Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Ski Bachledova - jak się zajeździć :)


mysiauek

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznę od najważniejszych wiadomości1)karnet całodzienny obowiązuje na jazdę nocną.Niestety oświetlona sensowna trasa to tylko Deny1 -bez kanapy.Ale czy tylko? :)2) w Zdiarze jeżdżą bezpłatne BUSiki do Bachledowej.W piątek 17:45 z Katowic, na A4, Zakopianka...paaaada deszcz...śnieg?... sypie śnieg nic nie widać w Rdzawce.Pozdrowienia dla Pana z chyba fioletowej Toyoty Corolli SW : 20km/h na zwężeniu na górze w Rabce i dalej do pierwszej górki gdzie można wyprzedzać. Pogratulować! W Białce wszystko totalnie płynie...w Jurgowie biaaało. Granica i jesteśmy w królestwie zimy. Droga oczywiście totalnie biała. Po przejechaniu przez przełęcz droga zawiana a na zjeździe do Pension Vasko już mocno zawiana. 2:30 jesteśmy na miejscu. Oczywiście sypie śnieg :)Znajomi dojechali o 1:30 w sobotę, wyszdłem pomóc im zaparkować, mój samochód zasypany aż miło patrzeć!Rano... w sobotę pobudka ... jużo 10tej :D Śniadanko i już około 11.30 na Bachledowej. Sypie dalej i wieje potężnie. Ludzi... średnio dużo(?). A raczej mało jak na sobotę środek dnia. Deny1 puste.My pchamy się na górę i na stronę Jezerska. Wieje niemiłosiernie. Wiatr zwiewa z lasu śnieg na trasy, lub zwiewa śnieg z tras.Parę razy podrywa śnieg tak, że nic nie widać.Ale: trasy twarde i super przygotowane. 99% na pełnej szerokości.Największa kolejka:

P1000354.jpg

po drugiej stronie raczej pusto i na bieżąco pod kolejkę. TO samo pod wszystkimi wyrwijajkami, w tym najfajniejszym czyli do trasy Efka2.Jeździmy do zmroku. Potem szybka przekąska, kolejne piwo i na Deny1. 20 osób może było max. Wytrzymaliśmy dwie godziny na idealnie ubitym stoku. Ubitym z górną warstwą przewianą, ale bez twardego lodu.

P1000371.jpg

Natomiast krawędzie trzeba było mieć ostre. Nie wiem ile razy zjechałem tego dnia... ale wiem, że dawno tyle mi się nie trafiło. Kolacyjka, wino i spać.Niedziela:meldujemy się rano, pierwszy od wjazdu parking ...pusty. Stajemy prawie pod samymi kasami wzdłuż drogi. Karnet do 12stej.Warunki jeszcze lepsze, Długie momentu słońca. Nie wieje. Ideał. Ilość ludzi na trasach:

P1000396.jpg

Ludzi brak, kolejek brak. Wjeżdża się praktycznie od razu na wyciąg.Wracamy zmęczeni pod pensjonat i zaczynamy walkę:

P1000412.jpg

Podsumowanie: dwa dni jazdy na nartach w idealnych warunkach. Zero przetarć. Zero deszczu. Kolejki tylko w sobotę i to dość krótko w szczycie. Na pewno nie jest to najnowocześniejsza stacja. Krzesełka wolne. Ale przygotowanie stoku w tym roku -po raz kolejny odkąd tam jeżdżę- na 5.Powrót po kawce i herbatce u Państwa Bekeszów z Pension Vasko.W Jurgowie puuuustki na HawrańSki. W Białce jak zwykle. Dwie godziny do Krakowa a tam mokry śnieg ale widoki równie piękne.

P1000439.jpg

Kilka fotek w kolejnym poście :)

P1000354.jpg.dd3b24825adda2dc3318b4e974f7cbfb.jpg

P1000396.jpg.fd5bd8b9f0e492ccae5741f30da0a927.jpg

P1000412.jpg.2d511116af82359e2c354f602412f6a1.jpg

P1000371.jpg.62a91a4169843142052c4f62576dc773.jpg

P1000439.jpg.d6909b40def6439031b54a8b377e830e.jpg

  • Like 20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!Jakie widoczki! :)

Może się tam wybiorę,jak czas pozwoli. :rolleyes::

Daj znać jakbyś mił się wybrać. Możemy wyskoczyć w piątek wiczorem/na noc i od rana w sobotę pojeździć.

Coś mi się wydaje, że w najbliższym czasie będzie to moj jedyny punkt narciarski :)

Z tego co się dowiedziałem, większe kolejki robią się tylko w czasie ferii słowackich i ferii warszawskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bachledowej nie trzeba reklamować. Tam często jest tłoczno.:)

IMHO to tylko wyglada wygląda na przebraną masę. Dosyć wąsko tam jest i kupa nie jest duża :)

Czy dosyć często jest tłoczno? Ja bym powiedział dokładnie odwrotnie. Oczywiście w ferie -jak pisałem wyżej, szczególnie słowackie i warszawskie- nie ma prawa być inaczej.

Polecam bardzo fajną czarną z orczykiem, tam zazwyczaj jest mniej ludzi.

Która trasa? Efka2, o której pisałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efka 2 odkąd pamiętam jest zamknięta. Chyba, że ja tak trafiałem, że była nieczynna- ona nie jest naśnieżana a wjeżdża się tym samym orczykiem na nią. Chodzi o Efka1.

Aaa rzeczywiscie pomyłka :) Efka 1 - całkiem fajna. Ja, że rekreacyjnie jeżdżę to wolę górę i środek niż dół :)

2jka nie utrzymywana, natomiast rozjeżdżony śnieg na niej paru chętnych na zjazd tam widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...