Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Tatry Mountain Resort Klub Akcjonariuszy


michaś

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Jusik2002 napisał:

Wogole w swojej "analizie" nie bierzesz pod uwagę korony jak i inwestycji w nowe ośrodki. Oferta praktyczne co roku wzrasta i dlatego spada kwota środków własnych. Zyski za ostatnie lata  ?? A co normalnie działało oprócz Polski np w obecnym sezonie  ? O poprzednim już nawet nie wspominam. Sam benefit zwraca koszt inwestycji w 4-5 lat ale jasne, lepiej mieć lokatę na 0,75 rocznie.... Dziwie się takiemu podejściu No ale....

Ja nie zrobiłem żadnej wielkiej analizy, podałem dane. A analizę mógłbym zrobić, mam do tego narzędzia, kto mnie zna, wie, że jestem też autorem programów do analizy finansowej i inwestycyjnej. Więcej nie skomentuję, chyba  że pojawią się nowe informacje.
PS. Inwestycje robi się zasadniczo po to, aby na nich zarabiać i aby po nich wyniki były lepsze.
PS2. W ogóle nie analizowałem wpływu pandemii - na pewno istotnego, choć akurat w Polsce - na pewno nie w ostatnim sezonie - bo ten był dla stacji w PL znakomity. Nadto trzeba pamiętać, że niektóre firmy dostały dofinansowania z PFR-u - też widoczne w wynikach. W innych krajach (AT, IT) było podobnie. Nowy sezon (bezpandemiczny) pokaże, czy jest źle, czy to pandemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Narciarz ze Śląska napisał:

Ja nie zrobiłem żadnej wielkiej analizy, podałem dane. A analizę mógłbym zrobić, mam do tego narzędzia, kto mnie zna, wie, że jestem też autorem programów do analizy finansowej i inwestycyjnej. Więcej nie skomentuję, chyba  że pojawią się nowe informacje.
PS. Inwestycje robi się zasadniczo po to, aby na nich zarabiać i aby po nich wyniki były lepsze.
PS2. W ogóle nie analizowałem wpływu pandemii - na pewno istotnego, choć akurat w Polsce - na pewno nie w ostatnim sezonie - bo ten był dla stacji w PL znakomity. Nadto trzeba pamiętać, że niektóre firmy dostały dofinansowania z PFR-u - też widoczne w wynikach. W innych krajach (AT, IT) było podobnie. Nowy sezon (bezpandemiczny) pokaże, czy jest źle, czy to pandemia.

No to następnym razem zanim coś napiszesz to może sprawdz dane. Tym bardziej "że podobno masz narzedzia".  Czym jest sezon w Polsce jak 80% ośrodków jest zagranicznych i praktycznie zamkniętych dla ruchu. Jeżeli piszesz coś o tarczach to podaj jakieś dane bo z tego co napisałeś w poście jestes zupełnie niewiarygodny. Jeżeli do Ciebie nie przemawia 100 % zwrot zakupu + 40 % to ja bardzo bym chciał się dowiedzieć jak wyglądają twoje inwestycje.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z danych na money.pl wynika, że w ciągu roku cena TMR wzrosła o ponad 25%. 

Generalnie jak nic się nie zmieni to przy kupnie 40 akcji po 190 zł trzeba zainwestować 7600, dostaje się za to 12 wejść na wszystkie ośrodki czyli źle nie jest moim zdaniem. Trochę szkoda, że nie można tego podzielić dla żony i chcąc mieć po 6 dni trzeba kupić 2x25.

Wie ktoś kiedy opublikują zasady na następny sezon?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jusik2002 napisał:

No to następnym razem zanim coś napiszesz to może sprawdz dane. Tym bardziej "że podobno masz narzedzia".  Czym jest sezon w Polsce jak 80% ośrodków jest zagranicznych i praktycznie zamkniętych dla ruchu. Jeżeli piszesz coś o tarczach to podaj jakieś dane bo z tego co napisałeś w poście jestes zupełnie niewiarygodny. Jeżeli do Ciebie nie przemawia 100 % zwrot zakupu + 40 % to ja bardzo bym chciał się dowiedzieć jak wyglądają twoje inwestycje.....

Ani się nie tłumaczę (bo nie mam z czego), ani nie dyskutuję z Tobą. Podałem dane (publiczne) i to (ciekawe) wywołało wściekły atak na mnie.

Każdy ma prawo inwestować w co chce. Ty też. W celach takich lub innych. Over.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój punkt widzenia:

Akcje TMR posiadam dla benefitów (karnetów) a w drugim rzędzie dla zysków przy ew. odsprzedaży. Zainwestowane środki mam obecnie w postaci akcji (przy obecnej cenie o wiele większej niż przy zakupie akcji) i jako że benefity (częściowo w odróżnieniu od dywidendy) nie zależą (póki co) od zysku lub straty spółki wynik finansowy spółki trochę mniej mnie interesuje. Dla mnie rocznie wystarcza 6-12 wejść - w Szczyrku zazwyczaj tłumy, Chopok też oblegany, Tatrzańska i Szczyrbskie troszkę ode mnie daleko, Czechy również daleko, a ileż można na Mölltalerze lub Ankogel jeździć. Czasem jakaś Besenova lub Tatralandia wpadnie. Ja jestem zadowolony i akcje trzymam a może coś dokupię przy dobrej cenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2022 o 09:41, Tomasz_W napisał:

Czy jeśli kupie 65 akcji - to będę miał 12 dni za 40 akcji oraz 6 dni za 25 akcji i mógłbym to rozdzielić na 2 osoby które mam podpięte do konta Gopass ? Ewentualnie 105 akcji  - czyli 80 akcji - 25 dni + 25 akcji na 6 dni ?

 

Nie, nadal będziesz mieć 12 dniowy skipass, nawet jeśli byś nabył 79 akcji to i tak otrzymasz tylko 12 dniowy skipass. Nie ma dzielenia benefitów u jednego posiadacza akcji, otrzymujesz tyle ile posiadasz akcji mieszczących się w widełkach. Jeśli chcesz dwa skipassy to tak jak pisali przedmówcy, akcje muszą być w posiadaniu dwóch właścicieli, co wiąże się z potrzebą otwarcia dwóch kont maklerskich i z dodatkowymi opłatami z tytułu ich prowadzenia. Podobnie jest z przekazaniem benefitów na wskazaną osobę, albo wszystkie, albo nic, nie ma dzielenia po kilka sztuk na różne osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

500 akcji po 180 zł (dziś) = 90 000 zł. Dobrze liczę?

Czy to jest tak (proszę potwierdzić, czy się nie mylę):
- Kup akcje za 90 000 zł, a my ci damy pojeździć "za darmo". Oczywiście dopóki nie zmienimy regulaminu?

Dobrze to czytam?

Za 90 000 zł gotówki w kieszeni jeżdżę gdzie chcę i kiedy chcę w całej Polsce i całych Alpach przez wiele lat. Nawet na różnych lodowcach.

A był atak na mnie (tłumacząc to mniej więcej tak): że nie darzę wystarczającą estymą fantastycznej inwestycji. A jeszcze wcześniej: że nie chcę kupić fantastycznej sezonówki za znakomitą cenę.

Serdecznie pozdrawiam wszystkich adwersarzy.

Bez dalszych komentarzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile szumu...:)... a tylko jedna mocno niepewna wiadomość - albo ktoś chce akcje kupić tanio, albo TMR chce podziękować drobnym ciułaczom sezonówek. Albo jedno i drugie razem i tmr chce odkupi cześć akcji za ułamek ceny - i tego można sie spodziewać jeśli nawet nie teraz to w przyszłości.

Tak czy siak interesujące doświadczenie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Lexi said:

A TMR dalej jest jedną z niewielu (trzech chyba) spółek dających drobnym ciułaczom benefity..:) 

A czy to sie może zmienić? - oczywiście

Można powiedzieć, że była to forma dywidendy dla akcjonariuszy. Ustalana corocznie, a nie na całe życie. Teraz po prostu jej nie wypłacają.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Plywak napisał:

Można powiedzieć, że była to forma dywidendy dla akcjonariuszy. Ustalana corocznie, a nie na całe życie. Teraz po prostu jej nie wypłacają.

Wszystko zależy od zawartych umów i porozumień - także: co obiecali w prospekcie emisyjnym (to rodzaj umowy) i komunikatach. Jeśli ktoś tego nie czyta, jego problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lexi napisał:

A TMR dalej jest jedną z niewielu (trzech chyba) spółek dających drobnym ciułaczom benefity..:) 

A czy to sie może zmienić? - oczywiście

Moim zdaniem problem w tym, że prawdopodobnie wielu drobnych akcjonariuszy to nie inwestorzy finansowi, tylko narciarze. Ja nie, bo nie lubię hazardu - więc i nie gram na giełdzie. Ta promocja miała na celu wywindowanie kursu - co się udało.

To jak z Wisłą Kraków - tam też akcje kupili kibice - w tym ci kompletnie nieznający zasad rynku kapitałowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jusik2002 napisał:

Tak więc jest już potwierdzenie kasacji benefitow  😞

https://www.tmr.sk/klub-akcjonariuszy-/

A wylano na mnie "pomyje" - jak nawet nie tyle kwestionowałem przełożenie "inwestycji" w akcje na jazdę (benefity), co trochę zacząłem liczyć. Teraz już to liczenie jest bez sensu. Jak ktoś mi powie, że opłaca się wydać jedyne 135 tys. zł (750 x 180), aby dwie osoby jeździły "za darmo" - zostawię go z tym przeświadczeniem samego.

Cóż. Schadenfreude mi wystarczy.

Pozdrawiam wszystkich inwestorów "narciarskich" - co nabyli akcje tylko po to, aby jeździć "za darmo"!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Narciarz ze Śląska napisał:

A wylano na mnie "pomyje" - jak nawet nie tyle kwestionowałem przełożenie "inwestycji" w akcje na jazdę (benefity), co trochę zacząłem liczyć. Teraz już to liczenie jest bez sensu. Jak ktoś mi powie, że opłaca się wydać jedyne 135 tys. zł (750 x 180), aby dwie osoby jeździły "za darmo" - zostawię go z tym przeświadczeniem samego.

Cóż. Schadenfreude mi wystarczy.

Pozdrawiam wszystkich inwestorów "narciarskich" - co nabyli akcje tylko po to, aby jeździć "za darmo"!

Całkowicie Cie nie rozumie - o co walczysz? - jeździłeś za darmo - nie (ja też nie) inni jeździli przez lata..i chwalili sobie - no i super

Teraz już nie bedą jeździć...też ok.

 

I co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


Booking.com


www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...