Narty - skionline.pl
Skocz do zawartości

muszę zmienić buty!


janek57

Rekomendowane odpowiedzi

Po prawie trzech sezonach bo obecny uważam za prawie zakończony(12 wyjazdów a z założenia 10-15 wyjazdów w sezonie i tego się będę trzymał) użytkowania stwierdziłem ,że muszę wymienić buty bo w obecnych czuje duży luz, szczególnie w prawym bucie, słabe trzymanie stóp i przez to kłopoty z wchodzeniem w ,krótkie szczególnie, skręty. Dochodzi do tego uczucie zimna (palce) już w temperaturze koło minus 5 stopni po godzinie jazdy. Teraz mam buty Lowa flex 70, narty z grupy AM Head Peak78 FLR PRO 177cm.Wkładki już włożyłem w zeszłym sezonie ,jeżdżę z maksymalnie dopiętymi klamrami ,ale luzy są dalej. Jeżdżę 5 sezon, poprawnie ,najbardziej odpowiadają mi czerwone trasy ,na czarnych się ześlizguję i raczej omijam. Zakup chcę zrobić z końcem lutego lub z początkiem marca. Jakie buty mam kupić? O większej twardości ? Jakiej? Moje dane 55/185/80 Budżet na nowe buty 800-1100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku celuj na pewno we flex 100-120, a jakie konkretnie, to już Ci musi powiedzieć Twoja stopa. Musisz mierzyć i porównywać, bo buty nawet tej samej firmy i serii, a o różnym flexie różnią się wkładką, a przez to są zupełnie inne odczucia i spasowanie do stopy. Jeśli chodzi o komfort, to na pewno będzie Ci wygodniej w dobrze dobranych butach o flex 120 niż w źle dobranych o flexie 80. Komfort komfortem, ale liczy się też dopasowanie do stopy. Co z tego jak będzie wygodnie, a śródstopie czy pięta będą latały w bucie. Aha i często jest tak, że na początku wydaje się, że jest super, ale po kilkunastu, kilkudzięsięciu minutach potrafi pojawiać się jakiś ucisk, ból, itp.

Też przechodziłem kilka tygodni temu przez wybór butów i po przymierzeniu może z 10-15 modeli (już sam nie pamiętam ile) w rozmiarze jaki mi pasuje zdecydowałem się na Fischery Progressory 120 11/12. Stopa siedzi mi w nich idealnie, nic nie uciska, pięta trzymana świetnie, do tego stopnia, że klamry dopinam w sumie tylko po to, żeby połączyć elementy skorupy, a nie spinam mocno, żeby noga nie latała. Jeśli chodzi o komfort i trzymanie to jest rewelacja, jedynym minusem jest to, że nie są na pewno za ciepłe. Ale tu jeszcze muszę popracować nad odpowiednią skarpetą.

Jaką Janku masz stopę? wąską, szeroką (w palcach, pięcie), jakie podbicie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm janek. Nikt ci nie odpowie na twoje pytanie, bo takiej odpowiedzi nie ma. Chociaz nie-jest jedna odpowiedź: buty odpowiednie dla ciebie to butu idealnie dopasowane do twojej stopy.

Moja przygoda z kupnem butów trwała całe 4 dni (chociaż wcześniej rozeznałem rynek). 4 dni spędzone w różnych sklepach "1000" butów przymierzone oczywiście w skarpecie narciarskiej,getrach.

tyle butów przymierzyłem ze noga już bolała a i tak od samego początku byłem przekonany do ROSSIGNOL RADICAL 100 SENSOR 2.

Poprzymierzaj rozmiar "połówki", nie daje to połowy numeru wiecej a jednynie swiadczy to o grubości wkładki. a wiec połówka wiecej=grubsza wkładka.

Jeśli włożysz stopę to w pozycji stojacej(wyprostowanej) powinieneś czyć palcami wkładkę, jeżeli przyjmiesz pozycje zjazdowa czyli stopa(palce) powinna odsunąc sie delikatnie do tyłu.Nie jest to przesunięcie stopy w odczuciu jako luz tylko wynika to z budowy stopy.

Jeszcze raz przymierzaj i pamietaj o wyprzedarzach. A ja polecam Rossignol radical 100 sensor2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlik no widzisz, mierzyłem tego Radicala 100 S2 bo i fajny i w cenie dobrej był i po pierwsze nawet w sklepie z wieeeeeeeelkim trudem włożyłem go na nogę. Podejrzewam, że zimnego nie dałbym rady w ogóle. Po drugie nie trzymał mi dobrze pięty, musiałem mocno dopinać klamry, a wiadomo z czym to się wiąże. A po trzecie bok języka ugniatał mi jakieś cholernie newralgiczne miejsce między piszczelem a łydką (zresztą jak i kilka innych modeli) i po kilkunastu minutach po prostu bolało. Tak, że Tobie spasował idealnie, a mi nie. I nie da się tak polecić konkretnego modelu, bardziej grupę w którą celować. Mi te moje buty też pasują idealnie, a podejrzewam, że ktoś kto ma ciut szerszą piętę czy palce, to po pierwsze przymiarce odrzuci. Tak jak ja np. Heady, w których stopa mi po prostu latała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ból to u mnie też wystąpił nawet po 15 minutach i to w każdym bucie i tylko w lewej nodze. Po kupnie butów i paru dniach spędzonych przed kompem w butach:eek: wszystko się dopasowało.

Więc jak widzisz może łatwiej i szybciej niekiedy kupic auto za kupe kasy , niż buty.

Ja najwiekszy miałem(mam) problem z moją żoną, bo teraz jak idziemy na zakupy(jej zakupy tzn. jej pierdołki) i ją poganiam to zaraz szybka riposta " juz nie pamiętasz ile czasu zajeło Ci kupno Twoich butów......:rolleyes::

serdecznie pozdrawiam.

Ps. Poprzymierzaj w sklepie a zakupic możesz w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ,w których meczę się już drugi sezon,bo tylko w pierwszym sezonie użytkowania było dobrze, kupiłem po 15 minutowym przymierzaniu. Widzę ,że z zakupem butów narciarskich dużo więcej zachodu niż z kupnem nowych nart. Zresztą to wynika również z wpisów na forum.Dzięki za wskazówki.Stopy mam wąskie z wysokim podbiciem ,rozmiar 43 . Długość obecnych butów (skorupy) 320 mm.Godziny spędzone w sklepie:mad::

Co sądzicie o tych butach. http://www.tirolski.pl/p,pl,5880,1213+buty+narciarskie+head+vector+100.html Mam zamiar kupić je za 900-1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, widzę że TirolSki jest u Ciebie, więc jedź do nich i po prostu mierz wszystko co mają w Twoim rozmiarze. Zrób dokładny pomiar stopy, bo może się okazać, że to 43 co nosisz normalnie, to w butach narciarskich będzie odpowiadało 42-42,5. Zobacz na allegro ceneo itp. jakieś duże sklepy internetowe w pobliżu i po prostu jedź i przymierz, tak samo masz pewnie gdzieś obok SkiTeam, Intersport, Go-Sport, też ich odwiedź. I to, że w któryś butach jest ok nie znaczy, że w kolejnych nie może być lepiej.

A te Heady jeśli masz wąską stopę to mogą się okazać jednak za szerokie i nie będą dobrze trzymały stopy. Ale to Ty musisz stwierdzić i przekonać się sam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ,w których meczę się już drugi sezon,bo tylko w pierwszym sezonie użytkowania było dobrze, kupiłem po 15 minutowym przymierzaniu. Widzę ,że z zakupem butów narciarskich dużo więcej zachodu niż z kupnem nowych nart. Zresztą to wynika również z wpisów na forum.Dzięki za wskazówki.Stopy mam wąskie z wysokim podbiciem ,rozmiar 43 . Długość obecnych butów (skorupy) 320 mm.Godziny spędzone w sklepie:mad::

Co sądzicie o tych butach. http://www.tirolski.pl/p,pl,5880,1213+buty+narciarskie+head+vector+100.html Mam zamiar kupić je za 900-1000zł

Janku ja te buty użytkuje od roku,tylko z flexem 110

Dla mnie super bucik,ale musisz pamiętać że to bucik raczej na szeroką stopę

Tak więc przymierzaj,próbuj i jeszcze raz próbuj :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ,w których meczę się już drugi sezon,bo tylko w pierwszym sezonie użytkowania było dobrze, kupiłem po 15 minutowym przymierzaniu. Widzę ,że z zakupem butów narciarskich dużo więcej zachodu niż z kupnem nowych nart. Zresztą to wynika również z wpisów na forum.Dzięki za wskazówki.Stopy mam wąskie z wysokim podbiciem ,rozmiar 43 . Długość obecnych butów (skorupy) 320 mm.Godziny spędzone w sklepie:mad::

Co sądzicie o tych butach. http://www.tirolski.pl/p,pl,5880,1213+buty+narciarskie+head+vector+100.html Mam zamiar kupić je za 900-1000zł

Myślę, że jak na Twoje nartowanie to flex 100-110.

Oczywiście każdy but będzie dobry jak będzie pasował.

Na wąską stopę z doświadczeń polecam head raptor, aktualnie użytkuję, szerokość 98 mm.

Porównuj szerokość innych skorup.

Vector jest chyba szerszy.

Lange klasyk niebieski jest wąski, ale tam może być wyższy flex (może jest 110 ?).

Nordica speedmachine jest troszkę szersza, ale też dobrze trzymała mi stopę i piętę.

Fischer progressor, samoa czy coś tam flex 120 w porównaniu do head i nordica luźnawa pięta.

Ale każda stopa ciutkę inna. Mierz i powodzenia.

Pozdrawiam,

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady. Mam zamiar ,za maksymalnie drugim podejściem kupić buty bo jeżdżąc 10 razy za jednym towarem nie leży w mojej naturze.Przeglądałem oferty w kilku sklepach między innymi Ski-team ,Go Sport. Wszędzie podobne oferty w zbliżonych cenach więc pojadę ze dwa razy (25,28 .02.13) do najbliższego mi Tyrolskiego (za 15 minut jestem w sklepie) i wrócę z dobrze dobranymi, solidnymi butami na przynajmniej 5 sezonów w cenie 800-1000zł.Marki ,które biorę pod uwagę to: Head,Ficher, Nordica, Atomic, Tecnica, Dalbello.... Trzeba będzie z dwie, trzy godzinki po przymierzać , chyba ,że mnie prędzej wyproszą ze sklepu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janku pamiętaj, że buty możesz wziąć do domu oczywiście płacąc za nie i masz ileś tam dni na przetestowanie oczywiście w domu, ew. gdzieś na balkonie na mrozie, tak żeby nic nie uszkodzić. Jak Ci spasują powiedzmy przez 2,3 godziny to ok, a jak nie to zwrot i tak do bólu. Czasem jakieś niedogodności wychodzą po kilkudziesięciu minutach, a np. 10-20 minut w butach w sklepie nic złego nie ujawniło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatio jadac autem na stok sciagam buty aby nie miec wilgotnych skarpetek. Zauwazylem ze nogi szybko zmarzna gdy wlasnie zaloze narciary zaraz po wyjsciu z auta, a jechalem w butach.

A nie lepiej do auta założyć buty, w których stopy się nie pocą? ;)

Chyba nie prowadzisz w skarpetkach?! :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za porady. Mam zamiar ,za maksymalnie drugim podejściem kupić buty bo jeżdżąc 10 razy za jednym towarem nie leży w mojej naturze.Przeglądałem oferty w kilku sklepach między innymi Ski-team ,Go Sport. Wszędzie podobne oferty w zbliżonych cenach więc pojadę ze dwa razy (25,28 .02.13) do najbliższego mi Tyrolskiego (za 15 minut jestem w sklepie) i wrócę z dobrze dobranymi, solidnymi butami na przynajmniej 5 sezonów w cenie 800-1000zł.Marki ,które biorę pod uwagę to: Head,Ficher, Nordica, Atomic, Tecnica, Dalbello.... Trzeba będzie z dwie, trzy godzinki po przymierzać , chyba ,że mnie prędzej wyproszą ze sklepu.

Mam nadzieję, że Panowie z "Tyrolskiego" wzięli Cię na podoskop (którego chyba się nie pozbyli - nie byłem jeszcze u nich w tym sezonie) i zaproponowali któreś z wkładek "SIDAS" - większość ze standardowo umieszczanych w butach nadaje się tylko do kosza. Różnica może być, uwierz mi, ogromna. Jedna z moich stóp ma szerokość 102 mm, a druga 98 (jeśli dobrze pamiętam). Jeżdżę w Dobermannach z wymienionymi wkładkami o szerokości 98 mm (twardość 130) i o szerokości 95 mm (twardość 150). Nic mnie w nich nie boli i nie uwiera, przez cały dzień na stoku, tylko tych 150 można później nie dać rady zdjąć przy wysokim mrozie, bez wcześniejszego spędzenia pół godziny w jakimś ciepłym miejscu. :wink:

"Radicale" nie bardzo nadają się dla osób z wysokim podbiciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

www.trentino.pl skionline.tv
partnerzy
ispo.com WorldSkiTest Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN Wypożyczalnie i Centra testowe WinterGroup Steinacher und Maier Public Relation
Copyright © 1997-2021
×
×
  • Dodaj nową pozycję...