Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tatry Mountain Resort Klub Akcjonariuszy


michaś

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do ewentualnych beneficjentów Klubu Akcjonariuszy Tatry Mountain Resort, a mianowicie na stronie http://tmr.stockwatch.pl/?page_id=15 jest napisane, że np posiadanie 25 akcji uprawnia do 6 wejść i moja wątpliwość dotyczy właśnie tych "wejść' tzn. jak ten zwrot rozumieć, czy jako 6 wjazdów wybrana gondolą czy jako 6 jednodniowych skipasów? Z wykładni celowościowej skłaniałbym się ku tej drugiej opcji, ale może, ktoś jest członkiem klubu i wie dokładnie?

a swoją drogą oferta jest godna uwagi tym bardziej, że wystarczy kupić akcje 27 listopada, poczekać 3 dni na wpisanie ich do KDPW, odebrać zaświadczenie z BM i 1 grudnia można sprzedać, odzyskując ulokowane pieniądze, jedyne koszty to prowizja dla BM, ale to tylko około 2% za kupno i sprzedaż plus ewentualne wahania kursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a swoją drogą oferta jest godna uwagi tym bardziej, że wystarczy kupić akcje 27 listopada, poczekać 3 dni na wpisanie ich do KDPW, odebrać zaświadczenie z BM i 1 grudnia można sprzedać, odzyskując ulokowane pieniądze, jedyne koszty to prowizja dla BM, ale to tylko około 2% za kupno i sprzedaż plus ewentualne wahania kursu.

Chyba, że więcej ludzi wpadnie na ten sam pomysł (co jest nawet więcej niż prawdopodobne) i wtedy za te swoje akcje dostaniesz już znacznie mniej niż zapłaciłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że więcej ludzi wpadnie na ten sam pomysł (co jest nawet więcej niż prawdopodobne) i wtedy za te swoje akcje dostaniesz już znacznie mniej niż zapłaciłeś.

wiadomo, że może być różnie na rynku finansowym, ale bardzo wątpliwe jest, żeby nawet kilkuset narciarzy - inwestorów (a myślę, że o takiej liczbie może tu być mowa) mogło długotrwale wpłynąć na kurs, ewentualnie można odczekać z 2 tygodnie, a wtedy kurs raczej wróci do swojego trendu. W każdym razie w tym roku w listopadzie zamierzam wprowadzić to w praktykę i zobaczymy czy wyjdę na tym jak przewiduje, a następnie postaram się zdać relację na forum:laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polityczne, ale za posiadanie paru akcji chciałbyś za friko jeżdzić? Jesli włożysz kapitał i dostaniesz z tego tytułu bonus wartosci do 0,5% tego kapitału, to uwazaj się za szczęściarza. nikt za darmo nie rozdaje kasy. I jaka tu polityka?

Wiesz publiczna spółka giełdowa to jednak musi spełniać z lekka wyższe standardy informacyjne niż ładnie oblepione budki amber goldu, parabank to praktycznie każdy z nas może sobie założyć, ale zadebiutować na giełdzie to się już nie uda. Poza tym warunki zawierania transakcji na giełdzie papierów wartościowych są jawne i jasne więc i w każdej chwili możesz swój kapitał "wyciągnąć", chyba że na drugi dzień Ci spółka padnie, a obrót akcjami zostanie zawieszony, ale w przypadku TMR w ciągu 2 lat raczej nie powinno to nastąpić, tym bardziej przed sezonem w listopadzie, raczej po jeżeli np by przeinwestowali.

A co do tych jak to określiłeś "kilku akcji i jeżdżenia za darmo" to im również ten program się opłaca bo z tego co zauważyłem wolumen obrotu na ich akcjach jest dość niski więc w ten sposób chcą po prostu zwiększyć ich płynność, a takie "promocje" zachęcające do zakupów to żadna nowość wśród spółek giełdowych np. Tauron też ma podobny program, gdzie będąc współwłaścicielem masz zniżkę na kupowaną od Tauronu energie elektryczną. Oczywiście dzięki takim akcją maja też dobry PR, tym bardziej, że chcą inwestować w Polsce, no i ostatnia korzyść dla nich to Twój przyjazd to ich stacji narciarskiej, gdzie nawet jeżeli Ty nie wydasz na skipasy to wydasz na zakwaterowanie czy wyżywienie, albo przyciągniesz rodzinę czy znajomych, którzy zapłacą na karnet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
mam pytanie do ewentualnych beneficjentów Klubu Akcjonariuszy Tatry Mountain Resort, a mianowicie na stronie http://tmr.stockwatch.pl/?page_id=15 jest napisane, że np posiadanie 25 akcji uprawnia do 6 wejść i moja wątpliwość dotyczy właśnie tych "wejść' tzn. jak ten zwrot rozumieć, czy jako 6 wjazdów wybrana gondolą czy jako 6 jednodniowych skipasów? Z wykładni celowościowej skłaniałbym się ku tej drugiej opcji, ale może, ktoś jest członkiem klubu i wie dokładnie?

Pytanie wciąż aktualne, też jestem ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sezonie 2013/14 zmieniły/uprościły się nieco zasady.

Przede wszystkim akcje należało mieć w portfelu już na przełomie 10/11 2013.

Po drugie akcjonariusze w nagrodę otrzymują punkty bezpośrednio na kartę Gopass.

Na przykład za posiadanie 25 akcji dostaje się 1000 pkt.

Jest to praktyczne, ponieważ otrzymane punkty można wykorzystać również na zakupy dla pozostałych osób przypisanych do konta Gopass.

Z tego co podają na stronie TMR, wynika, że w tym sezonie nie trzeba już załatwiać żadnych formalności osobiście w Jasnej.

Wystarczy się zarejestrować jako akcjonariusz na stronie TMR, i do pięciu dni następuje weryfikacja i przyznanie punktów.

Ile te tysiąc punktów praktycznie jest warte, to na razie jeszcze nie wiadomo, przynajmniej mnie nie udało się tego znaleść.

Myślę, że przed otwarciem sezonu na stronie Gopass umieszczą listę tzw. nagród za punkty, tak jak to było w ub. sezonie.

Sam chciałem kupić 25 akcji, ale zrezygnowałem, gdyż pod koniec października kurs TMR na GPW mocno się

wachał, w związku ze znacznym obniżeniem kapitału Spółki przypadającym na 22.10.2013.

Poza tym wtedy nie były mi jeszcze znane powyższe zmienione zasady.

Edytowane przez aurigae
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj szczegóły http://www.tmr.sk/klub-akcjonariuszy-/zastosowanie-korzyci/ z tego co jest napisane wynika, że przykładowo przy najmniejszym zakupie czyli 25 akcjach nadal otrzymuje się te "6 wejść", bo jest to równowartość 1000 pkt, a jak ktoś nie chce to może sobie te punkty wymienić na nagrody, to chyba jedyna zmiana w zakresie nagród plus oczywiście ułatwienia z rejestracją i odbiorem korzyści.

"Z profitu tego można korzystać tak jak dotychczas, a więc mamy tylko dla Ciebie specjalną ofertę „6 wejść“ . Profit ten można wykorzystać jako Multiskipass= Aquapass, tzn. jeśli nie będzie sprzyjającej pogody do jazdy na nartach, można zamienić narty na całodzienne wejście Tropical Packet w Aquaparku Tatralandia. Wejść nie można ze sobą łączyć w ciągu 1 dnia. Specjalna oferta 6 wejść obowiązuje w ośrodkch TMR od 01.12.2013 r. do 31.10. 2014 r."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tmr

6 vstupow oznacza 6 1-dniowych skipassów, bądź wejść do Tatralandii bez saun, bądź latem wjazdy gondolami/wyciągami - potwierdzone i przestestowane:smile:

gopass wygląda ciekawie, ale czekam na info, co można nabyc za te 1000 pkt, zna ktoś/pamięta jakiś przelicznik na karnety itp.? prośba o info, czy weryfikują tam tożsamość, gdyby w ciągu dnia jeździć z kimś na zmianę (podczas opieki nad rodziną)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem kartę GoPass, gdzieś widziałem, że jak się zamówi przed świętami, to można nabyć karnet 1-dniowy za 9 euro, jest to prawda ? Ew. macie może linka na potwierdzenie ?

Bonusy powinny Tobie się pojawić po zalogowaniu się do gopass: (https://www.gopass.sk) w zakładce : Centrum rabatów.

Jak otwarłem tą zakładkę kilka dni po wysłaniu zamówienia to już były.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 vstupow oznacza 6 1-dniowych skipassów, bądź wejść do Tatralandii bez saun, bądź latem wjazdy gondolami/wyciągami - potwierdzone i przestestowane:smile:

gopass wygląda ciekawie, ale czekam na info, co można nabyc za te 1000 pkt, zna ktoś/pamięta jakiś przelicznik na karnety itp.? prośba o info, czy weryfikują tam tożsamość, gdyby w ciągu dnia jeździć z kimś na zmianę (podczas opieki nad rodziną)

Przelicznika jeszcze nie podali, w ub. sezonie było ok. 500 pkt za całodniowy skipass.

Co do weryfikacji to ostrzegają, że mogą ją robić i w razie niezgodności odebrać kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Bonusy powinny Tobie się pojawić po zalogowaniu się do gopass: (https://www.gopass.sk) w zakładce : Centrum rabatów.

Jak otwarłem tą zakładkę kilka dni po wysłaniu zamówienia to już były.

dostałem już kartę, ale bonusa umożliwiającego zakup karnet za 9 euro nie widzę, wchodzę w Centrum rabatów i nic specjalnego tam nie ma, czy mógłbyś napisać dokładnie, gdzie by to powinno być, ew. jakiś zrzut ekranu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
  • 1 month later...

Witam, czy ktoś z szanownych forumowiczów miał problemy z rejestracją w klubie akcjonariuszy TMR? Kupiłem 40 akcji przez usługę eMakler w mBank i jedynym dokumentem posiadania akcji który mogę wygenerować jest historia operacji na eMakler. Gdy dołączyłem taką historię (plik pdf wygenerowany z mBank podpisany cyfrowo) po zarejestrowaniu dostałem odpowiedź, że jest to nie wystarczający dowód. Nie bardzo wiem co będzie dla nich wiarygodnym dowodem posiadania akcji na dzień 31.10.2014. Udało się komuś z Was zarejestrować posiadając akcje kupione na giełdzie w Warszawie przez pośrednika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwon na mLinie i popros o wystawienie pisemnego zaswiadczenia, ze posiadales na ten dzien tyle a tyle akcji TMR, dostaniesz po kilku dniach takie potwierdzenie listownie, zrob skan i zalacz, wystarczy jak będzie po polsku, w poprzednich latach działało . do zobaczenia na chopoku lub w lomnicy:laughing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szplukasz kiedy kupiłeś te akcje? nabycie akcji jest rejestrowane w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych po 2 dniach, także jeśli kupiłeś 30 lub 31 października to formalnie właścicielem akcji na 31 pażdziernika był sprzedający i to on ma prawo do bonusu.

http://gpw.pl/pub/files/PDF/Broszura_T2_www_pl.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...