Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Czarno Górskie Igraszki


marboru

Rekomendowane odpowiedzi

Ośrodek Narciarski na czeskiej wsi

Niestety czas było wracać do domu.

Trochę za wcześnie, bo w planach był również dwu godzinny wypad do kolejnego malutkiego i kameralnego Ośrodka za Czeską granicą, we wsi Stribrnice, która położona jest najbliżej granicy z Polską http://www.jeseniky.net/ski-stribrnice-navrsi

W ostatni dzień podjechałem tam by zrobić kilka fotek tego miejsca, po to by również je przedstawić forumowiczom.

Mapka tego mini regionu wraz z trasami zjazdowymi i wyciągami:

018508b093b42c83med.jpg

Pierwsze spojrzenie na główną czarną trasę:

eca9a1974b35c241med.jpg

Wysiadłem z auta, podszedłem bliżej. Co się okazało, że kolor zbiera swoje ofiary. Ze stoku sprowadzano dziewczynę z poważną kontuzją nogi. Podjechała karetka…

Cóż, stok jest dosyć długi i przynajmniej w dolnym fragmencie, leśnym – jest wąska.

80ac0c4c7e7250c5med.jpg

Narciarzy do wyciągów, samochodów na parkingu – niewiele.

63ff985373963a4dmed.jpg

Obok krzesła, włączony był talerzyk…a na niebieskiej trasie – żadnego narciarza:

24e18bcb22a14fc7med.jpg

Wyciąg krzesełkowy tutaj, to urządzenie podobne wiekiem do wyciągu znajdującego się w Wiśle Stożku:

463a08bede529c91med.jpg

Przejechałem autem do trzeciego wyciągu znajdującego się w sporym oddaleniu od głównej trasy, po prawej stronie, w centrum wioski.

Tu korzystających z tras niewielu. Parking prawie pusty.

a4d002c65038b380med.jpg

Widok na dolną część niebieskiego zjazdu:

5b9b4b99756f4e72med.jpg

Wyciąg, orczyk podobny do tego który nie tak dawno, bo dwa lata temu funkcjonował jeszcze w kieleckim Telegrafie:

a49e78c3e44c1c21med.jpg

Infrastruktura gastronomiczna… Jak patrzyłem to się nie chciało wierzyć. Budka, okienko… na tablicy jakiś napis zrobiony kredą, menu napisane długopisem na kartce…

529fdf662249639emed.jpg

Kocham takie miejsca, takie narciarstwo!

Żałuję strasznie, że zabrakło czasu chociażby na kilka zjazdów…

…ale, ale ja tu na pewno wrócę…

Pozdrawiam

marboru

Edytowane przez marboru
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych, jako suplement, do czeskich wypadów wklejam link z umiejscowieniem każdego z przedstawianych ośrodków i mapą dojazdu.

Miejsce bazowe: Stronie Śląskie.

Oznaczony dojazd do najdalszej miejscowości Dolni Morava.

Miejscowość Kuncice - pierwszy skręt w lewo po przekroczeniu granicy. Po skręcie ok 1km do wyciągu.

Ośrodek Paprsek skręt w lewo na pierwszym skrzyżowaniu w miejscowości Stare Mesto - kierunek Velke Vrbno, od skrętu jakieś 8km (od granicy państwa 15km).

Ski-stribrnice-navrsi, to miejscowość Stribrnice, pierwszy skręt w prawo za granicą państwa - od głównej drogi - odległość 2,5km.

http://here.com/directions/drive/Stronie_%C5%9Al%C4%85skie,_Polska%5B50.29899,16.87371%5D/Doln%C3%AD_Morava%5B50.12959,16.80051%5D/@a79afc8d3ff753307872c30fb9b449ea/map=50.1131592,17.6479799,11,0,0,normal.day

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz,fajna relacja i niewątpliwie odkryłeś parę fajnych "przyczółków"... :wink:

Niedawno z Andrzejem mieliśmy podobne spostrzeżenie jak Ty odnośnie ośrodków w każdej miejscowości na Słowacji - wygląda to tak jak opisujesz!Nie tylko w Czechach,ale też na Słowacji co miejscowość to jakieś nieznane ośrodki i przydałoby się je poznać... :cool:: Tylko jest ich baaaardzo dużo i też często nie mają stronki internetowej,więc ciężko skatalogować.Nie znaczy nie możliwe... :wink: :rolleyes::

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj wybrałem się z rodziną na czarną, głównie z myślą o mojej dwuletniej córce która już pierwsze ślizgi ma za sobą.Są tam dwie taśmy dla dzieciaków, wg cennika dla wszystkich bez ograniczeń za darmo. A co na miejscu? jedna taśma nieczynna, leży sobie wśród traw (fakt, śniegu mało i pada deszcz), a druga na pierwszy rzut oka działa. Na stoczku nie ma nikogo, jeżdżę sobie z młodą za szelki, wjechaliśmy raz po taśmie i zaraz przyszła jakaś kobitka z obsługi i taśmę wyłączyła. Zapytałem co przeskrobałem, a Pani na to że bez opieki miejscowego instruktora jeździć taśmą nie można. I dupa blada. Byłem już w paru miejscach na nartach i czegoś takiego jeszcze nie widziałem. I tu oświadczam: to był mój ostatni raz po cywilu w czarnej dziurze. pojawię się tam na zawodach jedynie. Z cenami oszaleli kompletnie już, skipass na 4h 72pln, frytki w głównej knajpie 45zł za kilogram! :):) as bau deweloper za niedługo zabuduje trasy swoimi klocko-apartamentowcami i dopiero będzie polskie aspen. Cały ten wątek ci byznesmeni z asbau powinni mieć wydrukowany i wywieszony w każdym biurze na każdym kroku. Te ośrodki w czechach o których kolega pisze to z czarnej góry około 15 minut drogi, co przy całej trasie z Wrocławia na przykład różnicy nie robi. Ehh zdenerwowałem się trochę. Na uspokojenie pochwalę się córką, filmik z pierwszych dni na nartach, młoda ma 25 miesięcy:

[video=youtube_share;__6Nuq5mQ3w]

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna Góra to syf jakiego mało, możliwosci olbrzymie, ale własciciele traktuja ludzi jak zwierzęta, już nie mowię o cenach, ale sposób przygotowania tras to skandal, wiem , że śneigu mało, ale jakoś pare km dalej można sobie z tym poradzić, trzeba tylko chcieć. Nie wspomne juz o wiecznie zatrzymującym się krześle co kilkaset metrów. 3 lata temu krzesło zatrzymało się na ponad 30 min - porażka. Nie wiem czemu ludzie tam tak tłumnie przybywają. Odradzam Czarną dziurę nawet narciarzom jeżdżącym kilka razy w miesiącu, szkoda kasy i nerwów. Polecam czeskie ośrodki, nawet te, które wydają się poprzednią epoką, na serio i tak sa o lata przed nami - pod względem przygotowania i traktowania turysty. Kible na czarnej pewnie jeszcze płatne hehehe

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suplement do Igraszek ;-)

Przeglądając, porządkując zdjęcia z czeskiego bardzo udanego wypadu...

...kilka obrazów przykuło moją uwagę, rozśmieszyło, myślę, że zasługuje na podzielenie się z forumowiczami Skionline :smile:

Z pierwszego dnia, z całą pewnością na uwagę zasługuje Muflon, herszt stada jak mniemam...

c1c17387a740b495med.jpg

...z Czarnej Góry, z zamarznięty mini wodospad...

0ba98a0fe7854343med.jpg

...oraz przepyszny Gofer:

5b26d7ca2e30f396med.jpg

Dolni Morava...wysokość 666, i Lanova Draha...

b4649cc805939357med.jpg

Kasa...

0281da51061a30bcmed.jpg

Obsługa z Kuncic wita:

ffdc03b18ee5a8camed.jpg

...życie tu płynie powoli, można się zdrzemnąć, poleżeć...

821c52ab41663407med.jpg

Można się zachwycić przyrodą...

9d5bdefeb059af47med.jpg

...tak...można się zachwycić :happy:

f6f2fa2ad028cf51med.jpg

...minął już tydzień...i wspomnienia przyciągają. Góry, śnieg, zima, przyśpieszony oddech, świeżość...klimat...

Czegóż więcej trzeba?

pozdrawiam

marboru

5326fb7bcb772999med.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...