Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

narty w turcji erzurum


kruger27

Rekomendowane odpowiedzi

byłem 31.01 do 07.02

Witam,

Byłem zobaczyłem i sam sie przekonałem wiec moja rada taka ogólna żeby coś się dowiedzieć to czytajcie posty osób która były w Erzurum , a jest w nich dużo wiadomości prawdziwych i nie bede się powtarzał. Posty tych malkontentów i frustratów którzy tam nie byli i które mnie nieco zaniepokoiły omijajcie. Ja jestem zadowolony -nieco ponad średnio zaawansowany narciarz a moja połówka i mój 9 letni "dzidziuś" nawet bardzo. Byłem w hotelu Polat.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem

Ja tam raczej tras z kamieniami nie wybierałem, bo nie lubię za bardzo po kamieniach jeździć, 4 godz jazdy dziennie mi wystarczało i było gdzie, gdybym chciał jeździć po 12 godz. dziennie to pewnie znalazł bym kilka tras z kamieniami żeby nie było za nudno ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam wszystkich do obejrzenia mojego filmu z Turcji . Po problemach z opublikowaniem wkońcu się udało !!! Jezdzimy w Palandoken , Xanadu i Sarikamis .

obejrzałem filmik, który dał mi wyobrażenie o tureckich trasach narciarskich, raczej łatwe te trasy, człowiek się nie narobi, ale dla odmiany może warto trochę poleniuchować ,może w przyszłym sezonie pojadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Trasy łatwe , bo z czarnych otwarta była jedna ale w sumie jest ich parę i są dość ostre . Zwłaszcza w Konakli jest dużo czarnych ale tam nie miałem okazji pojezdzić niestety . Na filmie widać kawałek jak jadę po czarnej jedynce .

w Konakli super :smile: wybieram się tam... kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Właśnie wróciłem. W tym sezonie był to ostatni wyjazd. Ze śniegiem był na początku problem, potem popadało i w miarę wiosennych warunkach można było jeździć. Trasy przy hotelu R. nie nadawały się do jazdy. Czynny był i to też nie w wszystkie dni pobytu wyciąg przy hotelu X. Dziłał Palandoken. Na Konakli, tylko dwie trasy, ale nie byłem z nieznanych mi przyczyn.:stupid:

Chętni muszą czekać na następny sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Zainteresowalem sie tym tematem, bo wygladalo na to, ze to miejsce ciekawe pod wzgledem narciarskim i nie tylko. Ale po intensywnym googlowaniu widze ze conajmniej od 2 sezonow nikt juz tam z Polski nie jezdzi.

Nawet ofert w duzych biurach podrozy nie ma.

Czy to Erzurum sie skonczylo i nikt juz tam nie jezdzi? Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie za mało było chętnych i biura opuściły, ja się kiedyś wybierałem,bo byłem tam na rowerze w początku maja i wyglądało extra, ale relacje znajomych, którzy tam jeździli, skutecznie mnie odstraszyły...

Narty w Erzurum miała w ofercie Itaka zrezygnowano nie ze względu na małą ilość chętnych lecz względów bezpieczeństwa granica Syryjska jest bardzo blisko do tego doszedł problem Kurdyjski a wschodnia Turcja nie ma nic wspólnego z nadmorskimi kurortami tu islam jest bardziej extremalny a incydetny na tle religijnym częstsze wojsko bramki przy wejściach do większych skupisk normalka .Byłem dwa razy i coś o tym mogę powiedzieć już w zeszłym roku rezydent odradzał wyjścia do miasta mieliśmy w planie wyjazd pod Ararat i nici z tego wyszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, rezydenci rozne rzeczy wygaduja.

'Problem kurdyjski' istnieje od dawna. W Turcji raczej nie ma ektremalnego islamu. O zamachach w gorach tez jakos nie slyszalem. Owszem, zdarzaja sie w duzych miastach, ale nie widzialem zeby ktos uzywal tego argumentu w przypadku wyjazdow do Francji. Argument, ze poinstalowali bramki bezpieczenstwa jest chyba argumentem za bezpieczenstwem.

Szkoda, w kazdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E, rezydenci rozne rzeczy wygaduja.

'Problem kurdyjski' istnieje od dawna. W Turcji raczej nie ma ektremalnego islamu. O zamachach w gorach tez jakos nie slyszalem. Owszem, zdarzaja sie w duzych miastach, ale nie widzialem zeby ktos uzywal tego argumentu w przypadku wyjazdow do Francji. Argument, ze poinstalowali bramki bezpieczenstwa jest chyba argumentem za bezpieczenstwem.

Szkoda, w kazdym razie.

Dokładnie, nigdy nie byłem na zorganizowanej wycieczce czy to latem czy zimą, ale czasami kupuje sobie tanie loty w czarterach i jak się trafi taki mądry w fotelu obok, co właśnie wraca z wycieczki i się nasłuchał tych wszystkich mądrości pilotów oraz rezydentów i zaczyna je bezkrytycznie powtarzać to głowa boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Syrii jest z Erzurum daleko,a atmosferę grozy robią media, gdyby nie to, że nie potrafią zrobić śniegu i przygotować tras, tak jak oczekujemy-zaraz poleciałbym ,bo biura do tego nie potrzeba...

500km czyli jak do Bydgoszczy Iran 300 kawalek za Łodzią największy konflikt 21 wieku :frown::to bardzo daleko .NIE PROBLEM W REZYDENCIE ale firmie ubezpieczeniowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Erzurum na nartach byłem 3 razy, w terminie sylwestrowym 2 razy, a ostatni raz rok temu na początku marca. I jeżeli chodzi o warunki to nie można powiedzieć, że jest tam źle. Rzeczywiście grudzień/styczeń to kiepski okres na narty w tym miejscu, przez 2 razy warunki były dość kiepskie natomiast w marcu była bajka. Trasy były Swietnie przygotowane, ludzi mało ale to w sumie jak zawsze, piękna pogoda - to w sumie też normalność w tym miejscu. Na początku sezonu Itaka miała w ofercie narty w Turcji, wydaje mi sie, że gdzieś do stycznia. Byłem bardzo ciekawy co było powodem wycofania oferty wiec zadzwoniłem na infolinie gdzie powiedzieli, że powodem była zbyt mała ilośc chętnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem bardzo ciekawy co było powodem wycofania oferty wiec zadzwoniłem na infolinie gdzie powiedzieli, że powodem była zbyt mała ilośc chętnych.

No tak, to najbardziej prawdopodobny powod. Tylko skad ta mala ilosc chetnych? Pomijajac uprzedzenia i obawy o bezpieczenstwo (imho wynikajace z uprzedzen i nieuzasadnione) wplynela na to chyba niezbyt atrakcyjna cena katalogowa (regularna). Ja liczylem na jakies lastminute ponizej 2000zl ze skipassem (czy to w ogole bylo realne?).

A do kiedy tam w ogole trwa sezon narciarski?

I czy poza Itaka nikt tego nie organizowal? A moze jacys zagraniczni operatorzy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam 4go maja, śniegu było multum, ale 1go zamknięto wyciągi, więc był tylko personel składający sprzęt.

Dla ludzi gramotnych istnieją różne możliwości dotarcia bez pośrednictwa biura-można znaleźć coś do Stambułu lub Ankara i dalej wewnętrznymi np. Pegasus do Erzurum.

Można naszym Wizzairem do Gruzji i autobusem do Erzurum.

Jeśli dobrze pokombinować,to cena ok.2000 wydaje się możliwa do uzyskania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam 4go maja, śniegu było multum, ale 1go zamknięto wyciągi,

A, to tak jak wszedzeie, znaczy sie...

Dla ludzi gramotnych istnieją różne możliwości dotarcia bez pośrednictwa biura-można znaleźć coś do Stambułu lub Ankara i dalej wewnętrznymi np. Pegasus do Erzurum.

Można naszym Wizzairem do Gruzji i autobusem do Erzurum.

No, ale nie jest to takie wygodne jak bezposredni lot na miejsce czarterem.

Obawiam sie tez ze moze byc drozsze (zwlaszcza, ze nie lecisz z podrecznym bagazem). No i trzeba zaplanowac odpowiednio wczesniej.

Jeśli dobrze pokombinować,to cena ok.2000 wydaje się możliwa do uzyskania ...

Mhm, przyjrze sie temu dokladniej, ale to juz chyba przyszly rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...