Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty w turcji erzurum


kruger27

Rekomendowane odpowiedzi

Parenaście minut temu w Trójce, była na ten temat rozmowa i nadworny narciarz Programu Trzeciego, Henryk Sytner, zachwalał miejsce, właśnie z tamtąd wrócił.

Ja lece z dużą grupą znajomych 14 marca.:applause:

Tu masz linka na hotel możesz pooglądać, łącznie z kamerkami: http://www.xanaduhotels.com.tr/hotels.asp?hotelID=3〈=EN

Edytowane przez mareknot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem teraz w Erzurum co prawda nie w hotelu Xanadu ale w Polat. Warunki narciarskie w Palandoken dość słabe ale ja dziś jeździłem kilka godzin i nie było problemów choć oczywiście nie wszystkie trasy są otwarte :-( Jeżeli wybieracie się do Xanadu to nie będzie problemów, trasy przygotowane bardzo dobrze, sztucznie nasniezane i codziennie ratrakowane - za trasy przybytku hotelu odpowiada austryjak :-) - wczorajnjezdzilem tam do 19.00. Oczywiście Turcja to nie kierunek dla tych narciarzy, którzy chcą cały dzień spędzić na stoku i nie zjechać dwa razy ta sama trasą. Zaleta jestbto, ze nie ma kolejek praktycznie jeżdżą tylko Polacy więc około 400 osób na stokach Xanadu, Polat i samego Palandoken więc jeżeli czynne jest tylko 20 km tras to i tak jest mniej ludzi niż w Polsce a ceny porównywalne.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Relacja ciąg dalszy :-)

Kilka informacji dla zainteresowanych:

1. Dziś jeździ się cieżko - dość duże opady śniegu

2. Przy Połacie i Xanadu wszystkie trasy otwarte - fajna jazda w "puchu" choć widoczność słaba

3. W Palandoken gondola tylko do pierwszej stacji (wiatr) więc trasy położone wyżej nie działają

4. Przy Xanadu dbają o klientów i od 12.00 nie sprzedawali już skipassow dla klientow "z zewnatrz" aby nie było tłoku na stoku (oczywiście nie dotyczy to gości hotelu)

Ja od 10.30 do 13.00 zaliczałem:

- wyjazd dwoma krzeslami przy Połacie - zjazd czerwoną 2 ale koniec przy wyciagach Xanadu, dziś dużo ludzi więc wyjechałem krzeslami na górę i zjechalem czarną 2 ale tym razem do wyciągu Polat 1, którym dostałem się do gondolki w Palandoken. Zjazd czerwoną 7 i 11 do niebieskiej 12 i powrót na obiad do hotelu.

Mam nadzieje, ze opady poprawia warunki i będzie można skorzystać ze wszystkich tras Palandoken. A teraz czas na basen i saunę :-) a wieczorem może trochę jazdy przy świetle na stokach Xanadu (stok 800m).

Pozdrawiam

Edytowane przez andrzej.w
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Wyjazd już w czwartek i nie powiem, że jestem zaniepokojona, chociaż ostatnie opinie na różnych forach są pocieszające.Między innymi Twoja. Mam nadzieję, że w Xanadu spotkam Polaków. Zawsze to raźniej. Może masz dla mnie jakieś praktyczne rady. Będę wdzięczna. Pozdrawiam Barbara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niestety muszę sprostować moją wcześniejszą wypowiedz odnośnie dbania o klientów na stokach hotelu Xanadu :-( wczoraj około 16.00 brakło w hotelu prądu i stanęła kanapa... I nie ruszyła już do wieczora - według obsługi powodem był wiatr ale obok w hotelu Polat pierwsza kanapa jeździła... Ale nie to jest problemem tylko fakt, ze klienci, którzy kupili skipass na jazdę wieczorną (od 16.30) i nie zjechali ani razu nie otrzymali zwrotu pieniędzy ani nie przeniesiono im skipassa na kolejny dzień :-( (takie opinie słyszałem od kilku osób).

Dość marudzenia :-) dziś pogoda była bardzo fajna, czynne trasy w Palandoken przygotowane w miarę OK (każdy mógł znaleźć coś dla siebie; czarne, czerwone i niebieska 8 km nartostrade). Popołudniu przenioslem sie na stoki Xanadu (przy Polacie wciąż słabo przygotowane) i można było śmiało pojeździć na czarnej 1 (1300 m) i 2 (1200 m ale ta była trochę "rozkopana"), czerwona 5 i niebieska 6 (oswietlona) przygotowane Ok więc była jazda do 18.00 a potem tradycyjnie basen i sauna.

PS. Jeżeli wpis pojawi sie dwukrotnie to dlatego, ze zerwalo mi przy pierwszym połączenie :-)

Pozdrawiam

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to już jedna z ostatnich relacji :-) w czwartek wracam do Domu... Dziś warunki pogodowe były dosc trudne; opady śniegu i słaba widoczność powyżej drugiej stacji gondolki ale wraz z moimi dziewczynami (młodsza 8 lat) zjechalismy w ciągu 2 godzin dwukrotnie niebieska nartostrada (8 km). Potem wybraliśmy sie do centrum (taxi 20 litrów w jedna stronę i 15 z powrotem). W centrum normalne miasto, bez nastawienia na "naciąganie" turystów (turyści w Erzurum to nowość). Można bez problemu wypić kawę, zjeść Kebab, zrobić zakupy choć nie ma tu sklepów z podrobkami znanych marek jak na wybrzeżu :-), nikt nikogo nie nagabuje i nie próbuje skusić na zakupy. Generalnie wszyscy miejscowi raczej mili i nie ma żadnych problemów.

Dzisiejsze opady śniegu nie poprawiły zbytnio warunków na stokach ale nawet na stokach hotelu Polat widziałem wieczorem ślady ratraka więc może i warunki narciarskie sie poprawiły.

Jutro ostatni dzień więc czeka mnie jazda "bez trzymanki" ;-)

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłam z "narty w Turcji" mimo różnych opinii na temat warunków narciarskich szczerze polecam ... jesteśmy bardzo zadowoleni..... ogólnie było bardzo ok... zwłaszcza hotel Xanadu zasługuje na swoje gwiazdki,,,o szczegóły proszę pytać na priva....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wróciłam z "narty w Turcji" mimo różnych opinii na temat warunków narciarskich szczerze polecam ... o szczegóły proszę pytać na priva....

A dlaczego na priva?

są jakieś tajemnice?

Wczoraj ..... ogólnie było bardzo ok... zwłaszcza hotel Xanadu zasługuje na swoje gwiazdki,,,

A to byłaś tam na hotel, czy na narty?:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do SB

Dlatego na priva bo ludzie mają różne pytania sama przed wyjazdem takie miałam , n.p odnośnie wycieczek fakultatywnych gdzie warto pojechać ,gdzie najlepiej pojeżdzić czy chociażby jakie są ceny i.t.p

Pojechałam przede wszystkim na narty ,ale warunki w jakich mieszkaliśmy uważam ,że też są ważne (nie jestem już studentką) , a jak słyszałam ,że w sąsiednim hotelu płaci się piątkę za narciarnie ,a u nas były kodowane szafki(bez dodatkowej opłaty) i prosto z narciarni byłeś na stoku to chyba warto pochwalić.... Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie do Turcji się nie wybieram na narty

ale może gdybym przeczytał takie ciekawostki o wygodach,....to kto wie

a na priva nie będę się wypytywał

bo prawdopodobieństwo,że chciałbym tam jechać jest jak 1:13 983 816 czyli takie jak w lotto

ale poczytać mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego na priva bo ludzie mają różne pytania sama przed wyjazdem takie miałam , n.p odnośnie wycieczek fakultatywnych gdzie warto pojechać ,gdzie najlepiej pojeżdzić czy chociażby jakie są ceny i.t.p

Ależ to w niczym nie przeszkadza żeby te pytania pojawiały się na forum, a Ty żebyś tu na nie odpowiadała, może nawet to być nawet lepsze dla Ciebie bo na priva możesz otrzymywać te same pytania od różnych osób i w pewnym momencie też Cię to zirytuje.

Pojechałam przede wszystkim na narty ,ale warunki w jakich mieszkaliśmy uważam ,że też są ważne (nie jestem już studentką) , a jak słyszałam ,że w sąsiednim hotelu płaci się piątkę za narciarnie ,a u nas były kodowane szafki(bez dodatkowej opłaty) i prosto z narciarni byłeś na stoku to chyba warto pochwalić.... Pozdrawiam

Jak dla mnie najważniejszą sprawą podczas wyjazdu na narty są jednak warunki w jakich można pojeździć na nich, potem jest długo...długo nic, a dopiero następnie elementy zwyczajnej egzystencji. Jadąc na narty nie mieszam w slamsach, są to warunki raczej jakie mam na co dzień i to mi zasadniczo wystarcza, ale nade wszystko cenię sobie spokój z bezpieczeństwem i nie specjalnie interesuje mnie mieszkanie w hotelu z którego nie zaleca się wychodzić, a jeśli już to nie samotnie itd... a jak już wyjdę żeby mnie jakiś brudas szarpał za coś o rękaw, nigdy nie byłem na letnim urlopie w takich miejscach, i nie mówię że nie będę, ale nie wybieram się.

Ale oczywiście cieszy mnie fakt że pojawiają się w coraz większej ilości oferty na narty do takiej Turcji, Rumuni i co tam jeszcze, a jeszcze bardziej mnie cieszy że chętnych na te impresy przybywa:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nade wszystko cenię sobie spokój z bezpieczeństwem i nie specjalnie interesuje mnie mieszkanie w hotelu z którego nie zaleca się wychodzić, a jeśli już to nie samotnie itd...

A kto tak pisał, że nie zalecają wychodzić samotnie? Bylem tam i nic takiego nie widziałem i o takich przypadkach nie słyszałem.

a jak już wyjdę żeby mnie jakiś brudas szarpał za coś o rękaw

Te "brudasy" przewyższają co niektórych (nie wskazując palcem) kulturą.

Czysty rasizm i to u moderatora.

Turcy byli bardzo przyjaźnie nastawieni do swoich gości, wręcz byli zadowoleni mogąc nam pomóc.

Każda kobieta przy wsiadaniu i zsiadaniu z krzesełka była podtrzymywana!

Życzmy sobie, żeby nasza obsługa tak w hotelu jak i na stoku była równie uprzejma i skora do pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto tak pisał, że nie zalecają wychodzić samotnie? Bylem tam i nic takiego nie widziałem i o takich przypadkach nie słyszałem.

Te "brudasy" przewyższają co niektórych (nie wskazując palcem) kulturą.

Czysty rasizm i to u moderatora.

Turcy byli bardzo przyjaźnie nastawieni do swoich gości, wręcz byli zadowoleni mogąc nam pomóc.

Każda kobieta przy wsiadaniu i zsiadaniu z krzesełka była podtrzymywana!

Życzmy sobie, żeby nasza obsługa tak w hotelu jak i na stoku była równie uprzejma i skora do pomocy.

To był przykład ogólny z krajów brudasów gdzie nasi rodacy masowo udają się tam na letnie urlopy, a skoro jest inaczej w tych ich kurortach narciarskich to bardzo dobrze i ja wierzę Ci na słowo, sprawdzał na własnej skórze raczej nie będę:tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te "brudasy" przewyższają co niektórych (nie wskazując palcem) kulturą.

Czysty rasizm i to u moderatora.

Turcy byli bardzo przyjaźnie nastawieni do swoich gości, wręcz byli zadowoleni mogąc nam pomóc.

Każda kobieta przy wsiadaniu i zsiadaniu z krzesełka była podtrzymywana!

Życzmy sobie, żeby nasza obsługa tak w hotelu jak i na stoku była równie uprzejma i skora do pomocy.

To był przykład ogólny z krajów brudasów gdzie nasi rodacy masowo udają się tam na letnie urlopy, a skoro jest inaczej w tych ich kurortach narciarskich to bardzo dobrze i ja wierzę Ci na słowo, sprawdzał na własnej skórze raczej nie będę:tongue:

Co prawda nie byłem w zimowych kurortach w Turcji,ale nie wierzę ,że mieszkają tam inni Turcy,wiec zgodzę się z wypowiedzią tadka 49,natomiast wrogości tzw "brudasów",to powiem tak: jak się ktoś ...... urodził to kanarkiem nie zdechnie,a braku kultury i wychowania wśród Polaków po za granicami widziałem bardzo dużo,więc wydaje mi się to naturalne,że na chamstwo odpowiada ktoś chamstwem,a potem Polak się dziwi,że tak jest traktowany,przecież płacę to mi się wszytko należy :),pozdrawiam

Edytowane przez SB
naprawa cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a braku kultury i wychowania wśród Polaków po za granicami widziałem bardzo dużo,więc wydaje mi się to naturalne,że na chamstwo odpowiada ktoś chamstwem,a potem Polak się dziwi,że tak jest traktowany,przecież płacę to mi się wszytko należy :),pozdrawiam

Mylisz pojęcia:rolleyes::, chamstwo to zupełnie co innego, w tych częściach świata gdzie ja bywam nie spotykam rzeczonych przez Ciebie zachowań i nie dlatego że zachowuję się kulturalnie, tylko dlatego że wynika to z mentalności tych nacji i innej kultury, która mnie akurat odpowiada.

Natomiast razi mnie taka samokrytyka którą głosisz(braku kultury i chamstwo Polaka za granicą), ja osobiście praktycznie się nie natknąłem na zachowania naszych rodaków za granicą dzięki którym wolał bym żeby nikt się nie dowiedział że jestem też z PL, no może raz taki mały incydent z Andory w zeszłym roku kiedy to nasi pili na korytarzu hotelowym i upili się i prawie tam pozasypiali, ale dymu żadnego nie było i nikt z tego powodu nie ucierpiał, no ale jak to wygląda....:rolleyes::

Edytowane przez SB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dość mi to forum pomogło zdobyć informacji więc skoro jestem na miejscu coś napisze. Od mojego przyjazdu 31.01 spadło tak z 20-30 cm śniegu. Teraz jest niebieskie niebo i -9 stopni. Warunki jak na to jakie mam porównanie( Polska,Francja, Czechy, Austria) są lepsze niż zwykle w Polsce. Trasy nie są rewelacyjnie przygotowane i nie wszystkie są otwarte - ze względu na brak śniegu. Niemniej podobne zastrzeżenia mogę mieć do moich wyjazdów do Francji i Czech.

Jeśli ktoś nie musi jeździć tylko po tzw: "sztruksiku" to nie ma na co narzekać. Osobiście wolę jak na trasie jest trochę świeżego albo rozjeżdżonego śniegu. Może dlatego że jeżdżę na desce. Ratraki są i robią co mogą, jak na ich umiejętności. Śniegu faktycznie podobno jest metr mniej niż zwykle. Charakter gór jest taki są są to góry stare i ze zboczy odrywają się często małe kamyki które później nie sposób ominąć w śniegu, tak więc sprzęt dość mocno dostaje w kość. Tak jak wspomniałem na początku i tak warunki są lepsze albo przynajmniej porównywalne do tych w Polsce. Dla jeżdżących podstawowa różnica polegać będzie na długości tras. Niebieska ma około 14 km, czarna około 8km. W Polsce nie ma takich tras. Obecnie w Turcji zaczęły się ferie i turków i w hotelach i na trasach jest dość sporo, szczególnie podczas weekendu.

Można już jeździć na trasach hotelu Polat - spadł śnieg ratrak jeździ codziennie. Szczerze chyba te trasy są ciekawsze niż przy Xanadu.

Faktycznie narciarnia kosztuje ale nie ma problemu żeby sprzęt trzymać w pokoju. No może narciarze trochę cierpią bo po hotelu nie wolno chodzić w twardych butach, wiec oni muszą się przebierać.

Sauny i basen w hotelu - raczej niskiej jakości jak na polskie warunki i sam hotel Polat raczej *** niż ***** ale to jest Turcja a nie Szwajcaria.

Jedzenie ok, spory wybór.

Wyjazd kupiony w opcji last minute jest cenowo bardzo konkurencyjny nawet do polskich ośrodków. Skipas na miejscu kosztuje w przeliczeniu 60zł za dzień, 10zł na pojedynczy wjazd. Jak już chyba ktoś pisał system skipasów nie działa tu poprawnie i ja dziś jeździłem wszystkimi wyciągami cały dzień za 10zł. Można też jeździć na stokach xanadu bo są oświetlone (trasa 800m) niebieska. Skipas kosztuje 30zł od 16:30-20:00. Jak ktoś nie będzie miał dość za dnia.

Odniosę się jeszcze do ostatnich wypowiedzi. Turcy są bardziej europejscy niż może się to wydawać. W tym regionie Polski turysta jest dość sporą atrakcją i nowością. Turcy i obsługa chętniej mówią po rosyjsku niż angielsku ale uczą się nawet Polskiego. W samym hotelu to polscy zwolennicy wczasów all inclusiv robią więcej "obciachu" niż miejscowi. Nie to żebym miał coś przeciwko all inclusiv bo w Polacie to opcja chyba obowiązkowa, ceny napojów są mordercze, jeśli ktoś nie wybrał takiej opcji to i tak zostawi kasę.

To tyle jak chcecie coś wiedzieć to pytajcie.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia:rolleyes::, chamstwo to zupełnie co innego, w tych częściach świata gdzie ja bywam nie spotykam rzeczonych przez Ciebie zachowań i nie dlatego że zachowuję się kulturalnie, tylko dlatego że wynika to z mentalności tych nacji i innej kultury, która mnie akurat odpowiada.:

Czyli na Tony Halik byś się kolego nie nadał :),pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast razi mnie taka samokrytyka którą głosisz(braku kultury i chamstwo Polaka za granicą), ja osobiście praktycznie się nie natknąłem na zachowania naszych rodaków za granicą dzięki którym wolał bym żeby nikt się nie dowiedział że jestem też z PL, no może raz taki mały incydent z Andory w zeszłym roku kiedy to nasi pili na korytarzu hotelowym i upili się i prawie tam pozasypiali, ale dymu żadnego nie było i nikt z tego powodu nie ucierpiał, no ale jak to wygląda....:rolleyes::

Na pewno nie jest to samokrytyka ,a tylko zdanie o garstce tych,którzy robią nam taką opnię po za granicami,a widzę że bardzo Cię to ubodło,czyżbyś się do nich zaliczał??:),czytając Twoje słowa o "brudasach" można różnie myśleć:),pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...