Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

Narty +Buty bardziej ambitne


Prezes_H2W

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w związku z tym że w sklepach narciarskich trudno o obiektywną radę, proszę podpowiedzcie coś.

Mam 34 lata, ważę 110kg mam 190cm wzrostu. Na nartach jeżdzę od 3 lat. jestem 3-4 razy do roku włochy, austria, lub słowacja po średnio 6-7 dni. Jeżdzę uważam, średnio, staram się jeździć technicznie, aczkolwiek nie lubię jeździć szybko. Obecnie mam buty Atomic Flex 90, oraz narty Blizzard Magnum CrossFire 169cm.Planuje zmienić sprzęt w tym roku. Zastanawiam się nad zakupem zaróno nart jak i butów. Proszę o podpowiedź jaki but i jaki flex uwzględniając moją wagę i umiejętności, oraz jakie narty. Jeżdżę głównie po przygotowanych trasach, nie skacze po rampach itp :) Na sprzęcie się raczej nie znam i nie chce kupić nart, typu atomic race sl, które powykręcają mi kolana...teraz już wiem więcej chodź nie wiem czy dobre informację dostałem.

Narty jakie dla mnie polecają:

1. Volkl MTR 77 174cm

2. K2 Charger 174cm tam a pod butem 74cm

3. K2 Rictor 174cm ta ma pod butem 80

4. Fisher Hybrid 7,0 174cm

5. Rossignol Pursuit chyba 17. 174cm

Proszę o informację jaka różnica jest w narcie która ma pod butem 74cm a 80cm ?

Edytowane przez Prezes_H2W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, że wszyscy się palą do odpowiedzi, ale cóż narty już kupiłem K2 Rictory - teraz pozostaje mi kwestia doboru butów - mozę tu sięktoś wypowie. zastanawiam sięnad kupnem Nordica Fire Arrow X, ew. w grę wchodziłyby Atomic Hawx 110 albo Impacty CS 110, lub myslałem o Fisherach RC 120 - może coś innego - dodam by miały akcent zielony - możę DAlbello Boss ?? flex min 100-110.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezesie, nie szukaj butów narciarskich za pomocą oglądania katalogów narciarskich i pieknych zdjęć wrzucanych przez producentów.

Po pierwsze udaj się do sklepów i przymierzaj wszystkie buty jakie Ciebie zainteresowały. Szukaj butów twardszych, tzn. flex ok 100. Jesteś duży i pewnie siłe masz. Dodam, ze flex flexowi w różnych markach nie jest równy. Zależy jaką masz stopę, w nordicach albo lange będziesz miał idealnie dopasowaną, a tecnica lub atomic już zupełnie nie będą Tobie leżały. Ja tak mam.

A i najważniejsze, olej ten akcent zielony czy jaki tam wymieniłeś, jak chcesz być zadowolony nie sugeruj się kolorem...

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację jaka różnica jest w narcie która ma pod butem 74cm a 80cm ?

Niezbyt duża, nie jest to taka różnica która by miała warzyć o zakupie tego czy tego modelu. Na pewno 74 szybciej "łapie" skręt, ale to może być bardzo subiektywne odczucie np. przesiadając się za narty na nartę, a po paru zjazdach wyczuwasz daną nartę i dostosowujesz jazdę do tejże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, to tak jak by do Garnituru kolor czarny szukać białych skarpetek o odpowiedniej fakturze. na temat tego że nia mająbyć zielone są dwa czy trzy posty, na sam temat, jakie buty - ani jednego :) świadczy to o braku wiedzy, czy złym guście :biggrin:

Tak jak wspomniałem buty mierzyłem, różne, o ile jeżdzę w miarę dobrze to niestety na na nowinkach technicznych się nie za bardzo znam, stąd często staram sięprzed zakupem wielu rzeczy dowiedzieć :) nogę mam normalną, trochę wyższe podbicie. Nie wiem szczerze mówiąc na co mam zwracaćuwagę przy bucie, zakładam - nie uwiera - zapinam przylega wydaje się być dobry, pięta nie lata, palce nie bolą - coś jeszcze ?

skala moich umiejętności to 5-6

Edytowane przez Prezes_H2W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, to tak jak by do Garnituru kolor czarny szukać białych skarpetek o odpowiedniej fakturze. na temat tego że nia mająbyć zielone są dwa czy trzy posty, na sam temat, jakie buty - ani jednego :) świadczy to o braku wiedzy, czy złym guście :biggrin:

Tak jak wspomniałem buty mierzyłem, różne, o ile jeżdzę w miarę dobrze to niestety na na nowinkach technicznych się nie za bardzo znam, stąd często staram sięprzed zakupem wielu rzeczy dowiedzieć :) nogę mam normalną, trochę wyższe podbicie. Nie wiem szczerze mówiąc na co mam zwracaćuwagę przy bucie, zakładam - nie uwiera - zapinam przylega wydaje się być dobry, pięta nie lata, palce nie bolą - coś jeszcze ?

skala moich umiejętności to 5-6

Witam

Staraj się wybrać te najlepiej dopasowane - klamry tylko dopinają skorupę - jeżeli trzeba je mocno dociągać to skorupa jest zbyt obszerna. Zwróć uwagę na kąt pochylenia cholewki do przodu - w zapiętych butach spróbuj wykonać przysiad - jeżeli jesteś wstanie opuścić biodra do wysokości kolan, jest w porządku. Jeżeli wywracasz się do tyłu, cholewka jest zbyt mało pochylona.

Wszystkie wymienione przez Ciebie buty mają canting - niech sprzedawca pomoże Ci to wstępnie ustawić.

No i ostateczne kryterium - ilość zielonego i odpowiedni odcień.

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...