Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

łes2Alpes 9-16.12.2012 krótka relacja


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj wróciłem z L2A tydziń pobytu z przejazdem autokarem. Warunki super. Od 80 do 180 cm sniegu. W noc przyjadu spadło ok. 40 cm puchu. Na sześć dni na stoku cztery dni bezchmurnej, słonecznej pogody, jeden dzień z zachmurzeniem i jeden typowo grudniowy: silny wiatr, mgła i snieg. Jak na grudzień super. Ludzi b. mało wrecz bezludnie. Czynne ok. 50 - 60 % wyciągów i tras. Wszystkie główne i umozliwiajace swobodna komunikację mniedzy nimi. Trasy na bieżaco przygotowywane, nawet czarne co we Francji jest raczej rzadkością. Sam osrodek dla mnie super. Duzo przestrzeni, znaczna różnica wysokości / od 1650m do 3400m/. Trasy zróznicowane . Duża ilość czeronych i czarnych wszystkie długie szerokie, wszystkie ponad granica lasu. Jeden z wiekszych lodowców na jakich jeździlem. Poza lodowcem mogę go porównać do La Plagne.PozdrWojtek

100.jpg

048.jpg

060.jpg

096.jpg

103.jpg

100.jpg.9c3413e51172ea46bb04424011a96b0d.jpg

048.jpg.9d18333eb8b36669b2d4f000803df188.jpg

060.jpg.93056b21ba2663f19dc74203f95b87ab.jpg

096.jpg.86a253a5f6d25d23f2e3e047c0fefca5.jpg

103.jpg.4cb3b6270e229198f63e6be7d60d0e0f.jpg

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim czasie na forum sporo relacji jest właśnie z Francji. Ale chyba się trudno dziwić bo rzeczywiście jest co relacjonować. Widać na zdjęciach, że warunki były jak się patrzy. Coraz większej ochoty nabieram, żeby kiedyś odwiedzić Francję. Może jeszcze nie w tym sezonie ale zresztą kto wie?

Piszesz, że jechałeś autokarem. Wycieczka organizowana przez jakieś biuro czy też sami się organizowaliście?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aressi jak jesteś zainteresowany to daj znać,może znajdzie się miejsce dla Ciebie

Wyjeżdżamy 4 stycznia do Les Arcs Paradiski :wink:

Kurczę Marcin, toż Ty dopiero co wróciłeś! :eek: :biggrin: A tak na poważnie to wielkie dzięki za propozycję! :cheerful: Brzmi naprawdę zachęcająco tylko ...... że raczej nie dam rady. :sorrow: Przewącham jeszcze temat ale szanse są marne. Ale jeszcze raz serdeczne dzięki. Może następnym razem? Jeśli oczywiście zechcesz kiedyś w przyszłości ponowić taką propozycję! :cool::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jezdziłem swoim autem ale we dwie osoby sie za bardzo nie kalkuluje i juz mi sie niechce,szczególnie w grudniu. Pozań - L2A łacznie z postojami 19h. Trzeci raz do Francji na narty jechalem autokarem. Tragedii nie ma juz sie nauczyłem jak to przezyć:biggrin:. Wyjazd z Poznańskiego biura oraganizacja po raz kolejny 100%. Nie napiszę z jakiego bo nie wypada i nie mam interesu :applause: Pisz na priv. 12 stycznia jadę tez autokarem do Les Meniuers.

Pozdr

Wojtek

P.S.

Tak w poniedziałek był typowy grudniowy snieg, mgła i wiatr.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jezdziłem swoim autem ale we dwie osoby sie za bardzo nie kalkuluje i juz mi sie niechce,szczególnie w grudniu. Pozań - L2A łacznie z postojami 19h. Trzeci raz do Francji na narty jechalem autokarem. Tragedii nie ma juz sie nauczyłem jak to przezyć:biggrin:. Wyjazd z Poznańskiego biura oraganizacja po raz kolejny 100%. Nie napiszę z jakiego bo nie wypada i nie mam interesu :applause: Pisz na priv. 12 stycznia jadę tez autokarem do Les Meniuers.

Pozdr

Wojtek

P.S.

Tak w poniedziałek był typowy grudniowy snieg, mgła i wiatr.

Sie wie! Sporo można wytrzymać żeby się dostać w takie fajne miejsce! My ze szwagrem nie takie rzeczy .....:biggrin:! Z Poznania do L2A autokarem w 19 h, z postojami? To nie tak źle!

Cholera! Popularna ta Francja! :eek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w L2A tym samym terminie. Jednak moja opinia jest trochę inna - trasy w większości ok. jednak wyciągi trochę z innej epoki, jeden z lepszych Le Diable puścili dopiero w piątek po opadzie 50cm śniegu. Byłem kiedyś w 3 dolinach i do nich L2A nie ma startu. Wg. mnie Francuskie Alpy nie są warte tych 17 godzin jazdy samochodem, a o autobusie nie wspomnę:wink: no ale co kto lubi. Aha i piwo na stoku 8 ojro:mad::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja bym jeszcze dodal

1) duzy plus za sama miejscowosc, klimatyczna, ladnie polozona, multum knajpek gdzie mozna po nartach przysiasc na shocika albo piweczko.

2) minus oczywiscie za ceny i bardzo stare kanapy.

3) najwiekszy minus za to ze w piatek, nie przygotowali wcale tras, mimo ze bylo troche czasu na to. We wloszech mi sie nie zdarzylo czegos takeigo spotkac, a i w 3 dolinach po opadach sniegu ratraki chodzily do 9 rano. Tutaj pustki.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...