Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Skibus bez skipassu


karuzela100

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nadszedł czas wyjazdu juz za 4 dni mam jeszcze pytanie odnośnie skibusa 1 dnia nie bede jeszcze mial skipasu czy można wsiadać czy dopiero po zakupie skibus free ?

Zasadniczo powinieneś mieć skipass, bo fakt posiadania go uprawnia dopiero do korzystania z tego rodzaju transportu, ale wiadomo że pierwszego dnia potrzebujesz dotrzeć do wyciągów i dopiero tam kupisz karnet tak więc nikt się do Ciebie nie przyczepi wsiadaj śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skibusie z Santa Cateriny do Bormio bez skipassa nie pojechałeś bo trzeba było za jego pomocą na czytniku przy kierowcy zarejestrować przejazd. W razie braku skipassa trzeba było kupić bilet.

Tu raczej chodzi o to czy nie narazi się na nieprzyjemne konsekwencje z powodu że jedzie bez uprawnienia.

Moim zdaniem nie, przynajmniej ja nie słyszałem o ani jednym takim przypadku, a jak przy wsiadaniu okaże się że trzeba kupić bilet to pewnie nie jest to jakiś majątek, kupuję i jadę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie i bez problemu, kto nie miał skipassu kupował bilet. Zresztą to były Skibusy dalekobieżne pełniące rolę lokalnego przewoźnika przewożące narciarzy i ,,zwykłych " ludzi , którzy oczywiście kupowali bilety. Z Santa Cateriny do Bormio jest 13 km. Narty i kto miał nie na nogach buty narciarskie obowiązkowo lądowały w bagażniku. To tak na świeżo bo tym skibusem jechałem dokładnie 19.12.12. Były też lokalne małe żółte skibusy, z których nie musiałem korzystać bo przejście 200-500 m w butach narciarskich to na razie dla mnie żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najlepiej żeby nie było problemu to po prostu zapytać kierowcę, i nie po angielsku, niemiecku, czy włosku, tylko normalnie w naszym ojczystym języku, kierowca zrobi wielkie oczy i żeby mieć święty spokój machnie ręką żeby wsiadać:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Val di sole/Mezzana

Byłem w Mezzanie. W skibusach nikt niczego nie sprawdzał. Przynajmniej takie jest moje doświadczenie. Inna sprawa, że skibusy na "mój przystanek" zawsze przyjeżdżały już tak napakowane, że z trudnością ładowałem się do środka! :eek:

podpowiesz z jaką czestotliwością kursują skibusy......:)

dziekuje za odpowiedz

Odpowiem tak: często. :rolleyes:: W porannych godzinach na pewno oczekiwanie na skibusa nie trwało dłużej niż 10 minut. Tak to zapamiętałem ale myślę, że się nic nie zmieniło. Oni tam w Val di Sole wiedzą z czego żyją!:cool::

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...