Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty w turcji erzurum


kruger27

Rekomendowane odpowiedzi

Wybierałem się tam 13 grudnia bo odwiedziłem ten resort w maju,tuż po końcu sezonu, na rowerze i wyglądało dobrze,ale zraziła mnie całkowita niemożliwość uzyskania info śniegowego.Pierwszy raz Itaka miała lecieć 13 grudnia,odwołano,jak sie domyślam z braku chętnych,następny też,dopiero na Sylwestra udało im się zgromadzić grupę,którą spotkał los,jak w linku...

W prognozie jest opad 1 cm śniegu w ciągu 3 najbliższych dni...

W marcu nie powinno być już problemów ze śniegiem.

Edytowane przez lski@interia.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pacjent od linku powyżej jest nadgorliwy na zasadzie nie złowiłem złotej rybki to jest tragedia i trza o zwrot kasy do biura wystąpić otóż działa większość wyciągów w górnych partiach jest przewiany śnieg z 70 km w dwóch ośrodkach czynne jest ponad połowa więc może gość miał ochotę zjechać z z tych 3140m jak się nie udało to siedzi i narzeka jutro dołącze linki do kamer na stokach sami ocenicie owszem zwykle śniegu jest więcej ale w zeszłym sezonie szczególnie Włochy odczuły jego niedostatek moim zdaniem oferta za 2000zł w 5-gwiazdkowym hotelu z opcją all nie jest do końca taka naiwna i może nieść pewne ryzyko są osoby które nie mają ochoty lub zdrowie nie pozwoli na pokonanie 70-80 km tras dziennie bo wystarczy 10-15 km i zjechać kulki w basenie pomoczyć popijając drinka ja osobiście będę w tym ośrodku od 3 stycznia zdam relację na bieżąco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owszem starszy hotel 4 gwiazdki w opcji fb równocześnie jest xanti resort z 2011r za 2600zł jestem zdania nie pojedziesz nie zobaczysz wybrałem pośrednią oferte aby w razie nieprzewidzianych kłopotów było co robić basen sauna hammam kac itp jeżeli się sprawdzi w lutym wezmę dzieciaki np.do dedeman resort życie jak zwykle wszystko wyjaśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruger jako ten zaciekawiony rozpoczął wątek, zadał pytanie jak tam jest, ale najwidoczniej odpowiedzi niezbyt przychylne nartowaniu tureckiemu nie były mu w smak więc zaczął dezawuować ich autorów. Wygląda trochę na wysłannika biura podróży, który stara się wzbudzić zainteresowanie ofertą udając zainteresowanego potencjalnego klienta.

No i rozwala mnie argument, że nic to że mało śniegu i otwartych stoków bo niektórym starczy 10-15 km stoków... to po co się tam pchać ogóle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę człowieku nie doczytałeś, czynne z 70km jest ponad połowa, czyli ok 40 km. Pisząc o 10-15km miałem na myśli dzienne przejazdy na zasadzie 8-10 zjazdów i hotelik, pytanie zadałem na dwa dni przed rezerwacją imprezy, którą załatwiałem w sobotę. Pierwsze odpowiedzi pojawiły się o 22 i były dla mnie wstrząsające. Na własną rękę zorganizowałem dostęp do hotelowych kamer, a po ich uruchomieniu zeszło mi ciśnienie, bo ludzie w najlepsze śmigają. Na przyszłość czytaj ze zrozumieniem zanim dodasz kąśliwą uwagę. Tutaj linki do kamer:

1. Z Hotelu Xandu: http://www.xanaduhotels.com.tr/live.asp?id=3&content=live-cam

2. Trasy położone wyżej : http://212.253.87.164:82 (Te 2 linki trzeba otwierać przez internet explorera, pobrać wymagane wtyczki itd.)

: http://212.253.87.164:81

Sam pisałem do wszystkich hoteli w okolicy, żeby przysłali mi jakieś kamery albo chociaż info o śniegu i stąd mam te linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę człowieku nie doczytałeś,.........Na przyszłość czytaj ze zrozumieniem zanim dodasz kąśliwą uwagę....

Spoko, spoko.... nie denerwuj się, czekamy na obszerną relację po powrocie, oczywiście z materiałem foto i video.

Baw się dobrze:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pisałem do wszystkich hoteli w okolicy, żeby przysłali mi jakieś kamery albo chociaż info o śniegu i stąd mam te linki.
Jeżeli sam pisałeś, to znaczy że musisz być pracownikiem pewnego biura turystycznego, które już przed świętami (ok. 19-tego) uruchomiło te kamerki na swojej stronie.Tutaj masz zrzut ekranu z ich info

er.jpg

A co do kamery z hotelu Xanadu, to bez pisania masz ją tutaj:http://erzurum.pl/

er.jpg.217ba265cd9ba49c0a25c1df5301879b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za linki i kamerki - zawsze dobrze obadać sprawę. Wieczorem niewiele widać ale mam wrażenie że ten śnieg taki armatkowy. Sprawdzę jeszcze rano.

mi udało się znaleźć jeszcze w miare porządna skimape http://www.itaka.pl/cms/img/1/ski_maps/erzurum_f.jpg

Jak sam pisałeś to jest 70 km w dwóch ośrodkach. Skoro czynna jest połowa stoków to mamy do dyspozycji 35 km, czyli powiedzmy 20 w jednym i 15 w drugim. 20 km do dyspozycji (bo nie przypuszczam aby w ciągu dnia był sens skakania pomiędzy ośrodkami) to nie jest ilość powalająca, można się szybko znudzić. Jeśli komuś wystarcza zjechać kilka razy a potem na basen... ok. Ale to już raczej temat na forum miłośników Turcja-all inclusive niż dla miłośników narciarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sam pisałeś, to znaczy że musisz być pracownikiem pewnego biura turystycznego, które już przed świętami (ok. 19-tego) uruchomiło te kamerki na swojej stronie.Tutaj masz zrzut ekranu z ich info[ATTACH=CONFIG]8153[/ATTACH]A co do kamery z hotelu Xanadu, to bez pisania masz ją tutaj:http://erzurum.pl/
Już nie mam siły... Wytłumacz mi Swój punkt widzenia, bo powiem szczerze, że totalnie nie ogarniam dlaczego sądzisz, że pracuję dla jakiegokolwiek biura. Po prostu mi to wytłumacz. Kupiłem wycieczkę za grubą kasę, a następnego dnia dowiaduję się z jakiegoś postu na stronie, że nie ma śniegu i wywaliłem kasę, żeby pociapciać się w basenie. Wyobraź sobie, że nie jest to szczyt moich marzeń, więc zacząłem na własną rękę szukać info o tym śniegu, bo po polsku nigdzie tego nie znalazłem. Nie znalazłem nawet na zagranicznych stronach, więc napisałem do zakichanych hoteli, żeby dali mi jakieś info, bo chcę wiedzieć w co się wpakowałem. Rozumiem, że znalezienie maila do hotelu i napisanie 3 zdań po angielsku to umiejętność wykraczająca poza możliwości zwykłego człowieka i oznacza, że jestem agentem biura, tak? Nie no, tak jak mówię, wytłumacz mi, dlaczego tak myślisz, bo naprawdę mnie to intryguję. Poniżej zrzut ekranu z odpowiedzi z hotelu, ale w sumie stwierdziłeś, że pisząc mail do hotelu muszę być agentem turystycznym, więc czy ten zrzut coś zmienia :P

EmailTurcja.jpg

EmailTurcja.jpg.198a4bc95e8d8599b0444f16da02eaf9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy czy ma ktoś jakąkolwiek wiedzę na temat tras warunków przygotowania tras w tej lokalizacji mam bardzo ciekawą ofertę na ten region lecz jak zwykle mam pewne wątpliwości może ktoś coś podpowie itaka mocno promuje ten rejon a z jokera ta oferta wydaje się bajeczna

Raz piszesz, że oferta bajeczna, a potem, że wywaliłeś grubą kasę....

Czy można rozumieć że oferta co prawda bardzo droga ale oferuje w zamian bajeczne warunki? (70km podzielona na dwa odrębne ośrodki - bajka...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i oznacza, że jestem agentem biura, tak? Nie no, tak jak mówię, wytłumacz mi, dlaczego tak myślisz, bo naprawdę mnie to intryguję.

Poniżej zrzut ekranu z odpowiedzi z hotelu, ale w sumie stwierdziłeś, że pisząc mail do hotelu muszę być agentem turystycznym, więc czy ten zrzut coś zmienia :P

[ATTACH=CONFIG]8154[/ATTACH]

Myślę, że podobnie jak na wielu forach tak i na tym jesteśmy bardzo wyczuleni na próby "marketingu szeptanego" - coś się kolegom nie do końca zgadzało i stąd taka reakcja...

Mapka wygląda interesująco - kilometrów co prawda nie za dużo ale może rzetelnie podane??? Trudno nie zauważyć dominującego czarnego koloru - dla mnie kolejna zaleta. Konfiguracja terenu też bardzo urozmaicona i wygląda, że opcji pozatrasowycj jest dużo. Zjazdy oboma "1" zapowiadają się bardzo ciekawie...

Byłoby świetnie gdybyś mógł napisać relację z wyjazdu a w szczególności podał koszty karnetów, restauracji. Zamieść koniecznie trochę zdjęć, także tych obok trasy. Jak często tam pada i ile jest pokrywy śniegowej. Napisz jak z frekwencją itd, czy gondola jest rzeczywiście 4osobowa, czy te dwusobowe krzesełka to "rupiecie".

Udanych szusów

Wiesiek

Edytowane przez Wujot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy link

Witam wszystkich,

również jestem zainteresowany warunkami narciarskim panującymi w Erzurum (ciężko coś znaleźć) ale jak ktoś zainteresowany wirtualnym spacerem można zajrzeć tu:

http://www.erzurumpanoramik.com/index.html

Czekam na relację od kogoś kto był na miejscu...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Turcji w lecie :) i powiem szczerze nie przepadam za tym krajem ...

Myślę, że w narciarstwie chodzi o coś więcej niż tylko 40 km naśnieżonych tras na wysokości 3000 m npm. Kraje Alpejskie są pewną tradycją i kolebką narciarstwa i każdy kto tam był to docenia i czuje ten specyficzny klimat i kulturę :) Może dlatego pomimo, że można w Polsce za te pieniądze jeździć cały sezon to jednak jedziemy na tydzień chociaż w Alpy.

Można szukać egzotyki i niższych cen ale w moim odczuciu Turcja to już trochę zbyt wielka egzotyka i też nie za małe pieniążki ...

Pozdrawiam! ;)

Szymek

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zjeździłem ze znajomymi Turkami na rowerze wschodnią Turcję,Kurdystan,jeszcze w czasach,gdy było to niebezpieczne,bo często były zamachy PPK, i bardzo ją lubię.A Erzurum ma klimat,którego nie mają podalpejskie kurorty-duże miasto z licznymi zabytkami,stara turecka łaźnia,której nie odwiedzają turyści ,jedyne w Turcji restauracje z kebabem na poziomym ostrzu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy czekają na opinie kogoś kto był na miejscu więc z przyjemnością się podzielę . Więc byłem w terminie 27.12.12 - 03.01.13 oczywiście oferta Itaki , hotel Xanadu Snow White . Jeżeli chodzi o hotel to rewelacja . Hotel jest nowy na wysokości prawie 2100m , jedzenie rewelacja (bufet szwedzki śniadanie,obiad,kolacja ) wszystko bardzo smaczne i bardzo duży wybór . Dodatkowo od godziny 17.00-18.00 w lobby był tak zwany TEA TIME czyli herbata , kawa i ciasteczka oczywiście za darmo . Codziennie podczas kolacji była muzyka na żywo . Basen bardzo przyjemny z ciepłą wodą . Rewelacyjnie rozwiązanie dla narciarzy , wychodzimy z pokoju , przechodzimy przez recepcje i wchodzimy do przebieralni narciarskiej gdzie mamy szafki na sprzęt , ubieramy buty , bierzemy narty i wychodzimy bezpośrednio na stok . Wyciąg hotelowy czynny od 8-20 . Trasy mają naśnieżanie więc były najlepiej przygotowane w całym regionie (tu było śniegu pod dostatkiem ) .Czynne dwie trasy czarne , jedna czerwona i jedna niebieska . Nieczynna była tylko jedna czerwona przecinka o długości około 800 m . Ogólnie było luzno . Przez dwa dni w godzinach szczytu była kolejka na 4 min stania , to dlatego , że tylko tu były normalne warunki . Trasy dobrze przygotowane ale przez 3 noce włączali naśnieżanie no i na rano już się nikomu nie chciało rozepchnąć kup śniegu ratrakiem . Ogólnie w hotelu po angielsku da się porozumieć ale poza hotelem np. gdzieś na wyciągu to tylko na migi . Przejdzmy do ośrodka Palandoken . Sobota - wszyscy mówią , że ośrodek nie chodzi . Wybraliśmy się więc to sprawdzić . Okazało się , że chodziła gondola do stacji pośredniej oraz jeden wyciag krzesełkowy . Ale warunki ?? coż , 5 zjazdow bez patrzenia pod narty i nadają się do kosza . Praktycznie na trasach 1-2 cm śniegu , kamienie , ziemia , miejscami gdzie im nawiało śniegu dało się przejechać 100 m na luzie . Byliśmy tam około godziny 15.30 i zobaczyliśmy parodie a mianowicie Turcy zapinają armatkę do ratraka i wyciągają 200 m wyżej . Kierowca wsiada do ratraka , zaczyna jechać a z tyłu armatkę pcha dodatkowo 6 Turków , następnie jeden odpina armatkę a pozostałych 6 się przygląda . Załamani warunkami wracamy do hotelu i liczymy na opady śniegu zapowiadane na niedziele . Opady rzeczywiście były ale spadł ledwie 1 cm na wysokości hotelu . W wyższych partach widocznie coś te opady pomogły bo w poniedziałek dostaliśmy informacje o otwarciu nowych tras , najbardziej ucieszyło nas otwarcie czarnej 1 o długości około 8 km . W poniedziałek byliśmy na wycieczce w górach Kaukazu , ośrodek narciarski Sarikamis . Zdecydowaliśmy się bo podobno były rewelacyjne warunki i dużo śniegu . To prawda , wszędzie około 50 cm śniegu , na trasach brak naśnieżania więc tylko to co napadało ale żadnych przetarć , trasy przygotowane profesjonalnie , temperatura około -4 i cały dzień słońce . W ośrodku około 30 km tras ale drzewa rosły bardzo rzadko więc można były jezdzić wszędzie poza trasami , była jedna specjalna trasa nie ratrakowana . Świetne widoki . Z hotelu podróż trwała 2 godziny . Ogólnie wszystko rewelacja . Poniedziałek - czas na Palandoken . 9,30 wyjezdzamy skibusem z hotelu . Kupujemy bilety jeden wjazd gondolą czyli 5tl ( 10 zł ) . Bilety mają jeszcze takie papierowe które trzeba włożyć do czytnika . Tylko dwa rodzaje : jeden wjazd lub cały dzień w cenie około 80 zł . Dobra rada dla wszystkich tam przebywających (sami tak robiliśmy) , kupujemy jeden wjazd który sprawdzają przy gondoli . Wyżej już nikt nie sprawdza a czytniki nie działają , czyli to najtańszy ośrodek bo można jezdzić cały dzień za 10 zł . Wjeżdzamy na szczyt 3140 m , widoki boskie , pogoda plaża-żadnej chmurki , kierujemy się więc na czerwoną nartostradę która dojedziemy do trasy na której działa orczyk . Trasa łagodna , nad przepaściami , wąska ale widoki rewelacja . Dojezdzamy do orczyka przy którym jest otwarta trasa czerwona o długości około 800 m , super przygotowana i szeroka . Tam spędzamy godzinę i jedziemy dalej w dół 8 km niebieską trasą widokową . Dojezdzamy do 2-os. krzesełka i wjezdzamy na wysokość połstacji gondoli , zjezdżamy pod dolną stację 2- os. krzesła na szczyt . Jest ono bardzo długie , jechaliśmy nim 14 min . Jedziemy czarną jedynką , trasa piękna , długa ( 8 km ) i ostra ale tutaj dużo śniegu , niema najmniejszego kamyczka . Jezdziliśmy tam jeszcze 2 godziny po czym wróciliśmy do hotelu bardzo zadowoleni . W środę mieliśmy jechać do Konakli ale we wtorek wieczorem dostaliśmy wiadomość , że jedyna niebieska trasa którą rano otwarli już jest nie przejezdna . Pozostałe dni spędziliśmy na Paladoken i Xanadu . Pogodę mieliśmy super , 6 dni samego słońca , i w ciągu dnia lekki mróz . Ogólnie wszystkim polecam pod warunkiem , że jest dużo śniegu . Gdyby ktoś miał jakieś pytania , chętnie odpowiem . Chciałbym zamieścić zdjęcia , może redakcja by jakoś pomogła ??? Zrobiłem też film przy pomocy kamery go pro który niebawem wrzucę na Youtube . Jak się pojawi napiszę link .

  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż jestem na miejscu od czwartku i co po turecku jakoś to będzie ogólnie informacje z itaki mijały się z prawdą w ośrodku przejezdne jest ok z 5-7km tras w tym ok2 km należących do hotelu xandu których nie obejmują skipasy drugi ośrodek zamknięty od wczoraj pada śnieg ok 10cm ale nie ma kto przygotować tras ratrakami i jazda w kopnym nawianym na trasy śniegu zniechęciła nas po 1/h jutro też ma sypać interwencje u rezydenta nić nie dają na szczycie jest kilkadziesiąt ton sztucznego śniegu i twierdzą że nie mogą się dogadać z władzami miasta w sprawie przygotowaania tras krótko mówiąc lipa po powrocie złoże reklamację poza tym hotel transfer ok żarcie dobre chociaż hotel renessans to 5 gwiazdek widział tylko na papieże jutro postaram się coś napisać narazie lece na basen i wygrzać się w saunie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...