Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty w turcji erzurum


kruger27

Rekomendowane odpowiedzi

Piwo to z pewnością będzie dobre! Będzie to EFEZ! ( no chyba że preferujesz takie bardziej uderzajace- tzw. mocne). Gorzej z zagryzką, bo możesz mieć do wyboru dwa rodzaje wędlin; ceglato-czerwonawo-fioletową, o konsystencji zblizonej do mortadeli - podobno wieprzową, lub biało-kremową- drobiową. Obie wersje niewiele różnią się w smaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wieje to mało powiedziane prawdziwa zamieć śnieżna ok80km/h wszystko stoji ale śnieg z tras zwiewa bo nie ratrakują na bieżąco przy xandu warunki idealne ale wyciąg stoi kolejny dzień w hotelu jutro nawet jak przestanie wiać zanim ruszą kolejki trasy muszą przejść kontrole lawinową jeśli będzie pomyślna to ruszą ok 12 chociaż szczeże w to wątpie sypać ma do czwartku a na piątek przewidują spadek temperatury do -50 stopni jakaś masakra co do hotelu to tak jak pisałm max 4 gwiazdki basen na zdjęciach wygląda o wiele bardziej okazale zaniedbane posadzki zczerniałe fugi itp sauna sucha w miare nowa porowa troche zmęczona siłownia wporządku jedzenie jak pisałem dobre ale trochę za mało urozmaicone trunki ok nie rozcięczane droga narciarnia ok 35 euro tydzień w żadnym razie nie kupować karnetow w polsce na miejscu ok 20 euro dzień a prawda jest taka że można pojezdzić za 3 euro dziennie bo na górze nikt nie kontroluje skipasów warto wykupic all bo piwo czy kawa 5 euro nie wspominając o mocniejszych drinkach serwis nart 30 euro straszną mam ochote napisać coś o trasach ale na razie nie mam takich możliwości bo to co przejechalem to 10% jednego ośrodka

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

działa lylko podczas posiłków po 22 zwijają bar starczy ci all na na 1osobe ludzie biorą po 2-3 drinki na raz i nie zwrawacają na to uwagi osoby które jadą jutro jężeli mają gorsze narty to niech je wezmą mimo opadów na trasach dalej dużo kamieni drugi ośrodek nadal stoji na szczycie zagrożenie lawinowe gondola działa do połowy polityka poszczegulnych hoteli w stylu kargula i pawlaka jeden nie pozwoli drugiemu korzystać z swoich wyciągów

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... tak czytam jak się akcja rozwija i cały czas mam wrażenie, że to takie narciarstwo na siłę, albo też inaczej, próba połączenia wszystkiego na siłę. Kota bym dostała gdybym pojechała do opisanego w tym wątku ośrodka z nastawieniem na jazdę na maxa.

Zdarzyło mi się oglądać ośrodki narciarskie w różnych dziwnych krajach zawsze było to samo-spory potencjał natury,armaty i wyciągi takie same jak w Alpach a miejscowa kultura gospodarowania ściągała to wszystko na dno,jak inne dziedziny życia.Dlatego wizyty w Gruzji,Iranie ,Maroku,Turcji czy Izraelu na nartach mają sens tylko jako uzupełnienie pobytu stricte turystycznego i bez więlkich oczekiwań.Dwa lata temu ,przed Uniwersjadą właśnie w Palandokan spotykałem na Moeltallerze wielką reprezentację tureckich alpejczyków,którzy mówlil,że jak trenować-to tylko w Alpach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tego wątku nie mogę powiedzieć żeby mnie jakoś szczególnie ciągnęło w tamte strony w celu uprawiania narciarstwa. Ale akurat na tym podglądzie to nie wygląda to aż tak przerażająco jak to opisują "nasi wysłannicy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby ta Turcja była gdzieś koło Słowacji lub zaraz za Sanem, ale jest daleko. Trzeba tam lecieć samolotem, a to znacznie podnosi koszty. Jak ogladałem Uniwersjadę to się napalałem! Z Waszych relacji widać że tan kierunek należy sobie odpuścić. Przynajmniej na razie! I za to dziekuję Wam, "wysłannicy" Skionline!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego trzeba podchodzić z innej strony. Kto był w Alpach n-razy i ma je zjeżdżone, zaliczył sobie Andorę, Tatry i co tam jeszcze jest w okolicy PL, to szuka czegoś innego, nawet kosztem super wyciągów i tras alpejskich. A, że przy okazji za w miarę przystępną cenę zaliczy sobie hotel 5*, przeleci się samolotem, zawiązą go busem pod hotel itp., to dodatkowo wpływa na zaineresowanie tą ofertą. Jest grupa narciarzy, (można ich nazwać niedzielnymi, jak kiedyś kierowców samochodów), których taka oferta interesuje, bo nie widzą potrzeby być pod wyciągiem o 8.55, pierwszą gondolą w górę, zaliczyć sztruksik pierwszy (jak dziewicę) i zjedżają o 16 (przed zamknięciem trasy, bo potem gonią), a po drodze piją herbatkę nie ściągając nartek i zapominając, że sikać też trzeba. Sorry, tak trochę mi się napisało.:stupid:

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mareknot" dobrze piszesz, ale żeby sztruks porównywać do dziewicy! Wg mnie najlepsze są te po 40, o wiele lepsze od tych z 3 i 4 roku studiów, łapiące mężów, czy te zdające sobie sprawę, że zaraz ten raj i laba się skończy! Sztruksik twardy, ale jak go tak trochę inni obrobia, zedrą- jest miodzio!:smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerki ??? padaja pytania to powtórzę się że oprócz hotelu xanadu działają 3 kamerki http://www.xanaduhotels.com.tr/live.asp?id=1&content=live-cam

to tylko ta działa http://212.253.87.164:82 i tylko w explorerze, a może zna ktoś jeszcze inne to poprosimy się pochwalić !!!!!!

i mam dobra informacje że od 1 lutego bedzie wspaniała pogoda :crazy: ...tak górale mówią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wróciłem dzisiaj nad ranem warunki śnieżne przez ostatnie dwa dni znacznie się poprawiły prawdopodobnie od dzisiaj ruszą wszystkie wyciągi w czwartek jezdziłem do 16 na palandoken sam szczyt był wyłączny ale trasy były wyratrakowane prawdopodobnie z małej frekwencji zmiana turnusu nie mam informacji o drugim ośrodku na kamerki z hotelu xanadu nie ma co patrzeć bo ten stok jest naśnieżany i perfekcyjnie przygotowany bezpłatny dostęp dla gości xanadu karnet 12 i 7 euro wieczorem Na dzień dzisiejszy przygotowanie ośrodka oceniam na 70% brakuje z 20 cm aby trasy miały optymalną szerokość na miejscu mamy do wyboru trasy dla każdego w bardzo wymagające czarne trasy jestem raczej odważny ale stając na czarnej prowadzącą z szczytu zwątpiłem saslung czy czarne trasy Bormio czy w Cortinie kwlifikował bym na niebieskie na kolejnej było jeszcze za mało śniegu jeżeli chodzi o krzesełka czy gondole to szału niema wszystkie krzesełka 2 osobowe bardzo wolne i dość długie coś w stylu krzesełka w Korbielowie czy na Trepale w Livigno Wrogiem dla osób które są tam w tej chwili jest temperatura wczoraj na wysokości 2400 było - 19 przez najbliższy tydzień ma być piękna ale bardzo mrozna zima z temperaturą w dzień od -20 do -28 a to na wolnych odkrytych krzesełkach nie będzie komfortowe

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaliczony wyjazd do Erzurum w dniach 10-17 styczeń 2013 oczywiście z biurem podróży Itaka.

Byliśmy w Hotelu Dedeman Palandoken Ski Resort, warunki w pokoju oraz wyżywienie były bardzo dobre,

woda, herbaty, soki, piwo i wino bez ograniczeń. Desery na słodko do obiadu i kolacji.

Śniegu dosypało przed naszym przyjazdem, ale były miejsca gdzie są drobne lub większe kamienie.

Tras jest nie mało, nawet takie powyżej 10-12 km. Po czwartym dniu wszystko objeżdżone.

Nie wszystkie wyciągi czynne, z drugiej strony zbyt mało ludzi aby wszystko chodziło.

Dwa dni wyjazdowe do Konakli były bardzo udane śniegu było więcej - trasy tylko dwie, niebieska 11 i czarna 1 - bardzo dobrze przygotowane.

Kolejek przed kanapami lub gondolami praktycznie nie ma.

Mrozu się nie czuje specjalnie - powietrze zdecydowani suche, jak mocno wieje wiatr to czuć.

W jednym dniu na samej górze była mgła, widoczność miejscami 5-10 metrów.

Ostatniego dnia wiało mocnej, ponieważ nie ma tam drzew to zawiewa śnieg i tworzą się copy śniegu.

W styczniu dzień jest krótki i kolejki czy gondola chodziły do 16.00-16.30.

Do dyspozycji jest SPA z masażami (za opłatą) basen i dwie sauny suche są darmowe.

Jest też siłownia ale nie było tam tłumów - pojedyncze osoby.

Przy naszym hotelu jak i na Konakli stacjonowała karetka - czyli zabezpieczenie medyczne jest zapewnione.

Jeżeli chodzi o język to w hotelu nie ma problemu z angielskim, poza hotelem jest problem.

Można dogadać się po rosyjsku.

Jako kurort narciarski czy turystyczny to raczej są na początku drogi. Konakli podobno zostało zbudowane na Uniwersjadę 2011.

Na skoczniach narciarskich lub biatlon nikt nie trenuje. Podobno sezon to luty i marzec.

Waluty zarówno Euro jak i Dolar. Kurs w hotelu 1$ =1,60 Lira, 1Euro = 2,08 Lira

Nie warto kupować skipasów w Itace na miejscu 40 lira/dzień na wszystkie wyciągi - Paladoken.

Konakli koszt tylko 9 Euro + dojazd 15 Euro.

Czego brakowało: dbałości - można w wielu miejscach przysypać śniegiem te drobne kamienie, a większe zebrać,

brak wyświetlaczy z temperaturą i aktualna godziną, brak info o długości trasy i różnic wysokości.

Edytowane przez zug5
  • Like 11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...