Narty - skionline.pl
Jump to content

Tatry Mountain Resort Klub Akcjonariuszy

michaś
 Share

Recommended Posts

25 minut temu, Narciarz ze Śląska napisał:

A wylano na mnie "pomyje" - jak nawet nie tyle kwestionowałem przełożenie "inwestycji" w akcje na jazdę (benefity), co trochę zacząłem liczyć. Teraz już to liczenie jest bez sensu. Jak ktoś mi powie, że opłaca się wydać jedyne 135 tys. zł (750 x 180), aby dwie osoby jeździły "za darmo" - zostawię go z tym przeświadczeniem samego.

Cóż. Schadenfreude mi wystarczy.

Pozdrawiam wszystkich inwestorów "narciarskich" - co nabyli akcje tylko po to, aby jeździć "za darmo"!

Nie wiem gdzie te pomyje były ale odnosiliśmy się do sytuacji która była wcześniej. Ze swojego punktu widzenia to była mega inwestycja. Po sprzedaniu akcji wczoraj, zarobiłem na nich 40% a przez 4 sezony korzystałem z benefitów. Czyli po przeliczeniu zysk wyniósł ponad 100%. Czy to jest słaba inwestycja ?

1 hour ago, Lexi said:

Całkowicie Cie nie rozumie - o co walczysz? - jeździłeś za darmo - nie (ja też nie) inni jeździli przez lata..i chwalili sobie - no i super

On jest jakiś przydżumiony ;) Kupiłem akcje 10 lat temu, wyjeździłem pewnie ze 4-5 razy tyle co wpłaciłem. Nawet jak sprzedam dzisiaj, to jeszcze mam +80%. A ten gada jakieś oczywistości, że za 90tys. to się to nie opłaca.

16 hours ago, koliber said:

Zimą okaże się (po długości kolejek do wyciągów) ilu wśród narciarzy było tych, którzy jeździli np. na Chopoku tylko dlatego, że mieli darmowe skipassy.

Być może się mylę, ale mam wrażenie, że to mały procent (wnioski na podstawie rozmów z ludźmi na TMRowych stokach i wśród znajomych). Do tej pory, sezonówka była bardzo tania i ludziom raczej nie chciało się wrzucać w akcje kilkunastu tysięcy, zakładać specjalnie konta maklerskiego itd.

13 minut temu, Plywak napisał:

Wczoraj się obróciło 364 sztuki, dziś już 160. Pewnie więcej niż normalnie przez miesiąc. Kurs nadal 176, więc tragedii nie ma.

Pytanie na ile oficjalnei poszło to już do akcjonariuszy.

Ale znaleźli fajny pomysł na dopływ czystej gotówki i przejście w stronę bardziej luksusowego klienta ;) 

21 minut temu, mysiauek napisał:

Ale znaleźli fajny pomysł na dopływ czystej gotówki i przejście w stronę bardziej luksusowego klienta ;) 

Myśle ze to nie idzie o pozyskanie klienta (jakiegokolwiek) ..pomyślcie co można ( lub co ktoś chce) uzyskać wprowadzając taki ruch :)

7 godzin temu, Lexi napisał:

Całkowicie Cie nie rozumie - o co walczysz? - jeździłeś za darmo - nie (ja też nie) inni jeździli przez lata..i chwalili sobie - no i super

Teraz już nie bedą jeździć...też ok.

I co z tego?

Nie walczę o nic. W sumie nie mój (i nie Twój) interes.

Więc OK, zgadzam się. Wciągnąłem się z dyskusję niepotrzebnie.

• Like 1

W dniu 27.05.2022 o 11:47, Plywak napisał:

na praskiej giełdzie TMR poniżej 120 zł, jest miejsce na mocny arbitraż, miliony do wyjęcia ;)

Już są poniżej 20 euro, szykuje się zjazd w okolice 10, a w Warszawie poniżej 50pln.

• Confused 1

50 minut temu, zaruski napisał:

Już są poniżej 20 euro, szykuje się zjazd w okolice 10, a w Warszawie poniżej 50pln.

Tanio już jest a będzie jeszcze taniej...to dokładnie połowicznie odwrotnie jak z cenami  u nas 

8 godzin temu, marcinn napisał:

Tanio już jest a będzie jeszcze taniej...

Za rok wprowadzą inne zasady bo: ..."Wychodząc na przeciw oczekiwaniom udziałowców" ...blablabla.... i opoierniczą akcje kupione dziś z zyskiem 100~150%....:)...

10 godzin temu, Lexi napisał:

Za rok wprowadzą inne zasady bo: ..."Wychodząc na przeciw oczekiwaniom udziałowców" ...blablabla.... i opoierniczą akcje kupione dziś z zyskiem 100~150%....:)...

Jak masz akcje to lepiej szybko, jeżeli Ci się jeszcze uda sprzedaj, a potem możesz odkupić tanio.

• Like 1

Kurs pikuje po wczorajszej oficjalnej informacji. I tak cena była wywindowana benefitami. Nie do końca rozumiem, co chcieli taką zmianą osiągnąć, chyba że skupić... Działania pro-inwestorskiego w tym nie widzę...