Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Plose czy Gitschberg Jochtal


waldemort

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Zwracam się do Was o radę.

Docelowe miejsce pobytu Val di Fassa (Pozza), termin 26.01.-02.02.

Żeby wykorzystać czas na maksa chciałbym sobotę 26.01. wykorzystać na szusowanie.

W związku z tym planuję wyjechać z domu w piątek 25.01. Nocleg w Mikulovie, a w sobotę wcześnie rano (4.00.) kierunek Brenner i myślę, że ok. 11.00. będę w Valle Isarco.

I tu mam dylemat, który ośrodek wybrać Plose czy Gitschberg Jochtal? Co lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ośrodku Gitschberg Jochtal nie byłem więc trudno mi go oceniać. Byłem natomiast na Plose i to kilkukrotnie! :cool:: . Ogólnie rzecz ujmując jest chyba jednak bardziej znany. Rozumiem, że chcesz tam wskoczyć z biegu żeby nie stracić soboty? Nieźle! Jeśli Twój plan się powiedzie będziesz miał około 5-6 godzin na zapoznanie się z ośrodkiem. A moim zdaniem warto! Na górę śmigasz kabinką, a dalej masz do dyspozycji 7 wyciągów krzesełkowych. Pamiętam, że nie wszystkie stanowiły cud techniki ale co tam! "Najlepsze" było takie dość stare, chyba trzyosobowe (jeśli dobrze pamiętam) krzesło na sam szczyt (Monte Fana), na którym można było nieźle zmarznąć. Ale w 2010 zamontowali tam zupełnie nowiusieńką sześcioosobową kanapkę, której niestety nie miałem jeszcze możności przetestować. Ale myślę, że komfort się zdecydowanie poprawił. :rolleyes:: Na Plose każdy znajdzie coś dla siebie - są trasy łatwiejsze są i trudniejsze.

. Oczywiście perełką jest trasa Trametsch - najdłuższa w Południowym Tyrolu, o długości 9 km i różnicy poziomów 1400 m (chyba to liczą od samego szczytu!). Trudno jednoznacznie ustalić jaki poziom trudności owa trasa reprezentuje bo różnie się ją oznacza na różnych mapkach - raz na czarno, raz na czerwono. Jeśli na czarno to chyba jednak nieco na wyrost - ot porządna czerwona trasa! :cool:: Jadąc nią w dół można podziwiać przepiękne widoki no i spojrzeć z góry na Brixen. Na Trametsch najlepiej wyruszyć na samym początku bo pod koniec dnia może być już nieco "zryta". Jeśli już o widokach mowa to z Plose rozpościerają się naprawdę zapierające dech w piersiach widoki na Dolomity. Żeby tylko pogoda dopisała. A z nią różnie bywa. Ja niestety częściej miałem mgłę i chmury niż słońce. Reasumując - polecam Ci ten ośrodek tym bardziej, że masz na niego jeden dzień. Myślę więc, że się nie znudzisz. Jeśli będziesz miał czas to zostaw sobie choćby godzinkę na to żeby wskoczyć do Brixen (Bressanone). Wyjątkowo urokliwe miasteczko i moim zdaniem warto zrobić sobie choćby krótki spacerek po starówce. Życzę udanych ferii i miłego szusowania! :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...