda, stara, kultowa, nie bylo co juz ostrzyc i trzeba bylo kupic cos nowszego.

Druga narta to Fisher RC 4 WC 2004r. podobna tylko ciut miekksza.

Chiałem kupic cos twardszego i mlodszego, wiec nie czytając forum pozyczalem kilka modeli kazdego producenta, wsiadlem na Atmomic d2 sl i jak doswiadczylem ich potegi wychodzenia ze skretu z pod ciała w przod stwierdzilem ze musze je miec, pominawszy fakt iz skrecaja tak stabilnie jak by to gora byla profilowana na skretach, zbieralem kase i kupilem 2011r. Mam je od tego sezonu (2012/2013) waga moja to 80KG i przyznam sie ze trzeba sie napracowac troche by dociskac je przy mojej wadze w porownaniu do Fishera to mysle ze kolejne 10kg by mnie nie przeszkodzilo w prowadzeniu Atomicow. Naprawde twarda narta, takze jak wazy ktos ponizej 80kg i chce dlugosc 160cm, to nie polecam, wczoraj kuzyn je ubral wazacy 70kg i powiem ze nie radzil sobie przy ostrych skretach, narty mu odjezdzaly na zewnatrz skretu. Mnie sie to nie zdazylo jeszcze, by sie slizgaly. Maja jedna wade - bardzo lubia jazde na krawedzi, takze nie wiem jak to jest slizgac sie starym stylem na nich, nie doswiadczam tego typu zjazdow gdyz mnie to wcale nie interesuje... Pewnie sie da ale to bedzie meka ze wzgledu na ich twardosc i sklonnosc do krawedziowania, oraz wymiary tali. 67mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maja jedna wade - bardzo lubia jazde na krawedzi, takze nie wiem jak to jest slizgac sie starym stylem na nich, nie doswiadczam tego typu zjazdow gdyz mnie to wcale nie interesuje... Pewnie sie da ale to bedzie meka ze wzgledu na ich twardosc i sklonnosc do krawedziowania, oraz wymiary tali. 67mm

Czeka Cię więc kariera króla stoku, zielonego i niebieskiego:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jezdzil kto moze na Salomon 24h X-Kart, Salomon 24H lub Rossignol Pursuit 18? Jezdze od zawsze na slalomkach ( obecnie Salomon 3V ) ale musz zmienic na cos lzejszego bo i kondycja i kolana juz nie te.

Jednoczesnie ni chcialbym stracic dynamiki i trzymania krawedzi na twardym podłozu.

Jezlei mial ktos doczynienia z tymi nartami bede wdzieczny za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzejd69 ja wiem o tym doskonale tylko to już nie jest tak łatwe jak na narcie z grupy allround - tak? Post pisałem pod takich właśnie jak wyżej kolega pisze Bumer, by człowiek nie kupował Ferrari i jeździł do sklepu po bułki, nie wiem czy na zielonej trasie czy niebieskiej fajne jest jeździć na krawędziach z myślą kiedy przeciągnę skręt do wewnątrz ze względu na zbyt mała prędkość wynikającą z płaksowatego skotu.. Bumer chyba mnie nie rozumiesz.. To ja mam pytanie na jakiej narcie najlepiej jest być królem czerwieni i czerni? hm? o tak..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...