Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Vratna


andre372

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 years later...
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...

Wczoraj jeździłem na Pasiekach ok 2h, niestety wpadlem późno a wyciągi do 15.30. Celem był Chleb ale nie spojrzałem dokładnie ze chodzi tylko w weekendy. Niestety znowu sie nie udało ;(. Pasieki jak to Pasieki, nie zmieniło sie to miejsce specjalnie od czasu gdy byłem tam 10 lat temu. Trasa otwarta po prawej stronie, ludzi malo, warunki sniegowe dobre jak ten ten moment dnia. Z tego co widziałem zlikwidowali juz całkowicie orczyki na Prislopie i Tizince, kiedys spedziłem na nich duzo czasu :(. Generalnie taki świetny srodek a tak sie marnuje. Inni poszli do przodu, tutaj stagnacja.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewangelizator napisał:

Wczoraj jeździłem na Pasiekach ok 2h, niestety wpadlem późno a wyciągi do 15.30. Celem był Chleb ale nie spojrzałem dokładnie ze chodzi tylko w weekendy. Niestety znowu sie nie udało ;(. Pasieki jak to Pasieki, nie zmieniło sie to miejsce specjalnie od czasu gdy byłem tam 10 lat temu. Trasa otwarta po prawej stronie, ludzi malo, warunki sniegowe dobre jak ten ten moment dnia. Z tego co widziałem zlikwidowali juz całkowicie orczyki na Prislopie i Tizince, kiedys spedziłem na nich duzo czasu :(. Generalnie taki świetny srodek a tak sie marnuje. Inni poszli do przodu, tutaj stagnacja.

Prislop (na mapie cyfra 3) się poszedł.... jakieś 3-4 lata temu. Pamiętam ten orczyk, jeździłem na nim. Był ciekawą alternatywą. Tizince (na mapie 2) to już kupę lat nie działały.

Niestety ta dolina narciarsko podupadła bardzo (nie mówię o skiturach). Wiele lat temu takie miejsca były alternatywą do polskich ON. Podobnie inne ośrodki na Słowacji.

@ewangelizator   jeśli byś zajrzał w te okolice ponownie - ja polecam malutki ON na końcu wsi Zazriva - w przysiółku Kozinec. Ciężko tam dojechać, i jest tam tylko jeden wyciąg orczykowy już (reszta wyciągów jest zrujnowana). Z tego jednego orczyka który ma ok 1000 m, można wyciągnąć z 5 km tras. 

Całkiem niedaleko też jest ośrodek narciarski Velka Lucivna, z jedną z najstromszych tras narciarskich na Słowacji. Niestety połowa wyciągów, poza tym jednym starym krzesełkiem nie działa. Tam stagnacje widać dużo bardziej.

 

Pytanie do tych którzy kojarzą.

Na Paseky była kiedyś jakaś kolejka której ruiny straszą obecnie. Znalazłem jedną mapkę, na której była zaznaczona. Oznaczyłem ją cyfrą 1. Czy ktoś kojarzy co to była za kolej, i kiedy ją zlikwidowano?

 

Na Pasekach jest taka ciekawa wyrwirączka, czy ktoś kojarzy jakie spełnia funkcje? Widziałem nieraz jak ten wyciąg pracował. Zaznaczyłem ją czarną grubą kreską i podpisałem numerem 4.

 

 

Vratna 1.png

Vratna 2.png

Vratna 4.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za ten Kozinec, w ogóle tego nie kojarzę, 

jesli chodzi o Lucivną - jeżdziłem tam chyba kiedys, znudziła nam sie Kubinska i podjechaliśmy tam ale z tego co kojarzę było słabo ze śniegiem

znalazłem taka mapkę, to jest chyba jeszcze cos innego?

image.png.0320a4c66750649e66868ce05d44ec26.png

 

co do nr 1, pamietam czasy w połowie lat 2tysiecznych gdy siadalismy ze znajomymi z wydrukowanymi mapami wyciągów i zastanawialiśmy sie gdzie by tu na Słowacje podjechać, Vratna była zawsze jedna z głownych opcji do rozważenia, bardzo dobrze pamietam ze na mapkach był ten wyciąg, była nawet chyba jakas interaktywna mapka na stronie Vratnej, gdzie ten wyciąg był zaznaczony, by może był to jakis projekt

w samej Vratnej byłem w tym czasie 2-3 razy, zawsze kończyło sie na jeździe na Pasiekach i Gruniu, nie kojarze zupełnie wyrwirączki, Chleb tez zawsze byl zamkniety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ewangelizator napisał:

dzieki za ten Kozinec, w ogóle tego nie kojarzę

 

Kozinec to jeden z tych małych ośrodków narciarskich który mnie urzekł. Jest tam pusto, i niewiele ludzi przyjeżdża. Niewiele ludzi wie o jego istnieniu. To czy wyciąg się otworzy to też zagadka, ich strona internetowa (jak większość słowackich ON) jest nieaktualizowana. Najlepiej zadzwonić do starosty Zazrivej (odpowiednik wójta gminy), bo to on odpowiada za uruchomienie wyciągu.

vleky_01.jpg

Niestety działa tylko ten wyciąg po prawej. Te dwa po lewej to wraki. Z tego jednego wyciągu można zrobić parokilemetrowy zjazd. Naprawdę świetne.

52 minuty temu, ewangelizator napisał:

znalazłem taka mapkę, to jest chyba jeszcze cos innego?

Zupełnie inne miejsce, oddalone od tego ze 100 km

46 minut temu, ewangelizator napisał:

co do nr 1, pamietam czasy w połowie lat 2tysiecznych gdy siadalismy ze znajomymi z wydrukowanymi mapami wyciągów i zastanawialiśmy sie gdzie by tu na Słowacje podjechać, Vratna była zawsze jedna z głownych opcji do rozważenia, bardzo dobrze pamietam ze na mapkach był ten wyciąg, była nawet chyba jakas interaktywna mapka na stronie Vratnej, gdzie ten wyciąg był zaznaczony, by może był to jakis projekt

 

Tu najprawdopodobniej to stare jednoosobowe krzesło:

3a8d4420bbb8a585832df79aeb87b84163e0aa2b

Nie projekt, nie mogę się doszukać moich zdjęć, więc znalazłem w google maps. Kojarzysz to? Popatrz na zdjęcie i zrzut z satelity.

Paseky.png

Paseky 2.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...