Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tatry Mountain Resort Klub Akcjonariuszy


michaś

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.12.2020 o 20:32, Jusik2002 napisał:

W tym roku zmienił się regulamin. Karnety można wykorzystać dla całej rodziny. Mam nadzieję że będzie dało się rozdzielac pojedynczo bo tylko wtedy to ma sens...

Screenshot_20201203-203154_Photos.jpg

Jak wygląda kupowanie karnetów dla akcjonariuszy w tym sezonie? Czy trzeba kupić tylko dla siebie? Czy można kupić także dla innych osób?

Bo w informacjach o klubie akcjonariuszy TMR jest dalej napisane:
"Akcjonariusz może skorzystać ze świadczenia lub przekazać świadczenie osobie przypisanej w jego koncie GOPASS. Kiedy świadczenie jest przekazywane, jest ono przekazywane w całości, bez możliwości podziału świadczenia."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przekazać. W praktyce przypisujesz w systemie posiadacza akcji do swojej rodziny i po potwierdzeniu prawa do darmowych karnetów przez TMR przypisujesz karnety dla innej osoby ze swojej rodziny. W momencie aktywacji karnetów przez Ciebie w systemie jest możliwość wyboru komu z Twojej rodziny (określanej w systemie) darmowe karnety będą przysługiwać. Brzmi może skomplikowanie, ale jest stosunkowo proste. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które korzystały już z tych profitów. Wiem, że w tym roku jest za późno. Ale zastanawiam się czy na wiosnę jak ceny akcji trochę spadną to nie zainwestować.

1. Czy ktoś już trzyma te akcje dłużej niż dwa sezony? Czy przed każdym sezonem są profity i czy przed każdym sezonem trzeba potwierdzać posiadanie akcji?

2. Czy te 6 wejściówek można wykorzystać też na ośrodki w Austrii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, grregg napisał:

Mam pytanie do osób, które korzystały już z tych profitów. Wiem, że w tym roku jest za późno. Ale zastanawiam się czy na wiosnę jak ceny akcji trochę spadną to nie zainwestować.

1. Czy ktoś już trzyma te akcje dłużej niż dwa sezony? Czy przed każdym sezonem są profity i czy przed każdym sezonem trzeba potwierdzać posiadanie akcji?

2. Czy te 6 wejściówek można wykorzystać też na ośrodki w Austrii? 

Nie mogę edytować, także na drugie pytanie odpowiedź znalazłem w regulamienie na stronie tmr. Wejściówki w Austrii można wykorzystać tylko w ośrodkach " Molltaler Gletscher&Ankogel" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grregg napisał:

Mam pytanie do osób, które korzystały już z tych profitów. Wiem, że w tym roku jest za późno. Ale zastanawiam się czy na wiosnę jak ceny akcji trochę spadną to nie zainwestować.

1. Czy ktoś już trzyma te akcje dłużej niż dwa sezony? Czy przed każdym sezonem są profity i czy przed każdym sezonem trzeba potwierdzać posiadanie akcji?

2. Czy te 6 wejściówek można wykorzystać też na ośrodki w Austrii? 

Ja mam od 5 lat. 
1. Przed każdym sezonem trzeba zarejestrować się na koncie dla akcjonariuszy i dołączyć wyciąg z rachunku maklerskiego potwierdzającym ilość akcji na dzień 31 października. Trzeba pamiętać by na wyciągu widniał kod ISIN, bo odmawiają rejestracji benefitów.

2. Skipassy działają we wszystkich ośrodkach TMR, można je również wykorzystać w Tatralandii lub Besenovej, czy Legendii w Chorzowie.

Niestety skipassy dla akcjonariuszy nie działają w COS i BSA.

3. Jeżeli ktoś posiada ilość akcji uprawniającej do sezonowki, to przy aktywacji trzeba się określić, czy będzie się ją wykorzystywać w sezonie letnim czy zimowym.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grregg napisał:

Mam pytanie do osób, które korzystały już z tych profitów. Wiem, że w tym roku jest za późno. Ale zastanawiam się czy na wiosnę jak ceny akcji trochę spadną to nie zainwestować.

1. Czy ktoś już trzyma te akcje dłużej niż dwa sezony? Czy przed każdym sezonem są profity i czy przed każdym sezonem trzeba potwierdzać posiadanie akcji?

2. Czy te 6 wejściówek można wykorzystać też na ośrodki w Austrii? 

Ja mam juz 4 sezony więc mogę powiedzieć, że akcje ma za darmo ;) Jedyne  co mogę powiedzieć, to naprawdę warto :) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
W dniu 17.01.2022 o 21:42, Jusik2002 napisał:

Ja mam juz 4 sezony więc mogę powiedzieć, że akcje ma za darmo ;) Jedyne  co mogę powiedzieć, to naprawdę warto :) 

 

Witam.
Mam kilka pytań dot. zakupu akcji.
Zastanawiam się czy nie przedłużyć kolejny raz sezonówki - ale cena prawie 2100 zł póki co mnie odstrasza.
Do tej pory przez 4 lata sezonówki jeździłem w ośrodkach TMR kolejno 25, 19, 22 i 25 razy więc myślę ze opcja 
25 dni za 80 akcji całkowicie mi wystarczy. 
z tego co przeczytałem to muszę maks do powiedzmy 25-28 października kupić 80 akcji i z początkiem listopada uzyskać 
papierowe potwierdzenie posiadania 80 akcji na dzień 31.10.2022.
Gdzieś też przeczytałem ze TMR do 10 dni potwiedzi mój status akcjonariusza i na moim koncie pojawią się kupony na 25 dni.
Czy te jednodniowe kupony musze za każdym razem przed pobytem w ośrodku TMR zamieniać na 1 dniowe skipassy czy mogę 
jeżdzić w ciemno i z konta gopass będą odejmować mi się pojedyncze dni ?
Do tej pory z sezonówką było to dość wygodne :)
Drugie pytanie - te kupony bądź sezonówka jest czynna od początku sezonu zimowego (ale gdzie - czy na MOltaller czy w Szczyrku czy na Chopoku) i jest ważna do 30 kwietnia.
Chciałbym mieć możliwość wykorzystania tych dni już od polowy listopada np. na Moltaller i np. jeszcze w maju/czerwcu 2023 lub nawet we wrześniu.
Rozumiem że jest to raczej niemożlwe na darmowych kuponach za akcje ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, Tomasz_W said:

Czy te jednodniowe kupony musze za każdym razem przed pobytem w ośrodku TMR zamieniać na 1 dniowe skipassy czy mogę 
jeżdzić w ciemno i z konta gopass będą odejmować mi się pojedyncze dni ?

Masz jednodniowe skipasy wrzucone na gopass i korzystasz kiedy chcesz, aktywujesz je tylko raz. Możesz w jeden dzień wykorzystać nawet 2 (narty + basen).

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, Tomasz_W said:

Drugie pytanie - te kupony bądź sezonówka jest czynna od początku sezonu zimowego (ale gdzie - czy na MOltaller czy w Szczyrku czy na Chopoku) i jest ważna do 30 kwietnia.
Chciałbym mieć możliwość wykorzystania tych dni już od polowy listopada np. na Moltaller i np. jeszcze w maju/czerwcu 2023 lub nawet we wrześniu.
Rozumiem że jest to raczej niemożlwe na darmowych kuponach za akcje ?

Nie sprawdzałem, ale z tego co tutaj napisali:

https://tmr.sk/benefits/80en.pdf

to można z karnetów korzystać od momentu aktywacji do 30.10.

Edytowane przez Plywak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz_W napisał:

Chciałbym mieć możliwość wykorzystania tych dni już od polowy listopada np. na Moltaller i np. jeszcze w maju/czerwcu 2023 lub nawet we wrześniu.
Rozumiem że jest to raczej niemożlwe na darmowych kuponach za akcje ?
 

Uzyskanie darmowych skipassów trwa kilkanaście dni (uzyskanie potwierdzenia z biura maklerskiego, potwierdzenie przez TMR), więc tak od połowy powinno się udać, ale chyba na 15.11 dokładnie bym się nie nastawiał...

Uwaga! Spółka nie jest specjalnie płynna, więc "zbieranie" akcji zacząłbym jak najwcześniej. Inaczej możesz zapłacić w październiku sporo więcej. Jest wiele dni (większość?), kiedy na spółce w ogóle obrotu nie ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.04.2022 o 14:38, Tomasz_W napisał:

Witam.
Mam kilka pytań dot. zakupu akcji.
Zastanawiam się czy nie przedłużyć kolejny raz sezonówki - ale cena prawie 2100 zł póki co mnie odstrasza.
Do tej pory przez 4 lata sezonówki jeździłem w ośrodkach TMR kolejno 25, 19, 22 i 25 razy więc myślę ze opcja 
25 dni za 80 akcji całkowicie mi wystarczy. 
z tego co przeczytałem to muszę maks do powiedzmy 25-28 października kupić 80 akcji i z początkiem listopada uzyskać 
papierowe potwierdzenie posiadania 80 akcji na dzień 31.10.2022.
Gdzieś też przeczytałem ze TMR do 10 dni potwiedzi mój status akcjonariusza i na moim koncie pojawią się kupony na 25 dni.
Czy te jednodniowe kupony musze za każdym razem przed pobytem w ośrodku TMR zamieniać na 1 dniowe skipassy czy mogę 
jeżdzić w ciemno i z konta gopass będą odejmować mi się pojedyncze dni ?
Do tej pory z sezonówką było to dość wygodne :)
Drugie pytanie - te kupony bądź sezonówka jest czynna od początku sezonu zimowego (ale gdzie - czy na MOltaller czy w Szczyrku czy na Chopoku) i jest ważna do 30 kwietnia.
Chciałbym mieć możliwość wykorzystania tych dni już od polowy listopada np. na Moltaller i np. jeszcze w maju/czerwcu 2023 lub nawet we wrześniu.
Rozumiem że jest to raczej niemożlwe na darmowych kuponach za akcje ?
 

Polecam zakup, zaswiadvzenie z biura maklerskiego w postaci skanu dostaniesz w 2-3 dni a potem weryfikacja na stronie TMR. W ubiegłym roku 8/11 byłem już po weryfikacji z karnecikami na koncie. Karneciki zatrzymujesz dla siebie kub w całości przekazujesz komuś, kogo masz podpiętego pod swoje konto. Potem już nic więcej nie robisz tylko podchodzisz pod bramki i jeździsz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Tomasz_W napisał:

Czy jeśli kupie 65 akcji - to będę miał 12 dni za 40 akcji oraz 6 dni za 25 akcji i mógłbym to rozdzielić na 2 osoby które mam podpięte do konta Gopass ? Ewentualnie 105 akcji  - czyli 80 akcji - 25 dni + 25 akcji na 6 dni ?

 

Z tego co widzę, 1 akcja kosztuje 190 zł, więc te 105 akcji = 19 950 zł! Czy ja dobrze liczę??? By mieć darmową jazdę 25 dni... Ta spółka naprawdę znalazła, hmmm, "inwestorów". Bez większego komentarza.

PS. Poczytałem sobie trochę o wynikach tego podmiotu. Z zebranego kapitału zostało im jakieś plus minus 40% - to naprawdę "świetna inwestycja". Może to tylko wpływ pandemii, może nie - nie przesądzam. Oby nie było tak, że za 2-3 lata będziemy się martwić... kto przejmie Szczyrk?! Może Richter (żartuję!)? Pożyjemy, zobaczymy, ale z raportów giełdowych wcale nie wynika, że to jakiś super biznes

2019/2020/2021/dane w mln euro

Przychody: 126/110/63

Kapitały własne: 110/92/45

Wyniki netto: -2/-20/-45

 

image.png.779d3463fa1afed08b345f4e43e3431e.png

Edytowane przez Narciarz ze Śląska
Czeski błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Pożyjemy, zobaczymy, ale z raportów giełdowych wcale nie wynika, że to jakiś super biznes

Zależy jakie są oczekiwania inwestora - jeśli spodziewa  sie dywidend to średnio  - natomiast sam program lojalnościowy jest bardzo ok i unikatowy raczej. Do tego jeśli ktoś ma pare zl "w skarpecie".... to może być to element szerszej ukladanki dywersyfikacyjnej domowego "skarbca".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Tomasz_W napisał:

Czy jeśli kupie 65 akcji - to będę miał 12 dni za 40 akcji oraz 6 dni za 25 akcji i mógłbym to rozdzielić na 2 osoby które mam podpięte do konta Gopass ? Ewentualnie 105 akcji  - czyli 80 akcji - 25 dni + 25 akcji na 6 dni ?

 

Oj kurcze ciężko powiedzieć czy to się uda. Regulamin nic nie mówi o takim podziale. Tak naprawde nic nie mówi o przekazywaniu benefitów.... Wydaje się to ryzykowne ale może jest ktoś kto robił takie coś. Ale chyba to sie nie uda bo na zaswiadczeniu bedzie jesden numer ISIN i TMR moze odwalic to......... Co do kwestii czy to dobry deal.... Kupiłem akcje jakos 4 lata temu i zapłaciłem za nie niecałe 3 tys. Przez 4 lata mam benefity więc akcje już sie zwróciły. Dodatkowo na tych akcjach mam jakieś 40% na plus. Co roku spółka rośnie o jakieś 10% więc czy ja wiem czy nie jest to dobry interes ?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tomasz_W napisał:

Czy jeśli kupie 65 akcji - to będę miał 12 dni za 40 akcji oraz 6 dni za 25 akcji i mógłbym to rozdzielić na 2 osoby które mam podpięte do konta Gopass ? Ewentualnie 105 akcji  - czyli 80 akcji - 25 dni + 25 akcji na 6 dni ?

 

Myślę że tak to nie przejdzie. Mało tego, przypuszczam ze posiadając 65 akcji nadal bedzie Ci się należało jedynie 12 dni.

Musisz kupić 40 na siebie i 25 na drugą osobę. Jeśli było by inaczej to pewnie regulamin inaczej by skonstruowano ale oczywiście moge sie mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Z tego co widzę, 1 akcja kosztuje 190 zł, więc te 105 akcji = 19 950 zł! Czy ja dobrze liczę??? By mieć darmową jazdę 25 dni... Ta spółka naprawdę znalazła, hmmm, "inwestorów". Bez większego komentarza.

Źle piszesz! Trzeba mieć 130 akcji i wtedy możesz jeździć dożywotnio na wszystkich ośrodkach TMR. Jak się pozbędziesz akcji za jakiś czas to wtedy tracisz ten przywilej. Mogę zatem zapłacić 24700 zł przy cenie 190 zł/akcja i wtedy mogę śmigać przez 10-15 lat za darmo. Potem mogę akcję sprzedać i odzyskam kasę mniejszą, taką samą lub większą w zależności jaki będzie kurs akcji za 15 lat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Z tego co widzę, 1 akcja kosztuje 190 zł, więc te 105 akcji = 19 950 zł! Czy ja dobrze liczę??? By mieć darmową jazdę 25 dni... Ta spółka naprawdę znalazła, hmmm, "inwestorów". Bez większego komentarza.

PS. Poczytałem sobie trochę o wynikach tego podmiotu. Z zebranego kapitału zostało im jakieś plus minus 40% - to naprawdę "świetna inwestycja". Może to tylko wpływ pandemii, może nie - nie przesądzam. Oby nie było tak, że za 2-3 lata będziemy się martwić... kto przejmie Szczyrk?! Może Richter (żartuję!)? Pożyjemy, zobaczymy, ale z raportów giełdowych wcale nie wynika, że to jakiś super biznes

2019/2020/2021/dane w mln euro

Przychody: 126/110/63

Kapitały własne: 110/92/45

Wyniki netto: -2/-20/-45

 

image.png.779d3463fa1afed08b345f4e43e3431e.png

Wogole w swojej "analizie" nie bierzesz pod uwagę korony jak i inwestycji w nowe ośrodki. Oferta praktyczne co roku wzrasta i dlatego spada kwota środków własnych. Zyski za ostatnie lata  ?? A co normalnie działało oprócz Polski np w obecnym sezonie  ? O poprzednim już nawet nie wspominam. Sam benefit zwraca koszt inwestycji w 4-5 lat ale jasne, lepiej mieć lokatę na 0,75 rocznie.... Dziwie się takiemu podejściu No ale....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Tomasz_W napisał:

Czy jeśli kupie 65 akcji - to będę miał 12 dni za 40 akcji oraz 6 dni za 25 akcji i mógłbym to rozdzielić na 2 osoby które mam podpięte do konta Gopass ? Ewentualnie 105 akcji  - czyli 80 akcji - 25 dni + 25 akcji na 6 dni ?

 

Kiedyś ich pytałem czy tak mogę zrobić to dostałem odpowiedź, że nie można dzielić. Skończyło się zakładaniem konta u żony i brata. Akcje sprzedałem w tamtym roku na górce w październiku, wydały mi się zbyt drogie :) Kilka lat karnetów plus fajny zysk więc ogólnie dobra inwestycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...