Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Jak prawidłowo dobrać rozmiar odzieży (spodnie/kurtka)?


pike22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Wkrótce, po raz pierwszy w życiu podejmę próbę przypięcia nart i nauki jazdy.

Na początku kwestię sprzętu (narty, buty, kijki) załatwię poprzez wypożyczenie.

Podjąłem natomiast pierwsze próby w przymiarkach odzieży (spodnie, kurtka) i pojawił się problem.

Zupełnie nie wiem jak powinno się prawidłowo dobrać rozmiar wierzchniej odzieży. Nigdy nie uprawiałem sportów zimowych :( . Głównie chodzi mi o długość nogawek spodni i rękawów kurtek. Czy wybierać je tak jak jak np. klasyczna kurtkę, czy jeansy "na co dzień", czy też może powinna być nieco "przewymiarowana"/przydługa? Myślę o tym w kontekście przysiadów, klęknięć itp wygibasów. Przykładowo - stojąc ubrany w spodnie, ale bez założonych butów - czy końce nogawek spodni powinny dotykać/opierać się na podłodze? Albo kurtka - czy prostując ręce w górze lub przed sobą, rękawy kurtki maja prawo się trochę zsunąć na przedramię, czy też powinny być na tyle długie by nie zsunąć się poza nadgarstek. Skłaniam się raczej ku prostym fasonom o standardowym, uniwersalnym kroju, gdzie spodnie nie są ani obcisłe ani bardzo szerokie. Ot taki uniwersał i na narty i na snowboard. Będę wdzięczny za wszelkie Wasze sugestie.

Pozdrawiam Adrian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adrianie! We wszystkim trzeba zachować zdrowy rozsądek. Myślę, że nikt na forum nie da Ci recepty na to jak prawidłowo dobrać rozmiar spodni narciarskich i kurtki. Jedyny właściwy i sensowny sposób to mierzenie. Musisz się w tym czuć swobodnie ale w żadnym wypadku odzież nie powinna być - jak to określiłeś -"przewymiarowana" i "przydługa"! Raczej lekko dopasowana! Jest to jednak odzież sportowa i zasady dotyczące prawidłowej długości rękawów koszuli wizytowej czy marynarki nie będą miały tu zastosowania. A więc spodnie nie muszą się lekko załamywać na butach. Spodnie narciarskie z reguły najlepiej się prezentują w komplecie z butami narciarskimi, a nie wizytowymi. Pamiętaj też, że współczesna odzież sportowa, również narciarska to bardzo zaawansowany technologicznie produkt. Jeśli przy doborze odzieży na narty miałbym zwrócić uwagę na jakiś szczególny aspekt to moim zdaniem jest to "warstwowość" ubioru. Szczególnie polecam Twojej uwadze pierwszą warstwę czyli bieliznę termoaktywną. Są przystępne cenowo produkty, które prezentują dobrą jakość. Drugą warstwę może stanowić bluza polarowa o różnej gramaturze w zależności od potrzeb, a trzecią kurtka. Czasami drugą warstwę można pominąć. Ale to już zależy od aury. Pewne podstawowe wiadomości znajdziesz tu: http://www.skionline.pl/sprzet/vademecum-ubioru-narciarskiego,sprzetowe-abc,144.html i tu: http://www.skionline.pl/sprzet/jak-dobrac-bielizne-termoaktywna,sprzetowe-abc,145.html Co prawda artykuły są sponsorowane ale ogólnie można się zorientować o co w tym wszystkim chodzi. Choć niestety, sporo tu zależy od zasobności portfela bo najbardziej zaawansowane technologicznie produkty wiodących producentów potrafią sporo kosztować. A teraz.... do sklepu! I mierz, mierz, mierz! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...